Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 kg mínusz 1 hét alatt, Engine diéta, jön valaki? fórum

3 kg mínusz 1 hét alatt, Engine diéta, jön valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 27. 09:02
Én is visszatértem a nyaralásból, aztán majd meglátjuk mi lesz. Most nem érzem, hogy indulhat a vegaság. Talán majd ha visszaálltam a dolgos hétköznapokba. Nem híztam semmit szerencsére! zaba nem volt, de fagyi, kenyér igen. Nagyon örülök, hogy kb azzal a súllyal jöttem vissza, amivel elmentem!
52. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 51. - 020b062cb1)
2013. aug. 19. 07:58
Akkor drukkolok:) Esetleg a krómtabletta segít, teljesen természetes, és az emberek nagy részének krómhiánya van, azért kívánja úgy az édességet. Én szedtem egy időben, tényleg segített, bár az első napokon jobban kívántam, mint valaha, aztán ez átfordult, és nem kellett, ha elém rakták se:)
51. 020b062cb1 (válaszként erre: 50. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 19. 05:57
En is igy csinaltam eddig, esetleg 1-2 kocka csoki. Viszont ez mar odaig fajult, hogy ezek utan csak jobban kivanom. Raadasul egyre tobb kenyeret is szeretnek bevinni, eppen ezert az edessegeket most kiiktatom. Meglatom, hogy fogom viselni, ha nagyon rosszul, akkor hetvegenkent megengedek egy kis "kisiklast", ha jobban, akkor 2 honapig semmi. Egyreszt megtisztulok, masreszt 2 honap alatt szeretnek 56 kg-ra lemenni. Fel ora aerob mozgas, 15perc erosites, heti 2x uszas. Igazabol focel mar a formalodas. A ch fuggosegem viszont nagyon aggaszt, azt muszaj kontrollalni.
50. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 49. - 020b062cb1)
2013. aug. 18. 19:58
Engem is magával ragad az édesség, ez valóban függőség, biológiailag is úgy van, hogy a CH okozza a CH-éhséget. Esetleg pótolni valamivel? Én mindig eszek valami desszertet diéta alatt is, édesítőset - az se túl egészséges, de hát inkább, mint a csoki... A kedvencem a ricotta édesítővel meg kakaóporral, de fini a zabkása is édesítővel-fahéjjal... És fagyasztott gyümi joghurttal, édesítővel turmixolva - mintha fagyit ennék:) De fagyasztottam már le csokis fehérjeturmixot is:D
2013. aug. 18. 17:49
Holnaptol egy ideig (nem vegleg, csak amig "kigyogyulok belole") kiiktatom az edessegeket teljesen az etrendembol. Eddig mindig ettem egy picit, de egy ideje ez nem jon be, es csak egyre tobbet kivanok, olyan, mint a fuggoseg. Meg azt se mondhatnam, hogy kieheztettem magam es ezert, mert meg dieta alatt is ettem naponta, csak 1-2 kockat. Mas, hogy van ezzel? Szoval holnaptol lehet kicsit nyugosebb leszek, de muszaj.:D
48. D1zsúlika (válaszként erre: 39. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 18. 15:27
Jöhet! :)))
47. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 46. - 020b062cb1)
2013. aug. 18. 10:37
A tibeti rítusok nagyon jók, 5 könnyű jógagyakorlat, napi pár perc az egész, és állítólag fiatalít is:) Én sajna 73 kg vagyok a 173 cm-hez, tehát minimum egy tízest le kéne dobnom. A puffadás nekem is ismerős, úgy tudok kinézni, mint egy 4-5 hónapos terhes, egyszer át is adták a helyet a villamoson:) Az almaecetes víz segíteni szokott, most is azt kortyolgatom...
46. 020b062cb1 (válaszként erre: 45. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 18. 10:10
Koszi. Haspreseket csinalok meg, nem sokat, minden nap picit tobbet. Ettol kemenyebb lett a hasfalam. En eleg szepen fogyok hasbol enelkul is, viszont nagyon konnyen puffadok. Jogazni en is szeretnek, tobben ajanlottak mar. Nem olvastam vegig az osszes hozzaszolast. Te hany kg vagy most?
45. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 44. - 020b062cb1)
2013. aug. 18. 09:57
Szerintem nagyon jó a módszered! Igen, kell a csapat, úgy könnyebb:) Külföldön hol élsz? A laposodás ellen valami edzés? Nekem a fegyencedzés nagyon bejött, de persze abbahagytam, most újra kéne kezdeni... Meg a tibeti jóga volt még nagyon szuper, azt is tervezem újra... Receptötletekkel én is hadilábon állok, de a Testkontroll, valaki esetleg? c. fórumban jó sokat találsz, mind egészséges, reform és szétválasztós.
44. 020b062cb1 (válaszként erre: 43. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 18. 09:35
Igazabol engem is mindenki 50-53kg korulire saccol, szoval nem nezek ki 60 folottinek, DE ez a mar par kilo minusz meg kell. Megis ami fontosabb, az inkabb a szenhidrat csokkentese, mert en iszonyatosan puffadok tole. Keves szenhidrattal lapos a hasam, kicsit tobbel, mint a terhesek. Kb 2 kg beltartalom (naponta merem magam megszokasbol,illetve igy sikerult kiismernem a testem, mi az ami hizlal, mi az ami nem). Szoval nagyjabol 60kg lehetek, de az utolso kilok tenyleg a legnehezebbek. Napi fel ora sport, kevesebb szenhidrat. Minden nap barna kenyer,barna teszta, es barna rizs. Feheret is eszek ritkan, alkalmakkor, mert tudom, hogy 1 alkalomtol nem hizok meg. De ez valoban csak alkalmi szinten megy, tehat max havi 1x, nem heti jeleggel. Mar nem is kivanom ugy, mint regen, sot mar nem is tartom finomnak, idovel megvaltozik az izles is szerintem. Ha valamit nagyon kivanok, azt megeszem, de figyelek a mertekre, illetve este probalok kevesbe hizlalo dolgokat enni. 24 eves vagyok. Nekem az eletmodvaltas egy teljesen uj eletet adott. Jobban tudok koncentralni, tobb lett az onbizalmam. Viszont az utolso kiloknal valahogy "ellaposodtam". A baratnok is lekoptak(kulfoldre koltoztem), szoval hianyzott mar egy jo kis traccsparti, meg szerintem, ha nem is nelkulozhetetlen, de jolesik idonkent a fenekbe rugas, meg a csapatszellem a leleknek. :) Nem beszelve a receptotletekrol. Most is be szeretnek 1-2 dolgot ujitani, mert ugy kevesbe csabul el az ember, de egyelore meg nem sok otletem van. Szamomra nagyon fontos, hogy gyorsan elkeszulo etel legyen, mert nem sok idom van fozocskezni.
43. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 42. - 020b062cb1)
2013. aug. 18. 09:18
Azta, nekem ennyi az álomsúlyom a 173 cm-hez:) Persze, minden testalkat más, de én 60-62 kilóval gebe voltam... Milyen életmóddal fogytál 25 kilót? Nagy gratula hozzá, fantasztikus eredmény!!! Hány éves vagy? Én már sajnos 40, így nehezebben megy a fogyás. Most levoksoltam a testkontroll mellett, életmód és nem diéta, és mert utálom a húst, nem tűnik nehéznek. A tejről elméletileg le kéne mondani, de arról nem bírok, szóval esténként fehérjeturmixot tervezek tejjel, délig gyümi, ebédre meg szerintem szendvicsek, tészták lesznek zöldséggel.
2013. aug. 18. 09:02
Sziasztok? Csatlakozhatok? Igaz nem teljesen szeretnek vega lenni, de valami hasonlo iranyvonalat tervezek, foleg mert jelenleg is kozel allok hozza. Nem szeretnem, ha erolkodes lenne, vagy kotelezo, ezert nem akarom 100%-ban kiiktatni a hust. Viszont az a mennyiseg, amit en eszek nem is igazan szamottevo. Az edessegeket szeretnem meg minimalizalni. Hetvegen szulinapoztunk, szoval holnaptol. Igazabol en mar 1 eve eletmodot valtottam, csak az elmult par honapban sokszor csusztam meg. Rengeteget fogytam mar(25kg). Elotte sose fogyokuraztam, szoval mondhatjuk, hogy elsore sikerult. Viszont meg finomitani szeretnek, 56kg a vegcelom. Jelenleg kb 62 kg vagyok es 170cm korul. Illetve egy olyan eletmodot felvenni, amivel tartani tudom a sulyom. A kulcsszo szerintem a mertekletesseg illetve a rendszeresseg. Csak addig nehez, amig rutinna nem valik, higyjetek el. Mindenkinek menni fog! :)
2013. aug. 18. 06:39
Visszajöttünk a nyaralásból - meg pár plusz kiló is jött velem:( Igaz, csak 1.5, úgyhogy még hálás is lehetek, hogy a lángosok-fagyik ellenére csak ennyi. Az Engine diétát csak pár napig csináltam, és tényleg hatásos volt, de jó lenne valami hosszabb távú diéta, életmódváltás - a testkontroll tetszett meg, lehet, hogy kipróbálom...
40. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 38. - Porcica)
2013. aug. 18. 06:36
Hű, gratula, hogy kitartottál a lassú fogyás mellett is! Én régebben nagyon gyorsan fogytam, úgyhogy nagy pofáraesés volt, amikor nálam is beállt ez a havi 1-2 mínusz. Fel is adtam mindig:( De azt hiszem, mára már elfogadtam, hogy ez van, és ez ment meg jojótól, mert már nem fogok bele eszement fogyikba. Már nagyon közel vagy a célhoz, csini lehetsz:)
39. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 37. - D1zsúlika)
2013. aug. 18. 06:33
Adok ám szívesen, többet is:) Köszi a drukkot, aranyos vagy!
38. Porcica (válaszként erre: 36. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 10. 08:57

Én több, mint egy éve kezdtem kalória- és ch-számolással. Nagyon lassan fogytam, volt, hogy hónapok alatt ment le 1-2 kiló. 2012. március 11-én voltam 75,6 kg, ma reggel pedig 57,7 kg voltam. Most kb 2 hete súlytartáson vagyok, megy is. Még pár kilót kellene leadni. 163 cm magas vagyok, és 53 kiló lenne ehhez az ideális, persze függ attól is, mennyi izom van rajtam. Igazából nekem most gőzerővel kellene sportolnom (mozogtam végig, de csak heti 2x), hogy a feszességem kicsit növeljem, illetve ne löttyedjek meg teljesen.

Én mindig megtervezem előre az evést, akkor nem csúszok el. Nekem másképp sajnos nem megy (mármint a fogyáshoz, mert súlytartásnál nincs gond).

A lényeg, hogy ne add fel! Ha naplót vezetsz, az nagyon jó! A napi elszámolás kell! Önmagaddal számolsz el valójában. Nekem ez nagy segítség volt. Ha az ember el-el csesz egy napot, nem számít. Holnap majd folytatom. A lényeg, hogy legyen folytatás!

2013. aug. 9. 22:49

Most offolni fogok, ugye nem lesz örök-harag?! :)

Nekem szükségem lenne 2-2 kg-ra, amit "átvennék" Tőletek! :)

Ti is jól járnátok, én is jól járnék, mert micsoda örömöm lenne, ha azt mondanák rám, na de jó összeszedted magad egy kicsit!

Na, és nem maradna el az apró öröm sem az életben, hogy jót cselekedtem, jól is jártam, és örömet is szerezhettem másoknak!

Na, áll az üzlet?! :)

A viccet félretéve, a háttérből nagyon, és tiszta szívvel drukkolok Nektek, és "vigyázó szememet" nem Párizsra vetem, hanem Rátok! :)

Sok sikert és hajráááá!!!

36. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 35. - Porcica)
2013. aug. 9. 21:44
Igen, este már nem jó bűnözgetni. Jövő héten én is komolyabban szeretném venni, nekem az nem egyszerű, hogy sokat strandolunk a lányommal+munkahelyen a kávézás automatás, vinni kéne magammal, csak mindig túl rohanok ahhoz, hogy ezzel is bajlódjam. De el kéne végre döntenem agyban, hogy na, akkor most komolyan betartom... Bár ennek a lassabb ütemnek is örülök, csak nehogy lelohadjon a lelkesedésem egy idő után - jó lenne kicsit rágyorsítani. 72 kg vagyok most, ha elérném a 70-et, az már nagyon motiváló lenne... Neked ment le kiló?
35. Porcica (válaszként erre: 34. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 9. 20:03

Nekem is be-be csúszott mindig egy-két kocka csoki, ilyesmi, a lényeg, hogy mikor. Ha ebéd után eszed meg, belefér időnként, de bele kell számolni a ch-kba.

Akkor mégiscsak ügyeskedsz, ha megy lefelé! :)

Én még nem álltam rá újra a vegaságra, mert ugye főztem a hét elején húsosat. De jövő héten ráállok! :)

2013. aug. 9. 18:54
hogy megy a fogyi? Én sajna nem tartom be rendesen, tegnap egy fél adag sült krumpli kecsappal, ma lájt kóla és gépi kapucsínó, de kb. ennyiket bűnözgetek. Biztos jobban mennének le a kilók, ha betartanám, de így se panaszkodhatok, másfél már lecsusszant négy nap alatt.
33. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 32. - Porcica)
2013. aug. 9. 18:51
Hű, jól hangzik! Én csak zabkását szoktam, az is fini, de ezt kipróbálom:)
2013. aug. 8. 09:51
H bírsz édeskéset enni reggel, akkor próbád ki a tejbe kölest (vagyis köleskását) reggel. Én csak ebéd után ehetek édeset, de nagyon szeretem. Egy adaghoz összesen egy kiskanál mézet adok, és aszalt gyümölcsöket aprítok a még forró cuccba, és együtt hagyom kihülni. Nagyon finom, s a köles pedig nagyon egészséges. Meg lehet csinálni kókusztejben pl, vagy ilyesmiben! :)
31. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 30. - Porcica)
2013. aug. 7. 16:22
De jó, szuper:) Nekem ez a 2.napom, és egy gépi kapucsínóval én is bűnöztem, de a többit tartom. Bulátát vettem, tök jól el lehet vele nasizgatni, tegnap megettem egy egész zacsival+gyümik+rozskiflik magában+csomó dinnye is, mára mégis fél kg-val csökkent a súlyom, szóval működni látszik:)
30. Porcica (válaszként erre: 29. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 7. 10:08

Én mától visszavettem a tejtermékeket, már csak a reggeli kávémba teszek 2 dl tejet. A többit eltűntettem.

Mivel már megfőztem a kaját a napokra, már nem lesz a hetem húsmentes. Viszont úgy döntöttem, hogy amint ez a kaja elfogy, már nem főzök húst, és nem is eszem. Nyaralásig csinálok egy ilyen hetet, aztán ha visszajöttem a nyaralásból, folytatni fogom.

Szóval csatlakozom! :)

29. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 28. - Porcica)
2013. aug. 5. 16:36
köszi:) Hát én is halasztom egy nappal, mert a zabtejem megpossadt, úgyhogy reggel kénytelen voltam tejet tenni a kávémba. Ma csinálok inkább házi zabtejet, remélem, az is fini lesz, és holnap indulhatok. Mondjuk, ma még alig ettem, csak pár gyümi, mert még rossz a gyomrom, de holnaptól számítom a diéta kezdetét, amikor ki tudom zárni a tejet.
28. Porcica (válaszként erre: 27. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 5. 11:35

A hétvégén el is felejtettem ezt áthondolni, szóval ma nem vágtam bele. Neked kitartást!


(Azért az ötlet itt van a fejemben...) :)

27. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 25. - Porcica)
2013. aug. 4. 18:23
de ari vagy:) Én elhalasztottam végül epebetegség miatt, de hétfőtől belevágok, remélem, sikerrel járok, ha csatlakozol, szuper:)
26. 07d3f28eb4 (válaszként erre: 24. - Porcica)
2013. aug. 4. 18:21
kösz az infókat, hasznos:)
25. Porcica (válaszként erre: 23. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 2. 06:01

Én drukkolok!


Én most ugyan nem tervezek újabb fogyást, de beleült a bogár a fülembe. Már úgy értem egy kis idő vegaságba lehet belevágok. A hétvégén vidékre megyek, de hétfőn ezt újra tárgyalom magammal. Lehet csatlakozom. :)

24. Porcica (válaszként erre: 21. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 2. 05:59

Iazából a vegyszermentesség kérdése néha meglepő eredményeket tud hozni!

Ma sokkal jobbak a kilátásaink, mint pl. 20 éve. Abban a bizonyos másik rendszerben valóban két kézzel szórták a növényekre és a talajra a vegyszereket. Ma azért ez már nem így működik! Aki akar, megtalálja az egészségesebb utat, míg erre 20 éve maximum a asaját kerjében termelt zöldséggel volt lehetősége. És nem kell hozzá biotermék!

Ma valódi veszélyt a GMO jelent, vagyis a genetikailag módosított növényi állomány. Szerencsére európa nagy része ezt elutasítja. Nálunk pedig külön kemény szabályok volnakoznak rá.

Szóval érdemes ezeket a dolgokat inkább szem előtt tartani!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook