Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "3 napos láz".Volt valaki gyerekének ilyen betegsége? fórum

"3 napos láz".Volt valaki gyerekének ilyen betegsége? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 11. 17:27

Most vagyunk túl rajta, a pöttyök még megvannak. 6. típusú herpeszvírus okozza, a lappangási idő 1-2 hét.

Lázgörcsről annyit, hogy nem a magas láznál jön ki, hanem a hirtelen hőemelkedéstől, ez megeshet akár 37,5-nél is. Egyes források a hirtelen hőcsökkenést is említik okként.

2010. jan. 27. 09:04
volt a háromnapos láz nevű betegség és ennyi ideig is tartott és semmi vészes nem volt se közben, se utána, se előtte.
2009. máj. 29. 11:50
Sziasztok....mi 3 héten keresztűl "játszottunk" lásasosdit...:S A lányon nem lehetett észrevenni, nem volt aluszékonyabb, csak ha hozzám bújt akkor éreztem, hogy forró...általában 39-40 volt, és nekem is azt mondta a doki, hogy 38-ig ne csillapítsam, de fölötte már igen...elöször hűtőfürdő, utána gyógyszerek...sőt a gyógyszereket lehet kombinálva is, ha nem hat az egyik 1-2 óra múlva másfajtát is lehet adni....hogy mi volt az oka ennek a lázas állapotnak nem tudni....néha még most is elő jön, pont tegnap elött volt 39-es láza de csak egy napig...:D
2009. febr. 21. 11:44

Ma reggelre elmúltak a kiütések!Igazatok lett!

Köszönöm!Ezen is túl vagyunk!

15. MelisUK (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2009. febr. 20. 15:25

Szia!

Én meg Skóciában élek, úgy látszik, hogy a brit orvosok egyazon állásponton vannak. Nekem is azt mondták, hogy ne szedjek lázcsillapítót, próbáljam átvészelni nélküle, kivéve, ha extra magas lesz, akkor vegyem be a lázcsillapítót. A közérzetem végett se veszem be a tablettát, mert nélküle egy nap és egy éjszaka alatt meggyógyulok, mert a láz kiöl mindent belőlem, aminek nem kéne ott lenni.


És bocsi mindenkinek, hogy eltértünk a témától, a három napos lázról én se hallottam még. De legalább mindenki megtudhatott hasznos infókat a lázzal kapcsolatban.

14. kostyi79 (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2009. febr. 20. 15:00

Ezt az elottem szolok lazzal kapcsolatos dilemmajanak kiegesziteseul szantam, latom a topic nem errol szol.

A 3 napos lazrol meg nem hallottam. Remelem mihamarabb jobban lesz a kicsi.:)

13. kostyi79 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2009. febr. 20. 14:56

Szia!

En Angliaban elek, a fiamnak gyakran van 40 fok koruli v. a feletti laza. Nekunk is azt javasolta a doki, hogy csak a kozerzet javitasa erdekeben adjuk a lazcsillapitot.

A lazgorccsel kapcsolatban is nagyon elter az itteni orvosok velemenye a magyaroketol. Nekunk azt mondtak, hogy nem kell miatta aggodni, soha senkinel nem mutattak ki karosodast. Egyebkent a legtobb 2 ev koruli gyereknel elofordul, es altalaban mar csak akkor jelentkezik, amikor a magas laz megszunt. Tehat azzal, ha csillapitod a lazat, nem tudod megelozni a lazgorcs kialakulasat.

12. MelisUK (válaszként erre: 9. - Csefi77)
2009. febr. 20. 14:26

A láz elősegíti a szervezet fertőzésekből vagy más súlyos betegségekből való felépülését. Elméletileg a láz az evolúció során azért maradt fenn, mert előnyt biztosít az egyed számára. Az bizonyos, hogy egyes immunválaszok felgyorsulnak a magasabb hőmérsékleten, egyes szűk hőmérséklet-preferenciájú patogének pedig lefékeződhetnek. A végkövetkeztetés úgy tűnik az, hogy mind a láz agresszív kezelése, mind a hőmérséklet kontrolljának teljes hiánya káros lehet. Ezért minden esetnél egyénileg kell elbírálni, mi a jó megoldás.


A láz bizonyos mértékben azért is hasznos lehet, mert olyan magas hőmérsékletre viszi fel a szervezetet, ami egyes kórokozók számára elviselhetetlen lehet. A fehérvérsejtek magasabb hőmérsékleten gyorsabban szaporodnak, ami szintén segíthet a betegség leküzdésében.


A láztól való indokolatlan félelmet az orvosi szakirodalomban lázfóbia névvel jelölik. Az utóbbi 20 évben a világ számos országában (például Kanadában, Hollandiában) már egyáltalán nem javasolják a láz csillapítását, vagy csak a közérzet javítása céljából.

11. MelisUK (válaszként erre: 9. - Csefi77)
2009. febr. 20. 14:16

A lázat illetően igenis járatos vagyok, csak a babáknál nem, de ezt írtam is, úgyhogy nem lehet belekötni...

Azért gondoltam, hogy a babáknál magasabb lehet a tűréshatár, mert a gyerekeknél is magasabb. Egy felnőtt embert kikészít a 38 fokos láz, miközben egy kisgyerek alig érzi meg. Sőt, magamon is tapasztalom ahog idősödöm, hogy már egy hőemelkedés is úgy kikészít, mint régebben a 39 fokos láz.

Egyébként egy felnőttnél egyáltalán nem veszélyes a 38 fokos láz, azt nem kell levinni lázcsillapítóval...

És a fenőttnél is ugyanúgy fennáll a kiszáradás lehetősége láz esetén, mint egy kisbabánál.

2009. febr. 20. 14:09
Halványodnak a kiütések!!!De már megint alszik Hanka.Délelőtt is aludt már 1 órát.
9. csefi77 (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. febr. 20. 13:35

Nem akarlak bántani ,de szerintem ,nem igazán vagy jártas a témában a lázat illetően.Miért lenne a babáknál magasabb a határ?A babáknál is legalább olyan veszélyes egy 38 fokos láz ,mint egy felnőttnél.Sőt!A babáknál fennáll a kiszáradás veszély!Ami nem elhanyagolható tényező!!!Pl.És vannak még speciális esetek,amikor meg sem szabad várni a 38 foknál magasabb lázat.Pl lázgörcsre való hajlam esetén.Egyébként ez a topik cím egy konkrét betegség neve.Megtalálhattok róla mindent:

Kovács Ágnes: A doktornéni könyve című könyvben.

8. drnéni (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. febr. 20. 13:18
Amit sok orvos elfelejt, hogy a megadott referenciaértékek az átlagot jelentik, de nem mindenki átlagos mindenben. A húgod hőemelkedése minden bizonnyal élettani volt, talán egy fokozott ütemű növekedés "mellékhatásaként". Engem is mindig piszkálnak, mert a laboromon mindig alacsony vörösvértest- és hemoglobin-mennyiség látszik, többször kellett emiatt vasat szednem, de már 15 éve ilyen, és én kiválóan elvagyok ezzel. Nem feltétlen kóros, ami kívül van a referencián.
2009. febr. 20. 12:15

Húgomnak volt kb fél évig tartó folyamatos hőemelkedése. Az orvosok nem tudtak vele mit csinálni. Volt, hogy a doki mindkét hóna alá betette a hőmérőt, hogy tuti ne tudjon csalni, de akkor is hőemelkedése volt, ami egyszer csak megszűnt magától.


A láz azért kínosabb, mert azt, ha magas, akkor le kell vinni. De az orvos meg tudja mondani, hogy milyen magas láz lehet káros a babára, mérni kell folyamatosan, ha magas lesz, akkor hideg vízbe kell tenni, az a leggyorsabb segítség.

Egyébként pedig maradjon lázasan, ha nem éri el az orvos által mondott fokot, mert a láz jó dolog, megöli a szervezetben levő vírusokat és bacikat.

Felnőtteknél a 38 fokos lázat még nem kell levinni, a 38,5-öt már igen.

A babáknál úgy tudom magasabb a határ, de nem biztos, ehhez tényleg orvos kell.

Én ha lázas vagyok, akkor hagyom magam lázasan, kiizzadom éjjel a betegséget, másnapra egészséges vagyok. Ha beveszem a lázcsillapítót, akkor 1-2 hétig beteg leszek utána, mert a szervezetemben maradnak a kórokozók.

6. csefi77 (válaszként erre: 5. - Milcsimother)
2009. febr. 20. 11:27
Nincs mit .Szerintem mi anyák,megértjük az aggódásodat!Kérdezz bátran!
5. milcsimother (válaszként erre: 3. - Csefi77)
2009. febr. 20. 09:50
Nagyon köszönöm a választ.Szerdán jöttek ki a pöttyök.Már ideges voltam hogy miért nem javulnak,de ezek szerint belefér az időbe.És tényleg aluszékonyabb.Most kicsit megnyugodtam.Még1x köszönöm!
2009. febr. 20. 09:47

Szia!

A kiütések egy-két nappal a láz után eltűnnek.

Az én fiam úgy járt, hogy péntek estére lett lázas, és mire hétfő délután eljutottam vele a dokihoz, már csak a múlófélben lévő kiütései voltak. Másnapra azonban azok is elmúltak.

Szóval csak megnyugtatni tudlak, gyorsan múlnak a kiütések.

3. csefi77 (válaszként erre: 2. - Milcsimother)
2009. febr. 20. 09:45

Nekünk már 2x is volt sajnos.A doktornő azt mondta,nincs semmi teendőnk.A csemete viszont nyűgös lehet még pár napig,mert az agyi lebenyek ilyenkor kicsit megduzzadnak,és ez fejfájást okoz szegényeknek.A pöttyök 2-3 nap alatt elmulnak.Mi a fejfájásra kaptunk valamilyen kanalas gyogyit.Ja és ilyenkor néhány napig kicsit,vagy valakinél nagyon aluszékonyság is előfordulhat.

Mielőbbi javulást kívánok!!!

2009. febr. 20. 09:39

Sziasztok!

Úgy néz ki az én kislányom most ilyenen esett át.Még kiütéses.Az után érdeklődnék mikorra múlnak el a kiütések?

2009. febr. 20. 09:38
"3 napos láz".Volt valaki gyerekének ilyen betegsége?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook