Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
1589. Amberwaves (válaszként erre: 1583. - Zokniszörny)
2019. máj. 27. 09:33
Azt írja, hogy nem elérhető a behegyzés.
2019. máj. 27. 09:31

Köszönöm mindenkinek a véleményt!

Tegnapelőtt cumisüvegből megette az adag háromnegyedét, és ugyanúgy óránként ébredt, szóval nem adom többet.

Tudom, hogy nem kell minden hónapban ugyanannyit hízni, csak elbizonytalanodtam, mert ennyire nem volt rossz az éjszakai ébredés. Tudom, hogy változhat a viszonylag beállt ébredési rend, csak egyszerűen már semmi nem nyugtatja meg, csak a cici, ki se nyitja a szemét, csak tátog, ha ringatni próbálom, rögtön a mellem keresi. Óránként. Aztán meg fáj a hasa, rengeteg levegő jön belőle, ami egy idő után sírásba torkollik. És akkor ezzel egyidejűleg a súlya se úgy ment, hát ezért tettünk egy próbát.

Én meg már nem bírom, összevissza szédelgek és beszélek sokszor :D

1587. picibh1
2019. máj. 26. 22:39
Nincs két egyforma gyerek ez az alvásban is megmutatkozik. Nekem a 2 éves borzasztó rossz alvó, mindent próbáltunk anno nála de ébredt ezerszer is, még 1 évesen is. A pici most 5 hónapos és este fél10kor lerakom, 6ig síri csendben alszik, ott eszik egyet csukott szemmel és fél8ig alszik. Nem hittem ,hogy ilyen van az első után. Talán ez a jutalom azért a keményküzdelemért. :D na és persze tudom, ez akármikor változhat jó és rosszirányba is. Kitartást mindenkinek!
1586. Zokniszörny (válaszként erre: 1585. - Schann)
2019. máj. 26. 10:16

Egyébként én több szakértőtől is hallottam, hogy azok a babák, akik "átalusszák" az éjszakát, szintúgy nem alusszák át, csak többnyire saját szobában vannak, és olyan típusúak, hogy nem kezdenek el sírni, zajongani, és visszaalszanak maguktól. Tehát ugyanúgy felébrednek, csak a szülő nem is tud róla.

Egyébként egyetértek, egy szépen gyarapodó, szopó babát szerintem értelmetlen tápszerrel tömni.

1585. schann (válaszként erre: 1580. - Amberwaves)
2019. máj. 26. 09:32

Ugye mi is ebben az alvasmetes hajoban evezunk, annyi plusszal, hogy nalunk a hizas is eppen a minimum 400 g lett. Kapcsolatban vagyok szoptatasi tanacsadoval, o mondta, hogy tehetek egy probat a sinlac-kal ha azt gondolom ehseg all az ebredesek mogott de biztos vagyok benne, hogy nem az. Eddig mindig szoptattam ha ebredt, most mar jo par napja kiprobaltuk, hogy visszaalszik-e mashogy es igen. Apan, hurciban is ugyanugy tehat nem az ehsegrol szol ez. Ajanlom Denes Ivett konyvet, jol leirja, hogy ebben a korban erik az alvasuk a babaknak, teljesen normalis, hogy 40-50 percenkent ebrednek. Minden baba csinalja, csak minden baba mas, mas temperamentummal, van aki mire ez bekovetkezik mar esajatitotta az onnyugtatas-onallo visszaalvas kepesseget es ok fordulnak egyet es alszanak tovabb. Vannak a konyven praktikak hogyan lehet segiteni, hogy megtanuljak a babak ezt konnyebben, mi most ezekkel probalkozunk. (Egy pelda: azt mondja, hogy ha a helyen alszik el simogtva stb, az mar jobb alvast eredmenyez mintha nem ott ebred ahol elaludt) A masik ami erdekes, hogy fogzas es minden egyeb nyilvan csak ront a helyzeten, de nem az okozza az ebredeseket. Ezt ki is probaltam, kapott ejjelre nurofent, igy mondjuk 6 helyett csak 5x ebredt...

Baromi nehez az biztos. Ha gondolod tegyel egy probat a sinlac-kal, de ilyen szep suly mellett meglepo lenne ha az ehseg ebresztene ennyiszer.

1584. Ágio8405 (válaszként erre: 1580. - Amberwaves)
2019. máj. 26. 05:37
Ha van elég pisis kakis pelus eleget eszik egy baba. Tipikusan 4 hónap körül lecsökken a hizas. Baj lenne végig havi egy kilot hizna. Na meg nem gépek. Van hogy sulyban nő többet van hogy centiben. A nem alvás mástól is lehet, eleve lehet csak ilyen. Én biztos nem adnám a tömény cukrot ha nem muszáj de persze ezt mindenki maga eldönti. Radásul fel éves korra illik ( de nem kötelező ez sem) megduplázni a súlyt ezen bőven túl van már most, minek hizlalni tiszta cukorral. Dévényes szakembernél voltatok?egyik ismerősöm babája volt így, kiderült nyakában le volt tapadva egy izom ez zavarta a babát. Két kezelésről megoldódott és az addig óránként kelő gyerek egyszer kétszer kelt már csak ejjel. Egy próbát megér ha meg nem voltatok.
1583. Zokniszörny (válaszként erre: 1582. - Amberwaves)
2019. máj. 25. 21:01

Felnőttek közt is vannak jobb és rosszabb alvók.

Amúgy én anno ezt olvastam el: [link]

1582. Amberwaves (válaszként erre: 1581. - Zokniszörny)
2019. máj. 25. 16:38

De akkor miért van az, hogy más babák nem ébrednek ennyiszer, ha az idegrendszer fejletlensége az oka?

Tegnap nem akarta megenni, 3-4 kanállal vett csak be, de nem is volt eléggé éhes. Ma azért teszek még egy próbát.

A dobozra ételallergia van írva, laktóz-, glutén- és még valami érzékenységre találták ki alapvetően.

1581. Zokniszörny (válaszként erre: 1580. - Amberwaves)
2019. máj. 25. 15:10

Ezt találtam a sinlacról: "a Sinlac egy gyógytápszer, koraszülött és beteg babáknak találták ki. Rengeteg szénhidrátot (cukrot) tartalmaz, jellemzően a nem-hízó gyerekeknek írják fel."

A babád akkor is ébredni fog, ha nem éhes, mivel az idegrendszeri fejlődés/éretlenség miatt kelnek, nem az éhség miatt. Nyugi én sem alszok túl sokat:)

2019. máj. 24. 14:01

Ad valaki a babájának Sinlac-ot?

Ma voltunk négyhónapos tanácsadáson, megkaptuk a két kötelezőt és a rota második kört (éhesen kellett vinnem, mert múltkor húsz perc alatt végeztünk... hát most nem viselkedett olyan jól szegénykém). Majd arra a kérdésre, hogy jól vagyunk-e, újra mondtam, hogy még mindig nem alszunk. Van, hogy óránként kel, de három óra a maximum, és nagyon ritka, általában két órát bír. Szerinte se az evéssel van gond, bár a szokásos 1 kg helyett 70 dkg volt az ehavi hízás, de próbáljuk ki a Sinlac-ot, hátha eltelíti a pociját és jobban alszik. Kiváltottam a receptet. A neten nézelődtem most, és van, akinek emiatt írták fel, de valahogy nem tetszik nekem ez a dolog, ráadásul azt írják többen, hogy szorulást okoz.

Van valakinek tapasztalata?

Amúgy most 6710g 62.5 cm (3040g 50 cm volt születéskor).

2019. máj. 21. 11:36

Ma voltunk 4.havi státuszon (egyébként holnapután lesz 4 hónapos): 7850 gr és 67 cm. Nagy baba :)

Tegnap megkapta a Bexserot, úgy kiütötte hogy először aludta át az éjszakát. Egyébként semmi láz, még hőemelkedése sincsen, egyedül a lába kicsit piros és duzzadt, most nappal kicsit nyűgi is emiatt, de el tudom viselni 😂

Én majd 6 hónaposan kezdem a hozzátáplálást, először zöldségekkel (burgonya, sütőtök, répa), majd gyümölcsökkel (alma, barack), hogy ne egyből az édes ízeket kapja meg. Állítólag így kevésbé lesz válogatós. Glutén bevezetéséhez 7 gabonás pépet adok mellé, belekeverve majd.

1578. Zokniszörny (válaszként erre: 1577. - Amberwaves)
2019. máj. 20. 11:06
A szintén van a hangsúly :D
2019. máj. 20. 08:34

Nálunk a gyerekorvos semmibe nem szól bele, sőt, ha kérdezek, arra is nehezen válaszol, nem nagyon van ötlete...

Viszont a védőnő azt mondta a három hónapos tanácsadáson, hogy jövő hónapban - következő héten jön - megbeszéljük a hozzátáplálást, mert négy hónapig csak anyatej vagy táppszer, utána hat hónapos korig is ez javasolt, hat hónaposan pedig SZINTE KÖTELEZŐ a hozzátáplálás.

Szóval nem nagyon tudom, miért beszéljük már meg négy hónaposan a témát, mikor én szoptatnám amíg csak lehet.


Egyébként mióta írtam, hogy kétszer ébred és tíz percig eszik, újra rosszabb alvó lett, olyan is volt, hogy óránként ébredt :) szóval sikerült elkiabálni.

Azt pedig elgelejtettem írni, hogy én is tettem fel képet :)

1576. schann (válaszként erre: 1575. - Zokniszörny)
2019. máj. 19. 12:25
Nem meg. 3520 grammal szuletett es most 6200 gramm. Ugyhogy meg kell hozza egy kicsi.
1575. Zokniszörny (válaszként erre: 1573. - Schann)
2019. máj. 18. 19:33

6 hó előtt ne táplálj hozzá szerintem. Amúgy meg nem hiszem, hogy 3 gerezd almától többet hízna, mint az anyatejtől...

Megduplázta a születési súlyát? Ha igen, akkor szerintem nem gond, ha lassult a hízás.

1574. Silverfox91 (válaszként erre: 1573. - Schann)
2019. máj. 18. 12:43
Én nem aggódnék amiatt, hogy kevesebbet hízott, Lucánál is lassult a hízás üteme. De szerintem ez szükségszerű is, mert ha minden hónapban annyit hízna, mint az elején (nálunk ez 1 kiló volt kb), akkor egyéves korára elérné a 15 kilót, az meg azért nem kevés, nem az az átlagos méret abban a korban. Keresztfiam ennyi kiló, de ő már júliusban 2 éves lesz, és a bölcsiben még így is ő a legnagyobb súlyú, pedig ő a legfiatalabb. Van tekintélye a többiek között az biztos 😁
1573. schann
2019. máj. 18. 04:02

Sziasztok!

Milyen valtozatos meretek! :)

Vince 62 cm, 6200 gramm es 17 hetes mult kedden. A sulya 3 het alatt most mindossze 250 grammot nott, ez kicsit aggaszt de hiaba akarnam tovabb szopiztatni, 5 perc utan mar csak beszelget a cicivel.💁‍♀️

Nalunk pont a hatrol hasra fordulas megy profin, hasrol hatra meg nem erzett ra. Nagyon szeret hason lenni es ugy jatszani, haton fekve a keze vagy a mi kezunk a kedvenc.

Nyal omlik, iny duzzadt de fog tovabbra sincs. En egyebkent hiszek a dologelben, sokszor csak ugy alszik el ha bekenem. Vagy csak izlik neki, nem tudom 😀

Az alvas nalunk a legnagyobb mumus, nappal jo ha 3-4x 40 percet sikerul, ejjel meg kb pezsgot bontunk ha 3 ora osszejon egyben. (Elotte sosem hittem, hogy ilyen keves alvassal is lehet letezni 😴)

A hozzataplalasrol ti es a gyerekorvosaitok hogyan velekednek? A who szerint ugye 6 honap elott nem kell kezdeni de az en gyerekorvosom ezt nem olvasta es mar a 3 hos oltaskor mondta, hogy 16 hetes kortol mehet. Most meg, hogy eppen csak hizogatott biztosan megint mondani fogja...

2019. máj. 17. 09:01
Raktam fel képeket :)
2019. máj. 17. 08:39

Sziasztok :) Lili továbbra is elég kicsi, 5700 gramm és 61 centi, tegnap volt 16 hetes. Nagyon jókedélyű, vidám baba, hangosan kacag, sokat mosolyog, nagyon barátságos mindenkivel. Multkor az első szurinál is nevetett, ha nem látom, nem hiszem el.

Már ügyesen fog, nyúl dolgokért, oldalra fordul a hátáról, hasról hátára tud fordulni (bár azt elég viccesen csinálja, mint egy lassított felvétel, várja, hogy a feje lehúzza 😅). Hason már jól elvan, próbál kúszni is, de az még nem megy, amitől meg ideges lesz 🤦‍♀️🤷‍♀️. Ha olyan pozícióban van, pl. autós hordózó, ahol félig ül, onnan már hasizomból felhúzza magát ülő pozícióba. Nagyokat rúg a lábaival, felnyomja magat hídba, meg ilyen kúszó mozgásokat csinál háton fekve, rendszeresen nem ott találom meg, ahová leraktam. Mi együtt alszunk, hiába rakom be középre, van, hogy arra kelek, hogy rácuppan a cicire.

Hangosan sikít meg magyaráz, nem tudom mit fog többet, futni vagy beszélni, de valószínűleg egyszerre fogja a kettőt. Sajnos nem az a gyerek, akit leteszek, és jól elvan magában egyedül (ez max ilyen fél óra), igényli a társaságot, meg ha unatkozik, elkezd nyűglődni. Így kicsit nehéz haladni a dolgaimmal.

A szopizás nálunk gyakran a napközbeni alváshoz kötődik, így nálunk még mindig vannak hosszas szopizások, de ha csak szomjas, vagy mondjuk vendégségben vagyunk, akkor 2 perc alatt lerendezi.

Az alvás nekünk nehezített pálya, van, hogy nagyon sokszor kel éjszaka, egyre ritkább az 1-2 ébredés, most 2 napja épp szerencsém volt, de előtte 3 napig alig aludtam. A napközbeni alvás viszont sokat javult szerintem, és szerencsére sokfeleképp el tud aludni.

Nyálzás nalunk is van, az alsó ínye hetek óta duzzadtabb, de fog még nem jött elő.

2019. máj. 16. 16:34

Luca 16 hetes lesz szombaton, 6 kiló, a hossza most kb 63 centi. Nálunk még nincs fogacska, pedig van nyálzás rendesen. Nagyon kis ügyes a kezeivel, nézegeti őket, meg már rendesen nyúl a dolgokért, ami nem túl nagy, azt meg is tudja fogni. Átfordulás még nem volt. Bexserot még nem mondta a dokinéni, mi Neisvacot kaptunk eddig, meg a rotát ami nem kötelező. A hasonfekvés már egész jól megy, korábban nagyon utálta.


Továbbra is jó alvó, esküvőzni meg lagzizni is simán tudtunk mellette 😁

1569. picibh1
2019. máj. 16. 13:22
Hát a kúpnak énsem örülnék 🙈 én már vettem nurofent hogy legyen itthon és inkább azt adom
1568. Zerika
2019. máj. 16. 11:35
Na az éjszaka túlestünk az első lázon. Gyanus is volt nekem, hogy oltás után sokat alszik. Éjfélkor még nem volt semmi és 3kor ébresztett, hogy enni szeretne. Akkor már hőemelkedése volt. Onnantól nem nagyon tudtunk aludni, mert ahogy ment fel a láza nyűgös lett szegénykém én meg amúgy is izgultam és nézegettem. Fél5re 38,4 lett a láza, úgyhogy adtam neki germicidet. Szegénykém úgy sírt tőle. Nem tetszett neki, hogy popóba kapja a kúpot. Aztán kb egy óra múlva már csak 37,4 volt a hője, utána meg teljesen lement a láza. Úgy kiütötte a gyógyszer, hogy még csak most ébredezik. Egyszer azért a pocakja felkeltette, de vissza is aludt kajcsi után rögtön
1567. picibh1
2019. máj. 16. 04:31
Sziasztok! Zsombim 2 nap múlva 5 hónapos. Most nem tudom mekkora, 3 hete 8100gr és 64cm volt. Nagyon jól alszik kb bárhol este is 8tól reggel6ig ott eszik egyet és 8ig visszaszundizik. A keze nagy kedvenc neki is, meg a sikongatás aztán rácsodálkozik a saját hangjára. :) 3 foga bújt ki
1566. Zerika
2019. máj. 15. 22:52

Sziasztok!

Hanna 17 hetes, 54 cm és 8100g. Kis szumós.

Nagyon sokat nézegeti a kezeit, és viccesen nyög mielött megfogna bármit is. Rákészül hanggal a mutatványra.

Hasról hátra már volt, hogy sikerült fordulnia, de csak a szerencsén múlott, mert épp úgy volt a karja, hogy lehetővé tette.

Nálunk a humorérzék eléggé fejlődik. Néha nagyon huncut.

Nagyon barátságos lett. Bevallom, hogy az első 2 hónapban sokszor mogorván nézett, ahogy összehúzta a szemöldökét, most meg rengeteget vigyorog és kacag mindenkire.

Most a legújabb dolog, ami nagyon tetszik neki és visong tőle, ha kicipzározom a babakocsit hálósra az árnyékolójánál, és befúj a szellő rajta.

Nyáladzás megy nálunk is. Ezerrel fújja a nyálát.

Hason még mindig nem szeret sok időt tölteni. Ha megunja és nem fordítom meg időben óriási balhét lenyom miután a hátára fordítottam. Elötte nem pazarolja az erejét hisztire :-D

Mi a következő hónapban adatjuk a Bexerot. Most még a 2 kötelező ismétlő volt ma neki. Már a vizsgálat közben is hisztizett, pedig nem szokott. Amikor hasra fordították már a krokodil könnyek is kijöttek, utána a szuriknál meg rákapcsolt mégjobban. Úgy kimerült, hogy szinte azóta alig volt ébren. Nálunk jövőhéten a rota ismétlő jön. Na abban nem tudom mi lehet, mert az előző beadása után végigpörögte a napot és az éjszakát is.

Este 9körül alszik el és van, hogy éjfélkor megébred már enni, de legtöbbször csak 2kor ébred először, aztán meg 6körül, utána fent van 1 órát, majd alszik még kb 9ig, úgyhogy nem panaszkodhatok rá.

Képet töltök

2019. máj. 15. 16:47
Tettem fel képet, játszik a kezeivel :)
2019. máj. 15. 16:41

Szia! Levente nő mint a gomba, múlt héten 7.6 kg és 66 cm volt (4 kg és 51 cm született), lassan kihízzuk a 68-as ruhákat :) nem tudom hova rohan, valószínűleg genetika.

Alvással kapcsolatban nálunk is jobb lett a helyzet, este letesszük a kiságyába, nézelődik picit, közben szól az altatózene és elalszik. Nappal hintában alszik vagy rajtam, még élvezem no :)))

Egyre ügyesebb, 10 perc alatt végez a szopival, kb 3 óránként eszik nappal, nagyjából be is állt: 8:00, 11:00, 14:00, 17:00, 20:00 (előtte fürcsi), aztán alszik és kb. 02-04:00 között kel egy gyors szopira, vissza is alszik rögtön kb 07-08:00-ig.

Nyálzás nálunk még tart, lassan mindenhol van, csiganyálnak hívjuk :D fog még sehol, ínye sem piros, valószínűleg csak mocorognak a fogcsírák. Elkezdett tudatosan fogni dolgokat, rágcsálja/szopja az ujjait (cumit nem fogadja el egyáltalán), játszik a kendőkkel. Nagyon szereti nézegetni a kezeit, elvan vele fél órát is :D főleg ha fel van kapcsolva a lámpa, akkor leárnyékolja magát a kezeivel, édes nagyon. Mostanában felfedezte a lábait is, egyelőre nézegeti és mozgatja. Erről jut eszembe, fürdetéskor nagyokat mozog a lábaival és nevet hatalmasat ahogy hullámzik a víz :) hintával szintén, rájött hogy mozgásával mozgásba lendíti. Oldalra is fordul, nehéz is pelenkázni :) egyszer történt hogy hasáról hátára fordult, bár szerintem csak véletlen volt.

Jah igen, borzasztóan sokat beszél, alig bírom tartani vele a tempót :D

Bexserot hétfőn kapja meg, remélem jól fogja viselni, eddig minden oltást jól tűrte.

2019. máj. 15. 14:27

Sziasztok!


Kivel mi a helyzet? Gyakran idenézek, de semmi új hír, hát akkor kezdem én a sort :)


Emma holnap lesz 16 hetes, most 6500 gramm (3040-nel született). Múlt héten nagyot fordult velünk a világ. Végre hajlandó éjjel a kiságyában aludni, napközben is sokszor le tudom oda tenni. Az alvás leginkább szopizáshoz kötött, más módon elaltatni csak az apja tudja (hangos zenére járkálás közben), magától meg eddig egyszer sikerült. A Bexero oltást kaptuk meg pénteken, ez az első, ami megzavarta, egész délután sírt.

A másik változás, hogy a negyven perces szopizást felváltották a tízpercesek (de továbbra is másfél-kétóránként), nemcsak nézelődés miatt, éjjel is. Ritkábban kel éjszaka, hallom, hogy ugyanúgy fent van, de már csak kétszer sír, anélkül meg nem megyek oda (egy szobában vagyunk továbbra is, csak nem egy ágyban). Már ez is valami.

Nyálzás, tárgyak harapása továbbra is van, vettünk dologelt, ami ízlik ugyan, de nem látom, hogy bármit érne.

Állandóan magyaráz, sokszor komoly arccal. Hasról néhányszor hátára fordult, de leginkább dühből.

2019. máj. 4. 12:50

Nekem mindig eléggé hullott a hajam, nem találtuk az okát, szerintem hormonális. Nem kopaszodok, de mivel eleve vékonyszálú, mindig nagyon zavart.

A terhesség alatt abszolút nem hullott, harmadik trimeszter vége óta megint, ugyanúgy mint korábban. Korábban elég sok mindent kipróbáltam, szedtem rá vitaminokat, hajszeszek, cseppek, olajok, samponok - egyedül a H...clinicnél éreztem hatást.

2019. máj. 4. 12:38

Nekünk kifakadt az oltás helye, jo undi volt, még kicsit mindig látszódik.

A hajhullást én is észrevettem, de az átlagosnál nem vészesebb.

1560. schann
2019. máj. 4. 09:39

Nekunk is beerett, piros folt van meg mindig, lassankent mulik.

Sajnos en is az erosen hajhullok taborat erositem, kb 3-4 hete egyik naprol a masikra kezdodott. Ki se merem mar engedni, nem akarom vegighullajtani a lakasban.

Nekem nagyon regen volt ilyen gondom de semmilyen vitamin nem hatott ra (magatol merseklodott amikor mar reg nem szedtem semmit), de ha valaki megtalalja a szent graljat a dolognak az legyszi irja meg!

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook