Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 nap alatt 2 kg almaecetes diétával, jön valaki? fórum

3 nap alatt 2 kg almaecetes diétával, jön valaki? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 1. 16:37

sziasztok!

nagyon el vagytok "tűnve"!

be jött valakinek ez a diéta?

"katatica"?

2010. jún. 14. 15:22
Valaki tudna abban segíteni, hogy hol találok jó szénhidrát és fehérje + keményítő táblázatot?
24. 8e163afeff (válaszként erre: 23. - Sajtoskifli)
2010. jún. 14. 11:08
Szia, kösz a gratut, de még messze a cél:-) A harvey diamond könyv, igen. De én eszek tejterméket, végül is nem tiltja, csak hogy nem annyira egészséges. Ha fehérjekaját csinálok, akkor csak tejtermék, mivel vega vagyok, sőt, még keverem is a fehérjéket, pl. sajtsaláta (sajtok, joghurt, pritaminpaprika, kicsi mustár, pici majonéz). Igaz, kevesebbet, mint előtte, mert általában a jóval laktatóbb szénhidrát-kaját választom:-) Meg még azt szoktam, hogy ha hiányzik a vajas zsemlém mellé tej, akkor zabtejet iszok a szénhidrát-kajához. Egy ideig igyekeztem betartani, hogy délben szénhidrát, este fehérje, de sokszor inkább este is vajaskenyerezek.
2010. jún. 14. 10:23
még egy kérdés: harvey féle könyv? És hogy bírod tejtermék nélkül?
2010. jún. 14. 09:38
Gratulálok a sikeredhez és köszönöm a választ! :)
21. 8e163afeff (válaszként erre: 20. - Sajtoskifli)
2010. jún. 13. 17:41

Szia, én fél éve csinálom kb, persze kisebb-nagyobb botlásokkal, de 84-ről 71-re fogytam úgy, hogy kizárólag testkontrolloztam. A könyv alapján csinálom, de molnarvanda naplójában szinte az egész le van írva szó szerint, ha nincs meg neked a könyv. Fura, hogy ennyi kajával ennyit lehet fogyni, de az elején szinte napi fél kiló ment le. Itt van róla a fórum: [link]

Szerintem nagyon jó életmód, érzem, hogy örül a testem, amikor követem, és tényleg bármit lehet enni (kivéve édesség, alkohol, de hát ez minden fogyinál így van). Sok sikert!

2010. jún. 13. 08:35

Katica!

A testkontrollt mióta csinálod? Könyv alapján? Érdekelne a véleményed, mert gondolkoztam azon hogy kipórobálom.

Köszönöm

19. szöszipanna (válaszként erre: 18. - Molnarvanda)
2010. jún. 12. 18:16

Csalánteát iszom egy ideje, de már elfogy és most mást szerettem volna. Most vettem bioalmaecetet 500,-ért. Nagyon tűrhető az íze, tényleg.

3-5 liter között iszok, de heti 1-2 szauna is meg van. De köszi, akkor lehet minden étkezés előtt iszom, nem csak reggel. Köszi!

18. molnarvanda (válaszként erre: 17. - Szöszipanna)
2010. jún. 12. 12:04

Szia, a sok ivás amúgy nem vizesít, sőt - ha keveset iszik az ember, a szervezet bepánikol, és vizet tart vissza, szóval a sok ivással jót teszel. Jó víztelenítő a csalántea, egészséges is, csak legyen wc a közelben:-)

Az almaecet inkább zsírbontó, csak ugye a fogyinál mindig víz+zsír megy le egyszerre. Ha almaecetezel, javaslom, hogy bio-t vegyél, az is csak 300 ft körül van, és az íze sokkal jobb. Étkezés előtt 10 perccel kell meginni, akkor az elfogyasztott kajából nem szívódnak fel a kalóriák. Semmi bajod nem lehet tőle, úgyhogy ha bírod az ízét (nekem olyan, mintha kisfröccsöt innék:-)), akkor nyugodtan lehet minden étkezés előtt 1 evőkanál almaecet+2 dl víz. Rengeteg vitamint és tápanyagot is tartalmaz (vegáknak is ezért szokták javasolni), szóval csak jót teszel vele a testednek.

2010. jún. 12. 09:55

Sziasztok!

Én is előveszem az almaecetet veletek. Nekem tényleg a víz kell hogy lemenjen, mert nagyon sokat iszok, de tényleg. És mindig a vizesedéstől félek, de hála eddig sikerült elkerülnöm. Lehet inkább kipróbálom étkezés előtt inni, most reggel. De lehet először csak reggel, hogy mi a hatása nekem, soha nem ittam még. Vélemény?

16. 8e163afeff (válaszként erre: 13. - 2df0604b89)
2010. jún. 12. 09:20
Bocs, de Vandának igaza van. Egyrészt te írsz elég kifogásolható hangnemben, nem ő. Másrészt mi mindketten életmódprogramot csinálunk, tehát eleve nincs helye a "normálisabban kell enni, nem villámfogyizni"-kijelentéseknek. Harmadrészt ez a fogyi tényleg teljesen rendben van, maximálisan jóllaktam tegnap, a szervezetemnek minden szükséges tápanyagot biztosítottam. Ja, és fogytam 1 kg-ot ma reggelre, amiből tudom, hogy víz stb. a nagyrésze, de mégis jobban esik így felvenni a gatyómat. Negyedrészt a 3 nap után a testkontrollhoz térünk vissza, tehát nem az van, hogy villámfogyi és telezaba váltakozik. Egész egyszerűen nem jó embereknek mondtátok a magatokét, mert épp mi nem szolgáltunk rá. És el lehet mondani a véleményt, de az alaptalan okoskodás nem vélemény, hanem az, ami: okoskodás, feleslegesen.
2010. jún. 12. 09:15
ja, és bocs, de mindig felidegesít, ha értetlenek az emberek. De még akkor is csak azt mondtam, hogy "no comment", te jössz itt drágázással meg nyugtatókkal... szóval nem hiszem, hogy én vagyok itt, aki nem bírja a reakciókat. A vélemény érdekel, de csak akkor, ha a véleménymondó érti az alapproblémát. Ha ennyire szűklátókörű, és anélkül szajkóz dolgokat, hogy odafigyelne arra, amit a másik mond, akkor nem. Mellesleg meg lehet nézni ezt a diétát, a napi kajamennyiségre és kajaminőségre aztán panasz nem lehet. Ha valami hülye hiányállapotot okozó, drasztikus fogyi lenne, még megérteném. De erről szó sincs.
14. molnarvanda (válaszként erre: 13. - 2df0604b89)
2010. jún. 12. 09:05
Nem az a gond, hogy megjegyeztetek pár gondolatot, hanem hogy hülyeségeket beszéltek. Rendben lenne, ha olyannak mondanátok, aki egy villámfogyitól várja a megváltást. De olyannak magyaráztok, aki egyébként egy életmódprogramot csinál, és abba iktat be 3 szigorúbb napot. De ezt már nem tudom ennél jobban magyarázni, nem tehetek róla, ha nem értitek, amit beszélek. És úgy látom, nem én vagyok, aki fröcsögök, hanem te...
2010. jún. 12. 01:19
Vanda drága,ahogy elnézlek nem csak fogynod kell,hanem el kellene menned felíratni valami nyugtató félét....:S:SÉn csak megjegyeztem pár gondolatot,amit hallottam,meg az előttem szólk is!De ha nem érdekel mások véleménye,akkor ne regisztrálj fórumra,hanem beszéld meg magaddal h mi a jó az ellen h "telezabiztad" magadat!Nem volt odaírva h csak azok írhatnak,akik "fogyizni" akarnak...Károgni meg a varju szokott kedves!
2010. jún. 11. 21:32
Atyaég, mintha a falnak beszélnék... no comment. csak lécci, inkább ne írjon ide, aki csak károgni akar...
2010. jún. 11. 19:08
Én is folyton diétázom.Szerintem elég ha nem eszel sokat,és minden étkezés elött iszol almaecetet.Én egy hete ezt csinálom.
2010. jún. 11. 16:05
Én hülyeségnek tartóm, mert lehet hogy lefogysz 3 nap alatt mert betartod az étrendet, de miután letelik a 3 nap ugyanúgy eszel ahogy eddig és lehet hogy visszamegy pár nap alatt az a két kiló. Akkor mégis mire jó??
2010. jún. 11. 15:51

Kicsit unom már, hogy mindig magyarázgatni kell, ha az ember egy villámdiétát csinál, még akkor is, ha egyébként életmódváltásban van, de akkor még egyszer: (ez most nem kifejezetten neked szól, sweet, csak minden villámfogyis fórumon megjelennek akik nem is akarnak fogyizni, csak odajönnek ellentmondani): szóval még egyszer: testkontrollozom, tehát, ha úgy tetszik, folyamatosan "fogyizom" (a testkontroll életmód, nem fogyi). S villámfogyit csak pár napig szoktam, ha valamiért telezabiztam magam (lakodalom volt), utána folytatom a TK-val, ergo így nem jönnek vissza a leadott kilók, soha nem is jöttek.

Almaecetről pedig: "Érdekes kérdés, hogy vajon az almaecet, melynek már a nevében is benne van, hogy 'ecet', vagyis csak savas lehet, valójában hogyan befolyásolja sav-bázis egyensúlyunkat, és milyen hatást vált ki az emésztést követően?


Az almaecet - ahogy a citrom is - savas kémhatású. Fogyasztásuk mégis lúgosítja a szervezetet, mert a bennük lévő kémiai elemek segítik a lúgok termelődését, vagy másik oldalról nézve fokozzák a savak lebomlását". Egészséges hatásairól utána lehet olvasni, az egyik legegészségesebb dolog, főleg vegáknak, mint én, kifejezetten kellene is inni minden nap.

Hogy savat csinál meg hányingert? Könnyű ráfogni, hogy az almaecettől lett savam, holott egy csomó mást bezabiztam mellette. Nem csinálhat savat. Hányinger - terhességi émelygésre az almaecetet ajánlják. Aki nem bírja az ízét, persze, hányhat. Én szeretem, bár lehet, bizarr ízlésem van. Uff.

2010. jún. 11. 13:04
Egyébként is a hirtelen fogyás sosem tartós!3nap alatt 2kg...??!!!Szerintem hamar visszaszedi aki nem vigyáz...Ez olyan mint a könnyen jött pénz:)Könnyen is megy!
7. 2df0604b89 (válaszként erre: 6. - Veronika27)
2010. jún. 11. 13:02
Osztom a véleményedet,mert én is ezt olvastam,meg egyik ismim mondta h folyton hányingere volt tőle és később hányt is!Bár én nem tom,nekem hálistennek sosem kellett fogyiznom és sztem nem is kellesz:)Legalábbis remélem:)
2010. jún. 11. 10:06

Én is azt olvastam épp tegnap, hogy az almaecet savat csinál, mivel sav szükséges az emésztéshez, az almaecet pedig meggyorsítja a termelődését.

Ez a diéta nem való olyanoknak, akiknek túl sok a gyomorsavuk, márpedig a túlsúlyosoknál gyakran áll fent ez a probléma. Vigyázzatok vele.

2010. jún. 11. 09:09
Ok, kezdjük, az almaecetet már beburkoltam, csak el kéne lovagolnom kenyérért, már éhes vagyok, de itthon csak fehér van, szóval nyomulok a dm-be:-)
2010. jún. 11. 09:07
Én is pont ezt a diétát néztem ki magamnak, és én is testkontrollozok:-) Úgy tűnik, egy srófra jár az agyunk:-) Kezdjük ma!
3. molnarvanda (válaszként erre: 2. - 2df0604b89)
2010. jún. 11. 08:58
Szia, az almaecet lúgosító, tehát nem csinál gyomorsavat. Én egyébként testkontrollozok, ami életmód, és mozgok is, csak az utóbbi 2 hétben nagyon elengedtem magam, gyorssegélyt akarok csak:-) Utána visszatérek a testkontrollhoz.
2010. jún. 11. 08:54
Szia!Szerintem inkább tornáznod kellene,mert az almaecet csak gyomorsavat csinál...!A mozgás és mellette az hogy kevesebbet eszel és hanyagolod a kenyeret sztem hosszútávon hatásosabb:)
2010. jún. 11. 08:42

A feminán olvastam ezt a diétát, belevágnék... Fura, mert sokat lehet enni, de kipróbálom, hátha működik! A 2 kg-ból a tiszta fogyás csak fél kiló, a többi víz stb, de nekem már az is jó lenne:-)


Reggeli:

Reggel, közvetlenül reggeli előtt hígíts fel egy evőkanál almaecetet 2 dl vízben vagy almalében, és idd meg. A reggeli álljon két szelet teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérből vagy pirítósból, egy teáskanálnyi vajból, egy szelet sovány sonkából vagy hideg sültből, egy csemegeuborkából és esetleg diétás majonézből. A két szelet kenyér helyettesíthető egy kevés juh- vagy kecskesajttal, egy paradicsommal, egy kisebb fürtös uborkával, négy olívabogyóval és egy kemény tojással is.


Az ebéd

Az ebédet szintén az egy evőkanál almaecetből és 2 dl vízből vagy almaléből álló itallal kezdd. Ezután egyél egy salátatálat a szezonnak megfelelő zöldségekből összeállítva - kevés ecettel és olajjal leöntve.


Ezt követi 60 gramm sovány hús vagy hal - pulyka, fehérpecsenye, halfilé - és egy bögre enyhén párolt zöldség - lehet például spenót, édeskömény, feketegyökér, karalábé, répa, karfiol, paprika, padlizsán vagy spárga. A szükséges erőnlétet - a teltségérzetet és a készenlétet a délutánra - némi fényezetlen rizs, héjas biokrumpli vagy teljes kiőrlésű lisztből készült tészta biztosítja.


A vacsora

Az esti evést ismét az almaecetes ital előzi meg, amit egy tojásszeletekből, csirkehúsból - természetesen a koleszterindús bőr nélkül -, pisztrángfiléből vagy sültdarabkákból álló hidegtál követ. Amit még vacsorára ehetsz: rákkoktél diétás majonézzel.

Ehhez - már csak az íze kedvéért - néhány szelet bagettet is elfogyaszthatsz. Kitűnő még a fél avokádó, ha villával széttöröd, citromlevet csepegtetsz rá, és egy kis borssal megszórod. Ehhez annyi teljes kiőrlésű lisztből készült pirítóst ehetsz, amennyit csak akarsz. Lehetőleg ne este hét után vacsorázz, és aznap már ne egyél mást. A chips, a ropi és a többi, tévézés közbeni rágcsálnivaló természetesen szigorúan tilos.


A tízórai és az uzsonna

Tízóraira megfelelő a fél bögre darált gabonából - érdemes még előző este vízbe áztatni -, gyümölcsdarabkákból, kevés tejszínből és egy evőkanál napraforgómagból kevert müzli. Délután egy kis édességet is megengedhetsz magadnak: egy banánt tejjel és melasszal - bioboltokban kapható - összekeverve, 15 dkg kénmentes aszalt gyümölcsöt - szintén bioboltokban kapható - vagy olajos magvakat egy marékkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook