Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen érzés volt mikor megszületett a babád? Mire gondoltál mikor megláttad és felfogtad a dolgot? fórum

Milyen érzés volt mikor megszületett a babád? Mire gondoltál mikor megláttad és felfogtad a dolgot? (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. CsillagTM (válaszként erre: 64. - Kukucz)
2012. máj. 8. 23:49
aranyos vagy nagyon...
64. kukucz (válaszként erre: 63. - CsillagTM)
2012. máj. 8. 19:57
Szívből kívánom,hogy így legyen!!
2012. máj. 8. 17:52
remélem, én is átélhetem egyszer, amit ti, lányok......
2012. máj. 8. 17:41
Amikor "kipottyant" 9 órás fájdalomcsillapító nélküli vajúdás után,(ahol apa is ott volt,)annyira boldog voltam hogy életem legszebb pillanata lesz mindörökre! Aztán hallottam hogy sír és Ő az enyém és annyira boldog vagyok és sírtunk apjával.A hasamra tették és láttam hogy gyönyörű és véres hogy csúnya de olyan szép,és az ENYÉM !...és eszembe jutott hogy az édesapám és az anyósom nem érhette meg! De tudtam hogy a mennyben figyelnek és boldogok velünk,bömböltünk a férjemmel! Aztán telefonáltam anyámnak akivel rengeteget veszekedtünk azelőtt és annyira jó érzés volt, hogy velem együtt volt nagyon nagyon sírva boldog ! Földöntúli boldogság volt ! s a mai napig azt sajnálom hogy ezt az érzést soha- soha többé nem élhetem át !!! Lányok SZÜLJETEK !!! AZ ÉLET LEGSZEBB AJÁNDÉKA !!!
61. zsanci79 (válaszként erre: 46. - 3436656412)
2012. máj. 8. 12:24

Ez tényleg nagyon érdekes, hogy az összes sírás közül felismertem, hogy mikor sír az én kisfiam. Már az első naptól.

Egyébként nekem könnyű szülésem volt, de mégis, aznap éjjel 7-en szültünk, és felsírt egy baba, azt hittem az enyém, mert már nyomtam. Erre a doki megszólal, hogy anyuka, ez még nem a magáé :))

Egyébként a legeslegelső gondolatom az volt, hogy jesszus, tiszta apja, fog Ő valaha rám is hasonlítani? :)

Aztán nagyon koncentráltam arra, hogy le ne csússzon a hasamról mikor odatetteék, s talán a az első mondatom az volt mikor odatették, hogy milyen vámpír körmöcskéi vannak :)

Hát, nem sablonos gondolatok

60. orsibigyu (válaszként erre: 57. - Orsi1971)
2012. máj. 8. 12:11
Nekem is 4 ora alatt lett meg, fajdalomcsillapitas mifelenk nincs, semmi, se oxigen, semmi az eg vilagon. Utolso fel oraban a vajudas elviselhetetlenul fajt. Biztattam a kicsit: gyere mokus, te is tuleled anya is tuleli, mindjart vege, tarts ki! Soha nem kernek fajdalomcsillapitast. Nekem olyan a szules mint a purgatorium, a fajdalom kiirt belolem minden onzest. En csak igy tudok igazi anyava valni. Tiszteletem mindenki elott aki maskepp szult, hogy ok is kepesek szeretni gyermekeiket. En erzem szuksege van a lelkemnek a szules fajdalmara. Engem onzo embert megvaltoztat.
2012. máj. 8. 11:43
Fizikailag megkönnyebbülés,nagy sóhaj..Lelkileg kimondhatatlan csoda,boldogság.2 kicsim van.Lehet bevállalom 3.jára egyszer csak azert a tökéletes másodpercért,mikor felsir egy uj életke.
2012. máj. 8. 10:19

császáros lettem,mert hiába voltak fájásaim,nem tágultam!2 napig vajúdtam!


odatették a fejemhez....sírt,csak puszilgattam és megnyugodott!


alig vártam,hogy kész legyek,és lássam megint!


6 hónapos a kislányom...

toltak ki a műtőből,apának előtte megmutatták,csak annyit kérdeztem,láttad milyen gyönyörű...

egyből cicizett,mintha mindig is ezt csinálná....na még most is könnynezem....

2012. máj. 8. 09:58
A lányom ma 9 hónapos, de a születése pillanatát soha nem felejtem el. 4 óra alatt lett meg könnyen, fájdalomcsillapító nélkül. Amikor a hasamra tették csak azt hajtogattam, milyen gyönyörű. Aztán egyből feltornázta magát a cicihez és profi módon szopizott. Na, akkor bőgtem el magamat.Gyönyörű volt, álomszép! Apa is meghatódott rendesen.
2012. máj. 8. 09:55

A férjem fekete hajú, én szőke és azt vártuk, hogy ő dominál majd.De nem, szőke lett és az első szavam az volt, hogy "de hát ez szőke!" :)

Az első gondolat, hogy tényleg itt van, és sosem akarom letenni.Amikor behozták hozzánk a szobába, folyton ölbe tartottam.Órákig el tudtam nézegetni, 1,5 óra alatt szültem, ezért nem volt lila, már elsőre gyönyörű volt, igazi baba, ráadásul tiszta apja.És most is egy gyönörű szőke kék szemű herceg.Az én Hercegem!:)

2012. máj. 8. 09:42
A legboldogabb voltam a világon és egy jó ideig sírtam örömömbe mikor ránéztem.
2012. máj. 8. 09:40

Az első gondolatom: "Jéééé,van haja,és barna!"


:)

2012. máj. 8. 07:31
Mindig is akkor voltam életem legboldogabb időszakában!!!
2012. máj. 8. 07:12
Arra gondoltam, hogy nincs nála gyönyörűbb a világon. Ma is így gondolom, nekem ő a legszebb, legokosabb, legcsodálatosabb:D
2012. máj. 8. 06:10
Olvasni jöttem aztán meg itt sirok úgy mehatódttam a történeteken :)
2012. máj. 8. 06:04

Én 24 óra alatt szültem meg a fiamat és már felöltöztetve mutatták meg.

A kezeit láttam, hogy rendben vannak, de azért a lábai is érdekeltek, így megvizsgáltam és közben arra gondoltam, hogy pont úgy néz ki mint az apja:)

49. orsibigyu (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2012. máj. 8. 05:54
Jah es vegig bomboltem mint egy kislany! Hatalmas orom volt bennem.
48. orsibigyu (válaszként erre: 32. - 116212323c)
2012. máj. 8. 05:47

Szia Szindy! Latom te is babat varsz! En is juniusra. Kivanok hasonlo jo szuleselmenyt, egeszseges kistestot, es mindenjot nektek!

Fura, ferjem mindig hangoztatta, hogy minden gyermek elso 2 hetben egy asszott kis kertitorpe, de a fiunkat gyonyorunek latta, azt mondta pont olyan mint en.

47. orsibigyu (válaszként erre: 14. - Stella1989)
2012. máj. 8. 05:39

En foldontuli boldogsagot ereztem. Valami ilyesmit: hala Istennek megszabadultunk egymastol, te jo eg ! nem sir, jajj de jo sir, ferfias hangja van- az en fiam!

Tul vagyok a fajdalmon es mindjart ideadjak a fiamat.....

Asszonyom, Onnek egy 2 honapos fia szuletett, 4,5 kilo!- mondta a szuleszno- jajj, de jo, Feri, ha ezt megtudod buszke leszel ram.

Lassam mar , adjatok mar ide! Na vegre! Ilyen szepet almomban sem lattam. A szaja az enyem, szep finom vonasai vannak... Tokeletes szepseg!

- Szia Ficankam! Anyukad vagyok. Te vagy a legszebb leny a vilagon! Erted megerte szenvedni, te mindent megerdemelsz ezen a vilagon! Anya ezutan csak erted el! - Na ne! Nem letezik! Egy ekkora gyermek meg nem tudhatja felemelni a fejet, ezt csak kepzelem? Es ramkukucskal a kicsi szemecskejevel, mint aki mindent ert. Ilyen nincs! Kicsi csoda!

Nagyjabol ezt ereztem.

2012. máj. 8. 00:02
Mikor megszületett még nem fogtam fel,h az enyém.Kellett 3nap,soha nem felejtem el,vittem az esti fürdetésre és mikor mentem érte hallottam a sok sírást és megismertem az övét,bementem és a sok baba közül ahogy megláttam,akkor tudatosult,h Ő az enyém , bementünk a szobába és zokogtam :)
45. Liimo (válaszként erre: 41. - Skóciababy)
2012. máj. 7. 23:34
Ferjem is sokszor emlegette, h milyen merges volt, amikor kivettek.:) Pedig mar nem erezte jol magat odabent.:(
44. Liimo
2012. máj. 7. 23:32
Ugy fogta es vitte a doki a vizsgaloasztalhoz a lanyom, hogy 2 keze, 2 laba 4 fele allt. Szegeny, mint egy darabka hus. Aztan elsö kerdesem, h miert nem sir fel. Karomba akartak rakni, de mondtam, h kikötözve nem merem megfogni, igy az apukaja fogta, amig varrtak. Aztan vegre a karomba adtak es meglattam a tojas fejet es nem ertettem miert ilyen, mikor csaszaros. Majd pedig, hogy kiköpött apja.:)
2012. máj. 7. 23:20
Az elso gondolatom: mekkora???4 kilo? Az de durva...:) Masodik gondolat: milyen lapos fule van..vajon ilyen marad? Erre a doki becinkelt,hogy nem fejeztuk be ezt a gyereket:) Persze iszonyu boldog voltam,es vagyok is akarhanyszor ranezek. Imadom a kisfiam:)
42. Azurit
2012. máj. 7. 22:47

Viccesen fogtam fel-biztos a kéjgáz :D hatása.

Az első gondolatom az volt,hogy:-Nahát biztos nincs semmi baja,aki így tud ordítani...

A második pedig :-De jó hogy,túl vagyok rajta!

Amikor mellém rakták,akkor pedig ezt gondoltam:-Ez meg kicsoda?-Most ez az én gyerekem?

Olyan hihetetlen,és furcsa volt az egész.

Nagyon édi volt a kislányom,ekkor már nem sírt,nagyokat cuppogott a szájával.A kórházi rózsaszínű sapi pedig nagy volt rá :)

2012. máj. 7. 22:46

Császáros voltam,végig ájulásérzésem volt közben. Amikor kiemelték és felsírt,hihetetlen volt,hogy ez az én fiam hangja.:-) Aztán egy pillanatra megmutatták,lila volt és mérges. Azt hiszem megkérdeztem,hogy jól van-e...Néztem a kis lila gombócot és máris hiányzott,ahogy elindultak vele kifelé.:-( Onnantól semmi nem érdekelt, csak hogy reggel legyen és megkapjam végre.Nem tudom azt azt érzést leírni, de mai napig érzem ha eszembe jutnak azok a pillanatok.:-)) Másnap amikor megkaptam és végre magamra hagytak vele,az valami leírhatatlan érzés volt. Csak néztem...

Most ismét babát várok, nagyon várom, hogy megint átélhessem ezeket a dolgokat.:-)

40. lillenet (válaszként erre: 14. - Stella1989)
2012. máj. 7. 22:42
Én:)
2012. máj. 7. 22:41
En 15 ora vajudas utan csaszarral szultem. Este 11 ora volt. A mutoben az anasztesnek vegig mondtam, nehogy engedjen elaludni, minel elobb latni szeretnem! Meghallottam a sirasat egybol. Kivittek, megmosdattak. Behoztak, amig varrtak. A szuleszno odatette a kis arcat az enyemhez, adtam egy puszit neki es azt ereztem, hogy Ur Isten, mennyire boldog vagyok, milyen gyonyoru baba, gyonyoru arca volt, hatalmas szemekkel!!!! Nezett ram es boldog voltam! Egy ora mulva megkaptam szopizasra, nah az volt az igazi gyonyor: azonnal szopizott ugyesen, mondtam is a szulesznonek, ugy szopizik, mint egy kismalac!!! A mai napig a leggyonyorubb kislany a vilagon! :-) Imadom!!!
38. lillenet (válaszként erre: 32. - 116212323c)
2012. máj. 7. 22:38

jajj de szépen írtad....:)


nálunk a könnyek akkor jöttek, amikor kettesben maradtunk párommal... pedig azt hittem rögtön "bőgni" fogunk:)

2012. máj. 7. 22:35

Mikor kibújt: hű, tényleg vége... aztán kinyitottam a szemem és láttam egy pici kalimpáló öklöcskét, hallottam halk nyöszörgést, csak lassan fogtam fel hogy ez tényleg Ő.

Aztán hirtelen a mellkasomon termett, bebugyolálva és ezer gondolat jött: milyen pici, milyen jó, hogy máris foghatom, milyen jó, hogy még a köldökzsinórt is fogom, milyen kék szemei vannak és hogy néz velük felváltva rám és páromrar (szerintem nem igaz, hogy nem látnak még akkor rendesen!), milyen jó hogy nem sír, biztos nagyon fáradt ő is (kicsit beakadt a popsija odabenn), milyen pici az ökle, a lába, jajj nem is tudom mi még:)

2012. máj. 7. 22:34
Én 2 hete sajna sürgősségi császárral szültem. Amikor megláttam a barikád fölött felemelve, hogy egészséges kisfiú, az volt a gondolatom, hogy 'hál Istennek egészséges. Aztán nem tudom hány perc múlva bebugyolálva pólyában oda hozta mellém a nővér megsimogatni. Akkor fogtam fel igazán, hogy egy gyönyörű, egészséges kisfiúnak adtam életet. Csak zokogtam, és alig vártam, hogy másnap reggel fél 6 legyen és karjaimban tarthassam...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook