Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2éves kisfiamnak hogyan magyarázhatnám el, hogy kistesó lapul a hasamban? fórum

2éves kisfiamnak hogyan magyarázhatnám el, hogy kistesó lapul a hasamban? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 21. 16:27

Szia,

nálunk 9hónapos volt a kisfiam mikor kiderült hogy érkezik a kistesó,mondtuk neki természetesen az első perctől kezdve de hát annyira kicsi volt még hogy megértse hogy szerintem semmit nem értett beőle.Viszont mindennap elmondtuk hogy a pocakomba van a kistesó,és egyik napról a másikra önmagától elnevezte babicinek,elég korán kezdett amugy is beszélni,és babi volt elsőre majd lett babici később,simizte a pocakomat mindig,puszit adott rá,és a kórházba mikor meglátta hogy már nem a pocakban van hanem kinnt odament hozzá és megsimizte csak úgy spontán:)Ahhoz képest hogy nagyon kicsike volt az ő kis eszéhez képest nagyon okosan kezelte és fogta fel.És hogy lekopogjam semmi de semmi problémám nem volt a mai napig,semmi féltékenység,semmi veszekedés,verekedés.Persze ami késik nem múlik tudom,de valahogy sokan annyira rémálomnak állították be hogy majd ez lesz az lesz,na én azt mondom mindenkienk hogy annyira jó ez a korkülönbség hogy olyan szinten "összenőttek" hogy mostanra hogy a pici 1éves lesz a kicsi 2,5 vannak időszakok napközben észre sem veszem őket egy hang nélkül eljátszanak:)

2012. jan. 21. 08:17
Szia!!Mi elmondtuk a kezdetektöl hogy baba növekszik a pocakban és egyszer mikor olyan nagy lesz már a pocak hogy nem fér el,kiugrik...stb.Ugyanennyi idös volt és értette és várta mikor ugrik már ki.Persze minden gyerek más.
2012. jan. 19. 21:17

Nálunk 2 éves volt a nagyobbik, amikor újra terhes lettem. Az elején nem mondtuk el, csak amikor már látható volt. Akkor már volt valami "kézzel fogható" is számára. Nagyon nehéz ezt nekik elképzelni. Aztán mi is mondogattuk, hogy a kistesó így-úgy, hol fog aludni, mekkora lesz, stb. Nem szereti pl a kávét, azért nem iszok, azt eszi, amit én, ilyesmi. Amikor dokihoz mentem, mondtam, hogy megvizsgálja a kistesót, hogy jól van-e.

És fontos, hogy ne mondjátok, hogy majd lesz kivel játszinia, mert csalódni fog. Mi mondtuk, hogy sokat fog sírni, az elején csak fekszik, etetni kell, nem tud járni stb.

Ha kisbabát láttunk, mondtuk, hogy ő is ilyen lesz.

Meg fogja szokni, hogy van a kistesó, ha úgy beszéltek róla, mint már egy "igazi" családtag. Főleg, ha már nagy a pocid, jobban bele tudja képzelni.

2012. jan. 19. 17:50
Az én kisfiam is szeret mindenre nem-et mondani csak úgy:) úgy látszik van egy ilyen korszakuk a 2éveseknek! nagyon sok türelem kell hozzájuk:)
2012. jan. 19. 17:35
Köszi a válaszokat! Én már próbálkozom mondogatni neki, de vagy magasból tojik a fejemre vagy dacolva bólint nemet... Akkor türelmes leszek!
2012. jan. 19. 16:54
ó lehet neki mesélni :) ha nemet mond később újra kell mondogatni, nem ráerőltetve, hogy baba van anya pocijában és majd bemegy a kórházba hogy ott kibújjon a pocakból. ezt így fokozatosan megszokja mire megszületik a kicsi
2012. jan. 19. 16:36
Szia! Az én fiacskám másfél éves volt mikor kiderült, kistestvére lesz! Nem nagyon magyaráztam semmit, csak azt mondogattuk neki a hasamat simizve hogy ott van bent a kistestvére, és hogy nagyon szereti őt! És kértük adjon puszit, simizze, ölelje, azóta már eltelt csaknem 7 hónap, és mostmár naponta többször kéri üljek le, felhúzza a pólómat és puszilgatja, szeretgeti, becézgeti a tesót:) Az volt nehezebb hogy nem vettem fel, de megértette hogy anya most vigyáz a kistesóra, és apán lehet ugrálni csak:) türelmesen, nyugodtan mondogasd neki és akkor érzi nincs semmi baj, és együtt fog működni szerintem!
2012. jan. 19. 15:17
Sziasztok! Van egy kisfiam, aki februárban tölti be a második életévét. Ugye sok mindent megért már, de van amit makacs módon nem akar elfogadni. Egy hete derült ki hogy kistesója lesz. Próbálom neki mondani, hogy hogyan fog megváltozni az életünk. Meg ugye most van egy két apróság, főleg így az elején amikor igen csak rókázhatnékom van, amiket nem lehet megcsinálni. Nem akarja elfogadni ezeket az új "szabályokat" és csak azért is... Van valakinek valami ötlete? Vagy ki hogy csinálta? Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook