Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 31 hetes terhesen, folyamatos alhasi fájdalom normális? fórum

31 hetes terhesen, folyamatos alhasi fájdalom normális? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 31. 22:18

köszi a válaszokat :)

szerencsére elmúlt, csak úgy megijedtem...

Egyébként a pocim azóta (főleg, hogy ilyen hamar sikerült is reagálnom) csak nagyról óriásira nőtt. Viszont most már nincs semmi ijesztő fájdalmam (csak "normálisok")

20. biscuit (válaszként erre: 18. - Funny.suzie)
2011. márc. 12. 19:29
Szerintem se aggodj, a mehszalagok huzodnak,foleg ha nagy a pocid :)
19. *Csajszi* (válaszként erre: 18. - Funny.suzie)
2011. márc. 12. 17:12

Lehet, hogy a baba nyom valamit, ha csak bizonyos poziciokban faj. Ha nem mulik el, erdemes lenne Neked is magneziumot bevenni. Tenyleg segit. En nem szedem rendszeresen, csak mikor faj az alhasam.

Remelem ma mar jobb amugy :)

2011. márc. 11. 22:11

Sziasztok!

34 hetes vagyok, és oldalt fekve olyan alhasi fájdalmam van, mintha izomlázam lenne. Ebben a formában most jelentkezett először. És nem tartós, ha ülök, állok, (félig)háton fekszem, sétálok semmi.

Nincs görcs, vérzés, nem kemény a hasam, semmi egyéb panaszom.

Ja, az talán még fontos, hogy az átlaghoz képest hatalmas a pocim.


Először kb 2-3 hete jelent meg ez az érzés néha, amikor hosszabb ülés után álltam fel, akkor voltam orvosnál és rendben volt minden, azt is mondta, hogy csak húzódik a hasizom (vagy alhasi-szalag).

Így pénteken este (hosszú hétvége előtt) szerintetek mit tegyek?


köszi a tanácsokat meg az ötleteket.

17. biscuit (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2011. márc. 8. 11:45
En is voltam igy, es megnezik a mehszajat is meg mindent :) en mikor voltam, nem tudtam hova kell mennem,szoval eloszor megkerestem a community midwife-okat, ok iranyitottak a triage-ba, de azt mondtak barmi bajom van, azonnal mehetek oda. Gondolom a te korhazadban is van ilyesmi. Sok szerencset,majd irj mi volt!!!
16. *Csajszi* (válaszként erre: 14. - Biscuit)
2011. márc. 8. 11:34
OK, koszonom :)
15. Pötty83 (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2011. márc. 8. 11:33

Sziasztok!

Szerintem is menj azonnal kórházba,ne törődj azzal,ha kinevetnek,de nem fognak.Inkább menj be potyára,mint hogy baj legyen és későn érj oda!Nem játék!Minél gyorsabban menj!

14. biscuit (válaszként erre: 9. - *Csajszi*)
2011. márc. 8. 11:33
Szia Csajszi :) de hidd el itt is megvizsgalnak, de a korhazba menj a maternity unitokban mindig van egy triage nevu hely, ott vizsgalnak meg minden terhes not akut problemaval. Menj csak be, meg fognak nezni!
2011. márc. 8. 11:31
Lehetseges hogy osszeszedtel valami hugyuti fertozest, az adhat ilyen fajdalmat elmennek a helyedbe megnezetni, csakhogy kizarjuk a fertozest...en emlekszem sok es sokfele alhasi fajdalmat produkaltak foleg az utolso 2 honapban,hala istennek soha nem volt semmi baj, de azert csak ugorj be a dokihoz szerintem
2011. márc. 8. 11:22
nem. Irány a doki:)
11. homern
2011. márc. 8. 11:18

Ülő munkát végzel?

Én irodában ültem 8 órát,nálam is ilyen jelentkezett.Másnap már nem mehettem be,szigorúan feküdni kellett és napi 6 szem panangint kellett szednem.

10. Mzsuka
2011. márc. 8. 11:00

Szia!


Nekem hasonló érzésem volt a 28.héten,de másnapra el is múlt.Mikor utána mentem vizsgálatra,kiderült,hogy elkezdett nyílni a méhszáj. Magnéziumot kellett szednem is feküdni. Aztán pont a 40.hétben született a kislányom.

Menj be mindenképpen,az a biztos.

2011. márc. 8. 10:50

Ah, itt megvizsgalni nem fognak, max vernyomas, szivhang, de azok rendben vannak, baba nagyon jol mozog szerencsere. Magne B6 sincs itt, de sima magneziumot igen.

Nah, akkor csak bemegyek du :SS

2011. márc. 8. 10:49

Én emiatt kerestem fel az orvosom. Én 23. hétben voltam, és már két napja menszi szerűen fájt a hasam. A doki kedves volt, normális. Én kaptam rá gyógyszert, mert beindult a méhtevékenység. Szóval én mindenképp bemennék, márcsak azért is hogy megnyugodjak!


Salbutamolt kell szedjek (4xfél szem) és emelt magnéziumot (3x2szem). Azóta a görcsök elmúltak, méhszáj szárt.

2011. márc. 8. 10:48
Nem, kemenyedes nincs.
6. mimmo33 (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2011. márc. 8. 10:47

Normális?Lehet, de lehet hogy nem.

Kinevetnek?És?Hívd fel az orvosod!Lehet hogy csak pihenést javasol, meg magnéziumot, de lehet hogy azt mondja menj be és megnéz.

Egyébként lehet normális az alhasi fájdalom, ha nem vérzel, nem görcsölsz.szépen lassan készül a tested a szülésre;)

5. gabi.k (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2011. márc. 8. 10:47

nekem nincs szerencsére. de én is csak azt tudom mondani, hogy mindenképpen orvos.

lehet pihenni kell. már nekem sem szereti a babu ha sokat ülök

28hetes kismama

2011. márc. 8. 10:47
Ez abszolút nem normális, menj be azonnal a kórházba, nem játék. Lehet csak azt fogják mondani pihenned kell többet, de más miatt is lehet. Szóval irány a kórház, nehogy nagyobb baj legyen!
2011. márc. 8. 10:46

keményedsz is?

szerintem mindenképpen menj el orvoshoz, és szedj magnéziumot pl magne B6-ot

2011. márc. 8. 10:42

31. hetet holnap toltom be. Tegnap delelott ota alhasi fajdalmaim vannak, olyan kozepes erossegu menstruacios fajdalom de nem periodikus, hanem folyamatos. Gondoltam munka utan be kene ugranom a korhazba, de vajon kinevetnek ezzel? Marmint, az eleg normalis, hogy egy 7 honapos terhes nonek faj az alhasa, de az normalis, hogy mar masodik napja egyfolytaban ez van?

Valakinek tapasztalata?

2011. márc. 8. 10:42
31 hetes terhesen folyamatos alhasi fajdalom normalis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook