Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? fórum

35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. márc. 10. 13:20
Köszi bbeus73! Már láttam a picurit. El sem merem mondani, milyen egy rosszhiszemű nagyi vagyok én. Bementem az újszülöttekhez, mutatták, hogy merre találom. Megindultam a legkisebb és hm a legcsúnyácskább baba felé, gondolván, hogy ő lehet az én koraszülött unokám. És akkor mondták, hogy nem, nem...emez a baba. És ő egy tündéri, formás, szép bőrű kisfiú. Már szopikál, lassan a lányom is rájön, hogy mi az, hogy kifejni.Bár nekem mondta volna valaki anno, hogy nem a bimbót kell gyötörni, mert az inkább elzárja a tej útját. Hiába, egy jó, türelmes szakember aranyat ér.Na megyek, viszem a köménymaglevest,sóskapürét,ne ezen múljon a tejcsi.:))
2009. márc. 10. 12:01
Én is gratulálok a kisbabához, jó egészséget és nagyon sok boldogságot kívánok hozzá! A klinikán nem lehet semmi baj, tapasztalatból mondom.
38. klarika5 (válaszként erre: 37. - Krisztina3)
2009. márc. 8. 08:57
Köszönöm, hogy ennyien figyelemmel kísértétek az izgalmainkat.Szabolcs/ka/ a neve az édesapja után. Lányom szerint nagyon kis formás baba.Most megyünk be hozzájuk, talán láthatjuk is?Majd még visszajövök. Szervusztok, szép vasárnapot,és kívánjunk magunknak boldog nőnapoT!:)
37. Krisztina3 (válaszként erre: 32. - Klarika5)
2009. márc. 8. 06:28
Kedves Klárika! Gratulálok az unokához.Mi lett a neve?Kíváncsian várom a híreket felőletek.Boldog babázást!
36. tücsimücsi (válaszként erre: 32. - Klarika5)
2009. márc. 7. 22:05

GratulálOK!

Jó egészséget!!

2009. márc. 7. 22:00
Köszönöm! Még mindig aggódom, de nekem az egész életem aggódással telt el. Először a gyerekeimért, most úgy látszik az unokákért.Jó éjt!
34. pmjudit (válaszként erre: 32. - Klarika5)
2009. márc. 7. 21:55

Gratulálok!

Minden rendben lesz!

33. g1977g
2009. márc. 7. 21:48
én csak szemlélője voltam ennek a fórumnak,gratulálni szeretnék, sok örömet kívánok a kisfiúhoz.
2009. márc. 7. 21:41
Megszületett!!!:))) 2400 g. és 47 cm.Minden rendben zajlott, papás szülés volt.Elvitték a picit, de reméljük minden rendben lesz.Nagyon köszönöm, hogy reményt adtatok és tartották bennem a lelket.Viszonylag hamar megszületett,3 körül indítottak és 9-kor már jött a telefon, hogy megvan a kisfiú.Nem is számítottunk rá, hogy még ma megszületik.Egyébként én is ott topogtam volna.De jól van ez így, büszke vagyok az ügyes lánykámra.Jó éjt mindenkinek!!
2009. márc. 6. 14:36
Ó, ezek jó hírek. Ma már én is vidámabb vagyok. Holnap lesz UH. Azt mondták a dokik, hogy minden bent töltött nap nyereség.Még szivárog a magzatvíz, de egyébként jól van a "kislányom".Ma mosok, vasalok,mert lehet, hogy nem is kell kivárni a Húsvétot, hogy karjaimba vegyem az unokát:))
30. ALLICS
2009. márc. 6. 11:03

Szia!

Ne izgulj,nem lesz semmi baj:)

Az én kisfiam a 33. hétre született 2350g-mal és egy percet sem volt inkubátorban annyira erős volt.

Most 1,5 éves erős kisfiú 14 kg és 85,5cm a vele egykorúakat is lekörözte és semmiben sem mutatkozott meg,hogy koraszülött volt.

29. pmjudit (válaszként erre: 28. - Klarika5)
2009. márc. 6. 10:42

Szerintem most a kórházban az Uh vizsgálat során tuti megbecsülték a baba súlyát.

Biztosan rendben van minden.

Pláne, mivel már bent vannak a kórházban és a baba még mindig pociban van.

Várom az infokat, izgulok Veled és nagyon szorítok.


Én éppen 2 évvel ezelőtt akartam minden percben szülni, de nekem a kisfiam nem sietett, sőt...

Hétfőn lesz 2 éves:))))

2009. márc. 6. 08:38
Sajnos a súlyát nem tudjuk, legalábbis én nem ismerem. Kb. 2 hete voltak a szokásos UH vizsgálaton, s akkor az apuka megkérdezte, hogy megtudhatnánk a súlyát? Azt mondták:-Nem.No emiatt még viszonyítani sem tudunk. Ma talán többet megtudunk a babáról.Hú drnéni,3850 g az gyönyörű nagy baba. Nem számolták el? Én mindig mondom, hogy lehet, a lányomnál sem pontosan ismert a fogantatás időpontja. De a fiam szerint ez a kezdeti időkben lehet bizonytalan, de a későbbi vizsgálatok már ezt nem teszik kétségessé.
2009. márc. 5. 23:16
Nem igazán az számít a 32-33. héttől, hogy hányadik hétre született, hanem hogy milyen a súlya. Az én lányom 36. héten született, de 3850 g volt a súlya, a hossza meg 56 cm, nem is kezelték egyeltalán koraszülöttként. Már 2 éves, makkegészséges. Ha 2500 körül vagy afölötti a súlya, nincs nagyobb veszélyben, mint egy átlagos újszülött (a tüdő, a keringés érett már ekkor). Ha ennél kisebb, minden bizonnyal egy kicsit tovább kell bentmaradni, de nem hinném, hogy ebből bármi hátránya lenne.
2009. márc. 5. 19:54
Kezdek megnyugodni- a tegnap esti pánik után, hiszen olyan távolinak látszott az az április közepe, s ahhoz képest ma már megszülethetett volna. Klinikán vannak, tehát reménykedem, hogy szakmailag nem lesz gond. De igazából eddig nem is foglalkoztatott a gondolat, hogy egy viszonylag egészséges baba akár 1-2 hónappal előbb is világra jöhet.Azt tudtam, hogy pl. balesetes anyuka kisbabáját megmentik, de ezt különleges dolognak tartottam.Remélem nyugalomban telik az éjszaka. Köszönöm a válaszaitokat.Mindenképpen beszámolok az unokám világrajöttének körülményeiről. Szép estét!
2009. márc. 5. 19:43

Ne aggódj / bár azt még a 40. héten sem lehet megállni/, ennyi idős terhességből jó eséllyel születik makkegészséges baba.

A tüdővel lehetne gond, de arra megkapta az érlelőt, az orvosok figyelik, vigyáznak rájuk!!!


Nyilván nem lesz 4 kg az újszülött, de lehet, hogy még az inkubátort is megússza.

A barátnőmmel egyszerre szültünk először 34. héten indult nála a szülés 2200 g lett a kislánya, nem került fel a koraszülött osztályra sem, Veszprémben ez a súly a határ. 1 napig volt inkubátorban, utána az anyukájával a szobában, csak nem a 4 . hanem a 9. napon jöhettek haza.

A kislány 6 éves múlt, makkegészséges szeptemberben iskolába megy!

24. benvik
2009. márc. 5. 17:56
Az én lányom majdnem megszületett a 32. héten. Akkor pánikolva kérdeztem az orvosokat, hogy túléli-e. Ők azt mondták, hogy ma már a 24. héttől meg tudják menteni a babákat, a 32. héten majdnem 100%-os esélye van, csak egy kicsit többet kell a kórházban lennie, hogy hízzon. Aztán a 38. hétig megúsztuk szerencsére, de ezek szerint a 35. héten semmi baja sem lesz.
23. Indián lány (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2009. márc. 5. 17:07

Ami a szembetegséget illeti,nem az inkubátor az oka.Nagyon sok koraszülött kap inkubátortérbe oxigént,és előfordulhat,hogy több hétig is szükségük van rá.Az is lehet,hogy előtte gépi lélegeztetést igényelt a baba.Mivel éretlenek ezek a babák,az O2 károsíthatja a szemüket,vakságot is okozhat.Ez inkább a 30.hét körül megszületett babákat érinti.Nálunk 1 hónapos kortól heti rendszerességgel szemész vizsgálja meg ezeket a babákat,és sze. szakintézetbe küldi vizsgálatra,lézerezésre.De addig is A-vitamint adunk a babáknak,és fontos az is,hogy ne hirtelen,hanem fokozatosan csökkentsük az O2-t.Röviden:ha az unokád inkubátorba is kerül néhány napra,NE aggódj a szeme miatt!

Remélem minden rendben lesz,és megírod Nekünk,hogy vannak.

2009. márc. 5. 17:00
Köszönöm a válaszaitokat, most elköszönök, de visszajövök később.
2009. márc. 5. 16:54

Nagyon kedvesek vagytok, s kezdek bizakodni. Az én fiam '75-ben két hét késéssel született, mindössze 2500 grammal, és szép szál legény lett:)

Szerencse, hogy mindent beszereztünk a pici fogadására, talán tudat alatt éreztem, hogy sietni kell. Igyekszem pozitív lenni, mert nem bocsájtanám meg magamnak, ha komor gondolatokkal bevonzanám a rosszat. Így is van lelkifurdalásom, pedig igyekszem mindent megadni, amit egy nagyi megadhat.

2009. márc. 5. 16:49
Sok mindentől függ.Pl.,hogy van-e fertőzése,belső szervi rendellenessége,hogy működik a tüdeje,mennyire viselte meg a szülés,hogyan fejlődött a terhesség alatt,el van-e sorvadva...stb.Hála a modern orvostudománynak,a korszerű eszközöknek és a szakképzett dolgozóknak,nagyon sok koraszülött(akár egy 28. hétre született is)átvészeli a nehéz heteket,és egészségesen vagy kisebb rendellenességgel mehet haza.
19. klarika5 (válaszként erre: 14. - Krisztina3)
2009. márc. 5. 16:47
Köszönöm Krisztina.Mi is óránként kapunk tőle új értesítést. Most azt írta sms-ben, hogy esetleg megpróbálják tartani a 37. hétig.Ebben mi is reménykednénk.
18. megryan (válaszként erre: 15. - Klarika5)
2009. márc. 5. 16:46

A korai indulás később esetleg picit megkésett mozgásfejlődésben megjelenhet, nekem 16-18 hónapos volt, mire elindult, de már alig lehet utolérni.

Mi az első évben hordtuk babatornára, meg itthon is tornáztattuk, masszíroztuk.

17. megryan (válaszként erre: 8. - Klarika5)
2009. márc. 5. 16:44
A 35. héten születetteknek már olyanok az esélyeik, mintha a 40.-en születtek volna. Azaz veszélyben már nincsenek. Ha kicsik, vagy a tüdő még éretlen kicsit, akkor inkubátorba kerülnek 1-4 hétre. De ha más baja nincs, lehet szoptatni is, és villámgyorsan összeszedik magukat, úgyhogy ne aggódj. Az én fiam is a 35. héten született 48 cm-vel és 2700 gr-mal. Most 5 éves 16 kiló :)
16. kathlee (válaszként erre: 13. - Zani)
2009. márc. 5. 16:42
Hát igen, az én lányom időre (8 nappal hamarabb) született, mégis csak 2700 gramm volt...
15. klarika5 (válaszként erre: 10. - Kathlee)
2009. márc. 5. 16:42
Így van kathlee, valóban már kétszer kapott tüdőérlelő infúziót.Biztos picike lesz, de talán behozza az indulási hátrányát.
14. Krisztina3 (válaszként erre: 8. - Klarika5)
2009. márc. 5. 16:42
Szeretnélek megnyugtatni,hogy egy teljesen kifejlödött emberke fog megszületni.A tüdeje lehet hogy éretlenebb és égy kis támogatásra szorul de ez pár nap alatt rendezödik.Én 34-35.hétre szültem 2260gr-mal és 42 cm-rel.a picur 2 hetet volt kórházban mert 2500 gr alatt nem adnak haza babákat szegeden."2 napig kapott légzéstámogató gyógyszert infúzióban aztán az is elmaradt.Ma 6680gr. és semmiben sem másabb mint időre született társai.Ha kíváncsi vagy valamire írj,válaszolok.
13. zani
2009. márc. 5. 16:41
nyugodtak legyetek ha megindítják, 34-35 hetesen kisebb lesz a súlya, kb 2500-2800 gramm, picit emiatt gyengébb lehet, ami azt jelenti, hogy nehezebben megy majd a szopizás, és hamarabb elfárad. egyébként a szervrendszerek fejlettsége, működése, a fertőzésekre való fogékonyság alig különbözik az időre született babákétól.
12. kathlee (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2009. márc. 5. 16:41
De ilyenek már rikaságnak számítanak! Sok baba rendes időre születik, még is napokat tölt inkubátorban, a szemének nem lesz baja.
2009. márc. 5. 16:39
Kezdek megnyugodni, hozzászólásaitokat olvasva. Bennem maradtak meg rossz élmények azzal, hogy valami fogyatékra mondták anno, hogy koraszülött volt a baba. Szembetegség az inkubátor miatt, stb.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook