Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 éves egyetemista vagyok, 1 évem van vissza a suliból. Véedekezés mellett becsúszott a baba. Fogalmam sincs mit tegyek! :( fórum

21 éves egyetemista vagyok, 1 évem van vissza a suliból. Véedekezés mellett becsúszott a baba. Fogalmam sincs mit tegyek! :( (beszélgetős fórum)


2009. máj. 2. 15:28
egész biztos hogy ha a szülők meglátják segítenek ahogy tudnak...a naplomban Adri korábban jött baba volt most ot lesz /éves / és ő se várt gyerek...
2009. máj. 2. 15:28

Szia!

Én ha a helyedben lennék megtartanám a picit. Ha Te szeretnéd, párod szeretné szerintem már más nem szólhat közbe. Párod anyukája támogat titeket, hidd el anyukád is megenyhülne és ha meglátná a kicsit bármit megtenne érte, a kis unokájáért. Ő is nőből van! :)

Babaholmikat tényleg tudtok olcsón vateráról és egyéb aukciós helyekről szerezni, sőt én még azt sem kétlem, hogy itt is megismerkedsz pár jófej anyukával, aki ideiglenesen a nem használt babadolgokat kölcsön adná.

Sulit be tudod fejezni halasztással, és valószínű állást is találnál kisgyermekesen. Aki keres és akar találni, az talál is!


Szerelemgyerek, nincs is annál nagyobb boldogság!

93. 6c5f346e46 (válaszként erre: 82. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:28

peeerszee...majd a második után már lessz..:))))

használt dolgokat kell venni,szépen lassan,nem egyszerre mindent,mert az ugy még többe kerülne...de ha meg is tartod,akkor se kezd még féktelen vásárlásba...

92. f32049905f (válaszként erre: 82. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:28

én most már jó pár ruhát vettem ezeken az aukciókon, és ki lehet fogni csodaszép ruhákat.

amik itt vannak, azok ilyen-olyan tanácsok. de az biztos, hogy neked kell eldöntened, mit szeretnél. Viszont egy pici baba a legeslegnagyobb ajándék az egész családnak.

91. 41e36cdb38 (válaszként erre: 86. - Da5a93d992)
2009. máj. 2. 15:26
Mintha én írtam volna :-))))
90. Juttta
2009. máj. 2. 15:26
Én a helyedben megtartanám. A szüleid meg ha meglátják az unokájukat úgyis más véleményen lesznek majd és fognak segíteni. A maradék 1 évet meg gyes alatt is el tudod végezni.
89. tafonta (válaszként erre: 76. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:26

Véleményem, hogy munka az mindig van, lehet találni szabad állást, ha mást nem, diákmunkát. Manapság már 20 hetes kortól be lehet adni bölcsibe a gyerekeket, mellette 4 órás állást lehet vállalni, így a szoptatás sem marad ki. Nekem rokoni körben volt olyan, aki gyes alatt elvégezte az óvónőképző fősulit, persze nem tudom te milyenre jársz. Napi egy óra szabadidő mindig akad, amit tanulásra lehet fordítani, esetleg háttérnek előadás felvételét hallgatni babázás közben.

Mondjuk én elég elvetemült vagyok, húgom babáját is felneveltem volna 17 évesen (neki 3 abortusza volt, mire a fia megszületett, de nem lehet mindenki ilyen szerencsés, hogy ilyen könnyen teherbe esik!), szóval drukkolok nektek, hogy megoldást találjatok a baba érdekében!

88. e28ddc7c9b (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:25

Szia!

Te aki nem ismered az itteni viszonyokat könnyen mondod, hogy felnőtteket, unokákat nem kell a szülőnek eltartani.

Sajnos Mo-on el kell!

Ha végig olvastad, nem akarták, de jött.

Van egy régi magyar mondás: Az eső, és a gyerek mindig kell. Mindkettő akkor jön mikor ott az ideje.

Anno, mikor mi esküdtünk "jött a gyerek, csarnok egyre", igazi nászutas.

Annyival volt jobb helyzetünk, hogy volt munkahelyünk.

Sajna a mai fiataloknak ez csak nagyon-nagyon nagy PROTEKCIÓVAL - ÖSSZEKÖTTETÉSSEL lehetséges.

Ha jól tudom azon a tájon vannak bérlakások, itt nagyon-nagyon kevés.

Albérlet HORRORISZTIKUS áron van.

87. 138bf7d641 (válaszként erre: 65. - Tavaszilány)
2009. máj. 2. 15:25

Szia tavaszilány!

Persze, hogy nem hasonlítható össze. De attól még nincs itt az ideje babát vállalniuk. Úgy értem nem lenne ideális. Természetesen ezt úgyis ők döntik el, ez csak az én véleményem. A mostani párommal nagyon szerettünk volna egy közös babát, de meggondoltuk magunkat, amikor beütött a válság. Nem szeretnék még egy felelőtlen döntést hozni.

86. da5a93d992 (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:24
??? Huhh neked sem lehetnek segítőkész szüleid. Ha kell az én szüleim felnőttkoromban is segítenek anyagilag vagy bárhogyan, ha igénylem (vagyis ha éppen úgy hozza a sors). Természetesen ha tudnak. A saját gyerekemmel is ilyen leszek, kire számítson a gyermekem (mert ő mindig a gyerekem marad, akkor is ha felnőtt lesz), ha nem a szüleire. Persze történhet ez fordítva is ugyanígy, hogy a szülők szorulnak segítségre...Egy családban ez természetes kell, hogy legyen.
85. 274c9996b8 (válaszként erre: 62. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:24

Nezd a döntes az mindenkeppen nalad van ! En csak azt irtam amit gondoltam a kerdesedröl , termeszetessen beleertve azt is hogy , hasonlo helyzetben en mit csinalnek !

Egyszer regen en is a semmiböl kezdtem a gyerekeim apjaval !Szo szerint a semmiböl.Ugy hogy , nagyon is tudom mit jelent az amikor NINCS !

84. 6c5f346e46 (válaszként erre: 71. - Netty13)
2009. máj. 2. 15:23
szerintem nem volt korán,és nem 12.hanem már a 10.napon is kimutatja,de ha vársz pár napot,akkor bizti megmutatja neked,vagy menj el dokihoz,de az még korai...oda min 5 hetessen kellene menned,de nekik még az is korai,bár én is akkor csináltam a tesztet,amikor egy hete késett,de nekem már megmutatta,elég egyértelműen,de nem vagyuk egyformák,hányingered pedig bármitől lehet...
83. 41e36cdb38 (válaszként erre: 74. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:23

Te voltál az egyedüli negatív hozzászóló.

Nem lehet, hogy nincs igazad? Itthon okoskodj, ne a távolból osztogasd az észt.

Nem értelek amúgy sem. Te nem segítenéd a felnőtt gyerekedet? Nekem a gyerek míg élek a gyerekem marad, akárhány éves is. A kérdező nem tűnik olyan léhűtő gyereknek, akit kár lenne segíteni. Komoly kapcsolata van, tanul, mit akarsz még??

82. a37c163b90 (válaszként erre: 77. - 6c5f346e46)
2009. máj. 2. 15:22
Persze,ez így van.Én sem vágyom rá,hogy újak legyenek a holmik,pláne a kis ruhák,amit 2szer ráadsz a picire,aztán már ki is növi.Én a teszvesz/vaterára gondoltam,nekünk a családban/ismik között nincs gyerekes.
2009. máj. 2. 15:20

Szia!


Tartsd meg, mert sok örömöd lesz benne. Nincsenek véletlenek!

80. a37c163b90 (válaszként erre: 75. - Da5a93d992)
2009. máj. 2. 15:20

Igen,a bölcsit mindenképp igénybe venném.

De vajon mennyi az esélye,hogy kisgyerekes pályakezdőt alkalmaznak bárhol is? (ezt én nem tudom,kérdés lenne)

79. 138bf7d641 (válaszként erre: 7. - 0cec113ec4)
2009. máj. 2. 15:20

Szomorúság!

Kinek a leghumánusabb? Mert a gyereknek biztos nem.

78. tavaszilány (válaszként erre: 73. - Alyce)
2009. máj. 2. 15:20
Hát a jövőt sajnos nem tudhatjuk, annyi minden lehet! Én az első férjemmel 12évig éltem együtt, nem lehetett gyereke, ezért kettő kislányt örökbefogadtunk. 10 év után alkoholista lett. Elváltunk. Honnan kellett volna tudnom, hogy 10 év múlva inni fog???? És most 2 csodával kevesebb lenne az életemben...Azóta újra férjhez mentem, született egy közös kisfiunk és velünk él a párom kislánya is. Szóval én gyerekpárti vagyok :)))
77. 6c5f346e46 (válaszként erre: 62. - A37c163b90)
2009. máj. 2. 15:19
abba azért gondolj bele,hogy egy gyereknek nem csak vacsi kell,hanem még számtalan más is...de például nekünk most nem kellett megvennünk semmit,mert a családban sok a kisgyerek,de azért egy gyerek nem kevés kiadással jár...megkaptuk a babakocsit,hordozót,kiságyat,pelenkázót,kisruhákat,még a fürdőkádat is,de azért pelenkát és késöbb ruhákat,kozmetikumokat és persze a vacsit már majd nekünk kell előteremteni...ezekbe gondolj bele...de elindúlni nehéz csak,aztán majd lessz valahogy...annak idején nekem is megkellett vennem mindent,aztán a családnak elosztogattam mindent,és most én kaptam meg a dolgokat,igaz,hogy használtak,de inkább a használt,mint a semmi...
76. a37c163b90 (válaszként erre: 70. - Tafonta)
2009. máj. 2. 15:18
Na igen,az a fránya válság is ráadásul,legalább ha ez nem lenne,akkor valószínűleg a páromnak sem kellene félnie,hogy elbocsátják.
75. da5a93d992 (válaszként erre: 60. - 138bf7d641)
2009. máj. 2. 15:18
Ez nem az a szitu amiben a kérdező van, mert neki nincs párkapcsolati problémája. Amíg pici a baba addig nem igényel sok anyagi áldozatot (induláshoz össze lehet szerezni babaholmikat ismerősöktől). A pelenka ami drága egyedül. Anyagilag a későbbi idők lesznek egyre keményebbek (addigra vélhetően tudsz dolgozni is, a picit beadod bölcsibe).
74. 274c9996b8 (válaszként erre: 68. - 95897bc429)
2009. máj. 2. 15:18
Mint irtam elözöleg azert vagyunk itt es irunk ide hogy , a sajat velemenyunket irjuk meg ! Nem pedig azt ami neked tetszeni fog ! En a gonosz jelzödet REALISNAK ertelmezem !
73. alyce (válaszként erre: 65. - Tavaszilány)
2009. máj. 2. 15:15
Ezzel nem tudok 100%-ig egyet érteni. Nekem is volt ezelőtt egy 6 éves kapcsolatom, az első években teljesen oda voltam érte, még házasságba is belementem volna. A végére viszont rájöttem, hogy nem ő az igazi, és így utólag visszagondolva, nem jó apa lett volna..szerintem fiatalon az ember mindig másként lát mindent. Ebből kifolyólag nem is nagyon akartam gyereket, amíg vele voltam, most viszont, hogy új párom van, teljesen el tudnám képzelni. És talán érettebb is vagyok már.
72. a37c163b90 (válaszként erre: 60. - 138bf7d641)
2009. máj. 2. 15:15

Nagyon köszönöm,hogy ezt leírtad nekem!!

Én sem szeretnék kicseszni a gyerekemmel,de nagyon nehéz helyzet ez,te biztosan tudod!Később írok priviben!

2009. máj. 2. 15:15

Ha van itt valaki,kérem adjon már nekem tanácsot,mert kezdek begolyozni.

Kérik,egy hete,hányingerem van,de kettö negatív tesztem is,bár azt mondjákaz együttléttöl számított 12.napon mutatja leghamarabb a teszt is,én kilencedikre csináltam,korán volt?de miért nem jön meg?

70. tafonta (válaszként erre: 60. - 138bf7d641)
2009. máj. 2. 15:15

Sajnállak, hogy ilyen helyzetben vagy és megértem az álláspontodat. De nézzük a másik oldalt! Rengeteg olyan házasság is létezik, ameiknél szépen sorban ment minden a maga útján, iskola, állás, lakás esetleg ház vásárlás, autó stb, és utána a gyerek. És megis elváltak. Vagy! A mai világválság már elég indok, hogy az ember ne szüljön gyereket. Mégis sokan teszik! Ezt mindenki csak maga döntheti el!

Niki?

69. 274c9996b8 (válaszként erre: 55. - Tavaszilány)
2009. máj. 2. 15:15
Szerintem annyi a minimum hogy , senkire ne szoruljak + fedel a fejunk föle.
68. 95897bc429 (válaszként erre: 64. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:15
Nem veled kötekedek, de olvasd már vissza, hogy csak neked volt ilyen gonosz hozzászólásod it!
67. 95897bc429 (válaszként erre: 61. - 274c9996b8)
2009. máj. 2. 15:14

Én sem arra gondoltam, hogy 50 éves korukig kell gondjukat viselni, de azért olvasd már vissza mit írtál!

Niki még suliba jár, és nem addig kell nekünk nevelni a gyereket, míg az államtól a csp. kapjuk!

Én 33 éves vagyok, és nme szorulok, hála az égnek a szüleim segítségére, de tudom, ha oda kerülne a sor, mindig számíthatnék rájuk, més ilyen hozzászólást nme írna anyukám ide!

2009. máj. 2. 15:13
Különben ha szeretitek egymást pároddal, akkor megbánnád, hogy ha nem tartanád meg a picit (én biztos megtartanám). Előjönne később is a mi lenne ha kérdés. Anyukád biztos nem dobna el magától téged/titeket, most próbál zsarolni, hogy azt a döntést hoz, ami szerinte legegyszerűbb. Nem tudom megérteni őt :( Szóval szerintem az ő részéről ez puszta fenyegetés....a lényeg, hogy ti mit szeretnétek, még ha nehéz is, lehet meg tudnátok oldani (?). A sulit ha halasztással is, mindenképpen fejezd be!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook