Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 júniusi babák fórum

2021 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
328. Serenity (válaszként erre: 327. - 9a23640872)
2020. dec. 2. 08:58
milyen problémát látott?
2020. dec. 2. 01:38

Sziasztok! Én ma vagyok 10 hetes. Hol jùni 29 hol jùli 2 a dàtum :)

A 9 hetes UH-n egy kis problèmàt làtott az orvos. Szigorù fekvès fizikai kímèlet a teràpia. Èn meg bevagyok sz*rva màr bocsànat. A doki azt mondta elèg ha a 12 hetesre megyek dec 21.-én. De hàt ezt ő sem gondolta komolyan hogy kibirom addig a sok rém sztori elolvasása után...

Semmi panaszom nincs. Mellfeszülés és tök jó étvágy. Soha életemben nem féltem még ennyire...

326. bogyoka89 (válaszként erre: 325. - Amberwaves)
2020. dec. 1. 22:03

Köszönöm😊Nem volt egyszerű, 17 évig dohányoztam. Egy babával a pocakban viszont képtelen lennék akár egy szálat is elszívni. Szegénykének nagyon ártalmas lenne az a füst. Így is bánt, hogy nem hagytam előbb abba, de így mostmár ez a legtöbb, amit megtehetek érte. Egyébként velem is dohányzott anyukám végig, mindig is tudtam, hogy én biztosan nem fogom követni ezt a példát. Szörnyen felelőtlen viselkedés.😕

Nekem is nagyon fúrja az oldalamat a kíváncsiság a baba neme miatt, szerintem életemben nem voltam még ilyen kíváncsi soha semmire. 😁

325. Amberwaves (válaszként erre: 323. - Bogyoka89)
2020. dec. 1. 21:46

De ügyes vagy! Anyukám annak idején, mikor engem várt, nem volt képes lemondani a cigiről :(


Nekem hatalmas a hasam, elő kell kotornom a terhes nadrágokat, mert már csak egybe férek bele. De ez másodiknál természetes, a szalagok ki vannak nyúlva. Mérleg pedig csak egy kilóval mutat többet, pedig állandóan eszek, sajnos elég összevissza mindenfélét.

Elsőnél még négyhónaposan se látszott, 31 hetes voltam, mikor először át akarták adni a helyet a buszon...


Ma meglett a prena teszt eredménye, minden rendben. Viszont csak e-mailben küldik ki a héten, a nemét nem akartam megkérdezni, hogy Apával egyszerre tudjuk meg, pedig már nagyon fúrja az oldalam a kíváncsiság :D

324. vike91
2020. dec. 1. 20:22
Köszönöm a válaszod! 😊 Nekem is feljött 6 kiló a sport abbahagyása miatt, valamint hát ettem is azért olyan dolgokat, amiket korábban nem nagyon 😄 de azért igyekszem nem minden trimeszterben majd ennyit felszedni. Ma szembesültem vele a legjobban tavaly vettem egy ruhát, ami nagy volt lógott rajtam, most "sajnos" teljesen passzol 😄
323. bogyoka89 (válaszként erre: 319. - Vike91)
2020. dec. 1. 19:55

Úgy látom Niki már leírt erről mindent. 🙂 Laborra én holnap megyek, a genetikai vizsgálat beutalóval, befizetett csekkel, és a mai ultrahang eredményével. Azon a papíron rajta van pl hogy orrcsont látható, ritmusos szívműködés, gerinc ábrázolódik, stb.

A hasam nekem már most is nagyon látszik, és felszedtem az első 6-7 hétben 7 kilót. Igaz, ez amiatt is van, mert nemrég hagytam abba az aktív sportolást, és a dohányzást is. Utóbbit hamarabb szerettem volna, de remélem jobb későn, mint soha. Amióta terhes vagyok, azóta természetesen semmi káros.

322. vike91
2020. dec. 1. 18:43
Nagyon köszönöm!!! Akkor erre gondolt az orvosom is, nem is agyalok tovább rajta :)
321. Serenity (válaszként erre: 319. - Vike91)
2020. dec. 1. 18:21

Sztem itt tokjol le van irva:


[link]

320. Nikifejű (válaszként erre: 319. - Vike91)
2020. dec. 1. 17:58
Az első trimeszteri szűrés alap esetben a kombinált tesztet jelenti,ami magába foglal egy vérvételt és egy genetikai uh-t.Ez a kettő adja az eredményt.11-14.hétig lehet menni.Ezt szokták általában Down szűrésnek hívni.Itt a vérvételhez kellnek az UH adatok-CRL,nyakiredő vastagság,orrcsont láthatósága,szóval általában együtt szokták a kettőt csinálni.
319. vike91
2020. dec. 1. 17:44
(Bocsi elküldtem veletlenul) szóval nálatok hogy zajlik. 18-án megyek az orvosomhoz 12 hetes ultrahangra (bár akkor már inkább 13 leszek) magánrendelésre. Annyit mondott nekem, hogy 21-én menjek le hozza a kórházba ő ügyel megcsinálja a Down szűrést. A védőnő azt mondta hogy 14. hétig meg kell csinálni a genetikai szűrést. Most ez a Down szűrés a genetikai vagy az külön álló? Hátha valaki aki időben ott tart fel tud világosítani :)
318. vike91
2020. dec. 1. 17:40
Jaj dejo én is nagyon örülök!!! Nekem is még két hét :) Nálam már látszik egy kis pocak, gondolom azért is mert ketten vannak. Én ma voltam a védőnőnél hát amennyire tartottam tőle, akkora pozitív csalódás volt. 1,5 órát bent voltam rengeteg mindenről beszélgettünk, mindent elmondott...azt hittem teljesen tisztában vagyok azzal mi zajlik le a testemben, de nagyon sok új információt megtudtam 😊 Valami viszont nem világos számomra, amit ő sem értett, megkérdezem majd az orvosom de kíváncsi vagyok nálatok hogy
317. nagyi0079 (válaszként erre: 313. - Bogyoka89)
2020. dec. 1. 16:57

De jó! Szívből örülök neked!:) Én holnap megyek uh-ra, szerencsére már a 12 hetesre.:) Kicsit bennem van a félelem, mert 7 hetes kora óta nem láttam.:(


Nektek látszik már a hasatokon a terhesség? Én mindig mikor felpuffadok kicsit beképzelem de aztán még sem, igazából csak híztam vagy 4 kilót.:D

316. Nikifejű (válaszként erre: 313. - Bogyoka89)
2020. dec. 1. 14:15
De jó 🥰 gratulálok!Nekem még 2 hét 😌
315. bogyoka89 (válaszként erre: 314. - Drbt)
2020. dec. 1. 13:47
Köszönöm😊 Nemsokára te is túl leszel, illetve lassan mindenki itt a csoportban, kitartás! Minden rendben lesz!😊
314. drbt (válaszként erre: 313. - Bogyoka89)
2020. dec. 1. 13:44
Gratulálok :) annyira jó neked hogy túl vagy a kritikus 12 héten :)
2020. dec. 1. 10:59
Sziasztok! Ma voltam u.h.-n, 13+1 hetes vagyok. Minden rendben van.:) Már megvan mindene, megmutatták az arcát szemből, profilból...látszott a kis orra, szemei. A kezecskéit mozgatta. Az egyik lábacskája behajlítva, a másik kinyújtva. :) Olyan boldog vagyok. :)
2020. nov. 29. 17:45

Sziasztok!


Örülök, hogy rátaláltam a csoportra. :)


Második babánkat 2021.júniusra várjuk, december 14-én megyünk ultrahangra. Van már egy 4 éves kislányunk,Maja Dézi. :)


Boldog várakozást mindenkinek! :)

311. Domi14
2020. nov. 28. 09:35
Sziasztok! Tegnap voltam uh-n, járt a keze a picinek rendesen, el is sírtam magam. Már nem láttuk a szikhólyagot, de a köldökzsinór szépen kivehető már a fotókon. Tegnap mondtuk el a szűk családnak, nagyszülőknek. Mindenki sírt :D Én vettem egy szép ezüstös dísz papírt arra rá írtam : Előléptetés! XY részére, új pozíció : Nagyszülők. Alá be ragasztottam az uh fotót és alá írtam júniusban jövök! :D Ezt fel tekertük és szallaggal át kötöttük, át adásnál rá fogtuk, hogy meghívó, volt meglepetés :)
310. vike91
2020. nov. 27. 21:33
Nálunk is a szűk család már tudja :) anyukámnak elmondtam, anyósommal egy vállalkozásunk van így neki is muszáj volt! A barátokkal karácsonykor tervezzük mi is közölni! Van egy kutyusunk, neki csináltatok egy "Nagytesó leszek kendőt" és elé rakunk két kis cipőt, lefotózzuk és így tervezem közölni velük 🥰
309. Nikifejű (válaszként erre: 308. - Bogyoka89)
2020. nov. 27. 21:21

Én ugyan így :)

Anyumnak elküldtem foton a tesztet.

A szűk családnak elég hamar elmondtuk,nem tudtuk magunkban tartani.

A nagyvilággal valószínüleg egy karácsonyi fotóval fogjuk tudatni,akkorra már túl leszek a Niftyn meg a genetikai uh-n.Szeretnék egy tappancsos polot rendelni és az lesz rajtam a képen :)

[link]

308. bogyoka89 (válaszként erre: 305. - Drbt)
2020. nov. 27. 21:11

Gratulálok Neked!😊

Én rögtön az eleján elmondtam anyunak. Nem vittem túlzásba, elküldtem neki a képet a 2 csíkos terhességi tesztről.

307. drbt (válaszként erre: 306. - Serenity)
2020. nov. 27. 12:54
Ilyet még nem is láttam, nagyon ötletes és szép :)
306. Serenity (válaszként erre: 305. - Drbt)
2020. nov. 27. 12:41

Mi ilyen dobozkát készítettünk:

[link]


Természetesen magyar szöveggel, hogy "Nagyszülők lesztek!" meg hát nem pont ilyen lett, mint a képen. :)

305. drbt
2020. nov. 27. 11:55

Sziasztok lányok! :) Ma voltam uhn 4,5cm olyan kis virgonc folyamatosan ficánkolt és forgolódott :)

Jelenleg még mindig kisfiúnak látszik. Orrcsont, tarkóredő minden rendben de majd amikor megyek a kombináltra akkor ezt leírva is megkapom :)

Most már ideje lesz elmondania szüleinknek :) Tényleg ti hogy jelentettétek be a hírt vagy hogyan fogjátok bejelenteni? Én készíttettem egy képeslapot a szüleinknek és benne van hogy babát várunk és a 2021es júniusi naptár és a 17.-e be van szivecskézve, van rajta egy kisbaba rajz illetve egy szöveg, persze minden kék színű aztán ha mégis kislány akkor így jártunk :D

304. Nikifejű (válaszként erre: 303. - Brigikee*)
2020. nov. 27. 10:33
Szupi! 🥰
303. Brigikee* (válaszként erre: 301. - Nikifejű)
2020. nov. 27. 07:25

Igen, minden a legnagyobb rendben, szépen fejlodik. :)))

Szerdára kertem időpontot kombinált tesztre is , annnyira várom!! ☺️🥰

302. Miraann
2020. nov. 27. 05:54
Sziasztok!Én is ide tartozom 😎 Gratulálok Nektek!❤️Azt szeretném kérdezni volt már kombinàlt tesztetek? Mert nekem ultrahangon minden szuper,a leletet meg nem értem,mert a Google keresés ellenére se találok hasonló számokat, szerintem nekem a lottó számokat írták a lapra😂🤨☺️ PAPP-A 5,7 a másik eredmény FREE HCG 56,8. Ha valaki érti, súgni ér ☺️ köszönöm!
301. Nikifejű (válaszként erre: 300. - Brigikee*)
2020. nov. 26. 20:07
Na mizu? Minden ok?
2020. nov. 26. 06:24
Gratulálok nektek csajok, én ma megyek, alig aludtam úgy izgulok már.
299. drbt (válaszként erre: 293. - Nikifejű)
2020. nov. 26. 05:34
Gratulálok, nagyon jó híreket kaptál :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook