Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2020. ápr. 7. 12:59

Igen! Én is leírtam, hogy kint nem jár stabilan, másnap már sétalgatott mindenfele és ellökte a kezem, ő már felnőtt 😏😂 meg egyfolytában kimenne a kertből az utcára, imád ott lenni - szerencsére erre nincs forgalom, kertváros szélén vagyunk. Hatalmas hisztirohama szokott lenni, ha megfogom és visszamegyünk a kertbe, még a szomszédok is bámulnak 😑

Levi is nagyon sok mindent ért, tudja mi micsoda, nagyon kis okosak már ilyenkor a kölykök. És persze makacsak 😶 pl. mondom Levi, menjünk a konyhába enni!, megyek a konyha felé, Levi meg üvölt a szobájában, hogy képzelem, miért nem kapom fel? Mondom van 2 lábad, ne legyél lusta, gyerünk, lesz finom hami, stb 😆, és olyan 10 perc győzködés után végre feláll és szalad a konyhába 😄 jaj de borzasztó... nagyon sok türelem kell, nem szeretném mindenért felvenni. Lusta disznócska 😁

Levi mániája mostanában a hosszú, henger alakú dolgok. Azaz (nem használt) kábelekkel, slaggal, partvissal, porszívócsővel játszik, órákig... 🤦

2020. ápr. 7. 09:16

Szerintem is mindent értenek. Lili is már mutatja, hogy hol az orra, lába, tudja, hogy sapka, zokni, nadrág (ezeket lelkesen próbálja felvenni, de még csak a sapka megy)... Erre, hogy tud akaratlagosan sikítani is felszólításra, tök véletlenül jöttünk rá. (Nagynénje mondta neki, hogy na sikítsál, erre nekiállt🙈😅). A TV-nél se mutattuk soha, hogy a távirányítóval kell bekapcsolni, magától figyelte meg. Most meg már hozza, ha zenét akar hallgatni...

Illetve nála elég komoly birtokosi tudat meg féltékenység jelent meg :😅 ha bárki ölelkezik valakivel, rájuk kiált, hogy neeeem! És néz mérgesen. Ha a kezemben van, és megöleljük egymást az apjával, széttol minket😅 ha meg sok van valamiből (pl ruha) akkor magához gyűjti az összeset, és nem lehet tőle semmit elvenni, mert kiborul.

Lili a konyhában szeret serénykedni, mutogatja a fakanállal, hogy keverget ő is, meg múltkor a szivaccsal meg a konyharuhával nekiállt a pultot letörölgetni.

Ja, és ami nagyon cuki, hogy a plüssöket, állatokat ölelgeti, simizi, rájuk fekszik... Annyira aranyos 🥰

Egyébként vicces ez a fórum, tegnap írtam, hogy Lili még nem is áll hosszan, erre percekig állt magától, meg pár lépést tett is magától🤷

Most akkor azt is leírom, hogy múltkor megfejelte a kádat, és letört az egyik metszőjéből egy darab, lehet visszanő😅😅

2247. picibh1
2020. ápr. 6. 20:27
Zsombi is nagyon szeret motorozni. :) nagyon ügyesen ért mindent, odahozza amit kérek vagy kidobja a cuccokat mondja is hogy kuka. Kb 10 szava van, Apa, Dédi, Anya, akkor a kuka ilyesmik. A nem az nagyon megy neki is, majd leesik a feje úgy rázza és közben mondja is, hogy nemnemnem. Nagyon veszélyes mert mindent csinál a bátyja után csakhát ő még nokedli hozzá.. szóval mindig résen kell lennem,mert felmegy mindenhova secperc alatt. Hihetetlen, hogy már ilyen nagyok, okosak :)
2246. Silverfox91 (válaszként erre: 2242. - Zokniszörny)
2020. ápr. 6. 13:40

Motorunk nekünk még nincs sajnos, de ami késik, az nem múlik :)


Akarat nálunk is van bőven. Még ha nem is mondja, hogy nem, a fejét nagyon tudja rázni. Mondjuk az nagyon cuki, mikor hisztizni kezdene valamin, elkezdem kérdezgetni, hogy mérges vagy? Szomorú vagy? Ő meg csak rázza a fejét, és mire a végére érünk, már épp hogy csak hüppög ☺

Ja meg ami még nagy sláger nálunk, hogy imád teregetni. Persze amit ő rak ki, ahhoz hozzá se szabad érni, az ott van jó helyen, nem lehet megigazítani se :) Meg tök jól tudja, mi ek hol a helye, múltkor fogta magát, és bármiféle felszólítás nélkül elvitte a kiürült dobozt a szemetesbe :) Szerintem ezek a kicsik már szinte mindent értenek, olyan kis ügyesek :)

2245. nikoletta93 (válaszként erre: 2244. - Zokniszörny)
2020. ápr. 6. 13:19
Ne is mondd, most szepa miatt én is sokat cipelem... 13 kg 😭
2244. Zokniszörny (válaszként erre: 2243. - Nikoletta93)
2020. ápr. 6. 12:48
Persze gondolom, én is megtanultam járni végülis :D a védőnő is azt mondta, hogy 15 hónap az átlag, de már leszakad a karom az állandó cipeléstől 😅
2243. nikoletta93 (válaszként erre: 2242. - Zokniszörny)
2020. ápr. 6. 11:42

Nocsak, Levi még nem motorozik, pedig türelmesen mutogatom neki hogy is kell, de csak csúszik hátrafele a popójával 😂 nagyon cuki lehet, én is várom hogy elkezdjen motorozni. Lépcsőzés és táncolás itt is nagy sláger 😊


Majd megindul, nálunk is volt egy olyan kiscsajszi aki 15 hónaposan felállt és elindult, addig csak feküdt 😂🥰 azóta is kis lusta 😁

2242. Zokniszörny (válaszként erre: 2239. - Nikoletta93)
2020. ápr. 6. 09:06

Oh nálunk Lili még mindig nem jár, sőt még kapaszkodás nélkül nem is áll hosszan. De mivel 15 hósan indultam el én is minden különösebb előzmény nélkül, ezért várok türelemmel. Furcsa, mert amúgy ő is mindent elég gyorsan csinált, 8 hósan már állt meg lépegetett bútorba kapaszkodva. Néha izgulok is, hogy minden oké-e, de valszeg csak túlaggódom, mert mindenhol azt hallom, hogy 11-12 hósan már járnak a gyerekek... De a lépcsőn úgy mászik fel-le, hogy alig érjük utol. Motorozik egyedül, felül rá, leszáll róla egyedül, szóval amúgy ügyes. Hát mindegy, csak elindul egyszer.

Rengeteg mindent ért, az utasításokat csinálja (pl sikíts, add ide). A nemet mondogatja szinte egyfolytában 🤦 sajna tudatosan 😅hát... Van akarat az tuti 🙄😅 amúgy ő a papát, babát, mamát, apát, nemet tudja mondano, a labda az "da", az "e" az én, meg az igent is már mondta 1-2 alkalommal.

Mi a Frozent meg a Moanát hallgatjuk orrba-szájba,ő is roszál rá, cuki 😄

2020. ápr. 6. 08:11
Egyébként nálatok is elhalasztották a Bexsero oltást? Nekünk ma lett volna esedékes, de elhalasztották májusra, hogy azt majd kötelezővel együtt adják be (mivel 2 alkalommal semmi baja nem volt tőle, ezért úgy gondolja a gyerekorvos hogy akkor utolsóként mehet kötelezővel együtt), de én kicsit kiakadtam. Nem is azért, mert egy erős oltás mellett kap még egyet, hanem mert kitolták, amikor még annyira nem vészes a járvány. Májusban ki tudja mi lesz?! Félek, hogy akkor is eltolják megint és nem lesz hatása az utolsó adag (és drága) oltásnak 😑
2240. Silverfox91 (válaszként erre: 2239. - Nikoletta93)
2020. ápr. 5. 20:25

A járás most mar nalunk is elég jól megy, imádom, ahogy totyog :) most már az a ritkább, ha négykézláb megy valahova. Kint Luca is jóval óvatosabb, szerintem a cipő azért még fura a mezítlábazáshoz képest.

Ma nálunk is volt egy kis láz, nem volt magas, hát majd meglátjuk merre alakul. Lucánál mar egyszer- kétszer előfordult, hogy volt pár napot láza, de azon kívül semmi, a kedve is jó, étvágya is, nem tudom mi okozhatja, de remélem most is csak erről van szó.

Nálunk konkrét szó nem sok van, inkább összevissza gagyarászik, de néha rá lehet venni egy-egy szótag gyakorlására. Pedig pontosan tudja mi micsoda, de gondolom majd megjön a motiváció. A baba, be, bá(l , de a végét persze lehagyja), ilyesmik mennek. Apából is csak annyit hajlandó mondani, hogy pa. De ha nagyon nagyon akar valamit, akkor azért elhagyja a száját az is, hogy mama, meg anya, bar ez utóbbi nem teljesen tisztán, de azért felismerhetően.

Énekelni, táncolni imád nagyon, mondhatom, nekünk is óriási öröm naponta századjára is végigénekelni Gryllus Maszkabálját 😂

Meg érdekes módon napközben, ha itthon van az apja, akkor ő a sláger, én le vagyok ejtve 😁

2020. ápr. 5. 11:00

Hogy vagytok?

Nálunk megjelent a szeparációs szorongás második felvonása, borzasztó 😥 remélem gyorsan vége lesz. Szerintem ez a költözés kiváltotta belőle. 🤬

A héten életében lett először lázas, kicsit megijedtem, mert nem tudtam miért. Aztán tarkóig össze is fosta magát, pedig az olyan régen volt... Azt hittem, elkapott valami hasmenős vírust, de végül a fog volt ludas. Ugye kibújt mind a 4 őrlőfoga, de nem teljesen, megállt a folyamat. Na ez újra beindult, és mostanra 2 őrlője már teljesen kint van. 🥳

Járással hogy álltok? Levi most kezd stabilan járni, 14 hónaposan... :D (ahhoz képest, hogy 7 hónaposan állt fel egyelőre, meg mindent hamar csinált, ez jó lassan alakult ki) Egyelőre csak lakásban jár magabiztosan, kertben/utcán so-so. Majd kialakul.

Viszont újra beszél, pár szóval gazdagodott a beszéde. 😎 Kb 10 szót tud már kimondani.

Hát asszem hirtelen ennyi. Meséljetek ti is 😊

2020. márc. 22. 11:08

Mi anyóséknál lakunk most, mert még mindig nincs kész a családi ház felújítása, de panelből el kellett jönnünk...

Ez is panel, szóval mi lemegyünk levegőzni kevésbé forgalmas utcákon, nincs kontakt, nincs érintkezés, nem megyünk boltokba, tömegbe stb.

Remélem jövőhéten kész lesz a ház és beköltözünk végre, ott azért van udvar és könnyebb lesz, ha bevezetik a kijárási tilalmat.

Játszóteret nem hiányolja, de a sétákat napi 2ről napi 1re csökkentettem és össz 4 óráról 1 órára. Már így is nyafog picit ezért :(

2237. Silverfox91 (válaszként erre: 2236. - Zokniszörny)
2020. márc. 21. 10:23

Hát nem egy nagy élvezet az biztos. Szerencsére van a társasháznak egy belső udvara, oda le szoktunk menni levegőzni, bár előfordul, hogy van ott még egy-két gyerek, de úgyis mindegyik elvan a saját bicójával, meg motorjával, szóval talán így nem olyan vészes. Meg ugye mindig ugyanazok a gyerekek, úgyhogy tényleg nem tömegekről beszélünk.

Ez a hét még egész jó volt, mert itthon volt apa is, de ha ő se lesz itthon, hát... Nem kicsit fogunk unatkozni. Nekem leginkább a szokásos programok hiányoznak, király lesz, ha újra emberek közé lehet menni.

2020. márc. 21. 09:41
Sziasztok! Hogy bírjátok az otthonmaradást? Nekünk hiányzik a játszótér... :(
2020. márc. 8. 21:09

Emma február 24-én kapta, mára bedagadt egy kicsit és piros a helye.


Nálunk úgy van, hogy tanácsadást tartanak a rendelési idő után, viszont mivel három orvos közül kettő egyszerre rendel, egy váróteremben vagyunk a másik orvos betegeivel... ugyan időpontot kap mindenki, de óhatatlanul is többen vagyunk egyszerre.

2234. schann
2020. márc. 8. 10:25

2 kulon varo de most kivetelesen nem volt nyitva a tanacsados resz, a sima varoban voltunk. De persze nem engedem ilyen helyen semmihez se nyulni.

Akkor jottem ra, hogy onnan hoztuk amikor hetfon vittem vissza, hogy beteg es mondta a doktorno, hogy hu neki ne mondjam, egesz hetvegen hasmenese volt...🤬

2233. picibh1
2020. márc. 8. 08:33
Nálunk tök hülyén van megoldva, a vedőnői rendelőből át kell vinni épületen belül az orvoshoz de ott átmegyünk a várótermen is ahol a dokira ülő felnőttek-gyerekek ülnek.kisfalu így egyben van a gyerek és felnőtt háziorvos és a rendelési idő is csak 1.. nincs külön egészséges vagy beteg.
2232. nikoletta93 (válaszként erre: 2230. - Schann)
2020. márc. 7. 22:58

Jobbulást neki! :(

Nálunk amúgy csecsemő tanácsadáson van mindig oltás, rendelési idő után valamennyivel. Bár egy helyen van, de eddig nem kapott el semmit onnan.

El sem tudom képzelni, milyen lehet ilyen beteg gyerekkel, Levinek eddig csak 1x volt pici náthája, láza meg komolyabb betegsége sosem volt. Sosem akarom megtudni, de előbb utóbb úgyis eljön ez is :(((

2231. Silverfox91 (válaszként erre: 2230. - Schann)
2020. márc. 7. 20:50

Óoo, szegényke, jobbulást neki.


Nálatok oltásra is a sima rendelőbe kell menni mindig? Nálunk ez külön helyen van, és elég szigorúan is veszik, hogy oda ne vigyünk beteg gyereket. Mert ez tényleg tök szívás, hogy odamentek egészségesen, aztán ilyen tortúrát kell kiállnotok.


Székletmintás dologhoz nekünk is volt szerencsénk, mármint nem elveszett szerencsére, de kb a világ végére kellett elmenni vele.

2230. schann
2020. márc. 7. 11:57

Nalunk sem voltak de nekem azt mondta, hogy oltas utan 1-2 het mulva lehet laz es akar potty is.

Nalunk eleg tragikusra sikeredett a beoltas. Sikerult elkapni a rendeloben egy laz-hasmenes virust vagy ki tudja mit. A het elejen korhazba is kerultunk de meg a laborbol se tudtak azt se eldonteni h virus vagy bakterium igy nem is kapott semmit. A szeklettenyesztese pedig mikor hazaengedtek akkor derult ki h eltunt a korhazban 👍🏻

2020. márc. 5. 19:50
Állítólag oltás után 4 héten belül jelentkezhetnek pöttyök, Levi február 24-én kapott. Már múlnak is el a pöttyök egyébként, úgy néz ki ez 1-2 napos dolog.
2020. márc. 5. 19:14
Oltástól nálunk se, viszont pár hete a kézfején vannak kis kiütések, elfelejtettem rákérdezni, de remélem csak hidegkiütés.
2227. picibh1
2020. márc. 5. 17:01
Nálunk nem voltak pöttyök
2226. Silverfox91 (válaszként erre: 2225. - Nikoletta93)
2020. márc. 5. 15:05

Én nem vettem észre Lucán semmit.


Viszont képzeljétek, doktor néni mondta, hogy két oltás között valamikor menjünk be a tanácsadóba csak úgy barátkozni. Mondjuk sok reményt nem fűzök a dologhoz, de ki tudja 😄

2020. márc. 5. 14:22
Nálatok kijött pár pötty bárányhimlő oltás mellékhatásaként? Levinél tegnap este vettem észre 1-2-t a karján, szerencsére nem vakargatja vagy valami. Doki azt mondta, hogy 9-nél több pötty már bárányhimlőnek számít, remélem nem jutunk el majd odáig.
2224. Zokniszörny (válaszként erre: 2223. - Amberwaves)
2020. febr. 27. 20:32
Ugyanez, jól kipampogtam magam itt tegnap, ma meg tök jól elvolt 😅 és reggel fél 8kor kelt 🙈el se mertem hinni
2020. febr. 27. 15:31

Gyakrabban kellene ide írnom, megint úgy jártam, hogy az ellenkezőjét csinálja annak, amit írok.

Ma kapta a bárányhimlő elleni oltást délben, sehogy nem akart elaludni. Kettőkor nekiállt szorólapot tépni, beledobálta a kévéspoharamba, először ülve, majd állva, ki-be pakolgatta a fecniket. Húsz perc után nézett hátra rám, 40 perc után jutott eszébe, hogy a szájába vegye a papírt, összesen 50 percig elszöszölt! Remélem nem az oltás "mellékhatása" :D

2222. nikoletta93 (válaszként erre: 2221. - Zokniszörny)
2020. febr. 27. 13:53
Hm, akkor veszek valahol túlméretezett ruhát és azt adom rá "előkének" nyakától lábáig minden etetésnél 🤔 van ilyen dm-es karos előkéje, de lábát nem védi, pedig oda is szokott pottyani a kaja fele - legalábbis amikor önállóan akar enni -, semmit sem ért...
2221. Zokniszörny (válaszként erre: 2220. - Nikoletta93)
2020. febr. 27. 13:18
adj rá esetleg olyan ruhát, amit nem sajnálsz :) ahogy olvasom, maszatolós korszak minden gyereknél van, szóval nagy eséllyel ezt nem lehet totál elkerülni.
2020. febr. 27. 08:14

Lehet hagynom kellene hogy próbálkozzon az egyedüli evéssel? 🤔 De jaj, sajnálnám a rucikat 🤣 na mindegy, nyáron könnyebb lesz, akkor úgyis csak pelusban lesz mint tavaly is.

Mondjuk eleinte valóban sokszor leöntötte magát vízzel, most ő is gyönyörűen iszik önállóan. De hát az csak víz, nem lesz foltos a rucija 😅

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook