Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 és fél éves kisfiam még mindig szopik.... fórum

3 és fél éves kisfiam még mindig szopik.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
73. bubinana (válaszként erre: 72. - Fiúsmami)
2013. szept. 6. 14:29
Félre értetted!! Nem a csecsemőre gondolt,hanem az anyára!!
72. Fiúsmami (válaszként erre: 71. - Bubinana)
2013. szept. 6. 14:13
XD,persze mert a férfinak a cici a szexualitás jelképe,hát erősen kétlem,hogy egy csecsemőben ez fogalmazódna meg :),persze lehet a párod inkább örült,hogy újra ő birtokolhatja az imádata tárgyát,elég erős benne a túlélési ösztön :),bocsi de ez kijött
2013. szept. 6. 13:58

Gondolkodtam,hogy írjam-e.

A férjem szerint ez már kissé szexualitás.

3 gyerekünk van. de mindet leválasztottam a 9-ik hónapban.

Önállóságra nevelés ezzel is kezdődik,folytatódik.

70. Fiúsmami (válaszként erre: 60. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 6. 13:55
Az aberrált kicsit erős kifejezés,segítséget kért nem fenékbe rúgást,mért legyen bűntudata, sajnálom hogy nem tudtál szoptatni én is csak nyolc hónapig tudtam,de az enyém meg cumizik,és a cumi cicipótló lássuk be őszintén.Nem egy 5-6 éves gyerekről van szó az tényleg gáz lenne és azt írta csak este kéri.Nem vagyunk egyformák,más meg tömi gyerekébe 2 hónaposan az almát,nekem meg az a gáz.
69. Fiúsmami (válaszként erre: 54. - Selena78)
2013. szept. 6. 13:47
A tesóm 4. fiát 3 éves koráig szoptatta,na attól elevenebb talpraesettebb gyerek kevés van.Tesóm 3. gyereke alig szopott fél évet,mind közül ő a leganyásabb .Még mindig a szülei között alszik,a kicsi aki sokáig szopott külön szobában,egyedül alszik el.
68. geranna7 (válaszként erre: 60. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 6. 13:45
Helyettem is írtad!! :)
2013. szept. 6. 13:43
Egy ismerősöm a 4. szülinapján mondta a lányának - és egyben a 2 éves fiának is, akik egyszerre szopiztak! - hogy most már nagyok vagytok, nincs több szopi. Elfogadták simán, csak azóta szenvednek az altatással....
66. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. szept. 6. 13:41
Bár én csak 8 hónapig szoptattam,de még ma is összebújva alszunk el ,pedig már négy éves.Nem kell neki cici csak mellé bújok.Ezt igényi.Ha 3 évesen este még cicizik nincs azzal semmi baj.Senki nem látott még 40 éves nőt az anyja mellén lógva .Ne foglalkozz senkivel,nincs mit szégyellned.Sőt !persze lassan ideje lesz a leválásnak ,szép nyugodtan ,nem kell erőltetni.Minden meg fog oldódni a maga idejében.
65. bd55e3f068 (válaszként erre: 59. - Voltam...leszek)
2013. szept. 6. 13:34
Akinek megfelelő (férj, feleség, gyerek, huszonéves szerető), annak egészségére.
64. Kismanó86 (válaszként erre: 53. - Michymocus)
2013. szept. 6. 13:26

Az én Kislányom 3 éves, de el nem tudnám képzelni, hogy még szopizzon. Egyszerűen anyatejet a kisbabák esznek, ő meg már nem kisbaba.

Miért gondolod, hogy bármi is változna? Ugyanúgy össze lehet bújni, szeretgetni. A Lányom a mai napig az ölemben fekve hallgatja az esti mesét, van, hogy simizi az arcomat, nagyon meghitt így is.

63. 7a3a05277b (válaszként erre: 59. - Voltam...leszek)
2013. szept. 6. 13:16
Ennél komplexebben kellene nézni ezt a kérdést is.
62. selena78 (válaszként erre: 58. - Csincsinlány)
2013. szept. 6. 12:11

Persze, most sem nevel mindenki egészséges embert, akkor sem. Nagyanyáink generációjában sem volt természetes a három év feletti szoptatás.


Nézzük, szerintem te a lányom korosztálya lehetsz, "nagyanyáink" az én szüleim korosztálya. Nos, akkor inkább az volt a közfelfogás, hogy a gyerek leválásához annyi idő kell, amennyit bent töltött az anyaméhben. Tehát kilenc hónap. Egyéves korig még belefért. Utána már nem igazán volt szokás szoptatni.

61. pzm3 (válaszként erre: 60. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 6. 11:45
Egyet értek....
60. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 53. - Michymocus)
2013. szept. 6. 11:43

Na itt a bibi:"Bence az utolsó KISBABÁM"??Nekem is 3,5éves a kislányom de nem a kisbabám!!

Szerintem ezzel te már ártasz neki és ez neki később csak hátrány lesz,mert igazi anyuci pici fia marad mindig,és nem egy talpraesett férfi..de te tudod ha te ezt akarod neki..

Van egy 2hónapos kisfiam is.Én egyiket se tudtam szoptatni de a közelség attól függetlenül megvan nem hinném,hogy egy 3,5éves GYEREK!!-nek a cictől kellene a közelséget érezni!Olvass mesét neki,puszilgasd meg..ez már aberált amit csinálsz..

59. voltam...leszek (válaszként erre: 56. - 7a3a05277b)
2013. szept. 6. 10:57

Nézzük már meg a mai max 25 éves korosztályt is...rossz fogak, elhízás, drog, alkohol..miről beszélünk?? Hogy jön ide a szoptatás??

Akinek ez morbid ne nézze, ne csinálja, aki családjának (férj-feleség, gyerek) pedig megfelelő, elfogadott, annak egészségére.

Nagy szerencsére nem vagyunk egyformák.

58. csincsinlány (válaszként erre: 56. - 7a3a05277b)
2013. szept. 6. 10:23

Mint ahogy most sem nevel lelkileg és testileg egészséges embert mindenki és a mai fiatalok pedig sokkal több betegséggel fognak megküzdeni (sajnos), már 40 évesen is.

Nem vagyunk egy véleményem és számomra ez egy meddő vita, úgyhogy ezennel ezt itt befejezem.

Szép napot kívánok neked!

57. pzm3 (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. szept. 6. 09:45
Jézusom!!!!Szerintem ez már morbid kategória.Egy ekkora gyereknek meg kell érteni,hogy ez már nem való neki.Neked meg meg kell érteni,hogy ő már nem baba,hanem egy gyerek.
56. 7a3a05277b (válaszként erre: 50. - Csincsinlány)
2013. szept. 6. 08:31

"Nagyanyáink idejében" nem nevelt mindenki lelkileg és testileg egészséges embereket. Ha megnézed a múlt századi statisztikákat az alkoholizmusról (1 millió ember), az életkörülmény-vizsgálatokat és számos, nem vizsgált betegséget, a halálozási statisztikákból azokat az adatokat, melyek csak az életmódbetegségeket boncolgatják, azok ezt mind megcáfolják. A mai 50-65 éves emberek egészsége is romokban, a férfiak pedig jó, ha élnek egyáltalán. Ennek az egész életben folytatott táplálkozáshoz is (!) köze van.


A meseolvasós példád pedig nem logikus és meg sem állja a helyét.

55. csincsinlány (válaszként erre: 51. - Geranna7)
2013. szept. 5. 18:07
Így van ahogy írod. Mivel sorozatban jöttek a gyerekek folyamatosan volt teje az anyának.
2013. szept. 5. 17:05

Hát így érthetőbb. Te olyan tyúkanyó típus vagy, és fáj neked, hogy ez az utolsó kisbabád, ki akarod használni az utolsó lehetőségedet. A szoptatást inkább te igényled, mint ő.


Érteni ugyan nem értem, én más típus vagyok, nekem nem fájt, amikor a gyerek kezdett leválni rólam, nekem az volt a természetes. De azt megértem, hogy nem mindenki olyan, mint én.


Azért vigyázz, az ilyen gyerekekből lesz anyuci kicsifia, akinek gondot okoz majd a párválasztás, az önálló élet elkezdése, aki mindig anyut keresi a párjában is, és elvesztődik, ha nem vagy mellette. Tudom, korai még erre gondolni, de azért próbáld meg.


Van egy idősebb barátnőm, két nagy fia van, a harmadik gyerek, egy kislány, későn jött, hát ő jutott eszembe rólad. Nem tudom meddig szoptatta, de 7 évesen még az anyjával aludt, és mikor a leányzó 16 éves volt, anyuval járt moziba. Kézenfogva. A kislány felnőtt, elvégezte az egyetemet, anyu elmart mellőle minden barátot. Most ketten laknak...a "kislány" már 30 éves...nincs senkije, csak az anyja. Szombaton találkoztam velük a piacon...kézenfogva mentek.

2013. szept. 5. 16:25
:) Sziasztok! Nem gondoltam,hogy ennyi hozzászólás érkezik a problémára,és köszönöm mindenkinek aki írt <3 .Bence a 4.babám,az első gyermekemet 3 hóig szoptattam,a 2-at félévig,a 3-at 4 hóig.Bencét szülés után azonnal a mellemre tették,és már akkor nagyon ügyesen szopizott.Kerek 6 hónapig semmit nem kapott anyatejen kívül,pedig nagyon meleg nyár volt,volt,hogy félóránként is ciciztetnem kellett.Cumija és cumisüvege nem volt,mert nem igényelte.4.napja jár oviba,ma már ott is aludt,szinte egész nap nem voltunk együtt,tegnap is már csak este kért cicit,már nagyon fáradt volt.Ma még nem szopizott,de este biztos szeretne majd megint...Nem tehetek róla,de szeretek én is összebújni vele...Bence az utolsó kisbabám,soha többet nem fogok babázni és szoptatni.Annyira hamar felnőtt,még most született nemrég,most meg már az ovit kezdte....A legnagyobb gyerekem 21 éves.Igen,lehet,hogy Bence tényleg örökre a kisbabám marad..és szopizik titokban,ameddig csak akar ;)
2013. szept. 5. 16:23
Én több anyát is ismerek, akinek még volt teje a második baba születésekor is. Csincsilány nem mondott butaságot ezzel
51. geranna7 (válaszként erre: 50. - Csincsinlány)
2013. szept. 5. 16:06

Egek! Ezt ugy értsem,hogy a terhes nőnek volt teje???

Ne szédíts már..:D

Vagy a kicsi ismét visszaszokott??

Azért ne keverd a szezont a fazonnal.

Az evés és meseolvasás két külön kategória..:D

50. csincsinlány (válaszként erre: 42. - 7a3a05277b)
2013. szept. 5. 14:16

Ó, még jó, hogy nagyanyám idejében nem lehetett szakemberhez fordulni, mégis lelkileg és testileg egészséges, önálló embereket nevelt fel. Pedig hányszor fordult régen elő, hogy mivel orgonasípszerűen érkeztek a gyerekek a családba a pici meg a kicsi is szopizott.

Nem fog ettől az evés mint szeretet kifejező eszköz rögzülni. A ilyen korban való szopizást nem úgy kell már elképzelni, hogy több órát lóg az anya mellén.

Lehet, hogy az esti meseolvasás is rögzülni fog mint szeretet kifejező eszköz és majd a nászéjszakán is esti mesét kell olvasni. Így lenne logikus nem.

49. bd55e3f068 (válaszként erre: 48. - Geranna7)
2013. szept. 5. 14:14
Ebben az esetben találóbb szó rá :D
48. geranna7 (válaszként erre: 43. - Nikk_1982)
2013. szept. 5. 14:09
Pótcselekvés...:D
47. bd55e3f068 (válaszként erre: 43. - Nikk_1982)
2013. szept. 5. 13:45
Akkor mi?
46. 7a3a05277b (válaszként erre: 43. - Nikk_1982)
2013. szept. 5. 13:39
Nem kell érteni, nem kell egyetérteni, sőt, meg is győzheted magad és másokat arról, hogy nem okozhat olyasmit, amit leírtam.
45. geranna7 (válaszként erre: 35. - Csincsinlány)
2013. szept. 5. 13:38

Mi ebben a szomorú??

Hidd el az önállóvá válást a szülőnek már a gyerek kicsi korában el kell kezdeni.

Mindig az életkorához mérten! Ennyi...:)

44. geranna7 (válaszként erre: 42. - 7a3a05277b)
2013. szept. 5. 13:36
Egyetértek!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook