Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 kg mínusz 1 hét alatt, Engine diéta, jön valaki? fórum

3 kg mínusz 1 hét alatt, Engine diéta, jön valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 1. 21:59
Mindegy, én holnaptól belevágok, ma már beáztattam a zabot, hogy reggelre legyen zabtej a kávémba:) Aztán indul a mandula, meglátjuk, milyen eredményt hoz ez a diéta....
22. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 19. - HMF83)
2013. aug. 1. 21:58
erre a zsírsavakra kíváncsi lennék - szerintem simán el lehet élni hús nélkül, egészségesen. Arról már nem is beszélek, hogy az ember fogazata eleve inkább növény- mint húsevőre vall, mert parázs vita kerekedne itten. Én mondjuk, vegetáriánus vagyok, de semmi bajom azokkal, akik húst esznek, sőt, a lányomnak is készítek, és eszem ágában sincs vegává nevelni, mégis a legtöbbször félretolja ő is a húst.
21. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 20. - Porcica)
2013. aug. 1. 21:56
hát igen, ma már semmi sem vegyszermentes, de ha ezt vesszük figyelembe, akkor semmit nem eszünk. A zöldség biztos, hogy egészségesebb, mint a hús:)
2013. aug. 1. 15:10

Milyen toxinnal érintkeznek? Hol?

Ellenkérdés: A húsban esetleg nincsenek olyan anyagok, amit az állat megeszik, aztán nem bomlik le és felhalmozódik?


Miért dúl a nitrát a zöldségben? Nem dúl bennük! Saját kísérletekkel bizonyítottuk, hogy vannak nitrátfelhalmozó és nem felhalmozó zöldségek! A felhalmozók kevesen vannak, és csak bizonyos életstádiumban, vagy bizonyos szerveikben halmoznak. Ez tökéletesen bevizsgálható egy jó laborban (a mi iskolánkban is van!). Az így fogyasztásra került zöldségek aránya nagyon minimális. És akkor is igen nehéz belőlük anyit enni, ami mérgzést okoz! Mert ki eszik meg 2-3 kiló zellerzöldet egy nap alatt?


Milyen egyéb bomlástermékek? Et végképp nem értem!

19. HMF83 (válaszként erre: 14. - Porcica)
2013. aug. 1. 14:43

Én meg élelmiszermérnök vagyok, és állíthatom hogy ha nem fogyasztasz húst 3 esszenciális zsírsavat nem tudsz bevinni, még zöldséggel sem.


Ráadásul a magvak és egyebek toxin-nal érintkeznek, zöldségekben meg dúl a nitrát, és egyéb bomlástermékek :)Szóval fura számomra, miért egészségesebb..


Én inkább arra szavazok, hogy igenis együnk húst,de ne sokszor, illetve csínyán a szénhidráttal.Szóval sablonduma...kiegyensúlyozott táplálkozás... :) és mozgás...

18. Porcica (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2013. aug. 1. 14:36

Én is tejtermékfüggő vagyok, de meg tudom állni, hogy limitáljam. Egy időre már én is lemondtam róla. Nagyon jó érzés a testnek, ha az ember egy darabig ezt tudja tartani. Az igazság az, hogy ha épp egy darabig nem eszem húst, akkor is a főzéshez igénylem a tejfölt és a sajtot.

Ettől függetlenül néha azért jól esik a testemnek, ha lemondok róluk egy időre.

Valóban! Ez a jó hozáállás! Ne legyen ez kötelező, és görcs! :)

17. Idhikai (válaszként erre: 15. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 1. 14:27
Kókusztejet, szójatejet... szójatejfölt használok. Meg meghagytam magunknak a lehetőséget, hogy bármikor visszatérjünk, áttérjünk bármilyen más táplálkozásra... szóval 0 görcs. Előtte se voltunk nagy húsevők. A leányom több mint 3 éve vegán, aztán a fiúgyermek egyszer úgy jött haza tőle, hogy mától mi is... a gyerek szava meg parancs! :)))
16. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 14. - Porcica)
2013. aug. 1. 14:22
így igaz:)
15. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 13. - Idhikai)
2013. aug. 1. 14:21
Azért elég drasztikus életmódváltás, ügyi vagy, hogy bírod. Én évek óta nem eszem húst, de a tejtermékek a gyengéim, hónapokig nem bírnám nélkülük... persze, ha konyhatündér lennék, talán igen, hiszen lehet mindent helyettesíteni, de a konyhában csak a mosogatási időt szoktam tölteni:) Amúgy meggyőződésem, hogy hús nélkül sokkal jobb élni, és nem véletlen, hogy a gyerekek is félretologatják a husidarabokat, és a szaftot eszik csak... legalábbis az én ovis csoportomban alig 1-2 gyerek szerette a húst.
14. Porcica (válaszként erre: 9. - Tündi66)
2013. aug. 1. 13:30

Nagyon sok zöldségben több felvelehtő fehérje van, mint a húsokban! Ezt onnan tudom, hogy kertészmérnök vagyok, és táplálkozástudománnyal kapcsolatban is végeztem kutatásokat és írtam cikkeket (mert tudom, hogy az lesz a következő kérdés, hogy honnan tudom, szóval innen!).

Másrészt az olajos magvak is sok fehérjét tartalmaznak.

Én nagyon sok vegetáriánust ismerek, én is néha bele-bele hajlok a hús nem evésébe, és aki széleskörűen táplálkozik (húsmentesen) nem lesz sem hiánybeteg, sem más betegsége nem lesz. Sőt! Megszűnik a belek leterheltsége és a szájszag is megváltozik pozitív irányba.

Nem vagyok a vegetarianizmus úttörője, de abban biztos vagyok, hogy egy-egy átmeneti állati eredetű tápláléktól mentes időszak nem tesz rosszat a szervezetnek! Sőt! Fellélegzik tőle!

13. Idhikai (válaszként erre: 12. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 1. 12:18
4-5 kg volt, ami felszaladt előtte egy év alatt. Hát nekem több mint egy hónap volt, amire elindult lefelé. Nem kitartás, hanem életmód váltás... ez kb. a vegán életmód, amit leírtál... és egyszer a fiam úgy jött haza, hogy mától... én meg mondtam, hogy jóóó! :)
12. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2013. aug. 1. 12:15
hű, le a kalappal:) 6 hónapja?! Nagyon kitartó vagy:) 3 kg tuti nem megy le, ha nincs súlyproblémád, de remélem, a sok hájamból van minek megfogyatkoznia:) Volt túlsúlyod?
11. Idhikai (válaszként erre: 1. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 1. 12:11
Én kb. így táplálkozom 6 hónapja... háááát nem megy le egy héten 3 kg :) De tény, hogy jól érzem magam, energikus vagyok, és nincs súlyproblémám. :)
10. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 9. - Tündi66)
2013. aug. 1. 11:56
Hüvelyesek, magvak - tele vannak fehérjével.
9. Tündi66 (válaszként erre: 6. - Porcica)
2013. aug. 1. 11:45
Azt írod minden benne van,ami kell a szervezetnek. Hol van benne a fehérje? Vagy mit esztek,amiben fehérje van?
8. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 6. - Porcica)
2013. aug. 1. 11:29
Párolt zöldséget itt is lehet, szerintem se jojózós diéta, azokból már nagyon elegem van:)
7. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 4. - Fagyii)
2013. aug. 1. 11:28
én is csináltam már méregtelenítést, nekem sokat használt: lement a víz, a puffadás, kitisztult a bőröm. Remélem, most is érezni fogom a hatást:)
2013. aug. 1. 11:25

Nem fog a szervezet bepánikolni! Ilyet én is csináltam! Sok saláta magvakkal, olajos, zöldfűszeres öntettel, csírákkal, én igaz párolt zöldségeket is ettem minden második napon. Én 2 hétig csináltam, igaz hétvégén lazábban, és semmi bajom nem lett! Sőt! Nagyon szépen kisalaktalanított, sokkal jobb lett a közérzetem!

Nem pánikol be a szervezet, ha nem érzi, hogy konkrétan éhezik! Az egy nagy baromság, hogy ez egészségtelen! Minden benne van, amire a szervezetnek szüksége van!

5. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 3. - Ranna)
2013. aug. 1. 11:23
ami előtte:) Életmódváltás, lassan lefelé csordogáló kilók. Nem szeded vissza, ha folytatod a normál-diétás étrendet.
2013. aug. 1. 11:15
Én is életmódváltásban vagyok, hasonló diétát csináltam nem olyan régen, méregtelenítés céljából. És őszintén szólva, semmi jótékony hatását nem érzem... bár tény, hogy nem volt nehéz tartani, szóval nem lehet vele veszíteni semmit. Az is 3 kilót ígért, de csak 1et fogytam tőle, bár ugye nem is az volt a fő cél.
2013. aug. 1. 11:11

Jó jó, de mi lesz 1 hét után? Ha bepánikol a szervezet, többszörösen lehet visszaszedni az 1 hét alatt - esetlegesen - leadott kilókat, amikor visszaállunk a kajálásra.

Nem?

2. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 1. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 1. 11:06
Bocs, kicsit összekeveredett az előző hsz-em, azért remélem, érthető:)
2013. aug. 1. 11:06

Az Engine 2 diéta lényege, hogy minél több nyers vagy kevéssé feldolgozott táplálékot fogyassz. A félkész élelmiszereket tehát felejtsd el, ugyanakkor le kell mondanod a húsról és a tejtermékekről is.


A fogyókúra fontos alapját képezik ugyanakkor a különféle olajos magvak - természetesen sózatlan verzióban.

Sziasztok, az Engine2 diétát szeretném elkezdeni, ez a lényege: Tejtermék, hús kizárva. Amit lehet enni: sózatlan magvak, teljes kiőrlésű gabona, hüvelyesek, zöldség, gyümölcs.

Mielőtt jönnének a károgások, életmódváltásban vagyok, csak kéne egy nagyobb löket+kis méregtelenítés. A tejet mondjuk imádom, de helyette zabtejet fogok csinálni, a kávémba+kajákhoz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook