Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 februári babák. fórum

2019 februári babák. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2018. okt. 8. 19:34

Sziasztok!

Ma voltunk ultrahangon, minden rendben van Pöttyel. Kb 401gr :) és úgy néz ki, hogy kislány. Törökülésben volt és a lába között volt a köldökzsinór, de a doki azt mondta, hogy nem lát fiús jeleket. Az apja még reménykedik 😂

572. Krisztina900108 (válaszként erre: 571. - Silver05)
2018. okt. 5. 20:25

Szia,


Én voltam már 2* eddig. Egyszer Budapesten, egyszer Győrben (pont ott kirándultunk). Szerintem nagyon szuper. Én is szerettem volna menni, csak végül senki nem ér rá eljönni velem :(

2018. okt. 5. 19:46

Hali!

Jövő vasárnap lesz Babaexpo a Hungexpon. Szerintetek érdemes kimenni rá?

570. Krisztina900108 (válaszként erre: 568. - Medlin)
2018. okt. 4. 14:57

Igen, én is úgy gondolom, hogy mostmár akkor is ez van, ha a fejük tetejére állnak :D Még a fogorvos is úgy búcsúzott el, hogy nyomjam a tornát ezerrel :D Biztos, hogy sok köze van a fogaimhoz a tornának.. 😀


Édesek ezek a dokik 😘

569. Krisztina900108 (válaszként erre: 567. - Nanosz)
2018. okt. 4. 14:54

Mi is vettünk már neki nagyon sok fiús dolgot, mondtam is a páromnak, ha lány lesz mégis, akkor is fiú lesz 1 éves koráig, nem érdekel mi van a lába között, aztán újra tárgyaljuk, ha kinőtte a sok kisfiús ruhát 😂


Hát igen, te az 54 kg-val is teljesen jó vagy! 😊

568. Medlin (válaszként erre: 566. - Krisztina900108)
2018. okt. 4. 12:12

Ez alkati kérdés és nem felelőtlenség. Lehet lehetnél vékonyabb de nem mindegy milyen áron. Én pl régen azért jártam edzeni, h erősödjek, de nekem anyai nagyim is egy furulya volt még közel a 80hoz, Anyu pedig fiatal korában 50 kiló sem volt.


Az orvos dolgozzon azzal az "alapanyaggal" ami van és ne hozzon kellemetlen helyzetbe senkit súlya, kora vagy bármi miatt. Pl aki dohányzik, iszik, drogozik az már egy másik kérdés.

567. nanosz (válaszként erre: 566. - Krisztina900108)
2018. okt. 4. 12:10
Én is 20 hetes vagyok, és nekünk is megmondtak már a 12. Héten h fiú azóta is annak látszik. Én már 9 kilót hiztam de én nagyon sovány állapotról indultam (45kg) most vagyok 54kg. És 158 magas vagyok. Én is vettem mar fiús holmikat nagy meglepi lesz ha lány lesz de ugyanúgy örülnénk, a lényeg h kisbabánk lesz. ♡
566. Krisztina900108 (válaszként erre: 563. - Fruzsi369)
2018. okt. 4. 11:59

20 hetes vagyok, nekem a 12. hetin már megmondták, hogy kisfiú. :D Nagyon meglepődtem, mert én valahogy totál azt gondoltam, hogy lány, de persze nagyon boldog vagyok a fiúval is :)


Én sem gondolom, hogy bármi baja lenne attól, hogy túlsúlyos vagyok, csak rosszul esik, hogy úgy bánnak néha velem, mintha bűnt követtem volna el a terhességgel.. Vigyázok magamra, méregetem a vérnyomásom is. 3 kg hízásnál tartok kb. Folyton olvasgatok, hogy majd mit hogy, készülök rá nagyon. Szerintem van nálam bőven felelőtlenebb kismama is, de ők biztos tudják 😂

2018. okt. 4. 10:25

Sziasztok lassan mi is betöltjük a 20.hetet.Voltunk a genetikai uh-on minden rendben találtak.Azt mondták kislány lesz.már másodjára hallom ezt ugyhogy ugy gondolom vehetem a lányos dolgokat.

Hétvégére kértem időpontot 4d ultrahangra .apa most fogja először látni ugyhogy nagy az izgalom.szép napot nektek🌸😃

2018. okt. 4. 07:15

Sziasztok!

Ém ma kezdem a 20.hetet, elérkeztem fél időig :) Sokkal nyugodtabb vagyok már, mint az első trimeszterben voltam :) Van már fogadott orvosom is, aki elsőre nagyon szimpatikusnak tűnik.

Hétfôn megyünk a II.trimeszteri szűrésre, ahol végre a nemét is megtudhatjuk talán. Nagyon várom már!

Szép napot Nektek!

563. Fruzsi369 (válaszként erre: 561. - Krisztina900108)
2018. okt. 3. 17:52

Hány hetes vagy most? Én jövő héten megyek és még nem tudjuk a nemét. Látszott most neked?

Be is kuckóztunk, apuka is lebetegedett így együtt tudunk pihenni.

Én is túlsúlyos vagyok de nekem nem mondták meg semmi rosszat, csak hogy figyeljek azért, hogy ne jöjjenek fel a kilók gyorsan. Anyukám is túlsúlyos volt és se nekem sem a testvéreimnek nem lett nagy baja.

562. much (válaszként erre: 549. - Silver05)
2018. okt. 2. 20:20

Ma én is kivàltottam, nekem ez volt benne: 2 pelenka Rossmannos, 1 kis törlőkendő, Elevit-4 szem, 3matrica, bepanthen, víz, kàrtya

Úgy làtszik nem ugyanaz teljesen. Amikor a fiamat szültem ugyanezt a csomagot a kórhàzban adtàk, emlékszem, volt benne egy 750ml-s domestos is.

561. Krisztina900108 (válaszként erre: 560. - Fruzsi369)
2018. okt. 2. 18:59

Szia,


Én tegnap voltam a czeizelben a 20. heti uh-n. Hálistennek minden rendben van. Mondjuk annyi kellemetlenség volt, hogy nem volt valami kedves az uh-s orvos. Kérdezgette, hogy voltam - e korai cukorterhelésen, meg, hogy lombik - e, meg ilyeneket. Ez önmagában nem lenne gond, de olyan bunkó stílusa volt, látszott, hogy azért csinálja, mert túlsúlyos vagyok.. Oké, értem én, hogy ez nem jó dolog és sok kockázatot rejt magában, de ettől még nem kellene megalázni...


A végén mertem kérdezni valamit és arra is úgy válaszolt, mintha hülye lennék.. Mindezt 25 ezer forintért.


Kicsit érzékeny típus vagyok. :)


Most nagyon sokan betegek, gondolom a hirtelen jött ősz is benne van. Barátnőm bölcsiben dolgozik, múlthét pénteken 0 db gyerek volt 😂


Jobbulást és kitartást nektek! 😊 Kuckózz be az ágyba és pihenj sokat! 😊

2018. okt. 2. 18:04

Sziasztok!

Ki hogy van? Van aki azóta volt már újabb uh-n?

Én kigyógyultam a megfázás ól és elkaptam azt a hányós vírust... Koplalós napok jónnek, de hála van elég tartalékom a babának. (Zsír 😂 )

Remélem ti jobban vagytok

559. much (válaszként erre: 558. - Medlin)
2018. szept. 30. 19:59
Sziasztok! Én biztos nem adatom be. Az influenza vírus is mindig mutàlódik. Ha beadatod, attól még nem biztos hogy nem kapod el. Azt meg ki tudja, mit okoz a szervezetben, terhesség alatt. Végülis legyengített vírust kapsz. a magas làzat feltétlen csillapítani kell, az igaz.
558. Medlin
2018. szept. 30. 19:18

Másoknak nincs véleménye az influenza elleni oltásról? Én nem is gondoltam erre, egy barátnőm hívta fel rá a figyelmem.🤔

Februári babákról van szó, akkor tájt szokott tombolni az influenza szezon.

557. Krisztina900108 (válaszként erre: 556. - Medlin)
2018. szept. 27. 19:34
Igen, ezeket én is olvastam, de azt hiszem engem nem tudnának meggyőzni. De azt olvastam, hogy nem volt rá eddig példa, hogy ártott volna, viszont a magas láz veszélyes lehet, de az főleg az első trimeszterben. A 3.-ban koraszülést okozhat. Ennyit olvastam róla.
556. Medlin (válaszként erre: 555. - Krisztina900108)
2018. szept. 27. 19:11

Én is félek tőle. Eddig soha nem adattam be, de most felhívta rá a figyelmemet egy barátnőm, h a kismamák jobban veszélyeztetettek mint mások.Olvastam is róla, h az oltás nem árt a babának, viszont ha a kismama influenzás lesz, a magas láz ártalmas a babára nézve.

Holnap megyek orvoshoz és megkérdezem.🤔

555. Krisztina900108 (válaszként erre: 553. - Medlin)
2018. szept. 27. 18:48

Szia,


Lehet, hogy ez az én butaságom, de én nem szeretném. Igaz én nem is vagyok beteges típus. Félek is tőle, nehogy valamit kiváltson a babánál.

554. 1a93df6e5f (válaszként erre: 550. - Vicky26)
2018. szept. 27. 18:18
Szia mia.na ügyesen megtaláltad úgy látom.jó olvasgatást és hasznos eszmecseréket kívánok.😙
553. Medlin
2018. szept. 27. 18:15
Lányok! Mi a véleményetek az influenza elleni oltásról? Lesz aki beadatja?
552. Egy boldog kismama (válaszként erre: 550. - Vicky26)
2018. szept. 27. 17:27

Szia Viki!


Isten hozott, jó látni, hogy milyen sokan várnak februárra babát :)


Mi holnap megyünk a 2. genetikai uh-ra, remélem minden rendben lesz. Én már korábban (szept. 8) éreztem a kisfiam mozogni(nagyon finoman), de 2 hete voltunk egy jótékonysági koncerten az Arénában és egy-két fellépőnél nagyon erős volt a basszus (még a szívem is ütemre rángott), azóta nem sok aktivitást érzek odabent, egy hete voltam nőgyógyásznál, kiderült, hogy szegényke befordult a gerincem felé és ezért érzem kevésbé, nagyon várom már, hogy "rendesen" érezzem őt :)



Nővéreméktől megörököljük az alapfelszerelést (kiságy, babakocsi, pelenkázó, kád, mérleg, stb) de nekik augusztusi babájuk volt, így a ruhatár beszerzése még előttünk áll :) Tegnap szereltük össze a bölcsőt (ezt mi vettük, tudom sokan nem szeretik, de én mindig vágytam rá, hogy ha babám lesz, akkor legyen, meg édesanyám is hasznosnak véli, szerintem nagyon szép is :) )



Remélem mindenki jól van, boldog, gondtalan babavárást mindenkinek! (A gyengélkedőknek jobbulást!!! Nálunk most a férjem beteg, igyekszem nem elkapni...)

551. Krisztina900108 (válaszként erre: 550. - Vicky26)
2018. szept. 27. 17:15

Szia Viki,


Örülök, hogy te is ránk találtál! Szívesen olvasunk rólatok bármit, ha kérdésed van, akkor próbálunk segíteni, tapasztalatot cserélni. 😊


Boldog babavárást!

550. Vicky26
2018. szept. 26. 21:18
Sziasztok! Bemutatkoznék, Viki vagyok és a kis pocaklakó 19+3 idős, február 18.-ra vagyunk kiírva. Még nem tudjuk hogy kislány,kisfiú..szégyellős a drága. Egy ismerős által jutottam ide és örülök neki. Mindenkinek nagyon boldog babavárást és jó egészséget kívánok 😊😊
2018. szept. 26. 18:27

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hallottatok e már, ezétt megosztom az infót veletek :) Ha letöltitek az Édes kisbabám appot vagy regisztráltok simán az edeskisbabam.hu oldalon, és az Egyéb menüpont alatt rámentek a Várandós csomagra, kaptok egy kódot, mellyel az Alma patikák egyikében kapsz egy babacsomagot. Én ma hoztam el a patikából :) van benne kétfajta pelenka minta, fogkrém, magnézium, mellbimbó védő krém, bepanthen, magnéziumos víz, rossmanó kártya, persze mindegyik minta kiszerelésben és jó néhány szórólap. Teljesen ingyenes. Szerintem megéri kiváltani, jópofa csomag :)

2018. szept. 26. 14:30

Én úgy vagyok vele, ha baj is történne (ne történjen :)), akkor jó lesz a következőnek. Ha meg ne ajd isten valakit olyan ér, hogy nem lehet neki, akkor meg az embernek nem az lesz a legnagyobb baja, hogy mit vett meg. Nekem is többet kellett kiállnom, hogy lehessen babánk, mint egy teljesen egészséges nőnek, sőt meg voltam róla győződve, hogy nekem nagyon sokára fog sikerülni.


De most itt van és boldog vagyok. :) Nyugodtan vásároljatok lányok szerintem. Télen, nagy pocival, karácsony közeledtével, mikor dugig vannak a boltok, sokkal rosszabb. A másik meg szerintem olyan 7-8. hónap körülre érdemes egy kórházi táskát is összerakni, mert sosem tudhatjuk. :)


Ui: én eddig 3 kg-t híztam, itthon vagyok az elejétől, de mivel molett vagyok a háziorvosom ezt is sokallta. Szerintem azért ez nem sok. Ő arra kért, hogy egy kg-t se hízzak. Kössz :D

547. Krisztina900108 (válaszként erre: 542. - Fruzsi369)
2018. szept. 26. 14:19
Én is voltam megfázva majdnem 2 hétig. Paracetamolos fájdalom csillapítót lehet szedni és van ilyen tengeri sós orrspray, ha mondod, tudni fogják a patikában.
546. Krisztina900108 (válaszként erre: 541. - 1a93df6e5f)
2018. szept. 26. 14:17
Kisfiú lesz és a Nimród nevet kapja :) Alig bírtunk a párommal fiú nevet választani, mondott olyan baromságokat, hogy a hajam égnek állt, lány nevünk volt vagy 3 is, mert azt gondoltuk valamiért, hogy nekünk csak lányaink lesznek, aztán mielőtt kiderült, hogy kisfiú jött valami sugallat és ez a név mindkettőnknek nagyon tetszik. Biztos tudatalatt jelzett nekünk, hogy nem akar Viktória lenni :D
545. nanosz (válaszként erre: 542. - Fruzsi369)
2018. szept. 26. 14:13

Én is meg vagyok fázva és én sem merek semmit se enni. A mezre is azt olvastam h nyers ezért nem ajánlott. (Amúgy boltban rá is van írva h nyers termék ezert 1 éven aluli baba nem kaphat). Én fokhagymás gyömbéres teat iszok de nekem se nagyon használ. Sok Pihenés sok folyadék ennyi az internet tanácsa is, láz esetén orvos.

C vitamin se szedhető nagy dózisban.


Cuccokból kiságy-babakocsi-etetőszék nekünk is ajánlottak fel megvételre és mi is tipródtunk h babona stb, de már 19 hetes vagyok egyszer el kell kezdeni, főleg ha jó ajánlat, úgyhogy megvettük. Nekem is az volt a fejemben h ha ennyire semmit nem veszek akkor olyan mintha nem várnám vagy nem vennék róla tudomást. Sajnos baj bármikor bekövetkezhet nincs biztos időpont anikor már biztos lehet vásárolni szóval bízzunk a legjobbakban, és ha látók valamit megveszem. A másik ami ezzel kapcsolatban foglalkoztat h mi van ha pl kórházba kell feküdni, vagy szigorúan feküdni kell es addig halogattam h nem tudok menni a boltokba bevásárolni..

544. Medlin (válaszként erre: 540. - Krisztina900108)
2018. szept. 26. 13:58

A baba elsőségely engem is érdekel és a többi is amit írtál.


Az én anyósom eljött velünk 12. heti genetikára. Elmagyaráztam neki, h segíteni jött és ne tegye rám/ránk az esetleges aggodalmát, mert én amúgy is elég parázós vagyok. Nekem az nem segítség ha idejön egy ilyen kényes időszakban és sipong. Megértette és jól viselkedett.😀 Csak néhány héttel később mondta el, h azért izgult rendesen.


Szerencsére Anyukámmal is sikerült ezt megértetnem.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook