Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2022-es kismamák fórum

2022-es kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
74. Miracleontheroad (válaszként erre: 73. - Gomboc7)
2022. szept. 29. 16:45

Mi is betegek voltunk, azt hittem soha nem hagy már el ez a takony.. De szerencsére (majdnem 2 hét volt) elmúlt. Mondjuk nálunk a nagyobbik hozza haza rendesen ezeket a suliból.

Örülök, hogy nálatok is minden rendben. Én megleptem a férjemet a nemével, sikerült is, nagy volt a meglepetés és az öröm.

73. gomboc7 (válaszként erre: 72. - Miracleontheroad)
2022. szept. 29. 14:27

Szia!

Majdnem egyidősek vagyunk, de lehet hogy tényleg. 😊 Nekem ma 21+1-et mondott, a menzesz alapján inkább, a papíromat még nem néztem meg, amit kaptam. Ő már látta a nemét, én kértem, hogy még ne mondja el. Egyébként az a szonográfus hölgy volt, aki magánban megállapította a terhességemet. Nagyon aranyos, igazán kedvelem. A magánba megyünk majd vissza a jövőhéten, amikor végülis akkor megtudjuk. Oda mindketten mehetünk, legalább nem csak én látom majd. 🥰

A vérnyomásom nagyon magas volt, inkább a pulzusom. A betegségre is ráfogom, 1 hétig benne voltam a takonykórban. Végülis szednem kell rá gyógyszert. De nem olyan vészes, azt mondták. :)

72. Miracleontheroad (válaszként erre: 71. - Gomboc7)
2022. szept. 29. 14:02

Szia!


Kiugrott a vérnyomásod, vagy mi miatt kell a 24 órás vérnyomásmérő?

Túl vagyunk az uh-n. Mindent teljesen rendben találtak, egészséges és továbbra is kisfiú. 😄 A látottak alapján ez aligha fog változni.. 😅

Méretek alapján ma 20 hét 1 napos. Extrém pózokban tud feküdni 😂. Most már egész jól érzem a mi forgását, főleg este fél 10 után jön rá a bugi... 😅

Mesélj majd, mi volt nálatok!

71. gomboc7 (válaszként erre: 70. - Miracleontheroad)
2022. szept. 28. 13:47

Szia!

Én is holnap megyek. Eléggé izgulok. Ráadásul rajtam van egy 24 órás vérnyomásmérő is. Azt mondták, ne fürödjek ma... Aha, és holnap menjek vizsgálatra... 😅

2022. szept. 28. 11:36

Sziasztok! Kivel, mi újság? Hogy alakultak az ultrahangok? Mi holnap megyünk a 20 hetes uh-ra, izgulok is miatta nagyon. 😬

Irjatok, hogy vagytok?

69. b24e024c70 (válaszként erre: 66. - Talóka)
2022. szept. 19. 13:43
Ha rendben van a terhesség akkor nyugodtan legyetek együtt, az utolsó hetekben nem javasolják az együttléteket, mert beindíthatja a szülést.
68. Miracleontheroad (válaszként erre: 67. - Miracleontheroad)
2022. szept. 12. 19:04

A pocak keményedése egyébként ahhoz hasonlìtható, mintha egy kemény kő lenne az egész pocakod, feszül és tapintásra is keményebb. Keményedés A terhesség alatt többször előfordul, a baba mozgása is előidézheti. Gond akkor van, ha nem szűnik,folyamatos, görcsök is kísérik, derékba is kisugárzik.Ha közbe-közbe előfordul nem kell megijedni. A magnézium szedése ia sokat segít.

A méhösszehúzódás hasonló mint az enyhébb menstruációs görcs, van, hogy derékba sugárzik.

67. Miracleontheroad (válaszként erre: 66. - Talóka)
2022. szept. 12. 18:57

Szia!


Az orgazmus önmagában nem idéz elő olyan mértékű méhösszehúzódást, hogy az problémát okozzon. Az ondó viszint nagy mennyiségű prosztaglandint tartalmaz, ami okozhatja, hogy szex után feszül, "görcsölget" a pocakod. Ez is kis mértékű és rövid ideig tart. Utána picit pihenj, feküdj és elmúlik. Ha rendben a terhességed, nincs veszélyeztető tényező, a szex nem ártalmas semilyen tekintetben.

2022. szept. 12. 14:33

Sziasztok lányok!


Mikor jelent bajt az orgazmus? Már pár órája történt. Azt nem írom, hogy feszül a hasam, mert nem tudom hogy az milyen érzés. (Tudom, ciki)


A hasam egy picit tompán fáj, de nem is mondanám, hogy úgy igazán fáj. Mintha picit feszülne. Illetve a derekam az picit fáj. De lehet hogy nem is emiatt. Azt sem tudom hogy a méhösszehúzódás milyen. Szóval nem tudom mit kell nézni vagy hogy mi jelent bajt.

65. Miracleontheroad (válaszként erre: 64. - Sz*)
2022. szept. 12. 11:43

Szia! De jó, örülök neki! ☺

Nem volt könnyű megnézni mi van a lába között, mert elég érdekesen fekszik 😅 emiatt a mozgásokat sem érzem még annyira. Két hét múlva lesz a 20 hetes uh nekünk, utána majd babamozit is szeretnék a 25. Hét körül. Már nagyon várom😍

64. Sz* (válaszként erre: 55. - Miracleontheroad)
2022. szept. 11. 10:07
Szia! Pénteken nekem is megvolt a genetikai vizsgálat és minden rendben van☺️🥰 Nagy boldogok vagyunk.3 hét múlva megyek dokihoz UH-ra remélem akkor már megtudjuk a nemét is,mi tudni szeretnénk 😀
63. Miracleontheroad (válaszként erre: 62. - Gomboc7)
2022. szept. 7. 12:53

Hát elég érdekes doki lehet... 😅

Én egyébként úgy tudom, hogy ha nem volt menzesz (mint nálam pl), vagy bizonytalan, akkor az ultrahang mérését veszik alapul a 12. héttől és a szülés várható idejét is így számolják ki. Legalábbis nálunk ez van.

62. gomboc7 (válaszként erre: 61. - Venom0513)
2022. szept. 7. 09:12

Magánorvoshoz jártam, de ugye menzesztől számít, de tuti nem úgy fogant, ahogy a nagykonyvben meg van írva. A gép is mást mutatott, meg ő is mást mondott. Olyasmit beszélt, hogy a baba 8 nappal kisebb, de hétben pedig többet írt a lapra. Szóval sehogysem értem. Egyébként is hiteltelen volt többször, mondta hogy kérjek a recepción X. napra időpontot, ott meg közölték, hogy aznap szabadságon lesz a doki... Pedig egy tök fiatal férfi...

Holnap megyek SZTK-ba, mert a 2. genetikaira ők adnak beutalót, a magánban az 25.000, de az első genetikai is sokkal több volt, mint amit mondtak. Ha normálisak lesznek, a hátralévő néhány alkalmat itt járom le, gondolom szintén 4 hetente kell majd jönni, kivéve a plusz vizsgálatokat.

61. Venom0513 (válaszként erre: 60. - Gomboc7)
2022. szept. 7. 08:56

Hh csak talán?

Jaj ijesztő lehetett, örülök, hogy minden rendben van :)

2022. szept. 7. 08:51

Talán 16 hetes vagyok, holnap remélem már többet tudok. 😁

Elkezdtem barnázni a házasélet után és kicsit ijesztő volt, úgyhogy bementünk. Szerencsére minden rendben, a hétvégét szinte végig pihentem, hétfőtől pedig ugyanúgy dolgozom, hála az égnek tökéletes a szervezetem, jól bírja a strapát. 😊

59. Venom0513 (válaszként erre: 56. - Gomboc7)
2022. szept. 7. 08:29

Szia,

Hány hetes vagy? Miért voltatok ügyeleten?


Én 14 hetes vagyok és basszus bejelentkeztem mára is UH ra, mert nem bírom ki a 2 hetet, pedig a nődoki alapból 4 hét múlvára hívott volna vissza.

58. b24e024c70 (válaszként erre: 56. - Gomboc7)
2022. szept. 7. 08:20
Elvileg nem mondhatják el a nemét, ha nem kéred. Vagy legalábbis rá kell kérdezniük. Nekem a második genetikain látszott, hogy lány de mondjuk éreztem is hogy az😂 de pl sokan niftyt csináltatnak, azt hiszem az is pl kimutatja. De egyébként tök megértem, ha meglepinek szeretnéd.
57. b24e024c70 (válaszként erre: 55. - Miracleontheroad)
2022. szept. 7. 08:17
Kb 18-20.hét körül kezdtem érezni a mocorgást. Ilyen bugyborékoláshoz hasonló érzés, de ne aggódj később nagyon erősen tudnak rúgni😂 én agusztus 20.án szültem most, utolsó hetekben az egész hasam úgy mozgott hogy a férjem többször videózta😆 pedig elvileg nincs már helye, Blanka csinált magának a nagy mozgásokhoz, pedig kb 27.hétben befordult és természetes hüvelyi uton szültem.
2022. szept. 6. 19:59

Én csütörtökön megyek ultrahangra. Nem szeretném tudni a nemét még, de fel vagyok készülve arra, hogy kikotyogják. Szombaton bent voltunk az ügyeleten, de szerencsére minden rendben, akkor láttam, hogy ő is jól van. Nehéz a vizsgálatok közötti időt aggódás nélkül tölteni. 😁

Szerencsére még dolgozom és elterelődik a figyelmem. Néha érzem munka közben, én pörgök, szerintem ő pedig ezt élvezi. 😅

2022. szept. 6. 18:56

Sziasztok!


Kivel, mi újság? Nekünk megvolt az ultrahang,minden rendben volt.

Megmutatta azt is, hogy ő bizony kisfiú 🙈☺💙

Aki már előbbre jár, mikor érzett először mocorgást odabentről?

54. Sziszkusz (válaszként erre: 53. - Gomboc7)
2022. aug. 29. 20:59
Ugyanez.
53. gomboc7 (válaszként erre: 52. - Venom0513)
2022. aug. 29. 19:32

Én ízesítem a vizet. Én sem vagyok nagy ivó, de ebben a melegben jobban csúszik. Reggel megiszom a teámat, egy másfél literes palackot megiszok, és azt tudom is követni. Van, hogy szörppel ízesítem, vagy limonádét csinálok, 2 literes teát hülve, és én Magnosolvot iszok, ez is egy pohár.

Muszáj valami alternatívát kitalálni. Egy kis üdítővel sem árthatunk szerintem, a folyadékot pótolni kell.

2022. aug. 29. 16:52

Lányok,


Ti hogy álltok az ivással a babavárás alatt?

Rémesen szégyellem, de én másfél liternél többet nem bírok egy nap lepréselni. Soha nem ittam sokat, de már rendesen hányingerem is van a sok ivástól:( közben meg aggódom hogy kárt okozok e ezzel :(

51. Venom0513 (válaszként erre: 50. - Miracleontheroad)
2022. aug. 29. 16:51

Szia,


De jó, boldog babavárást Neked :)

Szörnyű ez, nem tudom hogy tudnék ezen változtatni.


Nekünk a Nifty tesztből ki fog derülni a neme, tipikusan azt is biztosan az utolsó pillanatban küldik majd el :(

50. Miracleontheroad (válaszként erre: 48. - Venom0513)
2022. aug. 29. 16:19

Én ugyanígy vagyok mindig... Pedig nekem is jó lett a kombinált teszt, negatív. Szerdán megyek uh-ra, de már szétvet az ideg🙄 pedig ha minden jól megy, az is kiderül mi van a lába között 🤭

16. hét

2022. aug. 29. 15:31

Pénteken megyek genetikai uh-ra, már nagyon várom, de félek és, hogy mi lesz velem ha valami baj lesz. Magamat ismerve biztosan nagyon megviselne.

Most tartok a 11-12.hétnél.

48. Venom0513 (válaszként erre: 36. - Miracleontheroad)
2022. aug. 29. 15:21

Sziasztok,


13+3 nap. Múlt héten voltam genetika UH n és volt vv is, ami rendben volt, alacsony kockázat. Most Nifty eredményére várok és sajnos állandóan aggódom, hogy picúr jól van e. Csütörtökön megyek UH ra, de kész vagyok, hogy remélem nincs semmi baj.


Veletek mizu? Más is aggódik így? :(

47. b24e024c70 (válaszként erre: 46. - Nicator82)
2022. aug. 29. 08:41
Jól fogod ,hidd el♥️
46. Nicator82 (válaszként erre: 44. - B24e024c70)
2022. aug. 28. 22:21

Köszönöm szèpen 😊

Az a baj îgy 9 èv távlatából is mindenre tisztán emlèkszem. Nem tudom hogy fogom bîrni ☹️

45. Miracleontheroad (válaszként erre: 43. - Nicator82)
2022. aug. 28. 12:16

Szia!

Igaz, én 33 éves vagyok, viszont 9 év telt el nekem is a két előző szülésem között. Kismamák,szülő nők között dolgozom és azt gondolom minden szülés más,többet ártasz vele, ha rástresszelsz. Nekem a második szülésem volt komplikált, kellett is 2 év, mire azt mondtam vállalok még egyet. Nagyon sok minden dől el fejben, azt kell mondanod magadnak, rendben lesz most minden. Ha befeszülsz a szülőszobán emiatt, csak a szülésedet hátráltatod vele. Nyugalom,most menni fog minden, ahogy kell. 😊

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook