Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2019. júl. 27. 17:47
Kicsit más téma: nektek mennyire izzadós a babátok? Lili elég izzadós, de mióta ennyire meleg van, elég durva, és elég jellegzetes izzadságszaga is van, kicsit ilyen csípős szagú. Ti is éreztek ilyesmit? Kicsit aggódom, hogy ez mennyire oké, mert én mindig úgy képzeltem, hogy a babák szagtalanok :)
1708. Zokniszörny (válaszként erre: 1707. - Amberwaves)
2019. júl. 27. 15:59
Hát ha a nagymamákon múlt volna, már 4 hónaposan tömték volna mindennel is, úgyhogy az ilyen külső nyomásnak nem engedek :)
1707. Amberwaves (válaszként erre: 1705. - Zokniszörny)
2019. júl. 27. 15:43

Engem úgy érzem hajt a tatár, de legalábbis a nagymamák és a védőnő :)


Emma széklete is olyan, mint írtad! Remélem azért nem lesz sok ilyen szünet, nem tudom elképzelni, hogy a belecskéinek nem árt.

1706. Zokniszörny (válaszként erre: 1704. - Amberwaves)
2019. júl. 27. 15:19
Hát nekünk ugye kizárólag anyatejes, és ha több napos a téma, akkor nekünk is kicsit sötétebb szinű és büdibb.
1705. Zokniszörny (válaszként erre: 1703. - Amberwaves)
2019. júl. 27. 15:18
Igazából nincs semmi tervem. Ugye a blw szerint a baba ismerkedik az ízekkel, állagokkal, és ha nem eszik ezekből semmit, az is tök oké. Nincs adag, mennyiség, táblázat. Úgyhogy kínálgatjuk majd, aztán eszik amennyit eszik. (1 éves koráig szeretném mindenképp szoptatni, de hogy emellett mennyit eszik mást az nekem mindegy.)
2019. júl. 27. 15:02

Ja, és a hatodik napon végre megjött a várva várt kaki :)

(Igaz egész más szagú és színű, azóta is, nem tudom, hogy az ujjhegynyi gyümölcs miatt, vagy mert ilyen sokáig nem volt...)

1703. Amberwaves (válaszként erre: 1702. - Zokniszörny)
2019. júl. 27. 14:59

Már épp kérdezni akartam, miért blw mellett döntöttetek, mikor olvastam a végét :D

Terveid szerint meddig kap csak tejet a babád?


Nálunk barack sem aratott nagyobb sikert az almához képest, viszont most étteremben szájába adtam egy ananász darabot, de beugrott, amit itt írtatok, és nem ehette meg, pedig úgy kellett kihalásznom a szájából :D

Anyós megkóstoltatta a barackot nagy darabban, de arra is fintorgott. Szóval maradunk a pépes próbálkozásnál egyelőre, mert az ananásznak az íze tetszett vélhetően, nem az állaga.

2019. júl. 27. 11:38
Na, mi megtettük az első lépést a blw útján 😃 mindenáron venni akart a tojásrántottánkból, úgyhogy egy darabot engedtünk neki, hogy vegyen, azt a fejet 😅 nem tetszett neki az állaga, úgyhogy kóstolás nélkül szétmoncsorálta a kezével, és ledobta 😃
1701. Zokniszörny (válaszként erre: 1697. - Schann)
2019. júl. 24. 19:44
Én is emiatt írtam, hogy óvatosan, nehogy a baba a darabos etelt is úgy próbalja lenyelni, mint a pürét, és baj legyen. :)
1700. Zokniszörny (válaszként erre: 1699. - Amberwaves)
2019. júl. 24. 19:42
Az első életév a kóstolgatásról szól, nem kell, hogy mennyiséget egyen bármiből :)
1699. Amberwaves (válaszként erre: 1691. - Zokniszörny)
2019. júl. 24. 19:36

Hát ez az, mi is ma lettünk hat hónaposak, és olyan kíváncsi volt a mi kajánkra a baba, kanalat is szépen fogja, na akkor kezdjünk hozzátáplálni.

Hát, nem a terveim szerint alakult, szájába bevette, nem lökte ki, ízlelgette, nyáltócsa kíséretében kiköpte az almát...

Nagyon erőltetni nem akartam, tíz percig ízlelgettük. Holnap másik fajta alma, ha az se, párolással próbálkozom.

1698. nikoletta93 (válaszként erre: 1697. - Schann)
2019. júl. 24. 17:39
Abszolút nem történt semmi baj, én köszönöm hogy segítettél-segítettek 😊 mindenki a legjobbat akarja a babájának 😁
1697. schann (válaszként erre: 1696. - Nikoletta93)
2019. júl. 24. 17:18
Akkor biztos nem fogalmaztam jol. Nem akarok belekotyogni meg persze mindenki azt es ugy csinalja ahogyan jonak latja, csak segito szandekkal irtam nehogy valami gond legyen! :)
2019. júl. 24. 16:52

Eddig úgy értettem, hogy kéthetente próbálkozzak darabossal, ha nem fogadja el akkor pürézzek tovább és próbáljam meg 2 hét múlva 😶

De most már tiszta minden!

1695. nikoletta93 (válaszként erre: 1694. - Schann)
2019. júl. 24. 16:49
Köszi, ez hasznos infó volt.
1694. schann (válaszként erre: 1693. - Nikoletta93)
2019. júl. 24. 15:57

Erre irtam multkor, hogy blw meg a pure nem jo egyutt azt irjak a csoportjukban. Ha valakinek a babaja mar elfogadta a puret akkor 2 hetig nem szabad neki adni es utana ‘nullarol’ kezdeni az ismerkedest a darabkakkal.


Ezt irjak:


A BLW 3 alappillére:


1. pillér: A baba igényei szerint, azaz nem mérjük, mennyit eszik, és azt eszi meg a felkínált ételből, amit szeretne


2. pillér: A baba ugyanazt eszi, mint a család, azaz 6-12 hónapos kor között a család ételeit igazítjuk a baba igényeihez


3. pillér: A baba ugyanakkor eszik, mint a család, és az utolsó szopizás/tápszer óta eltelt 20-30 perc, érdeklődő, nem fáradt


A BLW alapszabályai:

1 § A baba -kis módosításokkal- ugyanazt eszi, mint a család

2 § Egy egészségesen étkező családban a baba bármit ehet

3 § Tilos a méz és a kolbász a botulizmus veszélye miatt

4 § Tilos a mogyoró méretű és keménységű falat

5 § Tilos túlsózni

6 § Tilos a hozzáadott cukor

7 § Tilos a teljes kiőrlésű és a korpás pékáru

8 § Mindent alaposan megfőznük, megsütünk (amit te is épp akkor főve vagy sütve eszel)

9 § Tilos az adalékanyag

10 § Törekszünk a hazai, éghajlatunknak megfelelő szezonális alapanyagok használatára

11 § Törekszünk arra, hogy a babák az alapanyagokat eredeti formájukban ismerjék meg (kivéve, amit magunk is pürés állagban fogyasztunk, pl. kásák, joghurt)


Mikor kezdjük a hozzátáplálást?

1. A baba legalább 6 hónapos

2. A baba a szájához tudja emelni a falatot

3. Megszűnt a nyelvkilökő reflex

4. Érdeklődik az étkezés iránt

5. Segítség nélkül stabilan tud ülni (= a nyakát és a hátát a farokcsontig egyenesen tudja tartani, illetve az öledbe ültetve nem keres kapaszkodót, és nem támaszkodik)


Hogyan kínáljunk?

1. Szoptatás vagy tápszer után

2. A családi étkezés során

3. A falat legyen a gyermek hüvelykujjának kétszerese hosszban 6-9 hó között, 1*1 cm vagy 1.5*1.5 cm kocka 9 hónapos kortól, 11 hónapos kortól evőeszközt előre töltve, 12 hónapos kor felett evőeszközt önálló használatra felkínálva (ettől el lehet térni a baba érettségének és ügyességének függvényében)

4. Állagra puha, de nem túlfőtt

5. Mindig több íz, szín és állag legyen a tányéron

6. Bármilyen itatót is választasz, hagyd, hogy a babád maga fedezze fel a használatát.


BLW-re áttérni nem lehet. Amennyiben:

1. a babádat 1-2 alkalommal kínáltad pürével, de nem etetetted meg, akkor BLW-zhetsz.

2. ha a babád huzamosabb ideig pürét kapott, de még nincs 8 hónapos, akkor 2 hét szünet megtartása után át tudsz térni falatkás hozzátáplálásra, de az nem BLW, hanem igény szerinti hozzátáplálás.

3. ha a babád legalább 8 hónapos, és egyedül ki tud ülni, akkor ideje áttérni falatkákra. Ez hagyományos hozzátáplálás.’

1693. nikoletta93 (válaszként erre: 1691. - Zokniszörny)
2019. júl. 24. 15:14
De egyébként nem pürében vannak a darabok, nem így csinálom azért ha így értetted :D időnként adok egy darabkát és nézem hogy reagál rá. Ha nem úgy, akkor megkapja a pürét. Így sem jó?
2019. júl. 24. 15:08

Csak tízórainál van hozzátáplálás. Minden más étkezéskor csak anyatejet kap.

Köszi Zokniszörny, tudom hogy fulladásveszélyes, azért is nagyon óvatosan csinálom :) valahol csak el kell kezdeni a darabos étkezést.

1691. Zokniszörny (válaszként erre: 1689. - Nikoletta93)
2019. júl. 24. 13:03

Bocsi, de azért ezzel óvatosan, nem ajánlják keverni a püré - darabos témát, mert fulladásveszélyes.

Jól nyomjátok csajok a ht-t, Lili ma lett 6 hónapos, végigcsináltuk csak anyatejjel💪 majd egyszer én is elkezdek hozzátáplálni 😅

1690. Silverfox91 (válaszként erre: 1689. - Nikoletta93)
2019. júl. 24. 10:27
És te napon belül hány étkezésnél adsz már a tejen kívül egyebet? Ennek a ritmusában kicsit bizonytalan vagyok.
2019. júl. 24. 10:05

Levi is evett már almát, barackot, répát, sütőtököt, burgonyát, meggyet és gabonát. Ezeket variálom-keverem, gabonát szinte mindig teszek bele. Lassan bevezetem a husit is. Nagyon szeret enni, már mindennel megbarátkozott, tátott szájjal és rúgkalapálva várja a következő falatot :)

Sárgadinnyét, görögdinnyét és uborkát is adtam a szájába nyalogatni, tetszik neki. Szopi után szoktam adni és kb 100 grammokat eszik.

Jah egyelőre pépesítem, de azért néha-néha próbálok darabosan adni, hátha 🤷 de csak forgatja a szájában, viszont tegnap ráharapott a barackra és nem akarta elengedni :) azt hiszem lassan rájön a rágásra.

1688. schann
2019. júl. 24. 08:33
Ja nekunk az alma es a korte parolosat ajanlottak az elso idokben mert sokkal konnyebb ugy a pocaknak. Aztan el lehet hagyni, mar en sem parolom es minden oke.
1687. schann
2019. júl. 24. 08:31

Anyatejesnel allitolag tenyleg normalis a 10-14 nap, bar nekunk a hozzataplalasig minden nap volt, raadasul fix idopontban 😀

Annyit hozzatennek, hogy ki kell tapasztalni melyik babanal mi fogja es mi lazitja. Amikor elkezdtuk 1-2 napig semmi nem volt, majd beindult. Utana pedig olyan is volt, hogy 4 napig gyakorlatilag semmi vagy nem ertekelheto. Nekunk az edesburgonya es a repa nagyon fogja, a korte viszont minden gondot megold 😀

Kapott mar edesburgonyat, burgonyat, repat, sutotokot, barackot, almat, kortet, rizsnyakot, bevezettuk a glutent es most kovetkezik a husi. Eleinte csak par kanallal kert mindenbol, nehany napja viszont hirtelen elkezdte novelni es mar 120-140 grammokat belapatol es ami eddig nem tetszett iz mostmar az is finom lett. 🤷‍♀️Ugyhogy akinek nem mutat erdeklodest igazan az se aggodjon mert egyik naprol a masikra jott itt is az attores. Azota a sulya is megindult felfele ugyhogy nagy az orom.

Mar csak egy hosszabb alvas az almom 😅

1686. Amberwaves (válaszként erre: 1683. - Silverfox91)
2019. júl. 24. 06:40

De jó nektek,remélem nekünk is simán megy majd!

Üvegreszelőről is olvastam, ha járunk olyan helyen, beszerezzük.

1685. Amberwaves (válaszként erre: 1682. - Zokniszörny)
2019. júl. 24. 06:37

Te jó ég, akkor mi még sehol nem vagyunk!

Most megnyugtattál, mert hiába próbáltam utánaolvasni, 2-3 napokat találtam normálisnak, és a védőnő is elég szűkszavú volt.

1684. Amberwaves (válaszként erre: 1681. - Nikoletta93)
2019. júl. 24. 06:34
Na igen, botmixer ilyen kis mennyiségnél tényleg jobb lesz :)
1683. Silverfox91 (válaszként erre: 1680. - Amberwaves)
2019. júl. 23. 22:47
Én adtam már őszibarackot (nagy kedvenc 😀), almát, a kettőt keverve, és ma kapott először krumplit is, azt megfőzve, lepépesítve. A gyümölcsöket csak úgy natúran, azokat nem sütöttem/főztem, csak szépen elpépesítettem azokat is. Van ilyen jó kis retró üveg reszelő, vagy nem is tudom minek mondják ezt. Széklettel nem volt gond egyelőre, persze megváltozott színre is, szagra is, állagra is, de szorulás az nincs egyelőre. Egyelőre nem lehet panaszom az étvágyára, mindent megevett, amit adtam neki :)
1682. Zokniszörny (válaszként erre: 1680. - Amberwaves)
2019. júl. 23. 22:31
Mi jártunk. 11 napig nem volt széklete, tisztán anyatejes babánál két hét is normális lehet széklet nélkül. Nem adtam neki semmit, magától kakilt. Ez a hozzátáplálás elkezdését követően viszont már nem igaz, olyankor a ritka széklet jelezheti, hogy az emésztőrendszere még nem érett meg egyéb dolgok befogadására.
1681. nikoletta93 (válaszként erre: 1680. - Amberwaves)
2019. júl. 23. 22:23

Én csak párolom majd botmixerrel pépesítem, de gondolom turmixszal is jó. Mire elkészül, langyos lesz.


A székrekedésre sajnos nem tudok mit írni, esetleg Laevolac szirup segíthet.

2019. júl. 23. 21:37

Holnap kezdjük a hozzátáplálást, almával. Én úgy gondoltam összeturmixolom, de az egyik könyv szerint sütni kell 200 fokon, másik szerint párolni. Mindkettő szerint melegen/langyosan kell adni. Ti is így szoktátok?


Ráadásul ez a negyedik nap, hogy nincs széklete, védőnőnek írtam, azt válaszolta adjak kamilla teát. kb. 50 ml-t megivott naturan. Nem volt ilyen velünk a fél év alatt, járt így valaki közületek?

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook