Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? fórum

35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
70. Szuszy
2009. márc. 19. 14:58

klarika5 !

Gratulálok a picihez, nagyon jó egészséget és minden jót kívánok, sok-sok örömet benne, hozzá! :)

Az én lányom a 35. héten született, 2300 grammal, 46 cm-el, mos 13 éves és gyönyörű egészséges lány!

69. Krisztina3 (válaszként erre: 68. - Klarika5)
2009. márc. 19. 13:20
Hogy telnek napjaitok,otthon van már Szabika?
2009. márc. 14. 15:38
3 ágyas a szoba, és ez közel van a nővérekhez, hogy ha baj lenne-ne legyen!-hamarabb lehet segítséget hívni.A szopcsi ilyen szilikon valamivel sikerül, mert rájöttek, hogy őkelme csak a nyelvét szopogatta, de így már sikerül a tejet is kortyolni. Szegény lánykám, elpityeredett, mikor bevittem neki néhány mini ruhácskát, mert ott "babázatnak" is, öltöztethetik a pirinyókat.Most lesz először éjszaka is a mama mellett,frászban is van a lányom, de megértem, mert innentől már soha nem olyan lesz az élete, mint eddig volt.Igen Julika, a lányom is csak tisztelettel tud beszélni a csecsemősökről de általában mindenkiről, akivel ott kapcsolatba került.Szép hétvégét lányok, és éljenek a Szabikák!! :)))
67. cb4c323adf (válaszként erre: 64. - Klarika5)
2009. márc. 13. 19:35
na de jó ott aztán még jobb én imádtam a nővéreket,a nagyszobában vannak????
66. pmjudit (válaszként erre: 64. - Klarika5)
2009. márc. 13. 18:51

De jóóóó!

Minden rendben lesz!


Egyébként az én kisfiam is Szabika!:))))

65. Krisztina3 (válaszként erre: 64. - Klarika5)
2009. márc. 13. 18:08
Ez nagyon szuper!Gratulálok!A szopizás hogy megy?
2009. márc. 13. 18:05
Ma előlépett Szabika! Bemehet a baba-mama szobába:)
63. cb4c323adf (válaszként erre: 62. - Klarika5)
2009. márc. 13. 09:18
egyem a szivét:))vigyázzatok rájuk!!!!!!
2009. márc. 12. 20:07
Köszi lányok:))!Most vették ki az inkubátorból, de sírt a lelkem és hívták a mamát, hogy vígasztalja meg.Jó éjt!
61. Krisztina3 (válaszként erre: 59. - Klarika5)
2009. márc. 12. 18:10
Kedves Klárika!Biztos aranyos Szabika szobája és hamarosan a tulajdonosa is láthatja.Sok boldogságot.
2009. márc. 12. 17:48

Szia.

Nekem ugyan még nincs gyermekem, de én 6.hónapra születtem 1150grammal, és itt vagyok éppen és egészségesen.

Ne izgulj minden rendben lesz a picivel! :)

Üdv: Orsi

59. klarika5 (válaszként erre: 58. - ALLICS)
2009. márc. 12. 17:26
Köszi ALLICS-megnyugtatott, amit írtatok. Már készen várja itthon a kis szobája. Lánykám is jól van, megszabadult a varratoktól, teje is beindult-adja Isten, hogy így menjen tovább minden. Üdv.!Klári
58. ALLICS
2009. márc. 12. 13:04

Gratulálok Szabolcska születéséhez:))

Meglátod hamar hazaengedik őket ilyen súlygyarapodás mellett.Nagyon kis erős baba lehet,mondtuk,hogy nem lesz baj:)

2009. márc. 12. 07:01

Igen Julika, a lányom is azt mondja, hogy minden elismerés a csecsemősöké.Tegnap besurrantam 1/2 percre, éppen szopikálni próbáltatta volna a lányom, de aludt, aludt.Viszont gyarapodik.

Tomiemi-kösz. a bíztatást!Olyan picikék, sérülékenyek,de bizakodunk mi is, hogy zavartalan lesz a fejlődése.

56. cb4c323adf (válaszként erre: 54. - Klarika5)
2009. márc. 11. 22:19

én is a klinikán szültem mi is 5 napot voltunk az intenziven,és le a kalappal előttük mindent megtesznek a babákért velünk még 650grammos pici is volt...ha majd kikerülnek a nagyszobába jobb lesz,és nyugodtan kérje meg a nővérkéket és telefonon csörögnek neki hogy itt az etetés ideje..

ha bármi kérdésed van nyugodtan irj!!és garatulálok a lánykádhoz és a pici unokához is:)))

2009. márc. 11. 22:10
Nagyon jók az esélyei,az én lányom 33 hétre született 1500 grammal,és nagyon jól fejlődött.Hamar behozta a lemaradást sőt le is körözte az időre született babákat/8 és fél hónaposan felállt,persze kapaszkodva/.Most 5 éves és teljesen tökéletes,gyönyörü kislány,abszolut nem lehet észrevenni rajta,mekkora súllyal született.Sok boldogságot kivánok a kisbabához,hidd el minden rendben lesz.
2009. márc. 11. 12:42
Krisztina3:Köszi az érdeklődésedet:)Tegnap jól volt.Este 11kor még felhívott a lányom pityeregve, annyira meghatódik, hogy kezében tarthatja.Már próbál szopizni,de hamar kifárad. Vannak nővérek, akik inkább azt szeretik, ha üvegből "megtömi" a lányom a picit, mások a kanállal való aprólékos etetést favorizálják. Tegnap este 2500 gr volt. Szurkálják szegényt:vérvétel stb, de ez az ő érdekében van. Bár már jöhetnének, vagy legalább a kórterembe kerülhetne a mama mellé. Most viszem megint a leveskét.Üdv.:))
53. Krisztina3 (válaszként erre: 52. - Klarika5)
2009. márc. 11. 08:05
Klárika!Szabolcska hogy van?
2009. márc. 11. 07:18
Szerintem van egy egészséges időtartam,amit a látogatónak be kellene tartania.5-10 perc elegendő ahhoz,hogy kicseréljék a gondolatokat, megnyugtassák egymást. Én azt sem szeretem,ha egy beteghez egyszerre öten bemennek,és mindig újabbak és újabbak. De valóban nem vagyunk egyformák. Én kifejezetten kértem, hogy ne látogasson boldog-boldogtalan.Nem sokat járok kórházba. Volt egyszer epeműtétem. Feküdt a mellettem lévő ágyon egy hölgy, a férje szabályszerűen bent lakott a kórteremben. Megérkezett vidékről kora reggel, leült az ágy mellé, újságot olvasott, néha vásárolni ment el,és koraestig, míg nem ment a busz, ott ült. Meg kell mondjam, nem volt jó érzés.Én még abban nőttem fel, hogy látogatás heti 2x volt. Az nagyon merev rendszer, de a beteg emberek védelme, nyugalma szerintem fontos dolog.Aki meg kvaterkázni tud, az ki tud menni a vendégváróba.Lehet, hogy nem látom jól, de nem erősségem az önérvényesítés, s ennek következménye, hogy inkább visszahúzódó meg tapintatos vagyok.
2009. márc. 10. 19:50
Nálunk nem lehett bejönni a látogatókank a kórterembe, én viszont 3 napig nem tudtam kimenni, nagyon gyene voltam, úgyhogy az ajróból szóltal csak be, nagyon rossz volt!
50. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 48. - Klarika5)
2009. márc. 10. 18:13

Igen,ez a része tényleg furcsa a Klinikának,úgy értem szuper hogy ott lehet a baba és egyebek,valamint az is jó hogy mehet a család,de ezt nem mindenki tolerálja van akit zavar mint a lányodat is,és ez teljesen természetes,illene megkérdezni a hozzátartozónak nem zavar e senkit ,illetve megkérni szoljanak nyugodtan ha kicsit esetleg menjen ki.

Engem mondjuk nem zavartak az efféle dolgok valahogy,de teljesen normális ha igen!

2009. márc. 10. 18:01
Ja, és köszönöm mindőtöknek, hogy izgultatok értünk.
2009. márc. 10. 18:00
Jázminka-azért én sem vagyok még felhőtlenül boldog, hiszen a következő napok még nagyon fontosak.De ma felhúztam magam,Bevittük a kis leveskét, sóskát, óvatosan bekopogok, belesek, és az ajtóval szemközti ágyon egy nagydarab férfi fekszik keresztben.Hirtelen azt sem tudtam, hogy elvétettem a kórtermet.Hát a kismama férje fekszik az ágyban, mellette a kicsike baba.Még két másik látogató az ágy mellett, a másik mamánál a harmadik.Az egyik mama szoptatja a picikéjét, a lányomnak fejnie kellett volna magát, ő annál szemérmesebb, hogy idegen férfi előtt kilökje a cicijét.Lehet, hogy megvettek, de én ezt igen nehezményezem. Lehet ilyen helyen a fertőzésveszélyt megúszni? Olyan szép kis asztalok vannak, székekkel a folyosón, az én leánykám kivonszolja magát, ott eszi meg a leveseket.Még soha senki nem ült kint az asztaloknál. Kis pici szoba,4 anyuka,meleg van, áll a levegő, és egész nap jövés-menés.Én furcsállom.Szegény lányomnak az is gond, hogy hogyan költse magát éjjel, hogy ne zavarja a többieket, mert 3 óránként mennie kell szopiztatni és fejni magát.Lehet bennünk van a hiba.
2009. márc. 10. 17:42
klarika5! Gratulálok a kisbabához.Nyugi, ilyen súllyal, és hosszal már teljesen érett a baba.Jól teszed, hogy viszed a leveskét, hadd szaporodjon a tejecske.Jó egészséget, az anyukának, és a babának,neked meg végre nyugalmat kívánok.
2009. márc. 10. 17:38
drnéni! Nekem is terhességi cukorbetegségem volt.38kg-ot híztam a terhességem alatt.Szerencsére a szülés másnapján már nem voltam cukros.41 évesen, a 35.terhességi hétben, téraránytalanság miatt beindították a szülést.3980g, és 57cm volt a kisfiam születési paraméterei.Ma már 13.éves,eleven mint a gyík,egészséges.
2009. márc. 10. 16:50
Az én "nagyfiam" 34+6 re született hüvelyi úton.Reggel kaptam "tüdőérlelőt",de estére megszületett,így nem fejtette ki a hatását megfelelő képpen.Megszorult,a feje és mellkasa is tele volt véraláfutásokkal,nyakán volt a köldökzsunór is.Bár 54 cm és 3550 gr súlya volt,nem volt hajlandó szuszogni a drágám.2 hetet töltött intenzív osztályon. Oxigénhiányos állapotából hiperaktivitás maradt vissza "csak".
2009. márc. 10. 16:35
Barátainknak 25. hétre született a kisfiúk, hála a Jó Istennek igazi kis vasgyúró. Szorítok értetek, remélem minden rendben lesz!!!!
43. Krisztina3 (válaszként erre: 40. - Klarika5)
2009. márc. 10. 13:27
Örülök hogy minden rendben van Szabolcskával.Sok tejet anyának,nálam a madártej volt a nyerő tejszaporító.
42. drnéni (válaszként erre: 40. - Klarika5)
2009. márc. 10. 13:24
Gratulálok!
41. drnéni (válaszként erre: 28. - Klarika5)
2009. márc. 10. 13:22
Nem számolták el, terhességi cukorbajom volt.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook