Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 20hónapos kaukázusi juhász kutyánk nagyon vad, ha idegenek közelítenek a kapuhoz, lehet valamit javítani ezen a helyzeten? fórum

20hónapos kaukázusi juhász kutyánk nagyon vad, ha idegenek közelítenek a kapuhoz, lehet valamit javítani ezen a helyzeten? (tudásbázis kérdés)


7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. nov. 22. 15:02

Mindig a kutya szenvedi meg, ha egy laikus, szaktanács nélkül, kinézet és "cukiság" alapján választ kutyát.


Kaut, harmadik kutyának? Eleve nem, mert a másik kettőnek onnantól más esélyei vannak.


A többiek már írták a többit. Én nagyon sajnálom a kutyát, mert ennek jó vége nem lesz.

6. Katz.S (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2013. szept. 22. 11:23

Kedves Kisfüles! Nekem kuvaszom van, ők is ilyen "kemény" kutyák. Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Kis korban le kell fektetni, hogy ki az úr. Ez nálunk is ment. Most a következő a helyzet: mindenki haver akit mi engedünk be és mutatunk be neki. Mondjuk nem tudom, hogy ez a fajtából ered e vagy csak az én Egészen Apró Állatom ilyen, de pl. a gyerekeket beengedi. Viszont amint felnőtt az illető, (és még ha ismeri is) nem jöhet be. Nem agresszívan toroknak menősen, csak úgy érezteti, hogy "apukám nem kéne... jobb neked kint". a szomszéd viszont jöhet, fene se érti :D Illetve az én szavam a mérvadó. Ők is egygazdásak, tehát a család többi tagját is szereti meg védi, de ha én azt mondom, hogy az lesz akkor az lesz. Kell nekik egy vezető, amolyan falkavezér. nem mellesleg tudom ajánlani Caesar Millan filmjeit. Remek a pasi. :)


Na és amiért írtam. Az egyik legnagyobb haverunk (minden tekintetben :) ) Lucy az egy éves kaukázusi. ha séta közben arra tévedünk én simán benyúlok a kerítésen és dögönyözöm. :D Mondjuk őt így is nevelték. Lehet, hogy most egy két emberben felmerül, hogy kiölik belőle az ösztönt. Azért meg kell hagyni, hogy véd. De a gazdik (ahogy azt anno én is csináltam) vitték kicsi kortól sétálni, tanították "illemre" és ami a kulcs, megkértek idegeneket, hogy simogassák meg, mutatkozzanak be. :) Ezek okos kutyák, hamar összeáll nekik a kép, hogy az utcán csak úgy sétáló emberkék, még ha gyorsan és szembe is jönnek nem feltétlenül jelentenek fenyegetést.


Az, hogy a másik kettőt támadta egyszerűen a rangsor felállítása miatt lehetett. Serdült, kezdte érezni az erejét. Arra kéne rájönni, hogy titeket hova tesz magában. Alatta vagytok a sorban, vagy felette. Mert ha alatta, az bizony baj lehet. :S Az ilyen kemény kutyákkal sajnos küzdeni kell, és már az első jelnél, amikor feszegeti a határokat (kb. 6 hónapos kor) "le kell csapni". Na nem fizikai fenyítéssel. Ennek is meg van a technikája. Ha kan az illető kutyus ez még inkább igaz. Sajnos amikor kicsi szőrgombócok, az ember hajlamos elfelejteni, hogy mi lesz belőlük. Én személy szerint a tenyésztőt is okolom, mert a "csak vigye már el valaki a kutyát" hozzáállás nem kifizetődő. Ha nem méri fel, hogy az illető gazdijelölt alkalmas e egy ilyen vagy olyan kutya tartására az sem a gazdinak sem a kutyának nem jó. És tényleg, nincs bennem rossz szándék, ne érezd úgy, hogy megpróbállak kioktatni, csak szeretnék segíteni. :)

5. bige
2013. szept. 21. 19:07
Kedves Kisfüles! A kaukázusi abszolút 1 gazdás fajta! szerintem nem volt jó döntés a másik kettőtől megválni miatta. Tőle kellett volna. lehet, hogy megvédi a házat, de bizony az is előfordulhat, hogy Benneteket nem enged ki a lakásból. ( állatorvos házaspárral megtörtént, hogy a férjet tekintette a kutya gazdának, és a feleséget a gyerekekkel nem engedte ki a házból ) szóval én úgy gondolom, hogy a kaukázusi neveléséhez nagyon ismerni kell a fajtát, és tapasztalattal kell rendelkezni. Nem akarok vészmadár lenni, de nem biztos, hogy jó fajtát választottatok. Nekem mindig volt kutyám - schnauzer, mastiff, boxer, németjuhász, és mind nagyon jól nevelt, okos kutya volt, de kaukázusit nem mernék bevállalni.
2013. aug. 24. 10:26
Nekünk is kaukázusink van. Ugyanígy viselkedik, annyi a kivétel, hogy ő csak az idegeneket ugatja meg. Ha olyan jön akit ismer, akkor azt meg sem ugatja, és be is tud jönni tőle, minden más esetben be kell zárni. A házunk előtt van egy kis kert, ahova nem tud bemenni, ott kerítés van fából, de már azt is ki kellett cserélni, mert ha jön az újságos, akkor olyan erővel ugrál rá, és harapja a kerítést, hogy kiszakította a helyéről. Zárt vas kapunk van, annak is olyan erővel ugrik neki, és hirtelen, hogy néha az emberek akik elmennek a kapu előtt vagy rögtön szitkozódnak, vagy sikítanak, mert nem látni a kutyát, ő meg sunyiban nem ugat, csak amikor már odaértek a kapu elé. Van fent róla képem, ha kíváncsi vagy rá nézd meg. Amúgy a világ legjámborabb kutyája, és a családot sosem bántaná. Csak annyi probléma van még vele, hogy elég szeleburdi még mindig pedig már 10 éves. Én is örülök neki hogy ilyen, mert elég sok kisebbségi jár az utcában, legalább nem mernek még csak a kapu közelébe se jönni.
2013. aug. 24. 07:27
Az én kutyám is ilyen, sétatéri keverék. Én abszolúte nem bánom, legalább nem jön be idegen. Mondjuk annyi a különbség - és ez valószínűleg jelentős, hogy rokont, szomszédot csak kétszer megvakkantja, aztán odébbáll. Mindent jelez. Anyu még véletlen se tud így senkit beengedni, ami nem is baj, mivel sok trükkös lopás van a környékünkön.
2013. aug. 23. 19:58

Szia!

A kaunak ilyen a természete. Véd. Mindig. És általában egygazdás, nagyon keményen. De védi az egész családot. Erre van kitalálva, ezt nem lehet belőle egyik napról a másikra kiölni. És ha nem volt megnevelve kis korában, "csak" szeretgetve, akkor ez benne is marad szerintem. Neki kell kezdeni kőkeményen nevelni (NEM bántani, vagy ilyesmi!!!!), hogy kontroll alatt tudjátok tartani.


Azt nem hiszem, hogy a családot valaha is bántaná, hiszen pont azért csinálja ezeket, hogy titeket védjen. És azért ilyen "későn" változott meg, mert ahogy ivarérett lesz, akkor kezdődnek mindig a "gondok". És mivel még csak 20 hónapos, ezek erősödni fognak.

2013. aug. 23. 19:31

Sziasztok

Nagyon szép estét kívánok mindenkinek.Nagyon szépen kérlek benneteket,ha lehet segítsetek nekünk.Van,egy 20 hónapos kaukázusi juhász kutyánk.Amikor hoztuk egész úton az ölemben volt,nem volt durva,goromba.Ekkor 3 hónapos volt.Amíg belefért előfordult,hogy a fotelágyra is leült mellénk.Akkor sem volt durva,goromba.Április óta viszont szerintem meg van bolondulva.Eredetileg 3 kutyánk volt,de pont ez miatt,mert egyik percről a másikra megtámadta,a másik kettőt,őket éppen ezért el kellett vinni.A mai napig,ha valaki közelít a kerítéshez,úgy üvölt,hogy nem tudunk az illetővel 2 szót sem váltani.Ez egészen addig tart,amíg az illető el nem megy.Ha valaki idegen jön hozzánk,akkor meg kell kötni.Ez,lehet a szembe lakó szomszéd is,akit kis korától sokat látott.És előfordult többször is,hogy átjött hozzánk,míg ő kissebb volt.Most,ha ő jön hozzánk,akkor is meg kell kötni.Gyakorlatilag rajtunk kívül senkit nem enged,sem a kapuhoz,sem be az udvarba.Most,azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy szerintetek,jól van ez így?Mit lehetne tenni,hogy javuljon a helyzet?Előfordulhat,hogy odáig fog fajulni a helyzet,hogy minket is bántani fog?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is.További nagyon szép estét kívánok mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook