Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 szeptemberi babák fórum

2021 szeptemberi babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
182. Andussz (válaszként erre: 181. - Bettiboldog)
2021. márc. 13. 18:19
Gratulálok!! Aztaaa jó hamar kiderült :) később szokott, nem?
2021. márc. 13. 16:47
Haho ! El vagytok tunve lányok! Ma jött meg a másik email amiben az is benne volt,hogy fiú😆🤗❤️❤️
2021. márc. 12. 17:40
Sziasztok! Megjött az eredményem, alacsony kockázat!!! Jeeee! Nagyon boldogok vagyunk. Még hátra van a genetikai ultrahang jövő hét szerdán,ha az is ok , akkor terhesség ide vagy oda,durrantok egy pezsgőt.
179. fildus (válaszként erre: 175. - Andussz)
2021. márc. 12. 06:33
Istenhegyi géndiagnosztikára mentem a 12. héten, oda jöhetett kísérő. Nekem a barátnőm jött és végig bent volt velem.
178. Bettiboldog (válaszként erre: 175. - Andussz)
2021. márc. 11. 20:59
Szia! Én is gratulálok a baba hoz! Én még nem voltam a 12 hetes uh-on, úgyhogy nem tudom be lehet-e menni. Azért ez olyan hülyeség nem? Hiszen egy család ,ha a férj covidos nagy valószínűséggel a feleség is. És azért ez egy elég fontos pillanat,főleg,hogy az apukák addig még egy uh-ot sem láttak..nekik főleg kellene ez az élmény a kötődés meg a realizalas miatt.
177. Andussz (válaszként erre: 176. - Zsilla92)
2021. márc. 11. 19:37
De aranyos vagy nagyon köszönöm!! Képzeld, én is magànba mentem és most a dupláját fizettem ki a dokinak :( és azt mondta végig hogy kizárt.. lehet elkezdek nézelődni akkor ..:)
2021. márc. 11. 19:29
Szia Andusz, először is hagy gratuláljak a picikéhez 🙂 sajnos igen, szinte sehova nem engedik be páromat, kivéve 12 hetes genetikau UH-ra bejöhetett, de csak ugy hogy magánba mentünk. Igyaz 13.000 Ft volt de megérte hogy bejöhetett😊
175. Andussz
2021. márc. 11. 19:25
Sziasztok! Igaz én október végi vagyok de csatlakoznék :) ma volt az első ultrahangom ahol hallottam a szív hangot! Az lenne a kérdésem, hogy sehol nem engedtèk be a Parotokat az ultrahangra? Tudom, hogy covid van, de egyik ismerősöm azt mondta az ő párját beengedték a 12. Héten.. az én dokim azt mondta kizárt, felejtsem el törvény van stb.. Akkor hogy is van az igazság? :)
174. fildus (válaszként erre: 172. - Bettiboldog)
2021. márc. 10. 12:49
Én majd költözés után, júliusban vár ránk egy költözés, úgyhogy addig igyekszem megállni :D
173. Bettiboldog (válaszként erre: 171. - Fildus)
2021. márc. 10. 02:00
De jó,akkor jovohet kedden még jó vagyok😁😁😁
172. Bettiboldog (válaszként erre: 170. - Réki2)
2021. márc. 10. 02:00

De jó! Végre egy sorstárs, már azt hittem, hogy a világon mindenki nyugtatón él, mert az kizárt, hogy maguktól ilyen nyugodtak. A környezetemben mást sem hallok, csak azt, hogy ugyan mi baj lenne? Amikor sorolom,hogy mi,akkor még jajj ne ezekre gondolj! Hat köszi,próbálok én csak az van,hogy nem megy. Ha az ember ezek egy részén már végig ment,akkor meg főleg,hogy k.rva nehéz ám. Most itt pislogok,azt hittem már legalább. Van 4ora..de csak kettő. Na ,de mindegy csak eltelik már ez az egy-ket nap! Hátha neked is könnyebb, hogy látod más is ugyanebben van🤗.

Én már eldöntöttem,hogy ,ha vége ennek az izgalomnak megajándékozom magamat is és a babát is. Hazahozom a világ összes cuki babaruháját,amiket eddig próbáltam nem észrevenni. Persze csak a turibol, az a gyengém.

171. fildus (válaszként erre: 170. - Réki2)
2021. márc. 9. 15:53
12-13. héten javasolt....
170. Réki2
2021. márc. 9. 15:02

Nekem nem mondta a doki, hogy kisebb vagy nagyobb lenne, viszont holnap, 11+4 naposan hívott a kórházi genetikaira. (Múlt héten 4 cm volt)

Betti én abszolút megértelek, aludni ugyan tudok, de nagyon izgulok az eredmény miatt. Valahogy annak az eredményéig nem merek semmit csinálni. Sem elmondani, sem venni bármit is, sem örülni igazán. Pedig cikinek találom 🙄

169. fildus (válaszként erre: 168. - Bettiboldog)
2021. márc. 8. 14:00
Nekem spec nagyobb 4 nappal
168. Bettiboldog (válaszként erre: 166. - Fildus)
2021. márc. 8. 13:59
Akkor is,ha azóta azt mondták,hogy egy héttel kisebb? Dehát mindenkinek kisebb egy héttel vagy kettővel..
167. fildus (válaszként erre: 165. - Bettiboldog)
2021. márc. 8. 09:51
Nekem a niftyvel együtt volt a 12.heti uhu
166. fildus (válaszként erre: 165. - Bettiboldog)
2021. márc. 8. 09:49
Utolsó menszi, betöltött 12.het
2021. márc. 8. 09:40
Két nap van a genetikai eredményig és én két napja felébredek hajnalban és nem tudok visszaaludni. Nagyon be vagyok kakálva! Van még valaki ,aki ennyire fel? Most az sem világos nekem,hogy a 12.heti uh-ra mikor menjek? Ami elég hülyén hangzik,de nem tudom,hogy a hivatalos 12.heten,amit a menstruaciobol számolnak vagy azon a héten amit legutoljára megállapították,hogy egy hettelkisebb a baba.trhat most még csak 11hetes vagyok,akkor most meg ne?
164. fildus (válaszként erre: 162. - Zsilla92)
2021. márc. 5. 08:42
Mivel elmúltam 40 éves, és nem akartam a magzatvíz vételt, ezzel ki tudtam váltani...
163. fildus (válaszként erre: 161. - Bettiboldog)
2021. márc. 5. 08:42
Hétfőn vették le a niftyt, de azt szerdán küldik ki, és rá egy hétre, vagyis kedden hívtak. (Istenhegy)
2021. márc. 4. 15:50
Gtatulálok én is🙂nekem is jövő szerdán lesz genetikai és kombinált teszt de drága tesztet nem csináltattunk. Mi csak akkor csináltatjuk meg ha valami eltérést találnak az UH-n. Nagyon kìváncsi vagyok már és párom is, mert oda ő is bejöhez és először láthatja majd ìgy😊
161. Bettiboldog (válaszként erre: 159. - Fildus)
2021. márc. 4. 14:16
Akkor betartották a 10napot? Nekem most hétfőn vették le a vert,igazából reménykedtem,hogy talán már a héten megtudom az eredményt..de akkor kizart.
160. Bettiboldog (válaszként erre: 157. - Fildus)
2021. márc. 4. 14:14
Gratulálok! De jó, akkor te megnyugodhatunk! Én nem is tudtam,hogy kombinált tesztet is csonaltatahattam volna a Nifty mellé. Bár az úgy tudom,hogy nem mindig megbízható,nem? Lehet jobb lenne ,hogy már tudnék valamit,de ha még fals infót ad,akkor még lehet feleslegesen örülnék. Az biztos,hogy én rettenetesen be vagyok kakalva.ezert csinaltattam a niftyt amilyen hamar csak lehetett már 10hetesen.
159. fildus (válaszként erre: 158. - Réki2)
2021. márc. 4. 13:26
Múlthéten hétfőn vették le a kombináltat és niftyt. A kombinált eredménye már délután meg volt. A nifty tesztet tegnap kaptam meg.
158. Réki2
2021. márc. 4. 11:47

Húúú, Fildus, de irigyellek, hogy neked már megvan az eredmény! Gratulálok hozzá! :) Megkérdezhetem, hogy mennyi idő alatt lett eredményed? Engem azzal riogattak, hogy ritkábban járnak a repülők, ezért elképzelhető, hogy később lesz csak meg. Nekem tegnap vették le nifty tesztre a vért, genetikai uh-ra jövő szerdán megyek. Nagyon várom már. A héten azért megkukkoltuk a picúrt, szerencsére minden rendben vele. :) 4 cm-es "óriásbébi"

Rám a nacik még rámjönnek, viszont a harisnyák, cicanacik roppant kellemetlen viseletek. Ti hol vásároltok ilyesmit? A calzis darabok kényelmesek? Azért örülök, hogy ti is így vagytok vele, azt hittem valami baj van velem, hogy már 10 hetesen kényelmetlennek érzek mindent.

157. fildus (válaszként erre: 156. - Zsilla92)
2021. márc. 4. 08:42
Szia, 12. hetin én voltam. Ott minden rendben volt, csináltak kombinált és nifty tesztet, minden negatív és kislányom lesz megint :)
2021. márc. 4. 07:26
Sziasztok mamik, hogy vagytok? 😊 ki mikor megy genetikai UH-ra?
2021. márc. 2. 17:52
Hú köszi! Altatás után atbongeszem.😁
154. fildus (válaszként erre: 152. - Bettiboldog)
2021. márc. 2. 13:39

Reggeli – 30-35 gramm szénhidrát


– tojásrántotta + 60-70 gramm rozskenyér + paradicsom


– házi tonhalkrém + 60-70 gramm teljes kiőrlésű kenyér + jégsaláta


– 6 evőkanál zabpehely vízben vagy cukormentes kókusz-, mandulatejben felfőzve + energiamentes édesítőszer + ízesítő anyag (pl. cukormentes kakaópor, fahéj)


– csirkemell sonka + sovány sajtkrém + 1 db korpás zsemle + kígyóuborka


Tízórai – 15-20 gramm szénhidrát


– 1 csomag Dia-Wellness zabkása + 1 zárt marék olajos mag (pl. kesudió, mandula) + túró


– 30 gramm rozskenyérből szendvics


– házi, cukormentes Dia-Wellness sütemény (szénhidrát-mennyiségre figyelj!)


– 1 db cukormentes müzliszelet


Ebéd – 45-50 gramm szénhidrát


Levest fogyaszthatsz, de ne vegye el az étvágyadat! Ha tészta, burgonya is van a levesben, akkor 1-2 evőkanállal szedj belőlük! Tartalmas, pl. bableves esetén a második fogás legyen könnyű, zöldség köret alapú!


A feltét készüljön változatosan, zsírszegényen. Választhatsz baromfifélét, sertés-, marhahúst, de színesítsd az étrended halas ételekkel, grill sajttal, túróval, tojásos ebédekkel.


A köretek egy nagyon fontos és hangsúlyozandó téma!


Mérd le a megadott mennyiségeket, majd nézd meg, mekkora helyet foglalnak el a tányéron, esetleg hány evőkanálnyi a kifőtt mennyiség. Így a jövőben tudni fogod, mennyit szedhetsz magadnak.


barna rizs, basmati rizs: szárazon 60 gramm (zacskós rizsnek a fele)

bulgur, quinoa, köles, hajdina, kuszkusz: szárazon 65 gramm

durum vagy teljes kiőrlésű tészta: szárazon 65 gramm

Dia-Wellness tészták: alacsony szénhidrát-tartalmuk miatt ebédre szárazon mérve 150 grammot kéne kimérned, ami elég nagy mennyiség, szóval inkább vacsorára tartogasd őket!

burgonya, édesburgonya: hetente két alkalommal fogyaszd, akkor nyersen (hámozás után) 250 grammot mérj le

száraz hüvelyesek (pl. csicseriborsó, lencsefélék, sárgaborsó): szárazon 100 gramm

Mindig fogyassz zöldséget ebédre! Ha savanyúságot eszel, figyelj rá, hogy cukormentes legyen!


Főzelékek esetén sűrítsd Dia-Wellness lisztekkel vagy teljes kiőrlésű búzaliszttel, rozsliszttel vagy zabliszttel. Nem szükséges 1 adaghoz 2 teáskanálnyinál több! Két kategóriát különböztetünk meg:


amihez fogyassz 60-70 grammnyi hagyományos (rozs vagy teljes kiőrlésű) kenyérfélét: sóskamártás, spenótfőzelék, tökfőzelék, cukkinifőzelék, padlizsánfőzelék, karalábéfőzelék, spárgafőzelék, lecsó, brokkoli-főzelék, karfiolfőzelék, kelbimbó-főzelék,

amihez már ne fogyassz kenyeret: burgonyafőzelék, édesburgonya-főzelék, sárgarépa-főzelék, zölborsó-főzelék, finomfőzelék, kukoricafőzelék, sütőtökfőzelék, babfőzelék, sárgaborsó-főzelék.

Uzsonna – 15-20 gramm szénhidrát


Válogass a tízórai variációk közül, de itt már fogyaszthatsz gyorsan felszívódó szénhidrátot:


– gyümölcs + 1 kis pohár natúr joghurt


– 1 kis pohár natúr joghurt + 2 evőkanál zab- vagy búzakorpa + 1 zárt marék olajos mag


– gyümölcs önmagában


– gyümölcs + túró + 2 evőkanál zabpehely

153. fildus (válaszként erre: 152. - Bettiboldog)
2021. márc. 2. 13:39

A 160 grammos diétában reggel 30-35 grammnyi, ebédre 45-50 grammnyi, vacsorára pedig 35-40 grammnyi szénhidrát elfogyasztása javasolt. A közti étkezések során 15-20 gramm szénhidrát bevitelére kell törekedni.


Tízórai és uzsonna gyorsan felszívódó, nekem az a tejes kávé :D

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook