Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2019. máj. 3. 09:56

BCG oltás: beérett, még mindig ott van a vörös folt a karján, de gyógyul szépen. Érdekes, nekünk nem is mondták hogy ne érje víz, csak borogassam, ha nagyon gennyedzik - ezt megúsztuk.

Egyébként valóban kb. mindegy hogy beérett-e vagy sem, így is hatott az oltás. Nekem sem érett be igazán babakoromban, elvileg csak halvány foltom volt és ennyi, nincs semmi hegem :)

2019. máj. 3. 09:51
Nálam még nem jött elő a hajhullás (kopp-kopp), viszont nagyon ajánlják a DM-es hajvitamint, nagyon jó elvileg. Próbáld ki!
1557. Silverfox91 (válaszként erre: 1556. - Amberwaves)
2019. máj. 2. 23:29

Nálunk beérett az oltás, ki is fakadt, de gyógyul szépen, bár még nem tűnt el teljesen. Mondták, hogy ne érje víz, bár ezt nehéz volt teljesíteni fürdetéskor, hiába igyekeztünk nagyon vigyázni.


Nálunk is nagyon megy a nyálazás, meg szájban turkálás, talán valami kis fehéres dolog látszik is az ínyén, de nem egyértelmű még a dolog. De előbb-utóbb ugyis kibújnak a kis fogak :)


Nektek mi a helyzet hajfronton? A szülés után sajnos elmúlt a jóvilág, addig a várandósság alatt szinte egy szál hajam nem jött ki még hajmosásnál se. Mostanában lett viszont igazán durva a hajhullás, mindenhol ott van, mosásnál is annyi kijön, borzasztó. Főleg ugye hogy nagy a kontraszt a terhességhez képest. Nagyon idegesít :( tudom, hogy ez most hormonális dolog elsősorban, de esetleg nincs valami jó tippetek? Azon gondolkodok, hogy szedek Krauterblutot, állítólag nagyon jó vaspótló, meg sok egyéb vitamin is van benne.

1556. Amberwaves (válaszként erre: 1554. - Schann)
2019. máj. 2. 22:09

Az én kislányom 2-3 hete nagyon nyálzik, két ujjával állandóan a szájában turkál. A másfél-kétóránkénti ébredés megszokott, így azt nem veszem jelnek. Nem.látom, hogy duzzadna az ínye, múlt héten az oltásnál említettem ezeket a dokinak, de csak annyit mondott, ez két éves koráig így lesz.

De azt hiszem veszünk Dologelt, úgy látom az összetevők alapján, hogy nem árthat, akkor se, ha nem a foga jön.


Más: nektek megérett a BCG oltás? Védőnő kérdezte tőlem, nem tudtam ez mit jelent. A bal karon kellene pattanásszerű csúnyaságnak lenni, nekünk csak halvány folt van. De azt mondta mindegy, mert már nem adnak kisbabáknak ismétlőt.

1555. Zokniszörny (válaszként erre: 1554. - Schann)
2019. máj. 2. 09:56
Mi is megszenvedjük, de még egy se jött ki :/
1554. schann (válaszként erre: 1549. - Titanilla1)
2019. ápr. 30. 17:43
En csak a szornyu eszakakat (1,5-2 orankent ebredes) emlitettema gyerekorvosnak es o mondta, hogy nagyon duzzadt az inye. Meg mar omlik a nyala es sokszor lathatoan faj neki de sajnos nem akar kibujni egyelore :( en dologelt es anaftin babyt probalgatok egyelore de szerintem lassan ki kell probalni a dentinoxot.
2019. ápr. 27. 19:34
Köszi lányok :)
2019. ápr. 27. 08:56
Jah és ha nagyon rossz a helyzet, egy kis Nurofent is lehet adni éjszakára.
2019. ápr. 27. 08:54

Nálunk még nem, de szerintem kezdődik valami mert borzasztónan nyálzik, néha játszik is vele (habzolgat) :D

Egyébként Dentinox kenőcsöt és Dologélt szoktak ajánlani. Dentinoxot a lidocain tartalma miatt napi 2x lehet használni, mondjuk reggel-este. Dologélt bármennyiszer, mert gyógynövényes, sokan szeretik.

1550. picibh1
2019. ápr. 27. 06:49
Igen nálunk is kibújt már kettő. Dentinox kenőcs:)
2019. ápr. 25. 20:09
Más picikének is bújnak a fogacskái ? Véletlenül vettem csak észre hogy kint vannak alul , de fájdalmasabb helyzetre mit javasoltok rá ?
1548. Zokniszörny (válaszként erre: 1547. - Amberwaves)
2019. ápr. 17. 19:18
Igen, sok hülye ötletet/tanácsot kap az ember, nekem a kórházbeli tanácsok miatt lett szívás a szoptatás, csak túlságosan kimerült voltam ahhoz, hogy utánanézzek dolgoknak, meg is lett az eredménye...
2019. ápr. 17. 17:45

Zokniszörny, schann, most kicsit megnyugodtam, pár héttel ezelőttről teljesen úgy emlékeztem, hogy itt mindenki három óra, vagy afelett jár :)


Zokniszörny emlékszem, kérdeztelek is a mellgyulladásról, mert én is átestem rajta. Azóta "csak" sebesedés van, de azzal is vigyázni kell. Jól teszem mellre, csak egyrészt nem ritkán 40 percig is rajta van, másrészt pár hete elkezdte húzogatni, ha meg elveszem, hogy csak játszik, akkor sír.

Annak idején volt egy óra szerinti szoptatási időszakunk védőnő és orvos tanácsára - na három.órát akkor se tartottuk - és akkor sikerült egy hét alatt szinte semmit nem hízni, így megyünk az ő étvágya szerint.

Megnézem a csoportot, köszi!

1546. Zokniszörny (válaszként erre: 1544. - Schann)
2019. ápr. 17. 15:27

Nálunk a reggeli adag sok is, szerintem ezért is nehezebb számára.

Próbáld ki, hogy napközben többször kínálod, akkor este hátha nem kel annyiszor. Én legalábbis úgy látom, ha napközben sokat cicizik, akkor éjszaka max egyszer-kétszer kel, persze nem mindig jön be, de hátha :)

1545. Zokniszörny (válaszként erre: 1543. - Schann)
2019. ápr. 17. 15:23

Oh nálunk is eszik éjjel is, nem is akármennyit, viszont amíg nem fekve szoptattam, engem is kiborított a dolog. Párom ötlete volt egy olyan nagy párna, amire rá tudom úgy hajtani a fejem, hogy akár ülve is tudok aludni, megváltás volt... esetleg próbáld ki, hogy beszerzel ilyen nyaktámasztós utazópárnát.

Nekünk tök változó, milyen hosszan eszik, van, hogy 2 perc, van, hogy egy óra, meg amúgy gyakran csak játszik a cicin, meg magyaráz neki, cuki amúgy :)

1544. schann (válaszként erre: 1542. - Zokniszörny)
2019. ápr. 17. 15:19
Erdekes mert nalunk is a hajnali (napi elso) a keserves, akkor fel orankent keri magat mellre, hogy sikeruljon neki, addig csak bealszik, felebred, bealszik, stb. Talan azert mert akkor nem mozognak mint napkozben, hanem csak fekszenek. Mindenesetre bosszanto mert ot ez ebreszti, pedig szerintem meg aludna tovabb.
1543. schann (válaszként erre: 1540. - Amberwaves)
2019. ápr. 17. 15:16
En szinten igeny szerint szoptatom es jelenleg nappal 2,5-3 orankent keri, ejjel viszont 2 orankent mostmar 1-2 hete. Biztos reszben visszaalvashoz/megnyugtatashoz hasznalja ejjel de rendesen eszik nem csak parat kortyol. Idoben mondjuk gyors, 10-15 perc alatt vegez ejjel is nappal is. En is surunek erzem, plusz baromi faraszto mert a fekve szoptatas nem megy, kikeni pedig nagyon rossz az agybol ennyiszer. (Egyebkent velunk alszik) De talan ahogy a 6-8 oras esti alvasok megszuntik egyik naprol a masikra, talan ez a nagyon suru ebredes is elmulik majd, legalabbis ezzel nyugtatom magam 😀😀
1542. Zokniszörny (válaszként erre: 1537. - Schann)
2019. ápr. 17. 15:14
Hát ma úgy nézett ki az este, hogy fél 8tól aludt hajnali 1ig, majd keltem 2.50kor, meg 4.40 körül, aztán már talán csak 6.15kor, de akkor indult is már a nap (pontosan nem emlékszem, mert mellettünk alszik, csak félkómásan mellre teszem, de fekszem, szóval van hogy visszaalszom kb azonnal). Nekünk eddig egész ügyesen kakilt, most valami miatt reggel van egy 2 órás kínlódás vele.
1541. Zokniszörny (válaszként erre: 1540. - Amberwaves)
2019. ápr. 17. 15:09

Igény szerint szoptatok, nagyon sokat olvastam a témában, mert ha visszaemlékszel/olvasol nekem nagyon meggyűlt a bajom a szoptatással az elején, durván sebes mellbimbó, kétszer antibiotikumos mellgyulladas, tejkő, volt itt minden...

Szóval: nekem a babám bazi sokat van mellen, átlagban kétóránként, de van, hogy egy óra se telik el két cicizés közt, illetve egy-egy szopi simán eltart fél óráig, de a lefekvés előtti szopinál volt nemrég egy kétórás. Szopizás közben olyan hormonok termelődnek, amik álmosságot okoznak, így teljesen normális, ha a baba elalszik közben (meg anya is, rám remekül hatnak ezek a hormonok 😁). A szopizások hossza 4 hónapos kor körül változik, amikor meg 5 perc alatt végeznek, mert érdeklődni kezdenek a külvilág iránt.

A babák azért kelnek fel ilyen sűrűn, mert fejletlen az idegrendszerük, és a hormonális folyamatok miatt szopizás közben tudnak visszaaludni a legkönnyebben. A fejletlen idegrendszer miatt van az is, hogy segíteni kell nekik az elalvásban (kivéve néhány szerencsésnek, akinek nem 😊). Én az esti altatást szopival intézem. Gondoltam rá, hogy nem a legszerencsésebb, de ez a legnyugodtabb módja, plusz hosszú és pihentető éjszakát biztosít. Lehet majd ez később okoz problémát, de engem azzal is riogattak, amíg előszeretettel aludt rajtunk, hogy majd nem tud elaludni másként, hát ehhez képest teljesen magától leszokott erről.

Fb-n van egy szuper csoport: Szoptatási tanácsadás kérdezz felelek néven, nagyon ajánlom, rengeteg tudás és tapasztalat gyűlt itt össze, és adott esetben szakemberek válaszolnak a témában.

1540. Amberwaves (válaszként erre: 1539. - Ágio8405)
2019. ápr. 17. 14:29

Utánaolvastam, utoljára Ungváry Renáta könyvét, és nagyon megnyugtatott, hogy jó dolog az igény szerinti szoptatás.

Csupán irigykedtem a fórumtársakra, mert senkinél nem olvastam ilyen sűrű evést, illetve azért is örülnék a hosszabb szünetnek, mert a cicim nem bírja - nem tíz perc alatt végez - plusz gondolom többet aludna éjjel és nap közben is, ha nem ébredne állandóan arra, hogy éhes.

Bár meggyőződésem, hogy az éjszakai szopizás nagy része már csak komfortszopizás.

1539. Ágio8405 (válaszként erre: 1538. - Amberwaves)
2019. ápr. 17. 11:58
Miért kene 3 óránként? Mert a régi tankönyvek azt irtják? Szerencsére a babák azt nem olvasták... A baba nem csak étkezés miatt kér cicit. Nem szeretnéd igény szerint szoptatni? Ha eddig nem olvastál utána érdemes elolvasni milyen folyamatokat indít el a szopas a szerveztében. Mikben segíti, pl kakilasban hasfájasban stb.
2019. ápr. 17. 10:22

Bárcsak ilyen problémánk lenne, hogy nappal sokat alszik a gyerek :D

Utolsó bejelentkezésem előtt nagyon ritkán sikerült elaétatni, állandóan nézelődött vagy sírt, amint leraktam, kipattant a szeme. Na a védőoltás nálunk csodát tett, aznap aludt délelőtt és még délután is. Azóta délelőtt fixen alszik 1-1.5 órát, délután sajnos még vannak gondok, de semmi ahhoz képest, hogy reggel hattól, vagy ha szerencsénk volt délelőtt tíztől este hatig egy szem hunyást nem aludt.

Vettünk mei tai hordozót, eddig egyszer használtuk, jó darabig sírt, mert ott volt az orra előtt a cici, de nem ehetett :) aztán nézelődött, majd mire elaludt, már végeztem is és persze nem sikerült hordozó nélkül tovább aludni.

Este soha nem akar aludni, fél tíztől próbálkozunk, gyakran csak a szopi segít, de olvastam, hogy nem helyes összekapcsolni, mert csak így tud majd elaludni. Mondjuk azt észrevettem, hogy napközbeni szopinál így gyakrabban belealszik.

Sajnos még mindig kétóránként enni kér, nagyon ritka, hogy három óráig kibírja.


Voltunk gyógytornán, sikerült barátnőmhöz kerülni. Elöl gyenge a nyaka, úgyhogy felülésezünk.

1537. schann (válaszként erre: 1535. - Zokniszörny)
2019. ápr. 17. 10:18

Akkor ti is nagyon szerencsesek vagytok alvas szempontjabol, mi az ejjel is 4x keltunk 😔

Ebbol mondjuk 1 kaki miatt volt, mert rendszerint hajnalban tor ra es az mindig nagyon nehezen akar tavozni :/

1536. Silverfox91 (válaszként erre: 1535. - Zokniszörny)
2019. ápr. 16. 23:29

Hát igen, nincs sok sírás-rívás szerencsére, az időnkénti esti nyűgösségért is csak magunkat okolhatjuk, ha elhúzzuk a lefektetést. Szokták mondani, hogy biztos azért ilyen nyugis, mert alapvetően én és a férjem is azok vagyunk. Kolléganőim mondták, hogy Luca olyan baba, amilyenről keringenek mendemondák, hogy létezik ilyen nyugis gyerek, de eddig nem láttak rá bizonyítékot 😄


Akkor leszünk meglőve, ha a következő az ellentéte lesz, szerintem fogalmunk se lesz róla, mit kezdjünk majd vele 😆

2019. ápr. 16. 21:24

Ja, viszont nálunk este héttől kb reggel fél 7ig alszik (mi egy ágyban alszunk, este lefekvéskor van egy maratoni cicizés, de még ha azt le is vonom, akkor este 8tól alszik). Bevallom, olyankor általában én is hulla vagyok, úgyhogy nekem ez így jobb (meg ha így ha nem alszom, akkor van kis énidőm, vagy kettesben).

Silverfox, nekem úgy tűnik jó kis nyugis babád van :)

1534. Zokniszörny (válaszként erre: 1530. - Schann)
2019. ápr. 16. 21:19

1 órát, másfelet bír ébren, nem érdemes nagyon húzni, mert kiborul. Viszont jellemzően nem alszik hosszan (egy óra elteltével már örvendezni szoktam, hogy hú de sokat alszik😅), de azt 5-6 alkalommal is egy nap. Állítólag mi is utáltunk aludni a párommal.

4 hónapos kor után csomó gyerek elkezd sűrűbben ébredni, elvileg ez is az alvási fejlődés része.

1533. Silverfox91 (válaszként erre: 1530. - Schann)
2019. ápr. 16. 19:27

Ne is mondd, rettegek, hogy egyszer elromlik a gyerek 😂 a nappali alvás elég változó nálunk, mostanában elég rövideket alszik,korábban simán végigaludt két evés között, most jellemzően egy órát vagy kevesebbet alszik egyhuzamban. Bár ez lehet már azért van,

mert ahogy nő, kevesebb az igénye. Vagy csak este kialussza magát 😅

1532. schann (válaszként erre: 1527. - Zerika)
2019. ápr. 16. 19:06

Jo lenne ha ujra visszaternenek a jo szokasukhoz 😀 Azt en is olvastam mar, hogy nyaron szamolni kell vele, hogy gyakrabban fognak ebredni mert megszomjaznak.

Az meg eleg kiabrandito, ami az allami csiposzuresen tortent veletek.

1531. schann (válaszként erre: 1525. - Zokniszörny)
2019. ápr. 16. 19:03
En is probaltam, hogy megvarom mi lesz a vergodesbol (fejforgatas), hatha visszaalszik de nem. Siras a vege, ugyhogy valoban jobb csirajaban elfojtani ha kezd ebredezni 😀
1530. schann (válaszként erre: 1528. - Silverfox91)
2019. ápr. 16. 19:01

Fu ez olyan szepen hangzik, hogy alig hiszem el 😀

Most azzal kiserletezunk, hogy toljuk mi is is ilyen fel9 fele az alvast, mert eddig 7kor mar tul szokott lenni a furdesen. Hatha igy jobb lesz de nem konnyu, mert masfel ora ebrenlet utan nappal is mindig igenyli az alvast. Altalaban csak egy fel orat, ebed utan meg egy nagyobbat, de van, hogy nagyon rosszul jon ki, peldaul fel8kor mar beajul, ugyhogy kitolni is nehez a nap veget. Nappal mennyit bir ebren lenni nalatok?

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook