Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 szeptemberi babák fórum

2021 szeptemberi babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
152. Bettiboldog (válaszként erre: 150. - Fildus)
2021. márc. 2. 13:09
Ó ez engem nagyon érdekelne! Hogy működik ez a 165gr -os diéta?tudom olvassák el,de jobban szeretném valakitől hallani,aki már csinalja! Milyen ételekből tudod összeállítani és egyáltalán hogyan? Az durva ,hogy terhesen fogsz, ez nekem mindig csodálatra méltó volt
151. fildus (válaszként erre: 147. - Bettiboldog)
2021. márc. 2. 08:58
Egyébként januári, márciusi és májusi gyerekem van :D
150. fildus (válaszként erre: 148. - Bettiboldog)
2021. márc. 2. 08:58

Én a másik véglet vagyok, fogyok folyamatosan.

Mindhárom terhességemnél ledobtam 15 kilót.


Jelenleg 7 kg minusznál vagyok, 13+2 naposan.


Terhességi cukor miatt diétán is vagyok, emellett rókakoma sem hagy békén, egész nap bármikor fellép. 165 gr ch diétán vagyok, napi 5ször eszem, 3 óránként. Teljesen kiiktattam a cukrot.

149. fildus (válaszként erre: 147. - Bettiboldog)
2021. márc. 2. 08:44

Mert augusztus 1-ig van szerződésem az albérletbe, augusztus 7-14 között van lefoglalt, kifizetett nyaralás.

Szóval augusztusban vár ránk egy költözés is. Ezért nem szeretném, ha hamarabb érkezne.


A fiam 34 hétre született, nem kevés átszervezést igényelt, mert mozaik család vagyunk.

2021. márc. 2. 06:37
Lányok! Engem egyre jobban aggaszt a hízás.. aki ilyen típus,mint én annak nincs valami bevált tippje? Hogy lehet ezt megfékezni? Nem a plussz elfogadott 8 kilótól félek,hanem mondjuk a plussz 18-tól. Úgy,hogy már van rajtam az előzőből +13. Gondoltam valami Bakker étrendre is, van terhes etrendjuk is. Vagy valami 160grammos diéta. Ti próbálták már valamelyikét?
147. Bettiboldog (válaszként erre: 145. - Fildus)
2021. márc. 2. 06:34
Mi a baj az augusztusi gyerekekkel? Vagy az augusztusi szülés nem jó? Én a meleget nagyon nem bírom. Amulok el már a 25 foktól, el se tudom képzelni milyen lesz nyáron balnahassal🙄😂. A kisfiam márciusi,így vele télen voltam nagyon terhes. Az jó volt,csak kabátot nem találtam magamra.
146. Bettiboldog (válaszként erre: 144. - Zsilla92)
2021. márc. 1. 19:50
Ooo,ne is mondd! Kb ugyanígy vagyok. És nekem elmúlt a hányinger,jött helyette a folyamatos éhségérzet. Most értem haza a vérvétel. Csináltak egy ultrahangot is a múlt heti 22mm-bol lett 38mm. Ami kicsit hihetetlen.
145. fildus
2021. márc. 1. 08:45
Eredetileg szeptember 8ra voltam kiírva, most már ez módosult szeptember 4-re, azért remélem nem lesz augusztusi gyerek :D
2021. febr. 28. 18:09
Én múlt héten mentem shoppingolni mert már muszáj volt...kényelmetlenek amik vannak, sajnos nem oont a baba miatt hanem mert sikerült vagy 10 kg-ot felszedni az elmúlt 5 hónapban...😠 ma azért nézegettem a hasam és anyukám is mondta szombaton hogy ez már nem csak a karácsonyi töltöttkáposzta, azérz látszik már 😅 csak nyilván a baba fölött még van az a bizonyos +extra réteg ami még dob a méreten 😅de am cuki poci😂kár hogy itt nem.lehet képet küldeni...
2021. febr. 28. 14:17
Én holnap megyek a magzati DNS tesztre. Nagyon izgulok! Egyébként én itthon vagyok , a kisfiam szeptemberben kezdte az ovit,de még mindig nem sikerült igazán a beszokás,végül ovit is kell váltanunk.igy,hogy terhes vagyok maradok itthon. Nektek nő már a hasatok? Én most csak ruhában bírom magam elviselni. A bátyám rém kényelmetlenek.
2021. febr. 28. 09:33
Nekem is ez volt a 2. indok, hogy megvettem. Tényleg megnyugtat nagyon hogy 2 uh között hallom hogy minden ok🙂 nekem a múltkor a dokim azt mondta, hogy ha kövinek megyek hozzá (14.hét) és ha nagy kukaca van az már látszódni fog és talán tudunk majd nemet is 😊ki mikor megy genetikaira? Valamint ti már munkahelyen bejelentettétek már?
141. Bettiboldog (válaszként erre: 138. - Zsilla92)
2021. febr. 27. 20:18
Én használtam ilyet az első terhességem alatt, de csak később. Az eszembe se jutott eddig, hogy most is elővehetném. Köszi az ötletet😁😁😁! Mekkora megnyugvás már tényleg. Én amikor uh-ra megyek, annyira be vagyok tojva miközben az orvos keresi a babát,hogy már volt olyan,hogy közben kérdezett tőlem ,de én meg sem hallottam,csak kerestem a monitorra. A múltkor meg azt mondja közben,hogy hallja valami kisfaszú túráztatja kint a kocsit(nagy brümmögés hallatszott) én még felkapták a fejem a monitorra meredésből, hogy micsoda??? Kisfaszú??? Azt hittem a gyerek nemére gondol.
140. zsilla92 (válaszként erre: 139. - Réki2)
2021. febr. 26. 19:28
Én se gondoltam volna d3 egy facebook csoportban olvastam hogy valaki már az en időmben is próbálta és hallotta, így vettem is az irányt és vásároltam egyet. Nem gondoltam volna hogy én is hallani fogom de mégis😊 ma délután is kipróbáltam és ismét meglett de estére meg elbújt 😅 szórakozok velem már most 😂
139. Réki2
2021. febr. 26. 18:50
De jó! 😊 Én nem is hallottam még ilyenről, h ilyen korai terhességnél lehet külső kütyüvel is hallgatózni! 🥰 (Bár ez nem mérvadó, én irtó tájékozatlan vagyok) nálunk szerencsére bejöhetett apa is, így 6 hetesen ketten hallottuk meg először ahogy kalimpál a kis szíve. Legközelebb kedden megyünk, de nagyon várom már, rég volt az a 6 hetes, remélem rendben fejlődik azóta. Biztos megnyugvás két ultrahang között is hallgatózni 😊
2021. febr. 26. 16:28
Sziasztok, valakinek van baba szìvhang figyelője? Vagy használta már terhessége során? Mi tegnap előtt vettünk egyet és kipróbáltam, 1.nap semmi de másnap megtaláltam a Babót és apával hallgattuk este a kis szìvét 🥰 olyan jó volt hogy együtt tudtuk ezt átépni, mert sajnos ugye orvoshoz nem jöhet be így ki van zárva ezekből a dolgokbol sajnos de ezzel a kis kütyüvel kicsit részese lehet😍
2021. febr. 25. 20:36
Hála égnek hogy se bajod nem lett és hogy túl vagy rajta. Sokat gondoltam ma rád❤ én is remélem hogy lesz még egy kis picikétek aki épségben megérkezik hozzátok 🙂
2021. febr. 25. 18:50
Köszönöm nektek! ❤️🌷
135. Réki2
2021. febr. 25. 16:13
Jaj, örülök neki én is, hogy túl vagy rajta. Sok erőt és kitartást kívánok a következő hetekre! Azt követően pedig egy egészséges, gyönyörű babát könnyű terhességgel, amikor szeretnétek! :)
134. Bettiboldog (válaszként erre: 133. - Nikkkancs)
2021. febr. 25. 16:06
Hál istennek! Örülök, hogy túl vagy rajta! Én is kívánom,hogy legyen egy szivárvány babás ezek után!❤️
2021. febr. 25. 15:43

Sziasztok!

Túl vagyok a műtèten! Este beindult a vetèlès, de lefeküdtem ès pihentem, nem volt durva...kibírtam reggelig. Már vèrezve mentem be a műtètre. A tesztem reggel megjött, ami negatív lett aztán csináltak gyors pcr tesztet is a műtèt előtt az is negatív lett!

Kis angyalkám elment! 🕯️😔

De bízom hogy az èlet megajándèkoz egy 🌈 babyvel mèg! ❤️

2021. febr. 25. 13:44
Szia Nikkancs, hogy vagy? 😕
131. Bettiboldog (válaszként erre: 129. - Nikkkancs)
2021. febr. 25. 06:35
Jézusom! Ez nagyon durva! De figyelj mar,mi lenne ,ha pozitív lenne a covid teszted???? Akkor meddig várnának??? Mi most estünk át a covidon és egy hónapig mutatott pozitívat a teszt. Akkor egy hónap nem végeznének el egy ilyen fontos műtétet??? Ez nem egy mandula kivétel könyörgöm! És az egy kórház be lehetne öltözni és fertőtleníteni! Felháborító ez az egész fejetlenség a vírussal kapcsolatban. Ha mindenki,mindenhol ennyire betartania a szabályokat, meg akkor is azt mondanám,hogy a kórház,ahol emberi eletekrol beszélünk az legyen már kivétel. De nem tartják be! Látom és tapasztalom a saját környezetemben,hogy 10nap tünetmentesek után engedik vissza a kontakt személyeket teszt nélkül a munkába,az óvodába mindenhová. Hogy?? Az oviban 14dolgozo lett covidos, 10 nap múlva mehettek vissza dolgozni mindenféle teszt nélkül,sot a többi munkatársat sem tesztelték,hogy esetleg ki fertőződött még meg? Nagyon sajnálom,hogy ezt így kell atelned. Ügyes vagy,hogy elmentél magán úton teszteltetni. Nagyon szorítok,hogy a sikerüljön a héten túlesned rajta
130. Réki2
2021. febr. 24. 19:09

Jaj, Nikkancs, de sajnálom. :( Én elképzelni sem tudom, hogy mit érezhetsz most, de nagyon drukkolok, hogy holnap sikerrel végre tudják hajtani a műtétet! Borzasztó ez a jelenlegi állapot, hogy negatív teszt nélkül egy lépést sem tehetsz.


Én jól eltűntem, bocsánat, de annyira rosszul voltam az elmúlt napokban, hogy létezni is alig tudtam. Kénytelen voltam táppénzre íratni magam. Ma először végre picit élhetőbb a helyzet. :)

129. nikkkancs (válaszként erre: 127. - Fildus)
2021. febr. 24. 09:22
Illetve nekem most nem csak 1 hetet várnának ha a covid tesztet nem csináltatom meg hanem 2-t! Így is borzasztó együtt èlni a tudattal, nem mèg cipelni a terhèt hetekig! 😔
128. nikkkancs (válaszként erre: 127. - Fildus)
2021. febr. 24. 09:17

Èrdekes! Nekem amikor kiderült anno hogy megállt a babám szívhangja, az orvos már telefonált is be a kórházba ès másnapra kaptam is az időpontot műtètre! Azt mondta nem várja meg hogy át kelljen èlnem a spontán vetèlèst!

Szerintem orvosa válogatja!

127. fildus (válaszként erre: 126. - Nikkkancs)
2021. febr. 24. 08:35
2016 januárjában (sehol nem volt még covid), is egy hét után műtöttek meg, mert nem volt tünetem. Pedig elhalt a babám.
126. nikkkancs (válaszként erre: 120. - Bettiboldog)
2021. febr. 24. 08:19
Sajnos nem egy egyszerű menet ez így ilyen covid idejèn! :/ Az embert totál hülyènek nèzik!🥴 Levettèk a pcr tesztemet hètfő reggel,majd kedden közöltèk hogy nem èrtèkelhető, így nem műtenek meg csak jövő kedden, majd egy ismètelt teszt után. Termèszetesen nem hagytam annyiban! Inkább mèg aznap kifizettem ès magán úton levetettem a pcr tesztet aminek ha mindne igaz ma lesz eredmènye! Így ha az megvan ès negatív akkor holnap reggel 9-re mehetek a műtètre! Az ember esze megáll komolyan, hogy mièrt kell ennyire szivatni az embereket? Pár ève nemhogy heteket de mèg napokat sem várattak ilyen esetben! Borzalom!
125. fildus (válaszként erre: 118. - Nikkkancs)
2021. febr. 23. 10:52

Kétszer is átéltem ezt, sajnos tudom milyen :(

Sok erőt és kitartást, és remélem hamarosan lesz egy szivárvány babád!

124. fildus (válaszként erre: 122. - Bettiboldog)
2021. febr. 23. 10:51

Igen, 9. héttől lehet egyébként.

Nekem pont 12 hetesen vették le Istenhegyi géndiagnosztikai központban.


Kombinált teszt, nifty teszt, és genetikai 12. heti uhi, 245 ezer forint volt. A kombi tesztnek még aznap lett eredménye!

2021. febr. 23. 08:54
Nálunk a doki az UH felvételből számolta, vagyis a gép számolta ki h 9 hét 4 napos a baba, CRL méretből ami 27,78 mm besacolta a gép hogy mennyi idős, de a mensiből számolva 9 hét 5 napos volt az ultrahangkor. Valószìnűleg , sőt biztos is 1 nappal később volt ovulávióm mint a ciklus 14. napja. ( ovu teszteztem foyamatosan ) Ma pedig 10+3 napos vagyok😊
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook