Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás, kevés haj - mivel javíthatnék a helyzeten? fórum

Hajhullás, kevés haj - mivel javíthatnék a helyzeten? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Lilibeth59 (válaszként erre: 36. - Zsazsi1)
2020. jan. 29. 22:12
A többi sem az, csak először tűnik annak. Havonta 2x, max. 3x belefér, aztán már egy idő után elég lesz a csak tiszta víz, vagy egy kis savas (ecet, almaecet, citromlé, vízben feloldott citromsav, borecet stb., melyiket szereted jobban)vizes hajmosás, hidd el, nem ördögtől való, beválik, és nem mérgezed magad mindenféle szintetikus, vegyszeres lötyikkel. Elolvastad már valamikor a samponon feltüntetett, nagyon apró betűs Teljes összetevők listája-t, Inci-jét? Na abban rejlik a lényeg, ha azt kielemzed (Segít a Krémmánia.hu, vagy a Google kereső is), akkor döbbensz rá, hogy mi is az, amit magadra kensz, legyen az sampon, tus/habfürdő, hajbalzsam, vagy testápoló, arckrém stb.
36. zsazsi1 (válaszként erre: 35. - Lilibeth59)
2020. jan. 29. 14:06

Köszönöm a tippeket :-)

Én régebben más okok miatt szedtem egy ideig Diane tablettát, és annak volt az az áldásos mellékhatása, hogy életemben először nem zsírosodott a hajam, egy hétig vállalható volt szárazsamponok és lófarkazás nélkül is, és az arcbőröm sem fényesedett át, hanem normál, matt maradt egész nap. Imádtam.

Nálunk apukámnak volt zsírosodásra hajlamos haja, én sajnos azt örököltem, nem extrém módon zsírosodik, de a 3-4. napon már bizony mosni kéne (nem mosom, utálok a hajammal vesződni, elő a szárazsampont!) anyué normál, ő ha sose mosná sem tűnne csapzottnak, ezért írtam a genetikát, mert ugyanúgy hagyományos samponnal mostuk mindannyian.

Lehet, kipróbálom a tojássárgás történetet, az nem tűnik túl bonyolultnak ;-)

35. Lilibeth59 (válaszként erre: 33. - Zsazsi1)
2020. jan. 28. 19:07
A hormonkészítményeket inkább felejtsd el! Hagyd el a vegyszeres hajmosást, azt kiszárítja a fejbőröd, ami erre úgy védekezik, hogy még több faggyút termel, még jobban fog zsírosodni a hajad. Ez persze a gyártóknak jó, minél több sampont adnak el, annál több pénzt zsebelnek be. Meg kell nézni a samponok (is) összetevőjét (Teljes összetevők listája, Inci), mi van a flakonban. 99 %-ban első helyen a víz. No, ez van benne a legtöbb nagyon jó áron kínálva. Aztán felületaktív anyagok, tisztítószerek, ezek szárítják agyon a fejbőrt/hajat, ezért zsírosodik olyan hamar, van benne általában glicerin, ami megint csak szárít. Mutatóban egy kis növényi kivonat, de annak értelme nincs, mert olyan rövid idő alatt, amíg a sampon a hajon van, semmit nem használ, van még benne szintetikus illatanyag, aminek semmi köze az illóolajhoz, szóval az is vegyszer. Szóval nem genetika, nem lehet ráfogni, hanem az az oka, amit felviszel a hajadra/fejbőrödre....
34. Lilibeth59 (válaszként erre: 33. - Zsazsi1)
2020. jan. 28. 18:54
Igen, zsírosodott sokáig, amíg bolti sampont használtam. Aztán ahogy szépen elhagytam a vegyszeres sampon használatát, egyre jobban kitolódott a hajmosások közti idő is. Samponnal szinte hetente min. 2x, de sokszor 3x is mostam, miután elhagytam, egy idő után beállt a heti 1x-i, majd a kéthetentei hajmosás. Most már ott tartok, hogy akár elég a savas vizes hajmosás, ha kedvem van hajat mosni, mert zsírosodni már nem zsírosodik, de azért a port, egyéb rátapadt szennyeződést érdemes néha lemosni a hajról. Hogy miért savas vízzel mosok hajat? Hát ezért: "A fejbőrünk savas (pH 5,5) kémhatású, a fejbőrt borító védő zsírréteggel egyetemben (az egész testre ez igaz). A lúgos samponnal, vagy szappannal történő hajmosás leoldja a védő zsírréteget, megbontja a savas egyensúlyt. A fejbőrünk védekezésképpen gyorsabban termeli vissza a zsírt (faggyút), hogy a védőréteg újraképződjön, a pH érték visszaálljon savasra, ill. lassuljon a gombák és baktériumok elszaporodása, ami a kémhatás változására következhet be. Mindenki tapasztalhatja, hogy minél gyakrabban mossa a haját a lúgos samponnal/szappannal, annál gyorsabban zsírosodik be a fejbőre. Ezért szükséges a savas öblítés." Mivel írtam már, hogy nem használok már régóta lúgos sampont/szappant, ezért én nem öblítésre használom a savas öblítést, hanem egyszerűen hajmosásra. A víz tisztít, viszont hozzáteszem, ha 1x is úgy érzem, hogy hajat kellene mosnom, mert nincs jó illata, vagy nem jó az állaga (érzem, hogy jó lenne megmosni), akkor megmosom. Na nem samponnal, hanem tojással, vagy növényi hajmosó porokkal, vagy agyaggal stb.
33. zsazsi1 (válaszként erre: 30. - Lilibeth59)
2020. jan. 23. 15:11
Neked eredetileg zsírosodott a hajad...? Én azt tapasztaltam, hogy a zsírosodásra való hajlam sajnos genetika, és lényegi változást csak hormonkészítmények jelentenek.
32. V.Krisztina17 (válaszként erre: 30. - Lilibeth59)
2020. jan. 22. 11:11
Boltban lehet ilyen kész termékeket kapni? Ha igen, mi a neve?
31. Lilibeth59 (válaszként erre: 27. - Miklosi3)
2020. jan. 21. 19:04
Lenmag szinte mindenhol kapható (pl. Tesco) Lenmagzselét nem lehet venni, azt el kell készíteni otthon. Én - és sokan mások is - nagyobb mennyiséget készítek, jégkockatartóban lefagyasztom, ha tudom, hogy használni szeretném, csak kiveszek 2-3 kockát pár órával a használat előtt. Úgy is lehet, hogy még többet készítesz, akkor a jégkockatartóból beleteszed egy müa.zacsiba, majd mehet a következő adag fagyasztása. A recept, amin én azért változtattam: 1 dl vízben egy evőkanálnyi lenmagot fel kell főzni, 1-2 percig lassan forralni, majd levenni, és tiszta harisnyán, vagy szűrőn átszűrni. Én változtattam rajta, 1 evőkanálnyi lenmagot 2 dl vízben főzök fel épp forrásig, majd leszűröm, és még visszateszem a szüretet még főzni, amig el kezd zselésedni. Nekem ez jobban bevált. 10 perc, max. 15, és tényleg minden hajápolót űberel, és ami a lényeg, természetes, nincs benne semmi vegyszer. Hajmosás után a törülköző-száraz hajra kell felvinni, hagyni megszáradni, ha megszáradt, az ujjainkkal kicsit végighúzkodjuk a tincseinket, kicsit átnyomkodjuk a hajunkat, olyan lesz a frizuránk, mintha fodrásztól jöttünk volna....
30. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - V.Krisztina17)
2020. jan. 21. 18:50
Mit próbáltál, hogy véleményt tudsz írni róluk? A hosszú évek alatt használt vegyszeres samponokat/hajápolókat stb. megszokta a hajad, fejbőröd, idő kell, hogy megszokja azt, hogy vegyszermentes lehet, így eleinte bizony termeli tovább a faggyút, amitől zsírosodik a haj védekezésképp, mert megszokta, hogy a sok vegyszer rettenetesen szárít (is), és védekeznie kell valahogy.Vegyszeres samponos hajmosást heti min. 2x., 3x kell végezni, a faggyú termelés miatt, ha ezt elhagyjuk, rátérünk a vegyszermentes hajmosásra, akkor haxi 2x-i, max. 3x-i hajmosás elég, ill. idővel még kitolódhat tovább is (na, nem egy-két hónap múlva). Türelem, kitartás, pár perces kutyulás belefér havi 2y, 3x. Én jóformán nem is tisztítom a hajam, csak ápolom, növényi ápoló porokkal, finomítatlan olajpakolásokkal stb. Mert ugye,a fejbőrünk is bőr, azt is ápolnunk kell, mint pl. az arcbőrünket, egész testünket fedő bőrünket is.
29. V.Krisztina17 (válaszként erre: 28. - Miklosi3)
2020. jan. 12. 19:32
A hát és fejbőr viszketés mitől van? Nálam folytonos.
28. miklosi3 (válaszként erre: 23. - Meer)
2020. jan. 12. 16:53
Szia 46 vagyok. A vérértékem néhány tizeddel volt a gluténérzékeny érték alatt, de a hajam hullott már akkor is, a hátam és a fejbőröm viszketett, ja és vékony voltam mindig, vérszegénységgel. Most már bőrgyógyásznál voltam, aki azt mondta, hogy Plantur 21-et és 39-et használjak, csak kicsit javult. ja, és szőkére festettem a hajam régóta, de most kisfésülni is alig tudom.
27. miklosi3 (válaszként erre: 25. - Lilibeth59)
2020. jan. 12. 16:48
Érdekes, amit írtál. Nekem is hullik ahajam. Lenmagzselét hol vettél?
26. V.Krisztina17 (válaszként erre: 25. - Lilibeth59)
2019. dec. 25. 11:33
Én úgy érzem,hogy ezek nem tisztítják a fejbőröm
2019. dec. 24. 22:07
Samponmentes hajmosás, hajfestés csak növényi hajfestő/színező porokkal. Nekem is nagyon hullott, először próbáltam a szódabikarbónás hajmosást almaecetes öblítéssel, egy ideig OK volt, majd megint csak nagyon elkezdett hullani a hajam. Aztán saját készítésű tojássampont használtam (tojássárgája+2-3 csepp hidegen sajtolt olaj felverve), az bevált, ill. az indiai hajmosó porok is (Shikakai, Reetha), ill. a Rhassoul agyag (Marokkói vörösagyag) is nagyon jól tisztít. Idővel megismerkedtem a rozslisztes hajmosással (nem vicc!!!), tényleg nagyon jó! Van még sok minden, amivel lehet hajat mosni, a lényeg, hogy a bolti vegyszeres samponokat ne használjuk, ill. a vegyszeres hajfestést is kerüljük. Hajkondicionálásra lenmagzselé. A táplálkozás is fontos, zöldség, gyümölcs, hús (mértékkel, de lehet baromfi, hal, marha, szóval vegyesen).
24. V.Krisztina17 (válaszként erre: 23. - Meer)
2019. dec. 23. 21:02
Én voltam börgyógyásznál! Tíz ezerért semmit.
23. meer
2019. dec. 22. 20:28
Én jóval idősebb vagyok.. a nyár elején mondta a barátnőm, hogy mennyire megritkult a hajam (előtte sokáig nem látott) magamon ugye nem veszem észre. Azt viszont észre vettem, hogy dagad a lábam, ami előtte sose.. s aztán emésztési problémák jelentkeztek.. mire a vizsgálatok után kiderült gluténérzékenység.. s a hajhullás, lábdagadás, viszketés.. sajnos mind ennek a tünete volt. Vettek vért sokat, sokfélét, és gasztrós orvoshoz is mentem. Mindezeket csak azért írom le.. mert sok minden okozhat bőrproblémát. Figyeld az egyéb esetleges tüneteket.. bőrgyógyász mit mond?
22. V.Krisztina17 (válaszként erre: 21. - V.Krisztina17)
2019. dec. 22. 20:20
Varga haj csepp.
2019. dec. 22. 20:19
20. V.Krisztina17 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2019. dec. 11. 20:45
Plantur 39 nekem segítet kicsit. Voltam börgyógyásznál, de le...ta mi bajom van. Pedig direkt maszekon mentem. Nekem az egyik oldalon a szemöldököm is ritkul. A hajhulással jár?
19. juli3939 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
2019. nov. 9. 23:47
Ja és nekem javasolták hogy a Minoxidilt kezdjem el sürgősen, amíg marad menthető hajam!
18. juli3939 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
2019. nov. 9. 23:42

Nekem is ez van, csak nem hirtelen, hanem fokozatosan ment el a hajam. De egy másik fórumon ezt írtam is. Megyek bőrgyógyászhoz jövőhéten, mert a véreredmènyem tökéletes. Minden, a hormonok is.

Leengedve a hajamat már nem tudom hordani, mert làtszik a fejbőröm :( Nem tudjàk az okát. Azt mondják magànéleti stressz is okozhatja, amikor benne vagy egy olyan èlethelyzetben, ahonnan lépned kellene...

17. Channa* (válaszként erre: 11. - Katalin28)
2019. okt. 8. 18:19

Szerintem a T4 kevés.

Azt tudom, hogy az orvosoknak ez tetszik, de persze nem az ő hajuk hullik ki tőle.

16. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
2019. okt. 8. 18:10
Van egy csoport "Samponmentes élet (No poo, low poo Hungary), ide lép be, sokat tanulhatsz ott. Én is tagja vagyok már régóta.
15. AAnita
2019. okt. 8. 04:50

Az orvosod elküldött fogorvoshoz és fül-orr- gégészetre is emiatt? A mi orvosunk 3 okot mondott belsőleg. Vér, gócok és hormonális problémák.

Esetleg zsíros vagy korpás a hajad? Vagy mindkettő? Az is szokott hajhullást okozni

14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Katalin28)
2019. okt. 5. 12:25

Elvben nem, főleg ha jó minőségű keserű, mivel abban van elég antioxidáns.

Viszont néztek CRP-t és sülyedést is? Ugyan a fehérvérsejtek jelzik, ha van valami gyulladásos folyamat a szervezetben, mert attól is hullhat a hajad, a crp és a sülyedés is sokat elmond. A fogaid rendben vannak? Ott könnyen figyelhet egy-egy góc.

A Plantur39, ahogy hallottam azoktól, akik használták, nem váltja meg a világot, viszont sok pénzük van marketingre, ezért ott van mindenütt. Valószínűleg a Hélia is van olyan jó, ha nem jobb és a Herbáriás samponok.

13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Katalin28)
2019. okt. 4. 12:59
A neten keress rá a hajnövekedést serkentő ételekre, zöldségekre!
12. Katalin28 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. okt. 4. 10:17
Próbálok változatosan étkezni, sok csirkemellet, zöldséget, gyümölcsöt eszek. Viszont azért sajnos sok pékáru (kenyér, zsemle), és pár naponta csoki is lecsúszik.. Talán ez is gond lehet?
11. Katalin28 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. okt. 4. 10:14

TSH: 1.10 mIU/l (0.55-4.78)

T4: 13,68 pmol/l (11.5-22.7)

T3: 5.15 pmol/l (3.5-6.5)

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Katalin28)
2019. okt. 3. 18:38

Milyen a táplálkozásod? Szerintem jó hatással lenne, ha a vitamindús, változatos étkezést követnéd. Nem nagy mennyiségben! Soha ne egyél addig, míg "torkig vagy", csak annyit, amivel "elütöd az éhséget".

Sok zöldség + hús!

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Katalin28)
2019. okt. 3. 18:30

És milyenek a pajzsmirigy értékeid?

TSH, T3 és T4?

8. bnedora (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2019. okt. 3. 17:32
Nem ér semmit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook