Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 januári lombik fórum

2021 januári lombik (beszélgetős fórum)


2021. jan. 31. 10:04

Tele holyag? Mi van?


Nem tudom lanyok elegge szarul vagyok.

Gorcsol a hasam pedig kakiltam, sírni szeretnek. Meg faradt vagyok es szédülök es sorolhatnam.

Lehet a progeszterontol, de ez szörnyű.


Mi van ha nem sikerül.... kb most minden baj van es hiszti.


Bocsi, tudom gaz, lehet a hormonok játéka.

2021. jan. 31. 09:41
Nagyon izgi! Ugy szorítok!!! En azt hallottam hogy nem faj csak kellemetlen a tele holyag miatt.
2021. jan. 31. 08:38

Holnap beultetes... azért egy kicsit izgulok. Remelem nem fog fájni, mert az inszem nekem fájt. Es az is kateter felhelyezes.

Szoval azert kicsit aggódom, hogy faj, meg akkor verezgettem is.

2021. jan. 30. 20:29

Hat baratibb az biztos. De ahogy hallottam allamiba nagyon hosszú a varolista. Bar gondolom ez is változó.

En ma jottem ra hogy mennyire jo hogy ide jottem megha draga is mert lehet mashol csakazert is beultetik mert az is csak penzt hoz a hazhoz (ha nem a pacienstol majd az allamtol)


Gabuska sajnos az otthoni intezmenyeket nem ismerem de isten hozott itt ha netan van kedved csatlakozni kisletszamu csapatunkhoz ❤️

2021. jan. 30. 20:03
Sziasztok!Forgács Intézetről irnátok véleményt?Hétfőn megyek magánba Spanik Dr.urhoz,es bizom benne általa betudunk kerülni!Köszi
2021. jan. 30. 19:55

Akkor azért sokkal több mint itthon. Jelenleg itt minden a vitaminokon kívül ingyenes.

300 Ft dobozarat kell fizetni a gyógyszerek utan.

Ez 45 eves korig van így.

2021. jan. 30. 19:33

Akkor hasonlóan müködik az osztrák és a német rendszer. Itt Németországban 50%ot fizet törvényileg az állam az első 3 próbálkozásból. Mi találtunk egy biztosítot, aki még átvàllal 25%ot, így nekünk “csak” 25%ot kell fizetni, ami gyógyszerekkel, orvosi kezeléssel 1500-1700 Euro körül van.

Én irodában dolgozok nagy cégnél, a korona miatt home officeban. A fönökkel egyeztettem, hogy nem leszek pár napot, de hetekre nem akartam eltünni. Home officeban meg nem látják, ha ágyban fekve melózok. Az időpontok és a munka összeegyeztetése azért nem egyszerű...

2021. jan. 30. 18:56

Magan klinika de van allami resze. Vannak dolgok amik allami intezmenyben ingyen lennenek. Pl itt az ultrahangok 50 euro az elso elbeszelgetes 140 euro, vervetel itt 10 euro

Viszont ha sima nogyogyaszhoz megyek rakszuresre az minimum 100 euro itt meg 30at fizettem. Ausztriaba magara a lombik koltsegeire 70 %ot fizet az allam.

Szoval ha allami korhazba mentem volna kb 1400 euro lett volna. De varakozassal mindig mas orvosokkal tanulokkal, itt pedig olyan 2000-2200 euro.

Mi vendeglatozunk ugyhogy most van idonk a korona miatt plusz nyugalmunk, fontos volt hogy gyorsan haladjunk

2021. jan. 30. 18:41

Nekem volt egy atjarhatosagim es paromnak egy spermiologiaja.

Menet kozben csinaltak meg egy spermiologiat egy mehmerest egy nogyogyaszatot plusz a vervetelek.

Parom spermaerteke miatt azonnal megkaptuk az allami lombik lehetoseget szóval az en atjarhatosagim ugymond "felesleges" volt

2021. jan. 30. 18:39
Es ez fizetős? Gondolom igen...
2021. jan. 30. 18:11

Ugyanilyen kis központban vagyok én is, csak ott apa és lánya, illetve még egy fiatal pasi orvos a szakorvosok. Illetve a nő terhes lett múlt évben és már csak a két pasi van.

De itt is nagyon dübörög a központ, nem tudom mennyi leszívást csinálnak egy héten, de reggelente mindig tele az UHra várókkal.


A 15 nappal tényleg durván gyors az első megbeszéléstől a kezelésig. Nekünk min. fél év telt el a vizsgálatokkal illetve biztosítót váltottunk, ami min 3 hónap volt.

Akkor nektek már megvoltak az alapvizsgálatok és mondták, hogy mehet is a lombik?

2021. jan. 30. 17:32
Ez egy pici meddosegi klinika. A ferj a meddosi felelos a nő pedig a nagyogyaszati részén van, csak ok vizsgalnak. Persze van minimum 30 egyeb munkatars. Es heti 30 leszivasuk van igy is. Hihetetlen mennyire porog minden. Mondjuk ha osszejon szerintem rekordok konyvebe kerultem volna mert 15 nap telt volna el az elso elbeszelgetes es a beultetes között 😂😂😂
2021. jan. 30. 09:03
Tényleg ügyes vagy, hogy kibírtad. Akkor ott más lehet a rendszer, vagy a központ hozzáállása az altatás témájához. Nem altatnak feleslegesen, ha kibirod anélkül is. 😅
2021. jan. 29. 20:49

Te jo eg. Hát nem tudom...Nekem az atjarhatosagi is fájt pedig atjarhato voltam azonnal. Utana amikor megjott a farmerom eleje csupa ver volt mint tini koromban, pedig volt beteg rajtam.


En már nehezen viselem a fájdalmakat. Nekem az inszem is fajt. Kicsit félek, hogy a beulti is fájni fog.

A vervetelt is utalom...Sok mindent kibír az ember.


De neked ott a plusz hős címke. Nagyon bátor vagy.

2021. jan. 29. 20:24

Az azert eros tulzas hogy nem. Szoval en akartam de az aszisztens elmagyarazta hogy sokmindenen mulik hogy kinek mennyire faj es varjam meg a doktort es barmikor kerhetem az altatast a leszivas kozbe is.

A doki mondta hogy a mehem allasa szerint nem kesz kibirhatatlan.

A fertotlenites nem volt kellemes de kibirhato. A bal petefeszkemnel semmit se ereztem es tok vicces volt hogy en segitettem a dokinak a leszivasba ( mondta hogy mikor hol nyomjam) a jobb oldal nagyon feszult ott voltak a nagyobbak de oldalankent volt kb 3 perc. Szoval kibirhato

2021. jan. 29. 20:09

😅 az altatásra azért írtam h jó, mert minden vizsgálat ha nem is feltétlen fájdalmas, de mondjuk kellemetlen. Altatáskor meg alszol egy órácskát és nincs fájdalom 😏 bár amikor az altatóorvos jó éjszakát kívánt átfutott az agyamon, hogy mivan ha én leszek az a csodabogár, aki nem alszik el. De azért ezek értik a dolgukat, nem volt gáz.


És tényleg nem is éreztél semmit altatás nélkül?

2021. jan. 29. 20:09

Altatas nelkul? Egy hős vagy! Én nem bírtam volna ki.

Zsuzsa köszöntelek. Nekem is endom van. Bár most nincs, mert a dokino a petesejtek mellett azt az egyet is leszívta.

2021. jan. 29. 19:52
Azt el is felejtettem hogy nem kértem altatast mert a doki azt mondta hogy nekem nem szukseges es ki lehetett birni. Bar hozzateszem repetazni nem szeretnek 😂
2021. jan. 29. 19:51

Szia Zsazsa!


Igen, ez a helyes hozzállás. Pozitivan szabad csak hozzáállni és akkor be fogod vonzani. ☺️

Az endo nagyon sok mindenkit érint, nekem is van több barátnőm aki ezzel küzd. Ez a mai kor betegsége sajnos.


@ Eszter, akkor szuperul szabályoznak mindent gyógyszerrel, és méhnyálkahártya felépülését is segítik progeszteronnal. Remek hír 🙃

@ Gibiceg, jó várakozást a hétvégére. Remélem jó híreket kapsz hétfőn 🤗

2021. jan. 29. 19:48

Szia! Isten hozott!

Keddig meg olyan sokminden történhet addig a masik ketto is behozhatja. ❤️

Hova jarsz lombikra? Hanyadik lesz?

2021. jan. 29. 19:03

Sziasztok!

Kezdem az elején, endometriózisos vagyok, plusz mind a kettő petevezetőt el kellett távolítani 20 novemberébem! Így kezdtük a lombikot, plusz alacsony Amh! Ma voltunk a második uh-n, van egy jó tüszőm, plusz kettőnek ad esélyt amit lát! Hétfőn akart leszívást de azt mondta, megpróbáljuk, így kedden reggel megyünk! Persze elkeseredtem picit, de úgy fogjuk fel, egyből is lehet csoda, és a remény sosem fogyhat el!

2021. jan. 29. 16:04

Koszonom szepen a biztatast! Mar megnyugodtam... Jellett egy kiborulas ☺️ most szednem kell gyogyszert amitol majd 15 nap mulva megjon es ha megjott meg progreszteront hogy megerositse. Elmondtak hogy azon kivul egyfele fajdalomcsillapitot vehetek be minden masert engedelyt kell kernem. Bizok bennük. Egy hónap nem a világ. Van meg 2 hetem picit ellazulni ☺️


@ Gibiceg akkor ez egy hosszu hetvege lesz, nagyon szoritok hogy szepen osztodjanak addig is ❤️

En is csak hetfon tudom neg hogy mennyi indult osztodasnak

@ Csacsogocsibe nalam is ugy volt hogy meg szerdan 9 kor volt egy szuri fel 11kor pedig a tuszorepeszto

2021. jan. 29. 15:37

Elhiszem, hogy el vagy keseredve, viszont jobb ez így, mert akkor meg se tapadnanak és feleslegesen menne el egy beultetes. Majd jol megvastagszik es minden rendben lesz.

Nekem hétfőn lesz a beultetes. Semmit nem tudok majd róluk. Csak hétfőn. Remelem mind a kettő megmarad.


Csacsogocsibe ugyan így jártam en is, nekem egy hetem van a beultetes után es megjon. Igaz az 5 napos embrionális 3 nap kell a beagyazodasra. A 8dik napon mar kiderul megmaradt e. Ott a teszt mar mutatja.

Izgulok...kemeny egy het lesz.

2021. jan. 29. 15:20

Hát elhiszem, hogy nagy volt a csalódás. 😔

Utánagugliztam és simán van ilyen, hogy a nyálkahártya nem épül fel rendesen illetve túl vékony és akkor nem kockáztatják a beültetést, mert az nagyban befolyásolja a beágyazódást. Az egyik német oldalon amit szoktam nézegetni találtam cikket, hogyan lehet javítani: [link]


Ha következőleg beszélsz a dokival, mindenképpen kérdezz rá, hogy ő mit ajánl.

2021. jan. 29. 14:23
A hatodik napon fagyasztanak itt. Hetfon csoroghetunk hogy hogyan allnak es csutortokon kell hogy akkor mennyit vittek el a vegeig. Hat elso korben nagyon csalodott voltam. Most inkabb csak kerdeseim lennenek de ott olyan sokkba voltam hogy megszolalni se tudtam. De ilyet meg nem hallottam hogy eltunik par nap alatt a nyalkahartya 😥
2021. jan. 29. 13:29

A 4 petesejt az szuper hír. 🤗

Sajnálom, hogy nem lesz ebben a hónapban beültetés, de olvastam már olyan klinikákról is, ahol csak természetes ciklusban ültetnek be. Szóval fel a fejjel, majd kövi hónapban beültetik őket 😉

Ha csütürtön telefonálsz akkor elmennek egészen az 5. napig? Vagy hány naposan fagyasztják le őket?

2021. jan. 29. 11:12
Nalam megvolt a leszivas. 4 lett aminek orulunk. Viszont nem lesz beultetes mert nem epult fel a mehfalam csak felul... Szoval most van egy kis csalodottsag. Tul szep volt a tempo hogy igaz legyen. Most meg kell varnom a kovetkezo verzest (amit nem is tudom hogy jon e mehfal nelkul) aztan majd kapok valamit a felepitesre... Csutortokon telefonalhatok hogy mi lettek a sejtecskekkel.
2021. jan. 29. 09:49

Igen, ma voltam UH-n. Kb 5db 16 mm körüli tüszőt látott és több kisebbet. Ami viszont nagyon durva, hogy még hétfőig szúrnom kell magam, aznap újból UH. Valszeg szerdán lesz a leszívás és ha jól kalkulálok akkor utána hétfőn a visszaültetés, ami a 20. ciklusnap. Az marha későn van.

@ Gibiceg, majd írj h mit mondott a biológus. A túlstimut azt hogyán vizsgálják?

A sok fehérje jó ötlet. Én még íróból ( Buttermilch) táraztam be, mert az is durván sok fehérjét tartalmaz.

@ Eszter, neked ma van a leszívás? Drukkolok 🙏

2021. jan. 29. 09:14

Csacsogocsibe ma mész uhura? Nekem is 15mm volt a legnagyobb és 3 sejtem lett. Az sztem nagyon jó.

Lassan hívom a biológust...


Kellene feherjeport nyomni, túrót, tejfölt, tojást. Mert ha tulstim lesz akkor nem adják vissza a babákat ebben a ciklusban.

2021. jan. 28. 23:07

Én úgy érzem magam, mint egy bébi elefánt. Megnött a hasam és érzékeny a méh körül.

A folyadékbevitel tényleg fontos, de hajlamos vagyok én is elfelejteni. Én letöltöttem egy appot, ami 2 óránként jelez, hogy igyak. Így nap végére összejön a kellő mennyiség.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook