Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 nap alatt -10 kg 1. rész fórum

24 nap alatt -10 kg 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 24 nap alatt -10 kg 1. rész

1 2
38. Popppy
2012. máj. 14. 11:51
Ez is milyen jó cikk, tele van érdekes infókkal. Utána kell néznem. Köszi. :)
37. Lhara (válaszként erre: 36. - Peggy73)
2012. ápr. 24. 12:10

Bármikor érdemes tenni valami jót magunkért. Ez érvényes erre a módszerre is és nem csak azért, mert ezzel hatványozottan jó irányt vesz a kis életünk, hanem azért is mert a hatás gyorsan érezhető. Hamar jutunk pozitív életérzéshez. Ez igény a mai ember számára, hiszen egy felgyorsult világban élünk, ehhez vagyunk szokva.


Így aztán ne ostorzd magad, inkább tegyél valami kicsit mindennap a jobb közérzetedért. Ha valamit meg szerettél volna tenni, de nem tetted, inkább gondolj arra, hogy minden nap alkalmas arra, hogy megtedd, vagy valamit jonbban csinálj, mint előtte. Csak türelem és a kis lépésekkel is szépen lehet haladni. Így "nevelgetjük" magunkat egy új, jobb életmódra.

Amit elrontottunk, vagy elmulasztottunk csak tapasztalat legyen, ne a felesleges bűntudat tárgya. Ezt nagyon fontosnak tartom.


Csak bátran, és nyugalommal próbálj mindennap lépni egy picit! Sokat számít az is.

36. Peggy73 (válaszként erre: 34. - Lhara)
2012. ápr. 24. 07:21

Én a fogamzás gátló abbahagyása utáni bőrproblémák miatt kezdtem bele. Konkrétan tele volt az arcom több csatornás, gennyes óriási pattanásokkal...

A bőröm nagyon szépen kitisztult a testkontrollos diétától.

Csak azt sajnálom, hogy 1/2 év múlva, mikor helyrejött a bőröm, abba hagytam. Illetve mikor ismételten szükségem lett volna az áldásos hatására, lusta voltam belekezdeni, gyógyszert szedtem helyette, most meg iszom a levét! :(

35. Lhara (válaszként erre: 33. - Bundi78)
2012. ápr. 23. 17:08

Akkor rajta, láss neki teljes szívvel-lélekel!

Gondoljuk végig együtt ezt a nagyszerű gondolatsort.

34. Lhara (válaszként erre: 32. - Peggy73)
2012. ápr. 23. 17:06

Vallom, hogy a bőrgyógyászok által külsőleg kezelt bőrproblémák majdnem mind csak és kizárólag belülről kezelhető.

Tudjuk, hogy a bőrpórusainkon át is tisztulunk. Attól függően, hogy azokon milyen "súlyosan" mérgező anyagokat próbál a szervezetünk kipréselni, aszerint fertőzi a pórusok körüli szöveteket, mert amit kiprésel, minél sűrűbb annál lassabban tud csak távozni (annál több ideje van gyulladást okozni) és annál több benne a toxikus anyag is... Ha tiszták vagyunk belül, kevés toxikus anyagnak kell eltávoznia és azzal már a különböző gyulladások nélkül megbirkózik a bőrünk.

Valahogy így van ez...

2012. ápr. 21. 01:15

Pont ezért tetszik a testkontroll, hogy nem csak fogyni, hanem tisztulni is lehet vele. Hogy nem fedeztem fel eddig?

Nagyon várom a köv. írásodat!

2012. ápr. 20. 23:09

Én is alkalmaztam a testkontrollt, kb. fél évig csináltam. Akkor nekem nem a fogyás volt a lényeg, hanem tisztító kúraként alkalmaztam.

Nekem bevált! :)

És bár szépen letisztultak az arcomról a pattanások, ha újból kezdhetném a mai tudasommal, sok mindent máskép csinálnék!

31. Lhara (válaszként erre: 30. - Bundi78)
2012. ápr. 19. 12:41

Üdvözöllek!

Örülök, hogy leírtad mindezt.

Valóban remek életmód.

Olyan gyors a hatása, amit máshol nem tapasztaltam, ezért csak arra kell vigyázni kezdetben, hogy ne legyen túl gyors a tisztulás, mert az azért okozhat kellemetlenségeket.

2012. ápr. 19. 05:11

Nagyon jó a cikk, felkeltette az érdeklődésemet és utána is olvastam.

Közben kiderült, hogy egyik barátnőm ezzel a módszerrel fogyott le néhány éve 20 kg-t fél év alatt. Akkor nem érdekelt a módszer, mert nem volt rajtam 10 kg plussz, csak csodáltam, hogy láthatóan hétről hétre olvadtak le róla a kilók.

Amióta elolvastam a cikket külön választom az ételeket, és nagyon várom a köv. cikket.

29. Lhara
2012. ápr. 18. 15:39

Rosszul írtam korábban, hogy most szombaton jelenik meg az alapepveket tartalmazó cikkem.

28-án, szombaton fog, a köv. héten.

28. Lhara (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2012. ápr. 18. 14:55

Hát igen, erre gondoltam, már rengeteg formában megjelenhetett a téma... Az én könyvecském 22 éve adták ki...

Azóta több formátum, a szerzők által átdolgozott anyag került ki valószínűleg.


Mivel nekem az óvva őrzött "ösi" példányom teljesen kielégítette a szükségleteimet, ezért aztán nem néztem utána újból.

27. michelle.r (válaszként erre: 24. - Lhara)
2012. ápr. 18. 13:41
Szerintem nem régen láttam valamelyik nagy áruházban vagy az alexandrában vagy a libriben. mindkét részét. én az alapkönyvekről beszélek, de az kb. a/5 méretű, nem pici.
26. Lhara (válaszként erre: 25. - Mydeton)
2012. ápr. 18. 13:25

Köszönöm, hogy beírtad...

Már bele olvasni volt időm, ezért biztosan el is fogom olvasni, mert nagyon tetszik.

2012. ápr. 17. 13:43
24. Lhara
2012. ápr. 17. 12:45

Rendben. Antikváriumban lehet, hogy megkapod még, mert nem tudok róla, hogy mostanában megjelent volna, de tévedhetek. Ennek utána kell nézni, hogy pontosat tudjunk.

Egy biztos, nekem ez a pici könyv a táplálkozási bibliám azóta, hogy először a kezembe vettem.

Az a példány már saláta, de őrzöm, mint kincset, mert időről időre beleolvasok.

23. xxLady
2012. ápr. 17. 07:54

Szia Lhara, priviben megírnád a könyv címét? Utánajárnék a részleteknek.

Köszönöm!

22. Lhara (válaszként erre: 20. - Lhara)
2012. ápr. 15. 23:39

pontosabban:

...tehát egész életünkön keresztül...

Bocs'!

21. Lhara (válaszként erre: 19. - Tótágas)
2012. ápr. 15. 23:31

Ó, Tótágas, m'ért vagy Te Tótágas?

:))) Tán, mert nem lehetsz Rómeó? ;)

20. Lhara (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2012. ápr. 15. 23:22

A vércsoport szerinti táplálkozás elveit igen egyszerűen szőttem bele... mindössze csak jótékony és semleges csoportba sorolt élelmeket fogyasztok a természetes higiénia módszerének keretein belül.

A következő két cikk még a módszer alapelveit írja le. Az külön cikk lesz, amiben az "ötvözést" vázolom... még meg sem írtam, de kezdettől terveztem (mert tán ez számomra a legizgalmasabb része a "felfedezéseimnek", amit az egészségem érdekében állandóan szorgalmazok), ezért esik szó erről a bevezetésben is.

Tulajdonképpen amit ott megemlítek, mindent ki akarok fejteni a későbbiekben, amit ha kell, akár külön cikkekben.


ja, még valami:

A diéta szó talán a legalkalmatlanabb kifejezés amikor az életmódról van szó... mert az olyan kampányjellegű értelmezéssel bír, míg az életmód nem lehet az, tehát az sem amit alkalmazunk.

A diétát betegségek idején, ideiglenes megoldásként célszerűen alkalmazzák. A vércsoport szerinti táplálkozás (és más, egyéb alapelveken nyugvó, működő módszer is) pedig pont arról szól, hogy mivel ez általánosan támogatja az egészséget, a legjobb ha egész életünkön keresztül megszívlelendő és érdemes alkalmazni.

19. Tótágas (válaszként erre: 9. - C42aaaac41)
2012. ápr. 15. 22:04
egyetértek,nagyon zavaros,még akkor is ha csak bevezető.(pont ugyanez a közmondás jutott eszembe)
18. Lhara (válaszként erre: 17. - A268b1c726)
2012. ápr. 15. 21:52
A jövő szombaton megjelenő 2.rész már a módszer konkrétumait tárgyalja... aztán, ha foglalkozunk valamivel szellemiekben, könnyebben látunk neki alkalmazni. Ki tudja? Nekem is jót tett, hogy foglalkozom a cikkírás ürügyén a témával :))) Azóta jobban odafigyelek magamra, ami rám is fér éppen.
17. a268b1c726 (válaszként erre: 16. - Lhara)
2012. ápr. 15. 21:43
Hátha ismét kedvet kapok hozzá. :-)
16. Lhara (válaszként erre: 13. - A268b1c726)
2012. ápr. 15. 21:32

Szintetikusan kidolgozott és mindenkire egyaránt érvényes táplálkozási szabályok nem léteznek és olyan sem, amit egy életen át egyenletesen magas szinten képesek vagyunk betartani. Még a legjobb szándékaink mellett sem.


Nálam is állandóan hullámzik, de ahogy íram a folyton belépő új problémákra újból megoldásokat kellett keresnem. De!!! Minden probléma megoldásnak az alapja maradt ez a tudás. Azóta is erre alapozok. Biztos alapnak bizonyult.

15. Lhara (válaszként erre: 12. - XxLady)
2012. ápr. 15. 21:21

Ez nem diéta és semmiképp nem 90 napos.

Én 1991. jan. 8-ától művelem... de amit tudni kell róla az nem fér bele ennyi karakterbe, mint ami ebben a cikkben van... meg aztán ennél többet érdemel, hogy tisztességesen kifejtsem :))), mert nagyon sokat segített már eddig is.

14. Lhara (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2012. ápr. 15. 21:14

Csak nyugalom! Mindenre sort kerítek :)))

hiszen ez csak a bevezetés, az 1.rész...

2012. ápr. 15. 21:06

Sziasztok! Sok évvel ezelőtt alkalmaztam a módszert. Én akkor 1 év alatt 18 kilót adtam le.

Sajnos ma már csak emlék. Visszatértem a "szokásos" életvitelhez. De valóban működött.

12. xxLady
2012. ápr. 15. 20:05

Akkor ez a kilencvennapos diéta? Mert akkor csalódott vagyok.. a büdös életbe nem ment le még vele ennyi nap alatt ennyi kiló. Max ha módszeresen ledugod az ujjad a torkodon. :D


Nekem sem érthető, hogy tulajdonképpen a cikk miről szól, hogy mit kellene csinálni a 24 nap alatti mínusz tíz kilóhoz..

11. michelle.r (válaszként erre: 1. - Lhara)
2012. ápr. 15. 19:40

Hűűűű, erős indítás után sikerült a teljes homályba és értelmetlenségbe veszelyteni a témát ;))


Fuss ennek neki még egyszer, mert érdekes témát feszegetsz, magam is nagy híve vagyok a testkontrollnak, de aki nem ismeri, az nem is fogja megtudni,a többieket csak simán összezavarod.


Arról szeretnék bővebben hallani, hogy sikerült ötvözni a többi módszerrel, pl. a vércsoport diétával?


kössssszi ;)

10. Lhara
2012. ápr. 15. 17:44

Bocs', de most jöttem meg a kirándulásról...


Szóval:

Igen, írok róla részletesebben, mert ez a téma bevezető (1.)része, az, ami összefoglalja, hogy hogyan jutottam előbbre az egészségem építésében. Jövő héten már olvashatjátok a 2.részt, de a 3. is kész.


Valóban ismeretes a testkontroll néven is, ahogyan az említett Diamond házaspár később elnevezte.


Valóban veszélyes hirtelen fogyni, ám én ezt akkor még nem tudtam, viszont megtapasztaltam (enyhe tüntek mellett, hiszen még a bőrömön se látszott meg semmi, ahogy évekkel később a 35 kg leadása sem). Később vált ismeretessé az a tudományos megállapítás mely szerint egy éven belül az adott testsúly 8%-ánál többet leadni nem tanácsos, mert fennáll a veszélye, hogy az anyagcsere felborulhat. Ennek pedig elég sokféle következménye lehet. Ezt persze ma is túlzó elképzelésnek tartom, de naponta leadni 1 kg-ot lehetséges, de hogy hány napon át az már mindenkinél más. Én a lelkesültségem mellett akkor eleve úgy gondoltam, hogy ha igaz ez a napi egy kg, akkor én 14+15 nap alatt letudom a 15 kg feleslegem... csakhogy a 10. kg leadása után olyan pocsékul éreztem magam, hogy lazítottam a programon, de nem hagytam abba. Nem is fogytam egy ideig többet, de hamar jól éreztem magam ismét és a kilók se kezdtek visszajönni. Ez is a módszert igazolta.


Hát, ami nekem se megy folyamatosan, az az, hogy mindig toppon legyek és mindenre oda tudjak figyelni, de bármikor teszek érte, azonnal jön az eredmény. Sok éve nagy segítség ez a tudás számomra.


qui76, kedves! Várd ki a végét, ez csak a téma bevezetője. :)

2012. ápr. 15. 16:26
Lhara!Tőled szokatlanul fura ez a cikk.Olyan semmilyen.Végig azt éreztem,hogy nesze semmi,fogd meg jól.:S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook