Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 szeptemberi babák fórum

2021 szeptemberi babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
92. Bettiboldog (válaszként erre: 89. - Zsilla92)
2021. febr. 18. 20:48
Nahát szuper!!!🤗🤗🤗 Jó a szexmentesseg nem annyira,na de ez most másodlagos. Te is a 9.heten vagy?
91. Bettiboldog (válaszként erre: 86. - Fildus)
2021. febr. 18. 20:47
O,basszus! Sajnálom,hogy ennyire megviselt😔 hátha a 12.hettol jobb lesz! Dolgozol mellette?
90. nikkkancs (válaszként erre: 89. - Zsilla92)
2021. febr. 18. 18:03
Örülök, hogy minden rendben!!! ❤️
2021. febr. 18. 17:26
Sziasztok, na megvolt az ultrahank és minden okés volt, hallottam a pici szìvét és kaptam képet is.🥰 hát elolvadtam teljesen 🥰 annyit mondott a doki hogy vigyázni kell, mert nagyon közel van a méhszájhoz igy alig lehet együtt lenni párommal...
88. nikkkancs (válaszként erre: 83. - Fildus)
2021. febr. 18. 08:34

Üdv köztünk!

Boldog babavárást kívánok neked is! :)

87. fildus (válaszként erre: 85. - Bettiboldog)
2021. febr. 18. 08:18

Nekem sosem néztek inzulint, pedig terhességi cukor van.

PM nekem is 2019 novemberében derült ki. Senki nem foglalkozott velem komolyan, csak az üzemorvos a munkahelyen.


4.68-as tsh-ra kaptam 13 mkg syntroxint 2019 decemberében.

2020. februárban lement 2.9-re, majd novemberben 1.87-re. Így jött össze a baba. Január 11-én néztek újra tsh-t, akkor már 2.74 volt megint. Emelt a doki. Egy hétig felemásan szedtem, hogy ne rögtön az emelt adagot. Márciusban megyek megint laborba, hogy megnézzük, hogy a gyógyszer emelésre, hogy reagáltam.

86. fildus (válaszként erre: 84. - Zsilla92)
2021. febr. 18. 08:16

Szarul, őszinte leszek. Nekem mondjuk egyik terhesség sem volt egyszerű. Mindhárommal terhességi cukor, vérnyomás problémák voltak. A harmadik gyermekem előtt volt két vetélésem, harmadik pedig 34 hétre született.


Állandó hányinger, hányás. Van hogy napokig semmi, van hogy minden nap hányok, sokszor egy pohár viztől is képes vagyok.


De nem számít, a babáért mindent :)

2021. febr. 17. 21:29
Szia Fildus! Jó,hogy itt vagy! Gratulálunk! 🤗 Nálam ugyanez a helyzet. Pajzsmirigy alulműködés és 3ev 2ev várakozás.most még hozzácsapodott egy kis inzulin probléma is. Neked emelték eddig a gyógyszereden? Én is megyek jovoheten az endokrinologushoz,kíváncsi vagyok mit mond a gyógyszerekre.. teljesen sokkolt,hogy hirtelen ennyi bajom kiderült. Előtte soha nem volt semmi,de amióta a kisfiam megszületett teljesen felhagytak a sporttal pedig előtte futottam és edzőterembe jártam.
2021. febr. 17. 20:37
Gratulálok a gyerkőcökhöz és a leendő kis aprósághoz 😊 neked hogy tellik a terhességed? Rosszullétek stb? Hogy viseled? 🙂
83. fildus
2021. febr. 17. 18:34

Sziasztok,


jelenleg egy 3 gyerekes 40 éves anyuka vagyok (12/10/4 évesek), és pocakomban egy majdnem 12. hetes manó. Szeptember 6-ra vagyok kiírva eredetileg, december 27-én teszteltem pozitivat.


PM alulműködésem van, amire syntroxin 25 mkg-t szedek, havonta ellenőrizve van. A PM miatt majdnem egy évig nem jött össze a baba.

2021. febr. 17. 15:53
Szia Fildus, üdv a csapatban 😊 mondasz pár szót magatokról? 🙂
81. fildus
2021. febr. 17. 14:32
Sziasztok, én is szeretnék csatlakozni hozzátok :)
80. nikkkancs (válaszként erre: 79. - Bettiboldog)
2021. febr. 16. 15:54

165cm magam vagyok. Ez az 54kg nekem már így is csúcs kategória! 🙈 Az első terhessègem 50kg-al a másodikat 48kg-al kezdtem!

Èn igyekeztem mindig " lazán" kezelni ezeket a dolgokat, persze más ha valakinek olyan előzmènyei voltak! Nekem az összes terhessègem már 6-7hetesen tudta a család, ès a legutóbbinál 11 hetesen már vettem ezt azt 🤭 Most is az a tervem hogy nagyjából a 12 hèt után elkezdem összeszedegetni amiket már elajándèkoztam! Nyáron nagy pocakkal már nem biztos hogy kedvem lesz hozzá! ☺️

2021. febr. 16. 14:08
54kg ?? Wao? És hány centi? Én kilóban nem változtak -még.. de a hasam ön nekem sem kényelmesek már a gatyok. Én még nem nézek se neveket,se semmit ami a babával kapcsolatos,majd csak,ha megvan a genetikai eredmény. Az meg két hét és akkor utána talán végre el merem hinni,hogy mi is történik. Türelmes vagyok,szépen várok. Egy valamivel játszom gondolatban,ha minden ok és megtudtuk a német,akkor azt szeretném azzal a fancy módszerrel elmondani a többieknek,hogy mondjuk kipukkasztunk egy lufit. Még a kisfiam arcára is kíváncsi leszek,ha megtudja,hogy kisoccse vagy kishuga lesz.
78. nikkkancs (válaszként erre: 76. - Bettiboldog)
2021. febr. 16. 11:15

Èrtjük! Megèrtjük! ;) ❤️

Èn ma teljesen átpakoltam a holmijaimat a szekrènyemben! Kiszedtem mindent amibe már nem fèrek bele, mert bizony a kis passzos farmerekbe esèlyem sincs! 🤣🙈 Jelenleg 54kg vagyok de a hasam akkora mintha 20hetes lennèk! Puffadok mèg nagyon, de csak kismama naciban èrzem jól magam mert ha leülök minden szorít! :/

Ma kezembe akadt a legkisebb fiam első rugdalózója is! Elkapott a fèszekrakó ösztön! 🤣

2021. febr. 16. 08:26
Akkor akár= akkorákat
2021. febr. 16. 08:25
Hat én akkor akár kacagok,hogy nagy sietve az új telomrol miket sikerül írnom. Nézzétek el nekem,nem vagyok ám fogyatékos teljesen csak egy elfoglalt és terhes anyuka,aki nem szeret a telefonon potyogni. Új=uh autóban=sztk.
2021. febr. 15. 19:51
Minden ok ,volt szivhang es megfelelően nőtt is a babszem. Azért gondoltam,hogy hasi új lesz,mert én többször voltam ilyen fiatal terhességgel az autóban,és ott mindig az volt😳
2021. febr. 15. 19:30
Tudtommal 12. Hétig tuti hüvelyi UH van mert annyira kicsi a baba hogy igy jobban "közelebb" tudnak nézelődni a dokik, jobban mérhetők a számok stb. Szerintem ruházz nyugodtan, bár a legjobb hogy fel tudj mindenre készülni a cicanadrág egy hosszìtott ruhaval ami fenék alá ér. Vizsgálat előtt megkérdezed hogy fogják csinálni és ha hasi csak felhuzod a felsőt, de " véd" a cicanaci,ha meg hüvelyi akkor az a kis ruha hosszìtás tud takarni mindent a kellő pillanatig😉😅
73. nikkkancs (válaszként erre: 71. - Bettiboldog)
2021. febr. 15. 18:04

Nálunk a 18.hètig hüvelyi uh van!

De nagyon sok helyen olvasom, hogy eltèrő lehet a protokoll.

Èn mivel ugyan oda járok mindig ott ez a szabály! Hasi uh csak 18.hèttől!

2021. febr. 15. 17:17
Ezzel pocsoltem el most otthon az időt. Tunodtem,hogy ha hüvelyi akkor ruhát veszek fel és csak szépen fellibbentem a fátylat. De ha mégis hasi lesz,akkor még ülhetnek ott egy szál popoban a hónaljig húzott ruhamban. Nem vagyok ám analfabéta,csak telóról vagyok és hülyéskedik.
2021. febr. 15. 17:15
Tőletek is megkérdezem lányok, szerintetek a 9.héten hasi vagy hüvelyi uh-ra számítanak?
70. nikkkancs (válaszként erre: 69. - Réki2)
2021. febr. 15. 11:14

Parázni mindig lehet min! :)

Èn sem hittem hogy 4.babánál fogok...de bizony szoktam! 🤭

69. Réki2
2021. febr. 15. 08:44

Jó reggelt!

De jó olvasni, hogy így belendültetek a hétvégén! 😊

Üdv a csapatban, Zsilla! 😉

Lekopogom, de nálam is mintha enyhülne a hányinger végre! Jó lenne, ha így maradna:)

Képzeljétek mi múlt hétvégén nekiültünk az utóneveknek és viszonylag nagy egyetértésben találtunk is egy-egy lehetséges nevet. Ha lány, akkor Tamara Nóra, ha fiú, akkor Dániel.


Elhiszem, hogy mindenki várja a következő ultrahangot, én is alig várom már, hogy ismét lássam/halljam a kis csöppet. Sajnos 9. hét helyett 10. hét elejére kaptam csak időpontot, úgyhogy nekünk március 2. lesz a következő látogatás. Utána meg már nagyon rövidesen a genetikai is... Azt én nagyon várom. Addig el sem merem igazán hinni. (lehet én is túl parás vagyok...?🤔)

68. nikkkancs (válaszként erre: 67. - Bettiboldog)
2021. febr. 15. 08:16

A nagyiam Bence, a lányom Mira, a legkisebb fiú pedig Mátè :)

Most is B betűs nèvben gondolkozom!

Nálunk az a durva hogy amikor kigo doltunk egy nevet hogy na majd az lesz a következő akkor addigra sógornőm beelőzött 🤭 aztán amikor a kislánynak kerestünk nevet, az első az Anna volt, de rájöttünk az nem jó mert sógornő kislányának második neve ez. Aztán fèrjnek tetsztett Adèl, de ez sem jó mert a másik kislány neve ez! 🤣 (Ott 5gyerkőc van) aztán amikor már terveztük a 3. babát a fèrjem kikelentette ha törik ha szakad Vince lesz...aztán láss csodát a sógornőmnek 3 lány után fia született ès Vince lett a neve! 😔 Na akkor megbeszèltük hogy többet nem tervezzük meg előre!!! 🤣🤣🤣

2021. febr. 14. 21:59
Na nekünk a névválasztás nem az erősségük. A kisfiamnál 8 hónapig nem volt egy árva használható ötletünk sem. De mégis hívjunk kellett addig is valahogy, így a kettőnk nevéből(Zsolti,Betti) lett Zsobi. Na ez úgy rajta maradt,hogy mindenki így hívja . Kivéve Mamát, ő a nevén szólítja,ami végül Zénó lett. Neked,hogy hívják a gyerekeket Nikkkkancs? Szép neveket választották Zsilla❤️
66. nikkkancs (válaszként erre: 64. - Zsilla92)
2021. febr. 14. 19:40

Nekem most nagyjából semmilyen megèrzèsem nincs a nemèvel kapcsolatban! Ha a rosszullèteimet nèzem akkor most is kb annyira vagyok rosszul mint a fiaimmal...a lányommal nagyon hánytam, most az nincs! Igazából a fogantatását tekintve sem tudom belőni hogy pontosan mikor 🤷

Neveket illetően vannak már elkèpzelèsek, de mèg nem vègleges! Akkor szeretnèk jobban ráfeküdni a tèmára ha elèrjük azt az időt hogy már nemet is tudnak nèzni :)

Amúgy nekem is mindig vannak paráim, hiába 4. babám! 🙈

65. nikkkancs (válaszként erre: 63. - Bettiboldog)
2021. febr. 14. 19:37
Nekem van 2 fiam ès 1 kislányom, ezáltal titkon egy ici picit kislány felè hajlok, de mivel nálunk ő most egy meglepetès baba, így a neme is az lesz nekem! Legyen akár kisfiú, akár kislány 🥰 ès ahogy mondod is...CSAK EGÈSZSÈGES LEGYEN! :)
2021. febr. 14. 19:16

Akkorr én szerencsésnek tudom mondani magam mert hányni nem hányok. Na még az hiányozna...

Mivel első babás vagyok mindenki kérdezi mit szeretnénk, de tényleg őszinte szìvvel mondom azt hogy mindegy. Sajnos tényleg annyira félek hogy nehogy baj legyen, pl parázok hogy nem lesz szìvhang csütörtökön vagy attól hogy a genetikain valami találnak hogy tényleg csak az a kìvanságom hogy egészséges legyen. De am van egy megérzésem hogy lány lesz, múltkot ezzel is álmodtam. Ha kislány lesz akkor Bátori Lia Emma lesz a neve, ha fiú akkor Bátori Milán😊 ti hogy vagytok a nemmel és névvel?

2021. febr. 14. 18:41
Hat ez nagyon jó, hogy mindegyikőnk szenved. Nem tudom miért, de sokkal könnyebb,ha tudod,hogy más is pont ugyanazoktól szenved. Én 2-3hete nagyon szenvedek. Egészen apró adagokat tudok enni, és utàna is azt érzem ,hogy a torkomig van a kaja. Szinte semmilyen eédesség nem esik jól, és ami az előző terhességeimnél egyáltalán nem volt az a szuper hirtelen előtőrő hányás. Szörnyű! Meghalok a kefírért,amit nem ettem szerintem évek óta. A férjem vett magának, nézegettem, beleettem. Hát én majd behugyoztam a gyönyörtől, ahogy az a hideg ,savanykás cucc lefolyt a gyomrom a..waoo régen max a sajttortának örültem volna így. A kávé az egyáltalán nem megy, egyik nap még semmi bajom nem volt vele,másik nap már a szagától is öklendeztem. Na és nektek van valami kívànságotok a baba nemével kapcsolatban? Én eddig sose értettem,amikor azt mondták,hogy csak egészséges legyen. Mindig azt mondtam,jó ok, de fiú vagy lány? Hát most teljesen őszintén mondom, hogy olyan édes mindegy. Csak EGÉSZSÉGES LEGYEN!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook