Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás, kevés haj - mivel javíthatnék a helyzeten? fórum

Hajhullás, kevés haj - mivel javíthatnék a helyzeten? (tudásbázis kérdés)

19. juli3939 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
nov. 9. 23:47
Ja és nekem javasolták hogy a Minoxidilt kezdjem el sürgősen, amíg marad menthető hajam!
18. juli3939 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
nov. 9. 23:42

Nekem is ez van, csak nem hirtelen, hanem fokozatosan ment el a hajam. De egy másik fórumon ezt írtam is. Megyek bőrgyógyászhoz jövőhéten, mert a véreredmènyem tökéletes. Minden, a hormonok is.

Leengedve a hajamat már nem tudom hordani, mert làtszik a fejbőröm :( Nem tudjàk az okát. Azt mondják magànéleti stressz is okozhatja, amikor benne vagy egy olyan èlethelyzetben, ahonnan lépned kellene...

17. Channa* (válaszként erre: 11. - Katalin28)
okt. 8. 18:19

Szerintem a T4 kevés.

Azt tudom, hogy az orvosoknak ez tetszik, de persze nem az ő hajuk hullik ki tőle.

16. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
okt. 8. 18:10
Van egy csoport "Samponmentes élet (No poo, low poo Hungary), ide lép be, sokat tanulhatsz ott. Én is tagja vagyok már régóta.
15. AAnita
okt. 8. 04:50

Az orvosod elküldött fogorvoshoz és fül-orr- gégészetre is emiatt? A mi orvosunk 3 okot mondott belsőleg. Vér, gócok és hormonális problémák.

Esetleg zsíros vagy korpás a hajad? Vagy mindkettő? Az is szokott hajhullást okozni

14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Katalin28)
okt. 5. 12:25

Elvben nem, főleg ha jó minőségű keserű, mivel abban van elég antioxidáns.

Viszont néztek CRP-t és sülyedést is? Ugyan a fehérvérsejtek jelzik, ha van valami gyulladásos folyamat a szervezetben, mert attól is hullhat a hajad, a crp és a sülyedés is sokat elmond. A fogaid rendben vannak? Ott könnyen figyelhet egy-egy góc.

A Plantur39, ahogy hallottam azoktól, akik használták, nem váltja meg a világot, viszont sok pénzük van marketingre, ezért ott van mindenütt. Valószínűleg a Hélia is van olyan jó, ha nem jobb és a Herbáriás samponok.

13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Katalin28)
okt. 4. 12:59
A neten keress rá a hajnövekedést serkentő ételekre, zöldségekre!
12. Katalin28 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
okt. 4. 10:17
Próbálok változatosan étkezni, sok csirkemellet, zöldséget, gyümölcsöt eszek. Viszont azért sajnos sok pékáru (kenyér, zsemle), és pár naponta csoki is lecsúszik.. Talán ez is gond lehet?
11. Katalin28 (válaszként erre: 9. - Channa*)
okt. 4. 10:14

TSH: 1.10 mIU/l (0.55-4.78)

T4: 13,68 pmol/l (11.5-22.7)

T3: 5.15 pmol/l (3.5-6.5)

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Katalin28)
okt. 3. 18:38

Milyen a táplálkozásod? Szerintem jó hatással lenne, ha a vitamindús, változatos étkezést követnéd. Nem nagy mennyiségben! Soha ne egyél addig, míg "torkig vagy", csak annyit, amivel "elütöd az éhséget".

Sok zöldség + hús!

9. Channa* (válaszként erre: 7. - Katalin28)
okt. 3. 18:30

És milyenek a pajzsmirigy értékeid?

TSH, T3 és T4?

8. bnedora (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
okt. 3. 17:32
Nem ér semmit.
okt. 3. 11:40

Nőgyógyász + endokrinológus is nézett hormonokat, de azt a teherbeesés miatt. Alsó-felső határon mozognak, ezeken próbálnak segíteni, de a hajhullásra nem mondtak semmit sajnos.

28 éves vagyok. Nagy és kerek arcom és fejem van, a vállig érő hajam ad neki valami keretet (munkában kell összefognom).

Plantur 39-et még nem próbáltam, most éppen a Helia-D koffeinest használom.

6. zsazsi1 (válaszként erre: 1. - Katalin28)
okt. 3. 11:40
Szia, próbálkozz a Vichy Dercos ampullakúrájával, drága, de nekem mindig működött (jövő héten G-napokon a patikákban lesz Vichy-kupon). Vagy Alpicort Plus hajszesz, vényköteles, és nőgyógyász vagy bőrgyógyász tudja csak felírni. És ha megtaláltad ami bevált, használd folyamatosan, fenntartó jelleggel. A hajhullás sajnos életre szóló, folyamatos kezelést igénylő probléma, főleg ha amúgy "minden rendben". De kezelhető és szintentartható!
5. lapbarna (válaszként erre: 1. - Katalin28)
okt. 3. 11:31
Hormonszinteket is nézni kéne, nem csak vérképet.
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Katalin28)
okt. 3. 11:20

Korod? Mert ahogy idősödünk, sajnos ritkul a haj.

Copf helyett inkább rövidebb haj praktikusabb.

Plantur 39 sampont próbáltad?

okt. 3. 10:55
Pajzsmirigy működés rendben?
okt. 3. 10:27
Az én hajam is nagyon hullik. Már több samponnal próbálkoztam, sajnos hiába.
okt. 3. 09:56

Sziasztok!

Iszonyatosan kevés hajam van, és marokszám hullik. Vérvételes eredményeim jók, a doki legyint, hogy ő többet nem tehet.

Az egész copfom nagyjából egy ujjnyi vastag, a fejbőröm már látszik... DM-es hajvitamint szedek.

Lelkileg már teljesen kivagyok ettől.

Nektek mik váltak be?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook