Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiú lányos játékokkal szeret játszani fórum

3 éves kisfiú lányos játékokkal szeret játszani (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
46. 17aadc1082 (válaszként erre: 35. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 15:19
Apukának nem ártana néha könyveket olvasgatni a gyereknevelésről, és a gyerekek fejlődéséről, netán csak egy hozzáértő pedagógussal is beszélgethet :D
45. andi6020 (válaszként erre: 43. - Cippora)
2013. nov. 3. 15:16
Igaz :)
44. 17aadc1082 (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 15:16

Ez úgy ahogy van, marhaság. :D

A gyerekorvos azt fogja mondani, hogy játszhat bármivel :D

43. Cippora (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2013. nov. 3. 15:15
Kivéve Nigellát :)
42. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 15:12
Minden híres szakács férfi.
41. michelle.r (válaszként erre: 35. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 15:11

Apukát kérdezd meg, b.uzi lett-e mert a kisfiát babusgatta, játszott vele. Vagy netán, nem tette? ;)


Ne haragudj rá, nem az ő fejlövése, nyilván belenevelték.

40. selena78 (válaszként erre: 35. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 15:07

Basszus, Galóca, világosítsd már fel a férjed. Attól nem lesz senki b...zi, mert babázik gyerekkorában. A párod összetéveszti az okot az okozattal.


Nekem van meleg barátom, aki hivatásos katona, mesterlövész, és gyerekkorában is tankokkal játszott.

39. michelle.r (válaszként erre: 1. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 15:01
Amikor gyerekkorában szeretne a konyhában tevékenykedni, nem tetszik. Ha felnőtt korában nem teszi, morgunk. Ki érti ezt? :o))
38. gerlemama (válaszként erre: 35. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 14:58

Apukával beszélgess el arról, hogy a puska meg ilyenek lehet h agresszívvá teszik a gyereket.

Az,hogy meleg lesz-e vagy sem, nem ettől függ!!

37. Milup2 (válaszként erre: 35. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 14:57
Úgy emlékszem, a teszkóban vannak most akciós játékkonyhák..Mintha rémlene, hogy ott láttam kékben, de nem 100%....
36. Milup2 (válaszként erre: 1. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 14:56

Dehogyis..Már miért lenne káros? 4 éves fiam is szeret játszani a kávéskészletével, van kis műanyag seprűje, lapáttal, takarít ezerrel..:) Na meg sodrófája is van, mikor én vmit sodrok, ő is besegít..Utánoz engem...

Sok helyen az apuka is előszeretettel főz, mos, takarít...Nekem nincs ilyen szerencsém. Talán majd fiam feleségének már könnyebb lesz..;D


Ha apukát zavarja a rózsaszín, akkor már lehet fiús színekben is venni játékkonyhát & tartozékokat: szürkében, kékben.


A mamáéknál pedig a fiam első útja mindig a baba, akit tud pelenkázni, meg tanítgatja mindig menni..:)


Persze azért az első helyen azért az autós játékok vannak..:)


A 3 éves unokahugica pedig a Thomas-os vonatokért van oda..:)


Teljesen normális ez...

2013. nov. 3. 14:55

Köszi a sok választ! Örülök, hogy legtöbben egyetértetek velem. Igen, a férjem csak kisautót, meg puskát akar látni a kezében, szerinte b..i lesz a gyerek, ha babázik. Szereti az autókat, de imád babakocsit is tologatni.

Na lényeg, hogy veszek neki kis konyhát, csak nem tudom, még hol, ahol eddig nézegettem, 30 ezer körül volt.

34. selena78 (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:55

Ovódában mit szólnak?

Jártál te ovódába? Én igen, vagy negyven éve...akkor is babáztak a fiúk. És senki sem dőlt a kardjába miatta.

2013. nov. 3. 14:51

Mikor ötéves voltam, a 8 éves unokabátyám gyönyörű babaruhákat varrt a babáimnak. Mikor ötödikes voltam, alighanem megbuktam volna kézimunkából, ha ő nem varr egy gyönyörű keresztszemes kis terítőt nekem. Olyan szép volt, hogy elküldték kiállításra!:)


Töredelmesen bevallom, ma is hadilábon állok a tű és cérna használatával. Ő viszont 3 gyerekes családapa, aki remekül tud főzni. Azt nem tudom, varr-e még....:)))

32. Cippora (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:45

Érdekes,ha egy kislány játszik autókkal azt nem gondolja senki betegesnek...

Nekem lányom van,de nem értem miért ne babázhatna egy fiú???? Ha egy kislány a babázás alkalmával tanulja utánozza a későbbi anyuka szerepet,akkor ennyi erővel a kisfiú meg az apuka szerepét játsza.

31. gerlemama (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:41

Te jó ég!

Úgy látom még nem hallottál arról, hogy az ilyen korú gyerekek játék formája az utánzás, ami miatt a fiúk is babáznak, főznek, vasalnak, mert az ovi, bölcsi előtt a legtöbb időt anyával töltötték aki ezeket a dolgokat csinálta. A kisgyermek ezt látta, tehát ezt is fogja játszani.

Nem orvos kell ide csak egy kis gyermek ismeret!

Az óvónők rendelkeznek ilyen ismeretekkel, tehát nem fogják megtiltani a gyereknek hogy babakocsit toljon, vagy babát pelenkázzon.

30. krautmanno (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:36
A mi óvodánk udvarán van egy nagy babaház,konyhával.A kisfiúk is igencsak főzőcskéznek ott.Sőt a kinti babakocsikat is tologatják.És láss csodát!Senki nem ütközik meg rajta.Se az óvónők,se a szülők.
29. krautmanno (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:32
Az óvodába az óvónők nem szóltak rá a kisfiúra aki a babakocsit tolta.Láttam..
2013. nov. 3. 14:32

Szia!

A fiam 4 éves imád főzni.Bár nincs játszó konyhája de mamával imád sütni főzni, lánykám pet shop állatkái még megvannak és azokkal is szokott játszani. Szerintem ebben nincs semmi lányos.

Anno öcsikém rengeteget barbizott velem meg a barátnőimmel még sem lett meleg.

Megmondom őszintén hülyeség azt nézni ki mit mond a környezetemben. Megadom a gyerekeimnek amit szeretnének. Mert mit ér egy drága kisautó a polcon ha nem is játszik vele. Ha egy játék áll a polcon az nem fejleszti a gyereket. Csak az amivel játszik.

A nemi identitását nem ez fogja előttem is meghatározni hisz mint előttem is írták a gyereknek nincs lányos fiús játék neki CSAK játék van.

Különben ha nem tiltanátok ennyire és lenne egy babája akkor lehet már rég nem érdekelné :)

2013. nov. 3. 14:19
húgy-húga,elnézést.
26. Krisz42 (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:18

Igen?Tehát a férjem igazábòl meleg,mert ha már ahogy írtad,3évesen ferdítheti a nmi identitását,akkor 30felett már főleg.Szõval fèjem meleg,mert néha főz,bocsánat nem meleg,hanem nőnek képzeli magát,a nagyfiam is biztos,márváromh mikor akarja nővé operáltatni magát,bár gondolom ennek a bnője nem örülne.Sőt az összes ffi szakács igazábòl nő szeretne lenni vagy annak kèpzeli magát,csak jól titkolja.

A nagyfiam kicsiként még a toppomat is fel akarta venni,neki is tetszett a húgy szoknyája,ami pörgős volt,mert mekkora élmény,ha forogsz,és az forog veled-ez nem nemi identitás kérdése.Régen a nők nem hordhattak nadrágot,a ffiak harisnyában feszítettek,stb.Tehát ezek nem nemi szerepek.

2013. nov. 3. 14:08
Milyen egyéb lányos játékkal szeret játszani? Az én fiam is imádta a konyhát, mondjuk kaptam érte anyóséktól, de nem érdekelt, mert szerintem természetes, hogy olyat akar csinálni, amit az anyja is. Minden kis barátjának is első dolga volt a konyhát megrohamozni. Vegyél neki nyugodtan, semmi baja nem lesz.
24. ca8f748537 (válaszként erre: 23. - F8c0488f35)
2013. nov. 3. 14:05
nem akarok kötözködni, de nem lehet könnyű az életed, ha ahhoz igazítod, hogy mások "mit szólnak"
2013. nov. 3. 14:02

Az, hogy konyhával játszik, az még elmegy, de ne babázzon, meg ne járjon lányos cuccokban,

És igen, ferdítheti a nemi identitását!!!

Hiába csak három éves.

Ovodába mit szólnak mikor babázik??

Egyáltalán nem egészséges irány, és apukával értek egyet.

De ha biztosra akarsz menni ne itt kérdezz, hanem pl egy gyerekorvost, az a biztos!!!

22. katie_rose (válaszként erre: 10. - 17aadc1082)
2013. nov. 3. 13:38

:D

Ez nagyon mókás :)

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 17aadc1082)
2013. nov. 3. 13:38

Mit nem adtam volna ovis koromban egy öltönyért:)

Persze nem kaptam meg, és utáltam a szoknyákat és a ruhákat. Ma sem a kedvencem a szoknya és a ruha, de ettől függetlenül a fiúkat szeretem:)

2013. nov. 3. 13:35
Az én gyerekem a mai napig szereti a teás készletét.A fürdésnél azzal szokott játszai.Attól ő még nagyon is fiú. :D Emlékszem,öcsém babaruhát varrt velünk a saját babájának.És igazán fa..sza gyerek lett belőle.
19. katie_rose (válaszként erre: 1. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 13:35

Teljesen normális. Főleg,hogy valószínűleg az elmúlt időszakban veled töltötte a legtöbb időt,tehát azokat a mintákat utánozza első sorban,amiket tőled látott.

Azt,hogy később a fiúkat vagy a lányokat szereti-e nem fogja befolyásolni (gondolom emiatt aggódik a párod)...

Egy csomó kislány meg autózni szeret. Hagyni kell. az is lehet,hogy szakács lesz :P

18. egypt
2013. nov. 3. 13:35
A babakonyha egyáltalán nem lányos játék. Az ismerősöm is vett konyhát a kisfiának, amúgy nagyon fiús fiú az elképzelhető összes fiújátékkal, de erre is vágyott. Szerintem ez abszolút uniszex, szeretnek főzőcskézni, pakolgatni a kis edényeket, stb.
2013. nov. 3. 13:31
Az en 6 eves fiam meg Hello Kittyvel alszik. :) A lanyom meg auto es dinomanias volt kicsinek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook