Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 februári babák. fórum

2019 februári babák. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
513. Bikmakk30 (válaszként erre: 508. - Silver05)
2018. szept. 15. 07:42
Én szerdán megyek és alig várom hogy újra találkozzak vele :) Jó lenne tudni hogy mit művel odabent mert az utóbbi pár napban szinte egész nap party time van a hasamban. Nagyon határozott és mozgékony, imádom :D
512. Fruzsi369 (válaszként erre: 510. - Krisztina900108)
2018. szept. 14. 22:32

Köszi a tájékoztatást. Ha megtalálod beleolvasnék mit írnak.

Hála nem olyan erősek a görcsök még nem egész nap van csak ijesztő volt.

2018. szept. 13. 07:57

Nekem amióta bugyborékolt, semmi bajom nincs. Remélem így is marad :)

Most már fekve teljesen kitapintható, hogy hol van (nekem a nagy hasam miatt érdekes ez).

510. Krisztina900108 (válaszként erre: 509. - Fruzsi369)
2018. szept. 13. 07:29

Szia,


Nekem igen. Utána olvastam, hogy a 15-22-ik hét között ismét görcsölhetünk, majd megpróbálom megtalálni az oldalt, ahol olvastam. Nekem ilyen kis enyhe görcseim vannak.


Ha neked erős, akkor mindenképpen ügyelet és nézesd meg magad! Vagy menj el egy babamozira, hogy megnyugodj. 😊

2018. szept. 12. 22:10

Sziasztok!

2, 3 napja görcsöl és szerűt érzek a hasamban. Nem tudom hogy most a székrekedés miatt van vagy a méhem görcsöl.

Van valakinek hasonló tünete?

508. Silver05 (válaszként erre: 507. - Nanosz)
2018. szept. 10. 16:00
Én a 20.héten megyek a II.trimeszteri szűrésre, október 8.án. Már nagyon várom, hogy újra láthassam, de most, hogy bugyborékolgat, így most jó érzés tölt el :) Ma is csinálta :)
507. nanosz (válaszként erre: 504. - Krisztina900108)
2018. szept. 10. 14:57

10 milliószoros nap volt akkor. (Máj. 29) nem én követtem, nekem is mondták :)


Silver ez tényleg jó nagy tortúra. Ezt úgy szoktak h kézi mérővel mérnek egy éhgyomrit ha az jó veszik a vért a 0 perceshez és keverik a csodakoktélt.


Nekem jövő csütörtök a következő gen. Uh 18+2-n. A szívultrahangot nem tartom annyira fontosnak, max ha a genetikain valami nem tetszik a dokinak. Feltételezem h születés után is ellenőrzik a kis szívét úgyis.


Érezgetni csak érezgetem. Van hogy jobban van hogy kevésbé, nem tudom ez mitől függ, gondolom mikor hol helyezkedik és fér el.

506. Medlin (válaszként erre: 503. - Silver05)
2018. szept. 10. 12:50

Szia!

Nekem úgy volt, hogy levették a az első vért és rögtön meg is nézték a cukorszintet egy kézi ketyerével, így nem kellett újra menni erre az amúgy sem kellemes vizsgálatra.


Én jól vagyok köszönöm. Már nem csak buborékolást érzek, hanem olyan forgolódásszerűt. Valaki hozzám ér odabent, simogat és néha belém döf.😍😍


Jövőhéten lesz a genetika2-es ultrahang, utána héten pedig a szív ultrahang, nagyon izgi.😆


Úgy néz ki én már csak ebben a hónapban dolgozom, az uracskám ösztökél az otthon maradásra.


Te higy vagy? Többiek?


Medlin. (18 hét 5 nap)

505. Krisztina900108 (válaszként erre: 502. - Egy boldog kismama)
2018. szept. 10. 12:25

Szia,


Üdv köztünk 😊 Nagyon irígylem a kis bubijaidat, remélem lassan én is érezhetem őket 💚


Akkor egy igazi kis szivárvány baba lesz! 💙💛💚

504. Krisztina900108 (válaszként erre: 503. - Silver05)
2018. szept. 10. 12:22

Sziasztok!


Nagyon jó nektek, hogy már sokan érzitek a babát, én még sajnos nem, de már alig várom :)


Ma voltunk a védőnéninél, meghallgattuk a kicsi szívhangját is, nagyon jó érzés volt 💙


Kezdek megnyugodni és az érkezésére koncentrálni. Most kicsit részletesebben átbeszéltük a kelengye listát, mondott érdekes dolgokat. Lassan szerintem majd itt is jönnek ezek a fajta kérdések, dilemmák 😁


Amúgy én a legeslegtanácstalanabb a babakocsit illetőleg vagyok, konkrét fogalmam sincs milyen lenne a jó. Van némi elképzelés, de annyi van basszus... Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?


Ahogy nézem rengetegen vagyunk február 21-re kiírva :D Nagyon telihold lehetett, mikor ennyi baba fogant 😂

2018. szept. 10. 11:23

Sziasztok!

Nekem nem indult túl jól a napom. Nálatok is úgy csinálják a terheléses vizsgálatot, hogy először vesznek vért, majd aznap délután telefonáljak oda az eredményért, hogy terhelhető vagyok e, aztán majd akkor megmondják, hogy melyik nap lehet menni a terhelésesre?

Én reméltem, hogy ma túl esek rajta, de nem. Ha jó az eredmény, holnap mehetek újra. Viszont ma reggel háromszor szúrtak, mert nem találták az eremet. Úgyhogy már most szép lila a kezem, és nagyon fájt is. Kicsit kiborultam ezen. Ezt a tortúrát...

Ki hogy van? Nagyon eltűntetek...

2018. szept. 9. 16:36

Sziasztok! Én is februàrra vàrom a kisfiam 😊 Nagyon örülök, hogy van egy fórum, ahol beszélhetek olyanokkal, akik hasonló örömök elé néznek. Nekünk Ő lesz az első babànk ( àprilisban volt egy vetélésem :( ) De most minden rendben. Az én picúrkàm is tegnap mozgott először (egy hete màr éreztem őt, de akkor nagyon gyengén, tegnap viszont biztos, hogy Ő volt), apuka is érezte a buborékokat, felemelő érzés volt 😊


16+3 hetes kismama

2018. szept. 9. 12:53

Tegnapi nap ereztem eloszor Pottyot. Szinte biztos, hogy O volt. Apro suru bugyborekolas volt a hasamban :) Lacim hatat massziroztam ugy, hogy elottem ult a padon. Hozzasimultam, es akkor ereztem :)

Ma reggel meg megsimogatta a hasam, es mondta, hogy megtalalta Pottyot. Egy reszen tok kemeny a hasam, pedig amugy puha, mert hat a zsir az ott van sajnos.

Ezek olyan megnyugtato dolgok a szamomra, mert kellett mar a visszacsatolas, hogy minden rendben van.

Ma vagyok 16+3 hetes.

500. Fruzsi369 (válaszként erre: 498. - Silver05)
2018. szept. 7. 11:20

Én is csak a nyers húst hallottam és a puha sajtokat. ( camambert)

Tegnap voltam dokinál és ez a kis ördög úgy feküdt hogy nem tudták mérni rajta semmit :D de jó a szívhang és még integetett is :) láttam minden ujjacskáját.

Éjjel erősebben és több ideig éreztem a bugyborékolást. Ez már tuti ő. Ez a 3. nap hogy érzem. Szerdán a nagy munkahelyi csoportos lebaszás alatt éreztem és nagyon nehéz volt visszatartani hogy ne mosolyogjam el magam a főnök előtt :D

499. much (válaszként erre: 498. - Silver05)
2018. szept. 6. 20:16
Áá napi 2 kv-t én is iszok, van, hogy 3-at, sőt csípőset is eszem. Nyers húst nem szabad kóstolgatni, fasírtra gondolok, vagy a tatár bifsztekre, nyers tojást se, a penészses sajtokat is éredmes kerülni, de többnyire már azok is pasztőrözött tejből készülnek, (mondjuk én ettem 1-1 csipetet, mert imádom) úgyhogy biztonságosak az áruháziak. Mindent alaposan meg kell mosni, de olyan tiltólistát szerintem nincs. meg a tengeri halakra kell odafigyelni a higanytartalom miatt
2018. szept. 6. 15:05

Sziasztok!

Van esetleg olyan étel vagy ital, amit kerültük a terhesség során? Kíváncsi lennék.

Remélem nem teszek rosszat Pöttynek a napi két tejeskávéval. De még mindig rajtam van az álomkór többnyire, pedig már "duracell nyuszinak" kellene lennem...

497. Silver05 (válaszként erre: 496. - Much)
2018. szept. 6. 07:55
Akkor jó, már azt hittem, hogy lemaradtam valamiről ;) De ma azért megkérdezem a házi orvostól ezt.
496. much (válaszként erre: 495. - Silver05)
2018. szept. 6. 07:38
Én úgy tudom eltörölték az AFP-t, szerintem most nincs kötelező, csak a 18 hetes uh, utàna a cukorterhelés, de lehet rosszul tudom
2018. szept. 5. 21:43

Ki milyen vizsgálatra megy mostanában? Most olvastam, hogy a 16.héten kell menni AFP vizsgálatra... erről mit lehet tudni pontosan?

Én hétfőn megyek terheléses vizsgálatra.

2018. szept. 5. 19:23

Sziasztok,


Én is érzek már fura dolgokat 15+6, de nem hiszem, hogy ez már konkrétan az lenne. Barátnőm is a 16. héten érezte anno először, anyós is 16-t mondott, szóval szerintem bármi lehet, ez egyéni. A 2 barátnőm pl azt mondta, hogy utólag jött rá, hogy már az volt. 😀


Voltunk ma a párommal babamozizni. Most jól megmutogatta a kukiját, úgyhogy már biztos, hogy kisfiú 🙌


Ahogy sétáltunk ki a mester utcából a vége felé találtunk egy bababoltot (Brumi Maci), mondta a párom, hogy kukkantsunk be. Nagyon nagy bolt, 2 szintes és egész jó dolgok vannak benne, elég hozzáértőnek tűntek az eladók. Ha valakinek útba esik, érdemes benézni. 😊

493. nanosz (válaszként erre: 491. - Fruzsi369)
2018. szept. 5. 16:43
Én is éreztem szerintem. 16+1 vagyok és pár napja ültem és a egyszercsak azt ereztem h szétpukkant egy buborék a hasfalamban, nagyon érdekes érzés volt. Ma pedig olyan érzés volt a méhemben mintha aktív bélmogásom lenne (ülő pihenő állapotban). Én nagyon vékony alkat vagyok.
492. ádok (válaszként erre: 485. - Krisztina900108)
2018. szept. 5. 14:52
Köszönöm.Ugyanolyan izgatottan várjuk mint az elsőt.Remélem tudok néha segiteni,olvasom a sok aggodalmat.
491. Fruzsi369 (válaszként erre: 490. - Silver05)
2018. szept. 5. 12:29
Azt a bugyborékolást éreztem már 2. este. Meg is ilyedtem mert olyan hirtelen jött ez az érzés. Van egy barátnőm aki a 16. héten kezdte el érezni a baba mocorgását.
490. Silver05 (válaszként erre: 489. - Fruzsi369)
2018. szept. 5. 09:37

Szia!

Én mindenhol azt olvasom, hogy a 18-20.hét körül lehet érezni először és állítólag olyan érzés, mintha bugyborékolna a hasadba valami :) Persze, második terhességnél már jobban tudják az anyák, hogy mit is kell érezni, így hamarabb is érezhetik akár.

Én 15+6 napod vagyok. Amúgy nekem is volt már olyan érzésem, mintha Őt érezném, de ez még korai..

2018. szept. 5. 09:25

Sziasztok! Akik érzik már hogy mocorog a picúr mikor érezték először?

Én tegnap éreztem, de kicsit korainak érzem még vagy már van esély? Ma vagyok 15 hetes

488. Bikmakk30 (válaszként erre: 486. - Krisztina900108)
2018. szept. 5. 07:10
Ne foglalkozz velük, bunkók. A háziorvos viszont figyelmes lehet, mert az enyémnél nincs ilyen sajnos. Pedig én is utálok orvosi rendelőben ülni. Főleg mióta babát várok azt sem bírom ha valaki túl közel jön hozzám.
487. much (válaszként erre: 486. - Krisztina900108)
2018. szept. 4. 20:57
Szólj vissza nyugodtan, hogy nehogy már kismamaként ülj a betegek között az orvosi rendelőben! Mindig vannak ilyenek, nem azért nem várod végig a sort, mert kismamaként nem tudsz várni, hanem hogy a lehető legkevesebbet tartózkodj betegek között, mert könnyebben elkaphatsz bármit, ami a babára is hatással lehet. Szörnyű tahók tudnak lenni. Persze mint mindig a nyugdíjasok sietnek a legjobban gondolom. Nekem volt olyan, hogy a buszra várva mondták hogy menjek nyugodtan előre, ha beáll a busz, aztán az, aki mondta mégiscsak előttem szállt fel a buszra! :D
2018. szept. 4. 19:39
Tegnap voltam a háziorvosomnál... Minden alkalommal beszóltak eddig a betegek nekem, hogy előre megyek, mert kismama vagyok.. Más is tapasztal ilyet? Ki van írva nálunk, hogy előre mehetnek a kismamák... Annyira kellemetlen.. Hihetetlen milyen emberek vannak és a nők is... 😥
485. Krisztina900108 (válaszként erre: 481. - Ádok)
2018. szept. 4. 19:33

Szia Ádok,


Örülünk a tapasztalt kismamáknak nagyon! :)


Üdv köztünk!

484. Krisztina900108 (válaszként erre: 483. - VFanni01)
2018. szept. 4. 19:32
Szia, nekem maradt 2 doboz Ultrogestan hüvelykúpom, ingyen oda tudom adni. 11. kerület. Ha érdekel.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook