Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyerek mellett visszamenni dolgozni? fórum

3 gyerek mellett visszamenni dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2015. márc. 20. 17:51

Azt gondolom, hogy az nagy különbség, hogy ott olyan bérek vannak, hogy meg lehet egy segítséget fizetni, ha nem is teljes napra, de legalább pár órára, vagy a betegséges napokra..


Én már nagyon szeretnék dolgozni, már hiányzik minden.


De okt.25-e óta NÉGY azaz négy olyan nap volt, hogy nem volt itthon gyerek betegen...


Há akkó?????????????


Nem hiszem, hogy Ámerikában sohase betegek a gyerekek..


Az gyerek mellől otthonról dolgozást komoly munkakörben meg hagyjuk már... Csináltam én is.. A tartószerkezet el lett mértetezve, a gyerek a fejére rántotta a vázát, az ebéd meg odaégett..


Ugyanez, ha beteg a gyerek.. amikor egész éjszaka hánytatsz, nappal meg sorakozol az orvosnál, akkor meg nehogymár még egy 8-10 órás állást is el lehessen látni magas szinten..


Szóval 3-4 gyerekkel ez már csak úgy megy ez a dolgozás - akárhonnan is, hogy vagy az APUKA vagy a NAGYMAMA nagyon beveti magát, és segít..


Csak itt Magyarországon az szóba se jön általában, hogy apuka adja lejjebb, mert legalább neki legyen már egy biztos állása - ha eddig volt neki.. Nem mer a legtöbb férfi odaállni, hogy jaj beteg a gyerek, mennék táppénzre.. Általában.


Én dolgoztam három gyerek mellől.. Reggel 5-kor kelés, indulás fél hétkor.. A három gyereket én gyalog el intézménybe.. Aztán fel a buszra, egy óra utazás.. Vissza ugyanez, hazaesés hatokor.. Mert autó apukánál, és apuka munkahelye legalább legyen biztos...


Ennek ellenére munkapárti vagyok, de azért nagyon nem egyszerű ez.


Persze, megoldás lenne, ha én a mérnöki munkámért olyan fizetést kapnék, ami kultúrországokban ezért a munkárt és végzettségért jár, lenne egy bébiszitterem, aki jön, ha betegség van, ha leadás van, ha túlóráznom kell, ha haza kell hozni a gyerekeket.. Mennék én két hét után, mint ahogy mentem is anno az első két gyerekemnél..

51. M0ncsa (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 17:44
Nem ertettem felre, csak probaltam ramutatni, hogy lehet, hogy van reszmunkaido, de milyen aron??
50. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - M0ncsa)
2015. márc. 20. 17:43
Nem siklottam el semmi felett, ez miatt tettem be!
49. M0ncsa (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2015. márc. 20. 17:43

Mint utobb kiderult, betanitott munkas a holgy, sztem ebben az esetben tokmindegy, mennyit hagyott ki, betanul ujra par nap alatt :)


Sztem mas oka lehet, ha nem akarjak visszavenni, felteve, hogy tenyleg nem akarjak. Amikor en dolgoztam gyarban, ott minden felmunkaidos a muszak elso 4 orajaban dolgozott, tehat, ahogy a forumindito irja, vagy 6-10, vagy 14-18.

48. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2015. márc. 20. 17:42

:)

Ne tessen kérem szépen itt kötekedni velem!

Én a részmunkáról írtam ám!!!

Te nagyon félreértetted amit írtam!

47. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 17:38

Elsiklasz a lenyeg felett :)

1) fenntartja számára FEL EVIG a helyét

2) 1 EVES KORABAN pedig visszatért a munkába napi 6 órában.


Ilyen feltetelekkel szerintem a magyarorszagi munkaltatok nagy resze is szivesen visszavenne az anyukakat. Itt nalunk hasonlo a baba fekvese, nincs is gond az ujra munkaba allassal.

46. M0ncsa (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 17:35

Valoban nem Aaaamerika. Aaaamerikaban az allam 2 het (!!!) szulesi szabadsagot fizet, amit a cegek onszantukbol altalaban meghosszabbitanak 6 hetre. Hatalmas durranas volt a Google (azt hiszem, vagy a Yahoo?) azon megmozdulasa, hogy fel evet fizet az anyukaknak.

Nem, kerem, ez Magyarorszag. Lehet menni nyugodtan USA-ba is dolgozni meg szulni, senki nem tiltja.

45. vorsi83 (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2015. márc. 20. 15:47
Nekem is 3 fele kell futnom, a kicsikért 3 körül, a nagy fél 5-ig van suliban. Sajnos nálunk nem ilyenek az anyukák, sokszor másokért is a nagyszülők mennek. Nálunk a nyagyszülők is dolgoznak, anyósom folyamatos 12-zik (öregek otthonában), anyukám fogyatékosokkal dolgozik, ápoló, ő is folyamatosban dolgozik. férjem is 12-zik, folyamatosban.
44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 15:30

Értem. Amit ők ajánlottak, hogy 6-10 és 14-18, azt kérheted úgy, hogy csak 14-18 mindig? Vagy esetenként a 6-10-et is el kellene fogadnod? Úgy értem, tudom, hogy 2 műszakról van szó, csak hátha... Mert a délutáni órákban talán könnyebben el tudnád intézni a bölcsit. Nincs segítséged, aki elvinné azon a héten a gyerekeket, amikor reggeles lennél? Nagyi, barátnő?


Mi beosztjuk a többi anyukával, hogy amikor a gyerekek csak délig vannak, akkor egyszerre csak 1 anyuka megy és elhoz 2-3 gyereket, legközelebb a másik. Ugyanúgy, amikor fél 5-kor van vége, akkor a sulibusszal lejön a legnagyobb azokkal, akikkel egy osztályba járnak és a buszmegállótól hazáig egyszer az egyik anyuka viszi haza mindet, egyszer a másik. Nagyon nagy könnyítés, mert az enyémek mindhárom máshova jár (ovi és általános egy picit közelebb van), és mindhárman fél ötkor végeznek, én meg nem vághatom magam háromba. De ez az "anyukák munkaközössége" az évek során nagyon bevált.

43. vorsi83 (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2015. márc. 20. 15:20
Köszönöm szépen!Ha lenne bedolgozás, nyilván azt választottam volna. Minden gyerek után visszamentem dolgozni, csak akkor még nem volt ez a törvény, 8 órában kellett visszamenni , viszont nem kellett éjjeles muszakban dolgoznom, csak délelőtt és délután. Akkor a gyerekeket meg tudtam oldani mert férjem más munkahelyen dolgozott, de volt olyan hét, amikor velünk nyitott fél 6-kor az ovi, bölcsi. Nem szivesen rángattam ki a gyereket az ágyból hajnali fél 5-kor, hogy beérjünk.
2015. márc. 20. 15:13
Én is azért mennék vissza, mert hitelünk van, és a gyes meg az anyasági kevés.
41. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 15:13

Sajnálom, hogy így ellehetetlenül a munkába állás, már eleve kevesen vannak azok az anyukák, akik visszamennek több gyerek mellől. Saját tapasztalatom, hogy azokkal, akik szinte azonnal visszamennek szülés után, nem bánnak így, úgy értem, a férjeméknél van több anyuka is, akik 6 hónapos baba mellől mentek vissza dolgozni és volt köztük, aki napközben elmehetett haza szoptatni. Viszont a munkaidőbe ők sem szólhattak bele, mert ez minden munkahelyen már adott, jól mondta a személyzetis. Lényeg, hogy ahol emberibb a légkör, ott el lehet kéredzkedni. Egyébként én is hozzájuk is dolgozom be, de nem voltam olyan bátor, mint a másik 3 gyerekes anyuka, aki bizony visszament 6 órába dolgozni a 3. gyerek után épp fél év után ( mondjuk ott a nagyi tényleg 24 órázott, míg nálunk meg nem). Én továbbra is a bedolgozást választottam amíg ovis nem lett a legkisebb. Ha erre neked nincs lehetőséged, talán meg kellene próbálni valami olyanba vágni, amit rugalmasan tudsz kezelni. Tudom, mit jelent 3 gyerkőc, ezért én inkább sokáig a kevesebb keresetet választottam (szerencsére nem nyomorogtam akkor sem) a rugalmasság miatt. Van, akinek meg vagy nincs más választása, vagy van aki vigyáz a gyerekekre meg elviszi őket mindenhova, mérlegeld, szerintem válts mindenképpen, mert ahogy te szeretnéd, ennél a cégnél, amiről beszélsz, nem lesz lehetséges.


De kívánom, hogy megtaláld, ami neked jó, és hamar!

40. unom (válaszként erre: 24. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 15:03
A munkavállalók részéről sem. Hányan mennek vissza a gyerek 1 éves korában dolgozni? Szerintem a nők töredéke. 3 évig pedig kevés cég tud egy munkahelyet fenntartani.
2015. márc. 20. 15:03
A mai vilagban inkabb orulj, hogy visszavesznek!
38. viva70
2015. márc. 20. 14:58
Sajnos ilyen világot élünk.:( Nekem is van olyan ismerősöm, aki meg akarta szabni, hogy gyes után hogyan szeretne dolgozni. Az lett a vége, hogy sehogy nem vették vissza.
37. vorsi83 (válaszként erre: 36. - Manó2000)
2015. márc. 20. 14:45
köszönöm szépen!
36. manó2000 (válaszként erre: 33. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:45
Nézd, nem az a baj, hogy nincs jogod, mert van és lehet, hogy el is éred amit akarsz,de ellehetetleníthetik a helyzetedet. Remélem nem lesz igazam és én neked szurkolok.
35. SDitti (válaszként erre: 16. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:38
Óóó, könnyű egy munkavállaló életét megkeseríteni. (Ez az első munkahelyed, mint írtad. Nekem már nem és az első mondatot hidd el nekem.) Mivel? Mindennel.
34. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:32

Mikor lehet elbocsátani egy kisgyerekes dolgozót?

A visszatérés szempontjából az egyik legfontosabb szempont, hogy a Munka törvénykönyve (Mt.) csak a gyermekgondozási szabadságon lévő szülőnek biztosít teljes felmondási védettséget. Azaz, ha a kisgyermekes szülő visszatér a munkahelyére, már nem áll felmondási tilalom alatt. Az anyát és a gyermekét egyedül nevelő apát azonban a gyermek 3 éves koráig egy bizonyos felmondási korlátozás még megilleti.

Eszerint a munkáltató a munkavállaló magatartása miatt csak akkor mondhat fel, ha az indok már a rendkívüli felmondást is megalapozná. Azaz csak kirívóan súlyos kötelezettségszegés esetén lehet felmondani a munkaviszonyt.

Ha a felmondás indoka a munkavállaló képességeivel, vagy a munkáltató működésével függ össze, a felmondás előtt a munkáltatót állás-felajánlási kötelezettség terheli. (Vagyis a munkavállaló képességének megfelelő másik munkakört kell ajánlania. Ha nincs ilyen pozíció, vagy nem fogadja el a dolgozó, akkor el lehet bocsátani.)

33. vorsi83 (válaszként erre: 32. - Lili74)
2015. márc. 20. 14:30
igy van, köszi :)
32. Lili74
2015. márc. 20. 14:29

Ezt a 8 órás dolgot akkor meg is cáfolom!


Idézem:

Kisgyermekes munkavállalók részmunkaidőben történő foglalkoztatása


Az Mt. ismer bizonyos eseteket a munkaviszony fennállása során, mikor a munkaszerződés módosítása, vagy annak felajánlása a munkavállaló számára a munkáltató oldaláról kötelező. Ezek közé tartozik a hosszabb idejű fizetési szabadságot, illetve szülési szabadságot követő kötelező munkabér módosítás, a várandós kismamák munkakörének kötelező módosítása (amennyiben ezt egészségi állapotuk indokolja), valamint a kisgyermekes munkavállaló részmunkaidőben történő foglalkoztatása a gyermek három éves koráig.


Utóbbi kategória kibővítésére irányul az az Mt. módosítás, miszerint 2015. január 1-jétől három vagy ennél több gyermekkel rendelkező munkavállalók esetében a munkaszerződés munkavállaló kérésére történő kötelező részmunkaidőre módosítását kiterjesztette a gyermek öt éves koráig. Újdonság, hogy a részmunkaidő mértéke minden esetben az általános teljes munkaidő fele (napi négy óra).

31. vorsi83 (válaszként erre: 29. - Babazo)
2015. márc. 20. 14:28
Hogyne lenne köteles, a kicsi 5 éves koráig
2015. márc. 20. 14:27
Hála Isten ők fent vannak az irodában ;) Nem fogok sűrűn velük találkozni, meg nem félek tőlük. Meg ez már nem arról szól. Nem érdekel mi lesz a vége, lényeg az, hogy megpróbáltam, és lehet, hogy nem sokára a média is ezzel lesz elfoglalva ;) Mert sajnos sok anyuka van ebben a cipőben
29. babazo
2015. márc. 20. 14:26
En is csaladbarat cegnel dolgoztam siman felmondtak gyes utan pedig vissza akartam menni dolgozni. 3gyerekkel te is inkabb orulj ha egyaltalan vissza vesznek hiszen csomo gyermektelen tud helyetted menni. Kozos megeggyezest ne fogadj el. Egyebkent ha 8 oraban dolgoztal abba koteles vissza venni ha nagyon pampogsz felajanlja majd hogy visszavesz 8 oraba es majd pisloghatsz azt hogy tudod megoldani. Nem koteles 4 oraba vissza venni ha 8 oraban voltal ezt azert tudjad!
28. Zebra25 (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 14:25
Bizony, hogy tudnak:(
27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:22

Gondolj arra is, ha vissza is vesznek, hogy fognak veled viselkedni!

Mert tudnak úgy, hogy el akarj menni.

Jog nem minden!

Erősebb kutya...

26. vorsi83 (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 14:19
Köszönöm szépen! Amúgy tisztában vagyok a jogaimmal, hisz rokonom jogász, ő segit nekem, nem fogom hagyni magam! Teljes hülyének néznek melóba. Most már az EBH-ba küldtem kérelmet, hogy vizsgálják ki az ügyemet.
25. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:17

Nagyon nem.

Drukkolok neked, mert munkát találni 3 gyerekkel nem lesz egyszerű.

Gyerek nélkül sem, meg úgy általában sem.

24. vorsi83 (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 14:13
Hát ez nagyon jó! Sajna ők nem nyugati elveket vallanak.
2015. márc. 20. 14:11

"A lap (Dolgozó anyák) jól tükrözi, mennyire másként szemlélik a szülés utáni visszatérést és a baba melletti munkát a tengerentúlon. leírnak például egy történetet egy anyukáról, aki bejelentette a főnökének, hogy várandós, és hogy teljes időben anya kíván lenni, ám a főnöke azt mondta, neki más tervei vannak, és fenntartja számára fél évig a helyét, ha ezután visszatér a munkába. A baba fél éves korától távmunkában dolgozhatott, 1 éves korában pedig visszatért a munkába napi 6 órában.

Ez a mentalitás egyébként gyakran a hazai amerikai illetőségű multiknál is tapasztalható, ismerek olyan anyukát akinek itthon is felajánlották ezt a lehetőséget."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook