Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolások, egyetemisták segítenétek? fórum

Főiskolások, egyetemisták segítenétek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2011. ápr. 30. 10:24
Szia! Angol nyelvvizsga nélkül nem érdemes nekifutni. A tanulmányi anyag nagy része nincs lefordítva, a legtöbb karon előírás is pszichoszakon az angol középfok. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor ne add fel. Hajrá
2010. okt. 28. 21:40

Szia!

Vannak államilag támogatott szakok levelezőn, de nem mindenhol. Az állam 1 képzést támogat.

A gyerekre viszont plusz pontot kapsz, de költségesen nem jár érte kedvezmény. (kivéve ha 2006. előtti)

70. t.Ili (válaszként erre: 66. - Bujamaja)
2010. szept. 2. 07:11

Ingyenes lehet,ha a pontod elég a bejutáshoz.

Viszont,az államilag támogatott féléveidből négy -rámegy a felsőfokú szakképzésre.

69. t.Ili (válaszként erre: 64. - Bujamaja)
2010. szept. 1. 23:40
Ez mind a kettő nappali.Egyszerre a kettőt nem tudod.Nem lesz rá időd.
2010. szept. 1. 12:58
Üdv Mindenkinek! Olyan embert keresek, aki pszichológia szakon tanul, vagy végzett már. Szakmai segítségre lenne szükségem. Köszönöm, előre is.
2010. júl. 23. 12:46
vagy esetleg olyat lehetne hogy elvégzem a két éves üzletktőt és ez időalatt másik okj-son pedig az aerobik edzőt?[gondolom az már fizetős lenne mert 2.szakma] de ha előbb teszem le mint ahogy végeznék az üzletktővel,akkor annak a díját kéne fizetnem vagy hogy megy ez??és ezek után mehetnék még egyetemre?
2010. júl. 23. 12:33
felsőfokú egyetemi okj-s képzés után is ingyenes lehet akkor ha pl.2év múlva újra jelentkezek?Úgy hallottam jővőre már emelt érettségi is kellene..az meg nekem nincs ugyebár..
2010. júl. 22. 22:44

Szerintem mindenképpen próbálj meg olyan embereket keresni, akik ezt a külgazd-i üzletkötős dolgot elvégezték már, h milyen eséllyel kapnak munkát.(Rengeteg olyan szakma van, ami nekem is tetszik, de mivel még diplomával is nehéz állást találni, okj-sel még inkább)

Én jövőre mindenképpen megpróbálnám még az egyetemet a helyedben, és igen, lehetsz még államis. :)

Sok szerencsét!

2010. júl. 22. 20:45

Sziasztok

szeretném ha segítenétek:D

Az egyetemen jelentkeztem társadalmi tanulmányokra és andragógiára,végül pedig felsőfokú szakképzésre az egyetem keretein belül külgazdasági üzletktőnek.Az 1.kettőre nem vettek fel,csak a felsőfokúra[lehet jobb is]:P Emellett elszeretném végezni nappalin az okj-s aerobik edzőt.Nem tudok dnteni,hogy melyik megoldást válasszam:D felsőfokúra menjek,és majd utána évben elvégzem az aerobikedzőt,vagy végezzem most el és jővőre újra próbáljam meg az egyetemet inkább?[akkor is lehetek államilag támogatott ha már van okj-s vizsgám?]Mit tanácsoltok???sürgős:D

2010. máj. 16. 22:07
Hát, nem tudom, mert igazából halvány lila gőzöm sincs, hogy a bölcsész az kicsoda/micsoda... :)
62. psycheee (válaszként erre: 61. - Doresz88)
2010. máj. 16. 21:51

Én is úgy voltam, hogy érdekelt ez is, az is, de hogy mennyire, az más kérdés. Aztán úgy döntöttem, azzal dolgozom, ami az adottságom, amivel születtem, ami mindig is az enyém volt.

Ennyi ponttal vétek nem továbbtanulni. Ha a család másik fele mást választott, az az ő dolguk: te meg ezt választod és kész! :)

Én meg azon kuncogok, hogy a bölcsészeket olyan fura bogaraknak tartják, akik lógó sálban járnak és magukban beszélnek.. :DD

2010. máj. 16. 21:06

Én se nagyon tudtam 18 évesen hogy mit akarok! Sőt! Szinte semmi sem érdekelt főiskolai szinten! Egyik szak sem volt érdekes! Pár hónapja kezdtem el gondolkodni, hogy gyes után mit kezdek majd magammal egy érettségivel, és hát arra jutottam, hogy nagyon semmit. Igaz a férjem, meg sógorom azt hajtogatja, hogy az egyetemisták el vannak szállva a tudásuktól, és nem érnek semmit (egyik szakmunkás végzettségű, másik érettségi) meg ők bárkit ledolgoznának közülük, meg stbstbstb. Szóval kemény harc lesz érvényesíteni magam náluk, de ha sikerül, nagy lesz az érdem! ;)


Sok minden van ami érdekel, de egyik fele telített, másik felét meg nem tudják megfizetni az emberek, ezért nincs belőle munka, szóval marad a nyelv. Úgyis van/és jön még egy valag külföldi multi, jó lesz az a tolmács meg fordító! :) Legalább is remélem!

60. psycheee (válaszként erre: 59. - Doresz88)
2010. máj. 16. 20:28
Én meg sosem tudtam, mit akarok igazán, de most már tudom. Hát, elindulok és megcsinálom, ahogy te is! ;) Lehet kifogást keresni és abban élni, pedig ezek egyszerű dolgok.
59. doresz88 (válaszként erre: 58. - Psycheee)
2010. máj. 16. 19:51

ez a 4. évem érettségi óta! Akkor semmi pénzért nem akartam tanulni, de nem bántam meg. Viszont azt érzem én is, hogy ha most nem megyek el, akkor soha nem lesz szakmám, és mehetek pultozni egy kocsmába, vagy egy közértbe éhbérért. De ennél többre tartom magam, úgyhogy muszály tanulnom valamit!


A Te szakod is jó kemény féléből való! Drukkolok hozzá!

58. psycheee (válaszként erre: 57. - Doresz88)
2010. máj. 16. 19:44
Bízzunk benne, hogy megkapod a támogatást és akkor nem kell leállnod 3 év múlva, vagy épp a masterre kapod meg! Aztán sajnos, ez az a világ, amikor meló és gyerek(ek) mellett kell tanulni. Nem szabad abbahagyni, mert akkor csőstül jönnek a kifogások egymás után és visszatérni a tanuláshoz nagyon nehéz.
57. doresz88 (válaszként erre: 55. - Psycheee)
2010. máj. 16. 19:38

Én úgy keresgettem, hogy anglisztika csak angol nyelvű országokkal foglalkozik, míg a nemzetközi az EU-val. Viszont ha nemzetközit tanulok, lesz fogalmam az EUról, és ezt még tolmács szinten is művelem, talán jó melóm is lehet... Míg csak anglisztikával, nem tudom el tudok-e helyezkedni valahol, de nemzetközivel már igen. Úgy kalkulálok, hogy elvégzem a 3 évet, aztán meglátom hogy állunk anyagilag, mert ha fontosabb elmennem dolgozni, akkor egy két évet kihagyok, és csak aztán jelentkezem a tolmácsra. Viszont addig meló kell, azt meg lehet nemzetközivel jobban kapok.

(aztán lehet rosszul gondolom...)

56. doresz88 (válaszként erre: 54. - Psycheee)
2010. máj. 16. 19:34

most látom!

tényleg! hát nem tudom, biztos OKTV-vel, vagy fogalmam sincs... :S

55. psycheee (válaszként erre: 52. - Doresz88)
2010. máj. 16. 19:29

Na, de azért a kettő egész más! Hisz az egyik bölcsész, a másik közgazdász. Szerintem, a tolmácshoz jobb lenne az anglisztika, viszont ha az a célod, hogy több lábon állj, akkor sosem árt egy közgáz végzettség. ;)

Én is valahogy így vagyok. A filozófia érdekel, de az csak master, előtte szabad bölcsésszé kell válnom és többszörösen szakosodnom. Ám legyen!

54. psycheee (válaszként erre: 53. - Doresz88)
2010. máj. 16. 19:24

Jah, de nézd meg a Corvinust! 462

Ezt mégis hogy lehet elérni? 2 emelt magas százalékkal + nyelvvizsga + országos verseny??

2010. máj. 16. 19:12
megnéztem, 2008ban nem indult ilyen szak, 2009ben meg 435 volt a ph az eltén
2010. máj. 16. 19:10
Én igazából tolmács és fordító akarok lenni, de azt csak msc-n lehet tanulni, ezért kell hozzá egy bsc is. Erre a nemzetközi tanulmányokra gondoltam, meg az anglisztikára. Utóbbi annyival nehezebb, hogy angolul vannak az órák meg az anyag is. Plusz szótár meló a tanulás mellé.
51. doresz88 (válaszként erre: 49. - Psycheee)
2010. máj. 16. 19:08
jól emlékszem 432 volt tavaly, de nem bizti...
2010. máj. 16. 19:01
Ráadásul favorit szak: mindenki közgazdász akar lenni. 10 évvel ezelőtt a közgáztól mindenki hátraugrott. :p
49. psycheee (válaszként erre: 48. - Doresz88)
2010. máj. 16. 18:57

Mintha az ELTÉn visszafogotabbak lennének a határok, nem? Vagy majd jót derülök ezen a kijelentésen júliusban?

Érthető, mit szeretnél.

48. doresz88 (válaszként erre: 45. - Psycheee)
2010. máj. 16. 18:51

Kemény mi?

Amúgy pont az Elte, meg e között vacilláltam, mert tudom hogy ezek jó sulik! Tanítanak, és követelnek is. Remélem lejjebb mennek a ph-k a tavalyihoz képest! Tavalyi határral fel se vettek volna, hiába a 428... :(

2010. máj. 16. 18:50

Most nézem, csillagos ég a határ. Azért én szurkolok!

Én már a 400 ponttal is megelégednék, de ez meg nekem tűnik elérhetetlennek.

2010. máj. 16. 18:49

Februárt azért nem akarom megvárni, mert akkor már idén kezdhetnék, ha meg várok, csak jövőre, és minél kevesebbet akarok a pénz nélüli évekből! Még két évig kapok pénzt a gyerkőc után, aztán már semmi sem lesz, és a férjem sem akarom túl sokáig kitenni annak hogy túlhajszolja magát. Egy év ebből a szempontból sokat számít!

Amásik meg az, hogy ha júliusban kiderülnek a ponthatárok, tudok valamit kalkulálni, hogy érdemes-e jelentkeznem! Mert ha alaphangon magasabbak lesznek a határok, mint nekem van pontom, nem hszem hogy pótfelvételin csökkenének!

45. psycheee (válaszként erre: 43. - Doresz88)
2010. máj. 16. 18:47
Most nézem a Corvinust. 300 ezer... :(
2010. máj. 16. 18:45
Van olyan hely, ahol pl 100 pont különbség van nappali levelező közt.
2010. máj. 16. 18:44
Hát nekem Pest lenne a legjobb, és Pesten az Eltén indult, a Kodolányin, Corvinuson, meg talán az ÁVF-en....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook