Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyerek mellett visszamenni dolgozni? fórum

3 gyerek mellett visszamenni dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. vorsi83 (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 14:11
de mit? Ki nem rúghat csak fegyelmivel(indoklás nélkül) , nyilván nem megyek be részegen, nem verekedek, stb. Ha meg rendesen felmond, akkor meg 5 havi végkielégitést kell fizetnie
21. vorsi83 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2015. márc. 20. 14:09
Na, itt pont erről van szó, hisz ők Családbarát cégnek hirdetik magukat.
20. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:09
:(Ha akarják, meg fogják találni a módját. Ebben egészen biztos lehetsz -sajnos.
19. michelle.r (válaszként erre: 14. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:08
Ó, azt nehéz lenne home office-ban :)
18. michelle.r (válaszként erre: 7. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 20. 14:07
Máshol sem jótékonysági intézmény a munkahely, csak nem szívatja őket a "gazdasági környezet :o))" és tudnak jófejek lenni.
17. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2015. márc. 20. 14:06

:) Tudom én azt!

Van unokám...

16. vorsi83 (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 14:06
mit tudnak velem tenni? Kirúgnak? ha nem fegyelmivel, akkor meg kell indokolni, és végkielégitést kell adni. Ha azt kérnék, mondjak fel? Nem mondok. Mit tud velem tenni?
15. manó2000 (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2015. márc. 20. 14:04
Ez így van sajnos!
2015. márc. 20. 14:04
Régen gépen voltam 8 órában, nyilván nem tud odarakni, nem is kértem. Csomagolnom kéne, azt meg szerintem édes mind1 melyik órában végzem.
13. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 14:00
Lehet, hogy tudod érvényesíteni a jogaidat, ők meg tudnak olyat tenni, hogy te magadtól akarjál mielőbb menekülni!
12. michelle.r (válaszként erre: 8. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 13:59
Ez igaz, de céget nem lehet úgy vezetni, hogy mindenki akkor jön dolgozni, amikor éppen neki alkalmas. Ezért kellene valami konszenzusra jutnotok. Milyen munkát tud ajánlani 4 órában? Esetleg home office-ban végezhető munka van-e?
2015. márc. 20. 13:57
Pont ezért vetettem fel ezt a témát, mert sajnos ez örök probléma. És nagyon sokan nincsenek tisztában a jogaikkal!
2015. márc. 20. 13:56
Ez egyébként olyan kellemetlen, hogy ha már gyerekeid vannak már csakis rossz munkaerő lehetsz. Én is most megyek vissza dolgozni, a félállásra akarnak rábeszélni. Merthogy aki a helyemen van kell a munka nekem meg úgyis sok lenne a gyerekeim mellett. Persze sok, de attól még pénzt kell keresni.
2015. márc. 20. 13:55

Erre a bánásmódra szerintem a mi kis hazánkban általában számítani kell.


Mert mi családbarátok vagyunk.

Ez itt nem Áááámeriká, ahol van részmunkaidő - babysitter vigyáz a gyerekre,mert megfizethető, van távmunka.

Dolgozó nők lapja sincs...ami jó tanácsokkal látja el az anyukákat.

2015. márc. 20. 13:55

A Munka Törvénykönyv 6§ (3) kimondja: A munkáltató a munkavállaló érdekeit a méltányos mérlegelés alapján köteles figyelembe venni, a teljesítés módjának egyoldalú meghatározása a munkavállalónak aránytalan sérelmet nem okozhat

Sajnos engem méltánytalan helyzetbe hoztak, mivel gyermekeim ellátása ( oviba, bölibe, suliba vivés és hozás )ellehetetlenül.

2015. márc. 20. 13:54
Ertheto, hogy egy 2 eves gyermek mellett nem tud reggel 6-ra menni dolgozni, meg este 6 utan erte menni; nalunk a munkaltatok nem jotekonysagi intezmenyek: eszi, nem eszi, nem kap mast.
6. michelle.r (válaszként erre: 3. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 13:45

Kérdés, mit tudnak veled kezdeni legkevesebb 6 év kihagyás után.


Egy dolog biztos, faltörőkosként annyit érsz el, törvényi keretek között a legrosszabbat kínálják, amit megtehetnek.

Ha esetleg konstrukívan állnál a helyzethez, tudván, hogy a régi pozíciódba nem huppanhatsz csak úgy vissza, talán többre egyszerűbb lenne.

2015. márc. 20. 13:40

Ó, nálam mikor az ikrek mellől mentem vissza, már tök egyértelmű volt, h nem hosszabbítanak majd. (határozott idejű szerz)


Nemsoká születik a 3. gyerkőc, le is jár a szerződésem, sajnos hosszabbítani nem tudnak. Ennyi. Ez van itthon. Igaziból nem is bánom, épp csak 3 év múlva valahol dolgoznom kell, ugyebár.


Akkor meg az lesz a duma gondolom, h a 3 kölök örökké beteg, stb...

4. pzm3 (válaszként erre: 3. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 13:18

Szerintem azt jól látod,hogy azt akarják elérni,te mondj fel

Viszont mikor férjem kint dolgozott külföldön,később pedig 400km-re tőlünk,tőlem is elvárták,hogy két műszakba járjak,bölcsis gyerek mellől.Azt mondták oldjam meg....Ez nem egyedi probléma sajnos.

3. vorsi83 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2015. márc. 20. 13:12
Dehogy akarom megszabni, kérvényt irtam nekik, amit persze nem fogadtak el. Nekik tök mind1, hogy én hogy járok dolgozni, nyilván azt akarják, hogy én mondjak fel, ezért nem fogadták el a kérésemet. De itt nem is ezen van a hangsúly, hanem hogy semmi empátia nincs bennük
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Vorsi83)
2015. márc. 20. 12:57

Kicsit furcsállom, hogy te akarod megszabni a munkáltatónak, hogy mettől meddig tart a munkaidő. :O

Indíts vállalkozást, légy a magad ura, akkor te szabod a feltételeket.

2015. márc. 20. 12:19

Én egy multi cég alkalmazottja vagyok 2003 óta. (Első munkahelyem) 3 gyermekem van, a legkisebb decemberben volt 2 éves. Mivel a Munkatörvénykönyve kimondja, hogy részmunkaidőben köteles visszavenni a cég, ezért 2014. novemberében irtam nekik egy levelet, melyben jeleztem, hogy a szabadságok kivétele után munkába kivánok állni 4 órában. Jeleztem továbbá, hogy tekintettel 3 kiskorú gyermekemre és férjem folyamatos munkarendjére a munka időm 8-12 v. 10-14-ig szóljon. 2015 Januárjában felhivtam telefonon őket, hogy érdeklődjek a válaszuk felől, majd pár nap múlva visszajeleztek telefonon, hogy a 4 órás munkaidőt engedélyezik, viszont a 6-10 ill. 14-18 kellene járnom dolgozni.Ismét jeleztem irásban , hogy nekem amit ők ajánlanak munkarend nem felel meg, és irásban indokolják meg a válaszukat ha esetleg elutasitják a kérésemet. Erre már válaszoltak levélben, az indok a következő: " 8-12 ill. 10-14 munkaidőben a munkáltatónál az érintett munkaállomáson megváltozott munkaképességű munkavállalók dolgoznak".

Felkerestem őket személyesen, hogy az esélyegyenlőségi megbizott elérhetősége felől érdeklődjek, mondta a HR-es hölgy, hogy ő lenne az. ( vele beszéltem telefonon, vele leveleztem ). Kérdésem a következő: hogy tudnám elérni azt, hogy a nekem megfelelő időben alkalmazzon?

Ha megváltozott munkaképességűek dolgozhatnak ezen időben, akkor egy 3 családos édesanya miért nem?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook