Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? fórum

35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. aug. 23. 13:19

Szia Kriszti!26-án megyünk a klinikára kontrollra, ott majd megnézi a doki a fejlődését.

Képzeld, tegnap csöng a telefon: 10 perc múlva ott vagyunk...a fiamék a másik két unokával jöttek, de csak beugrottak. De így is nagy öröm volt, mert mindhárom unoka itt volt, egy napon.Boldog voltam. Ti hogy vagytok? Sose írsz magatokról! Hiányolom:))

159. Krisztina3 (válaszként erre: 158. - Klarika5)
2009. aug. 23. 11:38
Szia Klárika!Nagyon szépen fejlődik Szabika,senki meg nem mondaná róla,hogy korábban született.Remélem a család többi tagja is jól van.Kellemes vasárnapot Nektek!
2009. aug. 21. 16:25
Sziasztok lányok! Érdekes tesztet csináltam-és mindig talál. Szóval sorolom Szabikának lassan, hogy: apa, anya, papa, mama, cica, Szabika, kisfiúúúúú. És azt figyelem meg, hogy felfogja a szavakat. Na nem a jelentésüket, hanem mindig ugyanaz zajlik: a cicáig rámered a számra, a cicánál valami lejátszódik a szemében, és a Szabikára elvigyorodik, a kisfiúúúnál meg nevet, mint a tejbetök De Isten bizony! Sokszor teszteletem, hogy hiteles legyen, és mindig bejön. Olyan cukorfalat!!:)))Szép napot!
2009. aug. 14. 12:27
Minden elismerésem a kisgyermeke/ke/t nevelő anyukáké. Nekem anno jobb dolgom volt, mert a szüleimnél éltünk a két gyerekkel 5 évig, mire lakáshoz jutottunk.Nyugdíjasok voltak, és mindenben támaszaim : bevásárlás, vigyázás, főzés, meg a lelki segítés.Az jobb, hogy ma az ifjúság önállóan élhet, de magárahagyatottabban./Na ezt leírtam első nekifutásra:)Örülök, hogy így összejöttetek újra. Szép, nyugodt napokat!:))
2009. aug. 14. 12:02
hihi érted izgultak peddig milyen csodás lányod lett:) néztem a képeket szép kislány bevállalom menyemnek :) igen Hunor 8 kg 200-300 gramm és még mindig csak a szopi illetve alkalmanként gyümölcs:) és hulla fáradt vagyok jövő héten keresztelő dupla és ami rám vár ...azt hiszem megőszülök:) édes őszülés:))
155. Lemi09 (válaszként erre: 154. - Lemi09)
2009. aug. 14. 12:02
Így megnéztem végre a bemutatkozó oldalad... éd tényleg Te vagy! :)))
154. Lemi09 (válaszként erre: 153. - Bd37ba754f)
2009. aug. 14. 11:57

két hete volt 7000 g és 65 cm... :))) A Te csodálatos nagyfiad meg már szaladgál, ugye? :DD Mennyi lehet... 8 - 9 kiló? :))


Naná, ferbuár óta... Itt izgultak értem, mikor mentem koraszülni... :))) Most lett teljesen gyanús, hogy te vagy az...

2009. aug. 14. 11:54

helóó:DDD itt is együtt?:DD hogy van luca lányka? mekkorát nőtt?

te is hoxázol?:D pusza a családnak:)

152. Lemi09 (válaszként erre: 151. - Bd37ba754f)
2009. aug. 14. 11:52

Mondhatom, hogy SZIA TÜNDI! ??? :)))

Egy szobában feküdtünk, rooming in! :DDD

2009. aug. 14. 11:49

Jó volt végig olvasni hogy milyen szépen megnőtt az unokád csak így tovább én is márciusban szültem 10-én csak nekem hatalmas babám lett Hunor 4300 grammal született:) A tavaly március 23 án meg Gergely fiam 3400 grammal mindkettőt túl hordtam.De van egy ismerősöm most az ö kislányáért szorítok neki alig 700 grammos a babája egyszerüen eltünt a magzatvize most 1040 gramm és reméllem hamar felépül a pici nagyon nehéz nekik.

Abban igazad van hogy a házi munka és a kicsi sok egyszerre én néha azt sem tudom hol áll a fejem mikor takarítani főzni,mosni szoptatni,pelenkázni,etetni és játszani kell a két kicsivel egy percig sem bántam meg egyiket sem de az biztos hogy ha tehetném ilyen gyorsan nem vállalnék be még egyszer kettőt:) Unokádnak sok egészséget kívánok

2009. aug. 14. 07:32

Köszönöm Lemi-igen, Klári vagyok, így bingó.:)

Szabika csak véletlenül fordul még meg, ő legtöbbször háton fekszik, így hasra gurul, de vissza nem tud fordulni. Egy darabig emelgeti a kis fejét, de aztán elfárad.Így állandóan figyelni kell.Ha megfogom a két kezét, akkor ülne fel, de nem akarom erőletni még. Ő is nagyon szeret ülni ölben, de azért inkább olyan félfekvés az,mikor a család az asztalnál van, ő az ölemben, és salapál a kis kezével az asztal lapjára, mondjuk is, hogy Főnök, mit akar?

Még szopik rendületlenül, de lehet, hogy a lányomnak epeköve van, ezért lassan kezdi a hozzátáplálást, mert nem volna jó drasztikusan elszakítani a babát a műtét idejére. De bízzunk, hogy nem lesz műtét.

Remélem jól vagytok. Most nem olvasgatom a másik oldalt, mert ilyen jó időben gyakran vannak itt egész nap. Olyan jókat szunyál a baba a diófa alatt, és szeret jönni a lányom-így kevesebb az időm, de nagyon örülök a társaságnak.:) Szép napokat!

149. Lemi09
2009. aug. 14. 02:28

Klarika,


Amennyiben Klárának hívnak, akkor utólag is boldog névnapot kívánok! (Ha nem, akkor bocs!) Remélem, az unoka továbbra is jól van! Mi is. Luca már forog hasra, aztán meg hisztizik, hogy nem nagyon tud visszajönni! :))) MEg már eröltetné fektéből a felülést... majd frászt kapok! :)))

2009. júl. 20. 19:41
Szia Kriszti! Szabika nagydumás lett! Gügyög, ezek a szavak izgatják leginkább:mama, papa,baba, kisfiúúúú - ilyenkor lázasan dumálni kezd, és mindenféle hangot kelt, ami lehet arab, kínai, de biztos magyar lesz egyszer.Egy dal a kedvence, valami van ebben a dalban, mert a nagy unokám is ezt imádta: Esik eső csendesen...és amikor azt énekelem, hogy "jön Szabika, érzem én azt"-erre rugdosni kezd. Mi lehet ebben a dalban? Olyan mint egy mini-szumós. Csak szopik,és azt mondták, a szopis babák nem kövérek. Pedig dehogynem! A kis ínye duzzadt, boldogan harapdálja a lehűtött rágókat, ilyenkor át kell öltöztetni, olyan kis nyálas. Szombaton lefeküdtünk kint a plédre, három felnőtt gyűrűjében extázisban volt.Még nem forog, de megragadja az ágy végét, ilyenkor aztán tekergeti magát, felhúzódik az ágy végéhez. Imád a rezgő-muzsikáló székben, meg a kis hintában ücsörögni. És a Te gyermekeid? Te is írj róluk legközelebb!Szia!
2009. júl. 20. 15:12
Sziasztok!Hogy vagytok?gyerekek,unokák?
146. klarika5 (válaszként erre: 145. - Lemi09)
2009. júl. 1. 07:58

Hát Lemi, örülök, hogy ezt írtad! Nem annak, hogy a babád ezt produkálja, hanem annak, hogy más is így van. Elmesélem a lányomnak, mert legalább megérti, hogy nem ő a rossz anya, hanem a babák ilyenek. Különösen az elmúlt napok hozták ezt a változást. A lányom is attól fél, hogy agyvérzést kap, szinte reszket az ökölbe szorított kezecskéivel, ha nem megy valaki-mert próbáljuk, hogy ne ugráljunk hozzá minden nyikkanására. De nem hagyja abba. Szerintem ez a nagy meleg is. Társasban laknak, s ha nem zárják be az ablakot, akkor a mentők zaja, a troli...mind-mind eltereli a figyelmét. Látszik, hogy álmos, de nem tud álomba lendülni. Most meg észrevettem,hogy a kis ínye duzzadt, lehet, hogy már jön a foga? Ha simizzük, akkor olyan boldogság tölti el. Most már naponta kakkint, ez is lehet a fogzás jele?

A lányom sem halad a munkájával: mosás, vasalás, főzés, de mindig mindent félbe kell hagyni. Most többször is szopiztat, mert a baba nem iszik vizet se, teát se, hát csak megszomjazik.Ahol tudok, segítek-de nem lehetek ott mindig. Ha meg ide jönnek, az ő munkája marad, a babát sem tudom itt átvállalni, mert még szopik. Szóval ezek nagy problémák ilyenkor. De nem mondhatok bíztatót, mert nekem is ezt mondták: kis gyerek kis gond-nagy gyerek nagy gond! S ez így is lesz. Kitartást! Köszi a jókívánságot! Gyere, meg Kriszti is:)) máskor is!

145. Lemi09 (válaszként erre: 142. - Klarika5)
2009. jún. 30. 22:51

Nagyon boldog születésnapot, klarika! És sok szépen felnövő unokát! :)))



A kedves lányod hogy kezeli ezt a vörösre-ordítós, ha-nem-megy-oda-senki-2-percen-belül állapotot? Nagyon érdekelne, mert Lucám is ezt csinálja! Éjjel minden rendben, alszik, mint a bunda 9 - kb 7-ig. Akkor kajál és ált 9-10-ig még meg lehet győzni, hogy aludjon picit. De aztán!... A délutáni sétáig semmit sem alszik és elvárja, hogy mindig mellette legyek, és szórakoztassam... Ha nem, retteneted hisztit csinál! Egy idő után már annyira üvölt, hogy vörös a feje, kihagy a lélekzete... Borzasztó! Hihetetlen nehéz így házimunkát végezni! Nem tudom, mások hogy csinálják, hogy nekik nappal is alszik a bébi. Az enyém akkor az istennek sem akar! Mit csináljak vele, hogy a dolgomat is el tudjam végezni?

144. klarika5 (válaszként erre: 143. - Krisztina3)
2009. jún. 29. 20:41
Köszönöm:)))))
143. Krisztina3 (válaszként erre: 142. - Klarika5)
2009. jún. 29. 19:26
Kedves Klárika!Nagyon boldog születésnapot kívánok Neked!Örülök,hogy kis családoddal minden rendben van.
2009. jún. 29. 18:20

Szia Kriszti!:) Jól vannak.Szombaton grilleztünk, betettük a hintába, és mint egy kínai császár, úgy szemlélt bennünket. Kis kövér, pufi.De ma éppen telefonált a lányom, és ennek én is tanúja voltam már, hogy ha egyedül érzi magát, akkor elkezd sírdogálni, és ha azonnal nem megy valaki, akkor elvörösödik, csapkod a kezével.Ugye az elején írtam, hogy egész nap aludt, akkor az aggasztotta a lányomat, mondtam, hogy fogod még visszavágyni a csendes alvásokat. A másik, hogy emlékszel rá, hetente csak egyszer kakkintott, na most minden nap, tekintélyes mennyiséget, ami mind a hátára kenődik.

Ma másik örömöm is volt: reggel a nagy unokám hívott telefonon: köszöntött a szülinapomon. Kérdezte, hogy hány gyertya lesz a tortámon. Mondtam, hogy már egy tortára rá se férne. Úgyhogy ma jó, és szép nap volt. Remélem nektek is? Most az idő is jó, túl jó. Puszi!

2009. jún. 29. 14:41
Sziasztok!Mindenki jól van?
140. Lemi09 (válaszként erre: 139. - Krisztina3)
2009. jún. 22. 16:47

Luca is ezt eszi! :))


Pólyát azért használtunk az elején,

mert

1./ a párom csak abban merte megfogni, de ma már megjött a bátorsága... :))

2./ Észrevettem, hogy bekötve jobban evett és többet aludt abban az utolsó - első hónapban /Lehet, a kórházban hozzászokott... vagy egyszerűen emlékeztette az anyaméhre... :)) /

139. Krisztina3 (válaszként erre: 138. - Klarika5)
2009. jún. 22. 15:40
Rebus a Beba Ha tápszert kapja ezt forralt vízzel kell csinálni.Sokféle tápszer van ,nekünk a Milupa nem vált be,fájt tőle a hasa.Pólyát nem használtam de puha plédbe bebugyoláltam azt nagyon szerette.
2009. jún. 22. 13:52
Én is megnéztem a képeket:) Szabika is ilyen kis pufi most arcra. És ő is szeret a szopipárnában feküdni.Látom, hogy Te is a pólya híve vagy a legelső időben.Sajnos erről ma már teljesen leszoktak a mamák, pedig védelmet ad az éppen világra jött gyermeknek. Én is vettem egy olyan pólyaszerű, pihe-puha valamit, ami körbeölelte, melegen tartotta. De most már mindent kinő, pedig a születés után be kellett szerezni néhány kis cuccot, mert az 56-os, amire számítottunk, is lötyögött rajta.Kriszti-milyen tápszert kapott Rebus? És milyen tejjel kell keverni?Feles? Már elfelejtettem ezeket. Én 5 hónapos koruktól tértem át a tápszerre. Akkor Oriza volt, meg Auróra pehely. De most már biztos más a rendszer.
137. Krisztina3 (válaszként erre: 134. - Lemi09)
2009. jún. 22. 13:32
Rebus 4 hónaposan már kapott gyümölcsöt és aztán fokozatosan mindent.Most egy kis mindenevő és már 9 kg.Fokozatosan adtam neki a zöldségeket és gyümölcsöt.Tápszert még 2x eszik de már abba is csempészek egy kis instant kakaóport.Hason nagyon sokáig nem szeretett ő se de nem is erőltettük.Jelenleg olyan mint egy örökmozgó inga kevés alvással.Meglestem a képeidet,nagyon aranyosak.
136. klarika5 (válaszként erre: 135. - Lemi09)
2009. jún. 22. 13:09

Náluk is ez van, hogy a másik nagyihoz vonattal kellene utazni, de a lányom még fél ilyen útra elindulni. Hozzánk eltoljuk a babakocsival. Elé megyek, meg vissza

kísérem. A csípőszűréssel nem volt semmi probléma.Minden hónapban visszarendelik őket a klinikára, mert a korás babákat figyelemmel kísérik. De a doki mindig megdicséri a lányomat, mert azt mondja, nincs lemaradva a baba semmiben, tehát nem látszik a hátrány.Ő is hisztis néha, elalszik a cicin és ha leteszi a lányom, azonnal felébred, s kezdik újra.Most látom, milyen nehéz, hogy egy kismama főzzön, takarítson,mosson, kialudja magát.Nekem könnyebb volt, mert az első 4 évben még a szüleimnél laktunk anno. De igyekszem segíteni nekik.Elköszönök. Majd időnként "beszélgessünk":)

135. Lemi09 (válaszként erre: 132. - Klarika5)
2009. jún. 22. 12:52

Akkor teljesen jól haladunk mi is! :))

A forgolódást csak azért kérdezem, mert Luca sem nagyon produkált még ezen a téren. Májusban egyszer feltámaszkodott a könyökére (amúgy utál hason lenni) és hosszú percekig nézett valamit maga előtt, de azóta se akarja ugyanezt, mindig hisztizik, ha hasra rakom, hogy eddze kicsit a nyakát! A hátáról az oldalára most fordult először a hétvégén, egy nagy nyújtózkodás közben, de azóta csak egyszer csinálta ugyanezt. De akkor látom, még ebben sem vagyunk "lemaradva". Bár nem nagyon szeretném eröltetni a fejlődését, azért jó volt látni, hogy így ügyesedik!


Jó Neked! Anyámék ritkábban jutnak el hozzánk, mert Pécsen laknak. Nekünk nincs autónk, a bébit vonatra nem teszem még nagyon sokáig. Most voltunk először Pécsen a múlt héten, és ez az 5 nap rengeteget jelentett a bébinek is. Nagyon sokat fejlődött alatta. :))


Szabikának milyen lett a csípőszűrés eredménye?

134. Lemi09 (válaszként erre: 131. - Krisztina3)
2009. jún. 22. 12:44

De jó ilyet olvasni! Te mikor kezdted el a kislányod hozzátáplálását?


A 48 cm tényleg jó lett volna már egy időre született babának is. De mindig is úgy saccolták az orvosok, hogy Luca hosszú lány lesz, mint apukája. Csak a toxémia miatt kissé lelassultunk a fejlődésben a végén. Nagy baba lett volna, ehelyett ő volt a legpicurkább, miután kiengedtek minket az intenzívről. A baba-mama szoba tele volt 4 kilós babákkal. :) De így ő volt a csecsemősök kedvence, minikének hívták! Meg nagyon nyugodt is volt. Egy panaszos sírása sem volt, állandóan aludt, csak enni kelt fel. Mondták is a dokik, hogy majd csak figyeljek, hogy felélénkül a gyerek abban az időben, amikor meg kellett volna szüetnie. Igazuk volt! Megjött a hangja, meg mostmár állandóan rúgkapál, vigyorog, gügyög ezerrel, és persze igényelné, hogy egész nap szórakoztassam, a kis huncut! :))


Pont aznap jöhettünk mi is haza, mint klarika lánya és unokája. A babát már kiengedték volna napokkal korábban, mert megbízhatóan jól evett, de az én vérnyomásom csak nem akart rendeződni.

133. Krisztina3 (válaszként erre: 132. - Klarika5)
2009. jún. 22. 10:46
Akkor felétek sincs jó idő!Na majd ha süt a nap!
2009. jún. 22. 10:05

Szabika a mostani klinikai mérés szerint 6 kg és 62 centi. Csak szopik, de olyan kis hurkás pl a csuklója, mint ha gumiszalaggal lenne elszorítva. Most szombaton összejött mindhárom unoka, a nagyobbak most látták először Szabikát, nagy volt az öröm.Szabika először nézte a sok embert maga körül, aztán elaludt. Lemi, forgolódásról még azt hiszem nem beszélheteünk, legalább is én nem láttam, hogy forogna. Vettem neki egy rezgő széket, abban olyan félfekvésben van, s mint egy császár, figyeli a körülötte mozgókat, egészen oldalra fordítva a fejét. Arra is rájött, de biztos csak véletlen, hogy ha a lábával rúg egyet, akkor a szék hangot ad, és hallom, hogy állandóan megszólal a szerkentyű, tehát mindig rúgkapál. Vannak rajta ilyen kütyük is, egyiken tükör is van, ezeket elkapkodja, és vigyorog a "nulla fogával", amin nevetett a legnagyobb unokám: nulla foga van, és kacagott. A legnagyobb négy éves, és elámultam, mert ismeri a hónapokat, napokat, római számokat, az egész ábécét, az órát, azt is, hogy Pm, Sm. A fiam szerint ez érdekli mostanában.A kislány is sokat fejlődött: ő két és féléves,és mindent les a bátyjától. Csak lassan, csak félévente látom őket. Talán Szabika fejlődését nyomon tudom követni.

Kriszti-a diófáról most csöpög a víz, egész nap esik, így nincs kedvünk kimozdulni se. Szebb napokat a hétre, mint a mai:))

131. Krisztina3 (válaszként erre: 130. - Lemi09)
2009. jún. 22. 06:23

Szia! Az én kislányom is 2260 grammal született csak ő 42 cm volt.Ő féléves korábban kezdett el forogni most meg már szinte kijön a szobából.Most 13-án volt 8 hónapos és 9 kg.3 hónapos koráig szopott,utána elfogyott a tej,mindenevő a hasát nagyon félti.Írj magatokról.

Klárika!Szabi alszik még a diófa alatt?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook