Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiú lányos játékokkal szeret játszani fórum

3 éves kisfiú lányos játékokkal szeret játszani (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. nov. 3. 13:23
Mi az,h lányos,fiús?Ennek semmi köze a nemi identitáshoz,csak mostanâig úgy alakult,h a nő van otthon a gyerekkel,főzzön ő.Ma már rengeteg ffi főz is,ahogy egy nő is képes ffias munkâkra.Nekem is játszott a fiam ennyi idősen babával,vettem is neki,sőt 5évesen leállt Barbizni a lânyommal.Most nevetve mondja,h nehogy eláruljam a barátainak.Kb.10éves volt már,mikor pl.minden legozás abba torkollott,h az övéi megtámadták a lányoméit,bár nem csak a lego,volt,h a játékbogarak is:).Tehát nem az ilyeneken múlik a nemi identitá.Ezek csak nekünk köthetők a nemekhez,nekik nem.A hormonok,kamaszkor pedig csak később lesz.
15. arrival (válaszként erre: 1. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 13:15

A legtobb igazan jo szakacs ferfi :)

Miert lenne karos, es a fozes miert lenne lanyos?

2013. nov. 3. 13:04
Nem hinném, hogy rosszra kéne gondolni. A kisfiam pont 3 éves kora körül kezdett el babázni-bepelenkázta, felöltöztette, bebugyolálta, énekelt neki, karján hurcolta-. Meg edényekben főzött. 1-2 hónapig tartott, és mással is játszott. Ma lassan 6 éves, kizárólag autó, busz meg a VONAT.
13. patapucs (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. nov. 3. 13:04

:-D :-D


Jó fej volt a nagymamád is és modern felfogású!

12. 17aadc1082 (válaszként erre: 11. - Patapucs)
2013. nov. 3. 13:01
Semmi extra. Nagyanyám varrt neki szoknyát :D Reménykedtek, hogy kinövi :D Amúgy arcra is tök lányos volt :D mostmár nagyon nem az, és van három gyereke is, meg egy rakat nője :D
2013. nov. 3. 13:00

:-D


A szüleid hogy élték meg ezt a 3 éves kori különcségét?


Amúgy nekem van meleg kollégám és autózott, katonázott, verekedett, stb. gyerekként.

2013. nov. 3. 12:58
Az öcsém 3 éves korában szoknyában járt oviba. Irigyelte tőlem a pörgős szoknyámat. Már 40 éves, és nem akar szoknyában járni :D
2013. nov. 3. 12:56

Az én -most 15 éves- fiamnak is volt babakonyhája.Sőt köténykéje is hozzá.A babakocsit meg a mamánál tologatta.Bekiabált a szomszédnak,hogy adják kölcsön a kismacskákat,mert azt szeretné tologatni.

Semmi káros hatása nem lett.

2013. nov. 3. 12:56

Mi most voltunk kórházban és a szobánk mellett a folyosón egy babakonyha volt meg egy matrac. Imádott ott játszani. Igaz neki az tetszett, hogy ki lehet itt-ott nyitni és be lehet rakni vagy dobálni dolgokat.Igaz Dávid még csak 2 éves lesz 12 nap múlva.

Szerintem ettől még egyáltalán nem káros. Anno apukám is babázott.

2013. nov. 3. 12:54

Én vonatoztam, autóztam, lövöldöztem, bunkerest játszottam, nyilaztam és fára másztam.

Sosem tudtam babázni, nem tudtam, hogy mit kezdjek vele.

A szüleim egy ideig próbálkoztam a "lányos" irányba terelni, de amikor látták, hogy hiába való, feladták és megkaptam a hőn áhított várat, katonákat és vonatot.


Az öcsém is babázott a húgommal, a fiam pedig velem, amikor kicsi volt és megtaláltuk a szekrényben a húgom régi játékait. A fiamnak is voltak edényei, spec. teljesen normális dolog, hiszen a bölcsiben-oviban is együtt játszanak ezekkel a kislányok és a fiúk. Levitte a homokozóba is vagy épp együtt "főztünk" a szobában.


Babákból lehet kapni fú babát is, keressetek neki olyat, te meg lehetsz a lány babával.

Apukának próbáld elmagyarázni, hogy ez az egészséges fejlődés része, nem fogja ellányosítani, nem kell aggódnia miatta.

6. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Gyilkos Galóca)
2013. nov. 3. 12:53

Apuka mit helyeselne? Hogy autózzon, meg puskával játsszon? attól majd tökös pasi lesz belőle?? édesistenem..

Semmi gáz a lányos játékokkal. Akkor kezdhet apuci aggódni, ha majd 14 évesen szoknyában akar járni, meg magassarkúban. Addig nem kell. mondjuk utána sem, max más lesz a gyerek.

2013. nov. 3. 12:52

Szerintem ebben a korban ez nem káros. Emlékszem a keresztfiam is előszeretettel főzött a babáknak a lányommal.

Ha otthon nem tudja ezt játszani, majd az oviban fogja.

2013. nov. 3. 12:51

Nem hiszem, hogy káros lenne.

Öcsém kislánya pl. nem volt hajlandó babákkal játszani. Kizárólag csak a fiús játékok jöttek neki be. Arról már nem is beszélve, hogy Húsvétkor ragaszkodott ahhoz, hogy ő is elmenjen a fiammal locsolkodni:D

Azóta már felnőtt és a nemi identitásával sincs semmi baj.

2013. nov. 3. 12:50
A Kislányunk meg mindig a rokonoktól, ismerősöktől babákat kap, plüssöket, rájuk se néz, mert a járművek, a duplo, és a mozgás a mindene. Én nem találok ebben sem semmi különöset.
2013. nov. 3. 12:47

Az én fiamnak is volt babakonyhája edényekkel. Nem lett tőle semmi baja. Jókat játszott és ennyi.

Nem is értem miért lenne káros?


Lehet már most tudja, hogy szakács akar lenni :D

2013. nov. 3. 12:42
Babakonyhával, babával, kis edényekkel. Én vennék neki otthonra is, de az Apukája nem helyesli. Tényleg károsak lehetnek egy kisfiúnak ezek a játékok?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook