Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2022-es kismamák fórum

2022-es kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. gomboc7
2023. febr. 3. 09:47

Köszönjük!

Nektek kitartást így a végéhez közeledve, de kezdődik valami egészen más. 😊

Könnyű szülést, jó egészséget, sok örömet! 🥰

103. Miracleontheroad (válaszként erre: 101. - Sz*)
2023. febr. 2. 19:44

Ahogy repül az idő neked is itt lesz hamar ☺️

Nekem a 36. héten mondtak 3500 grammot... Ez 2 hete volt és még egyben vagyunk.😅😅 A tesói nem voltak ekkorák,aztán majd kiderül mekkora lesz valójában. ☺️

102. Miracleontheroad (válaszként erre: 99. - Gomboc7)
2023. febr. 2. 19:41
Szívből gratulálok nektek! ☺️ Boldog babàzàst! 👶🥰
101. Sz* (válaszként erre: 98. - Miracleontheroad)
2023. jan. 31. 14:25

Akkor már nincs sok hátra☺️

Kitartást kívánok🙂🤞


Én 33 hetes múltam,nekem is lassan eljön az idő 😀 hétvégén megyek dokihoz kíváncsi vagyok hol tart súlyban 🙂

100. Sz* (válaszként erre: 99. - Gomboc7)
2023. jan. 31. 14:18

Jajj hát akkor Gratulálok Neked!☺️☺️ Isten hozta a kis babádat! ☺️🍼

Biztos menni fog, előbb utóbb bele rázódunk majd😀

Jó egészséget kívánok Nektek ☺️

2023. jan. 31. 12:17

Mi ma hajnalban találkoztunk!

Jól vagyunk, ismerkedünk. Eddig nagyon jó kis baba, már közel másfél órája alszik. 😊

Nekem kell még feltalálnom magam, mert az öltözködés, pelenkázás, tisztán és szárazon tartás nem olyan könnyű...😅

98. Miracleontheroad (válaszként erre: 97. - Sz*)
2023. jan. 31. 10:53
Szuper, örülök neki,hogy jól vagytok. Mi 38 hetesek vagyunk, méretes babóval odabent... Már készenlétben vagyunk,mert a méhszàjam is nyitva van. Lassan igazán kibújhatna már. 😅
97. Sz* (válaszként erre: 96. - Miracleontheroad)
2023. jan. 25. 19:22
Nálunk minden oké 🙂 kicsit lelassultam,nem vagyok már annyira a toppon😁 óvatosan de már készülődök kórházi csomaggal és babaszobával is.
2023. jan. 25. 14:13
Nagyon elcsendesedett a topic. Remélem azért mindenki jól van, babák, mamák.
2022. dec. 14. 13:14

Kórházi lista:

Osztályra:

- Alap ápolási eszközök (tusfürdő,fogkefe- fogkrém stb..)

- törölközők, sima+ fürdőszobai papucs

- nedves wc papír,intim törlőkendő (szerintem nagyon hasznos,főleg spontán szülés után, gàtmetszés/aranyér)

- szülés utáni vastag, nedvszívó betét vagy akár "pelenkabugyi"

- egyszer használatos (eldobható) bugyi

- szoptatós hálóingek

- szoptatós melltartó+ eldobható melltartó betét

- wc papír, eldobható wc ülőke (DM, Rossmann) (papír), vagy fertőtlenítő kendő

- kis kézfertőtlenìtő (nem mindig van, érdemes)

- gàtmetszés esetén jégzselés párna,de adnak is pl nálunk.


Szülőszobára ( nálunk külön szinten van):

- házassági anyakönyvi kivonat másolata,vagy apasági nyilatkozat

- anya és apa személyi igazolvány plusz lakcímkártya másolata

- terhességi iratok,leletek

- szőlőcukor plusz szénsavmentes ásványvíz

- Tusfürdő, fürdőszobai papucs, törölköző

- egyszerhaszn. bugyi plusz betét

- hálóing

- apának a ruha,ha bent lesz veled


Baba:

- nálunk az újszülött osztályon van elektromos mellszívó, adnak,de korlátozott számban,így szerintem azt érdemes bevinni. Kézit vagy elektromosat kinek mi.

- a minden listán szereplő cumisüveg csak a lefejt tej átmeneti tárolásàhoz segítség,így érdemes vinni,de itatni a babát nálunk pl a svéd itatópohàrból szokták,ha szükséges. (Eldöntendő) ugyanúgy,ahogy a cumi.jo ha van nálad,de nem szükséges (szerintem)

- érdemes egy csomag popsi törlőkendőt bedobni a csomagba,mert fogyóeszköz és legalább van saját.

- pelust adnak

- nálunk ruhát is adnak,de nyugodtan vihetsz be sajátot ,ha szeretnél

- textilpelus (érdemes vinni,mert ami a fejük alatt van,nem a legjobb nedvszívó büfi esetén)

- bimbó védő. Úgyis ott derül ki,hogy szükséges-e vagy sem. Szóval spórolsz egy kört apànak,ha mégis kell.

- ezen felül vihetsz be neki saját takarót, nyunyit ami otthon illatú ez opcionális (én vittem 😅)


Egy plusz vélemény:

Gàtseb ápolására készítményt nem érdemes szerintem bevinni. Ha mégis lesz gàtmetszés,ott ellenőrzik,kezelik minden nap (legalábbis nálunk). A lényeg,hogy tisztán legyen tartva és szárazon (gyakori betétcsere+ mosdàs). Otthon nyugodtan lehet kenegetni,aki úgy érzi aloe spray vagy gél,kinek mi.


Jó szemezgetést! Írjatok,ha valamit kihagytam,vagy bármi.☺️

2022. dec. 14. 12:54

Sziasztok!


Az elmaradt listámat leírnàm nektek. Nyilván ez a lista a saját (2 szülés után), illetve a szakmai tapasztalatom. Ezen kívül a saját városom szülészetét ismerem,ott dolgozom, így azt ,hogy más városok kórházai miben térnek el,illetve a rendelkezésre álló eszközöket ott nem ismerem. Ha találtok olyat,amit szerintetek kihagytam, vagy olyat,ami szerintetek felesleges ,nyugodtan írjàtok le,nekem is jól jöhet. ☺️

93. gomboc7 (válaszként erre: 92. - Miracleontheroad)
2022. dec. 1. 08:51

Én is pont így vagyok, csak január végétől március elejéig készülök lelkileg mindenre. 😅

Február 11-re van kiírva, de magas vérnyomás, gdm van nálam, így ha úgy látják, biztos megindítják majd, de ha nem, akkor mivel kisfiú, simán ücsöröghet ott a 41. hétig is. 🤣

2022. dec. 1. 08:18

Köszönjük szépen,igen minden rendben. Lassan a 30. hétbe lépünk. Nálunk jobbára délután , és este-éjjel nagyon aktív ..kirúgja a ház oldalát. Remélem ha kibújik nyugodtabb lesz éjjel 😅😅

Minden rendben volt a vizsgálaton is, több pihenésre utasítottak, mert a méhszàj leletem 3100 lett ,de mivel harmadik terhesség,ez ilyenkor már normális. Plusz,pihenj többet egy 2 éves mellett..👀😅

Nálunk van pár dolog,ami a piciről a meg kisebbre száll,de mivel ellentétes nemű lesz,így azért sok mindent be kellett szerezni. De azért megvannak a bevált dolgok itthonra is, kórházba is, babának is. Szívesen megosztom veletek. ☺️ Mivel nálunk a december nagyon pörgős hónap,így mi igyekeztünk beszerezni a legtöbb dolgot,hogy januárban már ne kelljen kapkodni.Nalunk a lányom 37. hétre, a fiam 39. hétre született,így január közepétől fel leszek készülve mindenre😁

Vigyázzatok magatokra!!! ☺️

2022. nov. 30. 19:08

Jobbulást, vigyázzatok magatokra!

Én még aktívan dolgozom az óvodában, még 3 hetet kell túlélnem komolyabb betegség nélkül. 🙏

90. Sz* (válaszként erre: 89. - Miracleontheroad)
2022. nov. 30. 17:18

Szia, remélem minden rendben és jobban vagytok már,a pocaklakód is🙂


Mi jól vagyunk, néha megy a buli odabent ☺️🥰 én is próbálok vigyázni,és kerülni akik betegek, így nagyon nem hiányzik hogy elkapjam 😕


Az alkalmazás listájában elkezdtem bejelolni néhány dolgot ami már megvan,de szívesen nézek másik listát is 🙂

2022. nov. 30. 16:46

Sziasztok!


Nem felejtettem ám el a listát,csak nehéz két és fél hét van mögöttünk. Most lábalunk ki egy jó kis vírusos betegségből.. a nagyobbik hazahozta, és senki sem úszta meg.

Most már szerencsére minden rendben. Remélem ti jól vagytok és a pocakban is minden oké.☺️

Nemsokára jövök, pótolom az elmaradást.

88. Sz*
2022. nov. 18. 11:30
Mivel én nemrég vagyok túl a félidőn még nem nagyon vettem semmit.Van letöltve applikációm a napokban néztem miket ír és jelöltem be ami már megvan. Szívesen megnézem ha van másnak is hasznos listája 🙂
87. gomboc7 (válaszként erre: 86. - Miracleontheroad)
2022. nov. 15. 12:32
Jaaaaajj, én ennek nagyon örülnék! Teljesen tanácstalan vagyok, pedig vannak könyveim, applikációk és honlapok meg minden... 🙈
2022. nov. 15. 10:19

Sziasztok!


Csak egy kérdés: ki hogyan áll "babakelengye" vagy szükséges eszközök listával?

Ha valakit érdekel és segítség lehet, szakmabeliként szívesen ide gyűjtöm a szükséges dolgokat. Hátha könnyebb megbeszélgetni is együtt, mi az ami felesleges vagy feltétlenül szükséges.

85. gomboc7 (válaszként erre: 84. - Miracleontheroad)
2022. nov. 14. 22:21

Nem értem ezeket a betűjeleket.

Nem volt jele szerintem. Nem is ettem sokat. Előtte lévő napokon mondjuk szülinapoztunk, én mindig erre fogom. 😀

A mi kisbabánk nagyon jó kis albérlő, remélem hogy ilyen jó gyerek lesz, ha megszületik is. 😅 Olyan kis rendes velem, nem okoz kellemetlenséget sosem. Tényleg velem alszik, velem kel. 💙

84. Miracleontheroad (válaszként erre: 82. - Gomboc7)
2022. nov. 14. 21:09

De jó, nálunk egész éjjel megy a bugi odabent...napközben meg alszik 😅 Remélem ha kibújik fordítva csinálja majd. 😂

Én holnap megyek vércukorterhelésre, de remélem minden rendben lesz. Volt is valami "jele" , vagy csak a VCT lett pozitív?

83. Sz*
2022. nov. 14. 14:27

Sziasztok! Nálunk is minden rendben,22 hetes múltam ☺️ kb.2 hete már én is érzem a mocorgást és szépen növekszik a pocak is😁☺️

Nekem hó végén lesz a vérvétel, remélem a cukros része is rendben lesz.

2022. nov. 14. 08:14

Szia!


Mi is a 27. hétben vagyunk. Növöget, mozog, szépen beállt arra, hogy éjszaka alszik velünk, nappal meg mocorog. Remélem így is marad. 😅

Közben cukros lettem, a 160 gr CH-t kell figyelnem... Hát nem könnyű. Nem vészes, de szívesebben ennék egy kicsivel többet vagy ízesebbet.

Tegnap megvettük a babaágyat. 😊 Végre kicsit rendeződik a lakás, eddig csak gyűltek az apróságok. De még mindig tanácstalan vagyok egy csomó mindenben, több cucca lesz, mint amire számítottam. 🤣

2022. nov. 12. 09:36

Halihó Kismamik!

Ki hogy van? El vagyunk tűnve. Nőnek ezek a babák a pocakban? ☺

Mi 27 hetesek lettünk közben, nemrég voltunk 5D babamozin, élmény volt. ☺

80. Miracleontheroad (válaszként erre: 79. - Sz*)
2022. okt. 23. 11:30
Persze amit írtam,az erre az "ártalmatlan" keményedésre vonatkozik. Nyilván ha folyamatosan kemény, átmegy görcsbe, vagy egyre több lesz, fájdalmas, derékba sugárzó, akkor meg kell mutatni magad orvosnak. Én is kettesével szedem a magnerotot egyébként, nekem több séta után szokott keményedni vagy ha nagyon aktív a babó. Most töltjük majd a 24. Hetet.
79. Sz* (válaszként erre: 78. - Miracleontheroad)
2022. okt. 22. 19:19
Köszi,akkor majd 2-t szedek.Illetve idővel megszokom hogy ez így normális 😄
78. Miracleontheroad (válaszként erre: 77. - Sz*)
2022. okt. 22. 08:38

Szia!

A pocak keményedése normális, ahogy halad előre a terhesség. Kiválthatja a baba mozgása, ha tele a hólyag, ha többet sétálsz stb.

Magnerotból nyugodtan be vehetsz egyszerre kettőt is, illetve a nap folyamán még ha szükséges. A felesleges kiürül a szervezetből, túl adagolni nem igazán lehet, kárt nem tesz.

77. Sz*
2022. okt. 21. 16:34

Sziasztok!

Tudtok segíteni? Első baba lesz úgyhogy fogalmam sincs mennyire lehet kemény a pocak!?😏

Délelőtt nem de ebéd után és estére keményebb lesz meg mintha nagyobb is lenne.

Az első terhes gondozáson azt mondták később majd úgy szedem a magnéziumot ahogy akarom attól függ hogy keményedik a hasam...fél időben vagyok, múltkor kérdeztem azt mondták szedjek 500 mg.

A gyógyszertárban 500 mg Magnerotot adtak.Most akkor be vehetek többet is?

Nem megyek most dokihoz hogy megkérdezzem. Köszi 🙂

76. Miracleontheroad (válaszként erre: 75. - Gomboc7)
2022. szept. 29. 20:36

Elég látványos most már. Ezelőtt is látszott, de most biztosabb volt.

Igen, a koponya végű fekvés ideális a spontán szüléshez. Mivel neki még rengeteg helye van, valószínű forog még, később áll be a végső pozícióba.

Nekem a hátsó falon tapad a lepény, de én sem érzem régóta a mozgást.

75. gomboc7 (válaszként erre: 74. - Miracleontheroad)
2022. szept. 29. 18:59

Látványos volt a kukac? 😅

Jó, hogy te érzed, én még mindig kevésbé. Mellső fali a lelkem. Talán néha valami kotorászást érzek, de nem olyan biztos. Azt írták a papíromra, hogy fejfekvésű. Ez azt jelenti, hogy tulajdonképpen ha így maradna, akkor szépen ki tudna bújni?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook