Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 szeptemberi babák fórum

2021 szeptemberi babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
62. nikkkancs (válaszként erre: 61. - Zsilla92)
2021. febr. 14. 15:04

Nekem olyan nincs amit nem kívánok! 🤭 Èn kb mindent kívánok! Már kovászos uborkát is vettem mert megvoltam veszve èrte hogy nekem azonnal kell, nem várom meg a nyarat amíg csinálok sajátot! 🤣

Az èdessèg talán most nem csúszik annyira, inkább valami rendes kaja. 🤭

61. zsilla92 (válaszként erre: 60. - Nikkkancs)
2021. febr. 14. 12:35
Szegény...kitartást. nekem sokat segìt ha mindig rágcsálok valamit. 1-1 db Tuc keksz vagy valami. Én tegnap megörültem hogy tudok enni húst, gyorsan rantottam is csirkemellett ( baba előtt húst hússal ettem de most a szagától is rosszul vagyok) ma meg brassóit dobtam össze de párom kostolgatta mert a gondolattól is elment a kedvem. De hála anyukám hoz ma kis nudlit 😊 ti mit nem kìvántok amit előtte imádtatok?
60. nikkkancs (válaszként erre: 59. - Zsilla92)
2021. febr. 14. 10:56
Nekem a tegnapi nap " elkiabálás" után ma visszajött az èmelygèsem! 🤭🤢 Kitartás csajok..lassan itt a 2. trimeszter!!!
59. zsilla92 (válaszként erre: 57. - Bettiboldog)
2021. febr. 13. 21:05
Borzasztó lassan tellnek a napok az UH-ig...😅 én 3,5 hete várok de már tűkön ülök. Amikor először voltam csak szikhólyag látszott (5+6 hetesen). Furi lesz látni majd a kis emberi formájú apróságot és tudatosul hogy na itt tényleg van "valami"🥰 kitartást csajok mindenféleképp irjatok mi volt, nagyon kìváncsi vagyok mindenkire 😊 addig is kitartást és émelygés mentes napokat 😅
58. nikkkancs (válaszként erre: 57. - Bettiboldog)
2021. febr. 13. 20:54
Drukolok! Ès várlak az eredmènnyel! :) Èn szerdán megyek dokihoz, de uh lehet hogy csak csütörtökön lesz vagy pènteken! 🤷
2021. febr. 13. 17:33
Szia zsilla! Örülünk,hogy te is itt vagy! Én is ma lettem 9 hetes😁. Én sem merem még elkiabálni,de ma végre normálisan tudtam enni,nem volt émelygés. Nem bànnám ,ha így maradna. Mintha a covid is múlna, szóval talán visszatérhetnek a normál napokhoz. Én hétfőn megyek uh-ra. Szorítsatok!
56. nikkkancs (válaszként erre: 55. - Zsilla92)
2021. febr. 13. 16:48

Nekem is talán most van múlandóban a hányinger, de nem kiabálom el mert van hogy a 10.hèten meg visszajön! 🤭 A cicim nekem is nagyon èrzèkeny ès meg is duzzadt, fura hogy újra belefèrek a melltartóimba amiket szoptatás alatt hordtam! 🙈🤣

Az alhasi fájdalom nekem is most kezdődik, ami egyre erősebb lesz majd, szúrkálás, feszülès. Növöget a mèhünk, na meg a baba! :)

55. zsilla92 (válaszként erre: 54. - Nikkkancs)
2021. febr. 13. 13:53
Én is gratulálok Nektek🙂 4. Baba az nem semmi😉 le a kalappal előtted. Te hogy bìrod? Hábyinger stb? Én alig birtam a hányingert de kb 1,5 hete már aránylag jobban vagyok, 10es skálan már csak 3-4-es de a 6-8. hétig 8-9-es is volt. Ezen kìvül a mellem iszonyatosan fáj, szegény parom megölelni sem mer már mert folyton sipákolok hogy fáj😅 most pár napja egyre jobban erzek kisebb szurkálasokat egyszer jobb oldalt aztán bal oldalt meg itt ott🤣
54. nikkkancs (válaszként erre: 53. - Zsilla92)
2021. febr. 13. 13:27

Szia!

Üdv közöttünk! :)

Gratulálok a picihez! Várjuk majd a beszámolót az uh után! :)

Èn ma vagyok èppen 8 hetes, 4.baba! :)

2021. febr. 13. 12:44
Sziasztok, de örülök hogy erre a csoportra találtam😀 én is szeptemberre várom az első babánkat, pontosabban szeptember 19-re. 29 éves vagyok és jó érzés hogy kiírhatom magamból a tapasztalataimat. Ma vagyok pont kilenc hetes és csütörtökön megyek ultrahangra ahol hallhatom először a kis szìvét🥰 nagyon nagyon várom, remélem minden rendben lesz. Sajnos kicsit para mami vagyok és beparázok minden apró fura dologtól. Valaki van hasonló cipőben?
2021. febr. 13. 10:21

Ki mikor megy orvoshoz legközelebb? :)

Nekem elvileg már csak 4 nap, de uh nem biztos hogy lesz rögtön! Pedig nagyon várom!

2021. febr. 12. 08:18

Oh ne is mondjátok csajok!

Ugyan èn nem dolgozok,mert ugye a legkisebbem mèg itthon van! Szóval nálunk úgy nèz ki, hogy reggel felkelek (6:50) nagy fiúnak csinálok kaját, közben küzdök hogy mèg ne hányjak èhgyomorra! Aztán öltözès, kèszülès...aztán irány a suli! Kocsival 5perc de reggel kb szana meg szèt fagytam! 🥴 Aztán haza, a kisebbeknek reggeli mert jelenleg az ovis is itthon van, náthás! Nagy nehezen 2 èmelygès közt megkávèzok, (mellè valami kis keksz vagy babapiskóta) amúgy visszajönne! 🥴🤢 Aztán megemelem a kis popóm ès mehet a mosás, ágyazás, rend rakás ami kell ..aztán ebèd főzès, aztán gyerekèrt suliba! D.u szoktam kicsit ledőlni amikor már mindenki otthon ès nyugi van! Estère meg robbanok mert őrültek háza van...zsibong az összes gyerkőc! 🤣🤣🤣

50. Réki2
2021. febr. 11. 13:49
Drágák vagytok, köszi a biztatást!! 😘
49. Bettiboldog (válaszként erre: 47. - Réki2)
2021. febr. 11. 13:09
Ne viccelj! Egy hős vagy,hogy bejársz dolgozni, ilyen állapotban ellátod a munkád! Nekem az is feladat,hogy reggel felkelek összekaparjam magam és ellássam a 4éves gyerekemet. Közben meg nagyokat pihenek. Most azt mondtam,hogy annyit pihenek amennyit csak bírók. És bírok ám nagyon sokat.😁 És milyen jó,hogy találtál két ilyen tapasztalt,okos nőt! Tőlünk nyugodtan kérdezhetsz😁🧐. Legfeljebb mi se tudjuk
48. nikkkancs (válaszként erre: 47. - Réki2)
2021. febr. 11. 12:56
Ne izgulj! Mindent időben fogsz csi nálni! Nekem pont az a bajom, hogy van már 3 gyermekem ès mègis " ráèrek" agyalgatni meg naplót írni meg ilyesmi! 🤣 Pedig azt gondoltam volna hogy ezt már tök lazán fogom kezelni ès amikor majd menni kell dokihoz akkor kapkodok hogy jaj majd elfelejtettem! 🥴 Ennek ellenère számolom vissza a napokat hogy mikor mehetek mintha csak első baba lenne!
47. Réki2
2021. febr. 11. 12:16

Szerintem is minden rendben lesz, szeptember a szerencsehónapunk, lányok! 🥰

Jajj olyan "butának" érzem magam így a hozzászólásaitokat olvasva. 😖 Én el vagyok foglalva a hányinger elleni küzdelemmel és a munkám vállalható szinten történő ellátásával az álomkór ellenére, fogalmam sincs, hogy mikor mit kellene intézni. Pedig tudom, hogy lassan eljön az ideje, hogy kicsit jobban odafigyeljek ezekre is. 🥴

46. Réki2 (válaszként erre: 41. - Bettiboldog)
2021. febr. 11. 12:11
Nem tudom pontosan, hogy mik a lehetőségeim, következő alkalommal megbeszélem a dokival.
45. nikkkancs (válaszként erre: 44. - Bettiboldog)
2021. febr. 11. 08:40

Minden rendben lesz! 🍀❤️

:)

2021. febr. 10. 18:54
Azért 13 évvel ezelőtt nyilván sokkal fejletlenebb el voltak még ezek a dolgok. Nálunk fel sem merült,hogy baj lehet,hiszen volt már egy teljesen egészséges kisfiunk. Én akkor voltam 36. Aztán mégis megtörtént a baj. Na majd csak túlleszünk ezen a pár héten, aztán jöhet a boldog kereskedés.
43. nikkkancs (válaszként erre: 40. - Réki2)
2021. febr. 10. 08:21

Nem sok idő van már addig! :)

Èn is jövőhèten megyek dokihoz, akkor leszek 8+4, utána a kövi időpont a 12.hèt lesz! Közben mèg persze el kell intèznem a háziorvost, vèdőnőt, vèrvètelt, fogászatot, sőt nekem szemèszet is kell (nagyon rossz a szemem).

42. nikkkancs (válaszként erre: 41. - Bettiboldog)
2021. febr. 10. 08:19

Persze így teljesen èrthető!

Nálunk szerencsère nem volt mèg ilyen jellegű problèma. Ha indokolt lenne termèszetesen megcsináltatnánk! Egyèbkènt nem tudom mennyire megbízhatóak ezek a " tesztek" nővèremnek annak idejèn csináltak magzatvíz minta vètelt ès teljesen megijesztettèk hogy a babájának Edward szindrómája van mert valami kromoszóma eltèrès van! Hozzá kell tennem hogy a kislány azóta 13èves ès semmi baja!

2021. febr. 9. 18:29

Nálam a köröm is indokolja és az, hogy volt már egy beteg babának. Az ultrahangon nem is vették észre semmit,pedig a 12. Új is megvolt addigra. Csak a vérteszt mutatta ki,hogy baj van. A történtek után nekem elképzelhetetlen, hogy ne csináltassuk meg. Be is golyoznék 9 hónapig. Sajnos még így is nagyon aggódom.

Réki te melyik DNS tesztet csinàltatod?

40. Réki2
2021. febr. 9. 15:47

Én szeretném megcsináltatni a vérvételt igen. Igazából nem indokolja semmi, csak, hogy a lehetőségekhez képest biztosra menjünk.

Nagyon várom már a 12. hetet, úgy érzem akkor egy kicsit jobban meg tudok nyugodni és elhinni, hogy mi is történik.🥰

39. nikkkancs (válaszként erre: 38. - Bettiboldog)
2021. febr. 9. 09:04

Èn is bízom benne!

Èn csak kombinált tesztet csináltatok a 12.hèten, nekem ez benne van a terhesgondozásban!

Dns vizsgálatot nem, egyik tehessègem alatt sem volt ilyen, illetve a korom sem indokolja!

Nálad mi miatt esedèkes ez?

2021. febr. 8. 17:07
Na szuper! Akkor mind ugyanúgy kìnlódunk. Abban bízom,hogy csak 12.hétig tart. Az orvosválasztás engem is stresszel. Mármint az,hogy nem lehet. Én szeretnék orvost választani,nagyon is fontosnak tartom. Sajnos volt már probléma a családban szülésnél, úgyhogy én azt vallom,hogy addig nem lényeges az orvos, ameddig nincs komplikáció. Reménykedem,hogy ezt a nem választhatsz orvos hülyeséget eltörlik addigra. Ti csináltatok magzati DNS vizsgálatot?
37. nikkkancs (válaszként erre: 36. - Réki2)
2021. febr. 8. 15:35
Hát mivel az új törvèny szerint nem szülhetsz választott orvossal, így nem! Nekem dokira egyèbkènt "nincs is szüksègem" nekem csak a szülèsznőm kellene akinèl legutóbb szültem de elvileg őt sem lehet! Orvoshoz akihez járok ő megcsinálja a gondozást, szülni meg majd akihez kerülünk! De bízom benne hogy ez mèg szeptemberig változik!
36. Réki2
2021. febr. 8. 15:13

Sziasztok!


Nálam is hányinger és naggyon durva fáradtság... 😖 😴 A legfurább az, hogy múlt héten már jól voltam, azt hittem, hogy túl is vagyok ezen. De képtelen vagyok normálisan teljesíteni a munkahelyemen, ami azért is gáz, mert egyelőre senki nem tudja. 🤣🤣

Nektek megvan már egyébként a dokitok, akinél szülni szeretnétek? Párotok mennyire szól bele a döntésbe?

35. nikkkancs (válaszként erre: 34. - Bettiboldog)
2021. febr. 8. 14:28

Szia!

Èn egèsz nap a torkomban èrzem a gyomrom! Folyamatos rossz íz van a számban! Mindentől öklendezem, a fogmosás kèsz vicc! 🤣 Így közel a 8.hèthez már azt várnám hogy múljon, de most jön csak a java!

Nálam amúgy egy ilyen kissè levert hangulat a jellemző, meg baromi sokat ülök, fekszek...hiába lenne millió dolgom. Iszonyat lusta vagyok! 🥴

2021. febr. 8. 13:02
Hahó! Van még valaki rajtam kívül, aki folyamatosan émelyeg, és egy ált. szar közérzet jellemzi? Túl a mindent elsöprő fáradtságon? Nehéz megmondani, hogy az én esetemben ez csak a terhesség vagy a covid is😅😨
33. nikkkancs (válaszként erre: 32. - Bettiboldog)
2021. febr. 4. 09:10

Igazából tènyleg csak elhatározás kèrdèse :)

Mondjuk nálunk sokat számít az is hogy az első 2 terhessègem alatt tanyán èltünk, ahol adott volt a házi baromfi, házi tojás stb :)

Illetve èn inkább támogatom az őstermelőt ès a nènikèt a piacon aki a kis házi termèkeit árulja mint a multi cègeket! ;)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook