Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 februári babák. fórum

2019 februári babák. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2018. dec. 4. 06:54

Sziasztok!

Csütörtökön kezdjük a 29.hetet. Vasárnap voltunk 4D-s babamozin a nagyszülökkel, nagy élmèny volt :) jövő héten megyünk a 3.trimeszteri szűrésre. 20.ig dolgozom, utána 3 nap szabi, majd januártól táppénz. Engem is érdekelne, hogy milyen ellátások járnak és mikor kell intézni őket, ha esetleg vki tudja :)

Amúgy vezetni is most tanulok, januárban lesz a vizsga 😂 Én elég nagy darab vagyok, így nem is nagyon látszik, hogy terhes vagyok. Az oktató persze tudja.

Hihetetlen hogy rohan az idő, nem?

Ki hol is és mikor is fog szülni, ha minden jól megy? Én febr.21.re vagyok kiírva és a Margit kórház a cél. Régóta fennálló vérnyomás probléma miatt szóba jött a Sote 1 is, de ha nem lesz baj, akkor nem oda megyek.

Szép napot Mamik :)

632. Bikmakk30 (válaszként erre: 631. - Medlin)
2018. dec. 3. 06:21

Szia:)

Lassan igen. Én holnap megyek 30 hetes vizsgálatra. Kicsit izgulok, hogy minden rendben legyen, mert sokat keményedik a hasam, meg sokat fekszek háton is amit meg ugye nem javasolnak de sokszor csak úgy alszom :/ Most fogják nézni az oxigén ellátottságot ugye, meg a méhlepényt is ha jól tudom, úgyhogy izgulok. A pici rengeteget mozog olyan mintha egy polip lenne bennem :D ami tök jó de már erről is olvastam olyat hogy a túl sok mozgás sem oké...

Nekünk.majdnem minden van már a kiságynak és a babakocsinak még meg kell érkezni, de úton van. Utána jóformán csak pakolni kell. Ti az ellátásokat mikor kezditek el intézni? Én még 1 hétig fizetett szabin vagyok utána tp. de nem nagyon tudom mit mikor hol kell intézni...

631. Medlin
2018. nov. 29. 22:26

Sziasztok Lányok!


Hogy vagytok?😀 Lassan közeleg az idő😍


Babaszobával hogy álltok? És a vásárlással?😁

630. 1a93df6e5f (válaszként erre: 629. - Bikmakk30)
2018. nov. 20. 20:05
Én nagyon rég ota csak magvas vagy teljes kiörlésű ,korpás kenyeret eszem.a kv tea mindig cukor nélkül évek ota.kaptam étrendet persze csak gondoltam a saját tapasztalatokat meghallgatom.igen a gyümölcs mostmár nekem is csak 1 elötte én is sokat ettem.a peksütik rontották az eredményt szerintem és a tejcsi.
629. Bikmakk30 (válaszként erre: 627. - 1a93df6e5f)
2018. nov. 20. 18:19
Én amúgy szénhidrát csökkentet kenyereket veszek, teljes kiőrlésűeket, cukrot semmit, és semmit amiben cukor van. Reggel kókusztejjel iszom a kávét. Joghurtot mindig valami rostossal, és gyümölcsöt is. De ezekből nem szabad sokat, gyümölcsöt kb napi 1-et eszek, előtte faltam, lehet ott rontottam el, hogy kicsit magas lett az eredmény.
628. Bikmakk30 (válaszként erre: 627. - 1a93df6e5f)
2018. nov. 20. 18:16

Én csinálom 2 hete, amolyan teszt jelleggel mert nekem meg 7,6 lett és a doki vércukorprofilt akar nézetni a diéta után. Én kaptam minta étrendet. Te nem kaptál?

Nekem annyira nem betarthatatlan amúgy, sőt, azóta jobban is érzem magam, jót tesz. Az elején számolgattam, írogattam, méregettem a grammokat mostmár csak ránézésre.

627. 1a93df6e5f (válaszként erre: 626. - Silver05)
2018. nov. 20. 17:17
Szia. pont a dokinőmnél voltam amikor ilyen érzésem volt.a méh növekedése miatt van hol kisebb helyen hol nagyobb helyen érzem.van hogy éjszaka érzem .egy héten egyszer biztos hogy előfordul nálam De akár lehet hogy kétszer is Egyébként jól vagyunk mi is megvolt a cukorterheléses vizsgálat és sajnos terhességi diabétesz állapítottak meg nálam igaz hogy nem sok mert 7,9 a dietetikus azt mondta hogy pont peches kategóriába estem😊egy napja . tartom a diétát és azt kell hogy mondjam Nem igazán vagyok éhes valakinek valami esetleg ötlet mintaétrend hogy miket lehet enni Ha megosztaná velem azt megköszönném biztos nem vagyok egyedül aki csinálja a diétát😄😄😄
2018. nov. 20. 14:29

Sziasztok! Mi jól vagyunk. Már minden napos az erős rugdalózás. Vasárnap volt az első olyan nap, mikor Párom is érezte a baba mozgását. Nálatok mikor érezte először? Én most a 26.hét közepén vagyok, de elég nagy túlsúllyal rendelkezem, nagyot kell rúgnia a babócának :)

Tegnap begörcsölt az oldalam és az alhasam is, olyan volt, mintha erősen beszorult volna a levegő. Nektek volt ilyen? Mitől lehetett?

625. ádok (válaszként erre: 624. - Fruzsi369)
2018. nov. 20. 13:38
Szia!Nekem régóta.Nyomja az ideget a pici és ezért.Éjjel-nappal.A fiamnál négy éve az utolsó hónapokba a kezeim-lábaim is zsibbadtak.A szülés után elmúltak.
2018. nov. 18. 14:10

Sziasztok!

Hogy vagytok? Kézzsibbadás jelentkezett valakinek rajtam kívül?

623. 1a93df6e5f (válaszként erre: 622. - Bikmakk30)
2018. nov. 12. 17:01
Szia nekem is szokott keményedni háton fekve a hasam de rájöttem higy a pici csinálja mert mostanában már egy kis kitüremkedés kíséretében jelentkezik😃😃én ugy gondolom e -féle keményedések normálisak.a dokim azt mondta amig egy órában 4 nél többször nem fordul elő és nem tart egy összehúzodás egy percnél tovább addig nincs gond.de ha esetleg aggódsz nyugodtan hivd az orvosod és ő majd megnyugtat
2018. nov. 12. 06:55
Haskeményedéssel ti hogy álltok? Nekem elég sűrűn van. Hétvege óta éjjel is. Próbálok a bal oldalamon feküdni, de hanyatt kevésbé keményedik viszont azt nem javasolják. Tegnap már 3 magnerotot vettem be. Normális ez 26 hetesen?
621. much (válaszként erre: 619. - Krisztina900108)
2018. nov. 8. 18:31
Szia! Amivel biztos nem ártasz, az a sok folyadék, lehetőleg víz. Meg esetleg plusz C vitamin a terhesvitamin mellè. 1000 vagy 2000 mg nem kell, de lehet szedni mellé. Minden másról a dokit kell megkérdezni. A tőzeg jó, de terhesség esetén ki kell kèrni az orvos javaslatát.
620. Krisztina900108 (válaszként erre: 619. - Krisztina900108)
2018. nov. 8. 16:34
Nekem*
2018. nov. 8. 16:21

Sziasztok,


Hogy vagytok lányok? Kinek hogy alakult végül a 24. heti labor?


Nektek a terhelés csodák csodájára jó lett teljesen, pedig Pcos-em van, plusz túlsúly.


Vasat kell viszont szednem külön is mostmár, mert a határ alatt vagyok kicsivel azon értékeket illetőleg.


Van egy kis baktérium is, de az az előzőnél is volt. Az a baj, hogy nagyon félek már előre a húgyúti fertőzéstől a kórházban. Februárban volt laparoszkópos mióma plusz petefészek drillingem. El is kaptam egy kórházi fertőzést.. A vége vesemedence gyulladás lett és vissza kellett feküdnöm 1 hétre a kórházba.. 😐


Esetleg van valami tippetek, hogy mivel erősíthetném magam természetes módszerekkel, úgy, hogy a babát nem zavarom vele? Tőzegáfonya kapszuláról hallottam eddig, nem tudom, hogy az jó - e..

2018. nov. 8. 16:12

FONTOS!!


Aki esetleg még el tudja csípni és el szeretne menni. December 16. 9:00-kor baba elsősegély Budapesten a Bethesda-ban. Azért szólok, mert pikk-pakk be szokott telni.. Én szeptember óta próbálok elcsípni egyet.. Most 68 helyet mutat még. 😊

617. Bikmakk30 (válaszként erre: 616. - Medlin)
2018. nov. 1. 15:44
Az a vicces, hogy én amúgy is így eszem, na nem figyelem a 160g szénhidrátot, de mindig is odafigyeltem. Nem azt mondom mostanában ettem édességet is, de azt gondoltam mértékletesen, nem két pofára :/
616. Medlin (válaszként erre: 613. - Bikmakk30)
2018. nov. 1. 09:49

Szia! Én a múlt héten voltam terheléses cukron, a 120 perces 4,1 lett. 10 kilót híztam a terhesség alatt, bár inkább a hasamon látszik, meg feljött rám azért egy réteg zsír. Alapvetően is 140 grammos diétát folytatók endokrinológus javaslatára, bár azért ezt nem mindig sikerül betartatni, mert nem pontosan méregetem, számolom. A szénhidrát fogyasztásra kellene figyelned. Pl reggelire 1 zsömle+egyebek, vacsi is hasonló, ebédre kb. 1 marék tk tészta, rizs, bulgur... Napi 5x-i étkezés. Joghurt gyümölcs az inkább uzsonna legyen. Egyél teljes kiőrlésű pékárút, illetve lassú felszívódású élelmiszereket- ugye az emésztést is segítik. Készételeket pedig érdemes elfelejteni.

Általában ilyenkor 160 grammos diétát szokták javasolni.

Nyugodtan kérdezz, én már több mint 2 éve így eszem.

Az is lehet, h Neked számolni kell majd, nem pedig ránézésre méregetni.

615. Bikmakk30 (válaszként erre: 614. - Much)
2018. nov. 1. 09:05
Én 55kg vagyok :/ Még mondta a doki is hogy teljesen jó a súlyom. 5kgt hiztam.
614. much (válaszként erre: 613. - Bikmakk30)
2018. nov. 1. 09:00
Szia! Én is pont tegnap voltam, sajnos nekem is éppen a határt veri az éhgyomri meg a terheléses is. Nekem is diéta. Eléggé szíven ütött. Azt mondták ez még nem baj, csak oda kell figyelni, hogy ne is menjen feljebb, ezért szükséges a diéta. Súlyra is, én sajnos kerek 10 kilónál tartok, nagyon meglepődtem ezen is. Azt mondták egy hónap alatt képes visszamenni a cukor is, ha az ember odafigyel.
2018. nov. 1. 08:30
Sziasztok! 7.6 lett a cukorterhelés után mért értékem. :/ Doki diétás tanácsadásra küldött...mennyire kell aggódni? :S
612. Fruzsi369 (válaszként erre: 608. - Bikmakk30)
2018. okt. 30. 16:53
Szia! Én 2 hét múlva megyek a 25. héten. Sok helyen az olvastam hogy a 30. hétig érdemes mert utána már nem tud annyira mocorogni és akkor nem biztos hogy sikerül az ultrahang.
611. Medlin (válaszként erre: 608. - Bikmakk30)
2018. okt. 30. 15:34
Szia! Megyek a a 26. héten, azaz jövőhéten babamozirá, illetve 30. héten 4Dre.
610. Silver05 (válaszként erre: 608. - Bikmakk30)
2018. okt. 29. 18:05
Szia! Én is tervezek menni. Én úgy hallottam, hogy a 30.hétig érdemes menni, mert utàna már túl nagy és nem lehet olyan jól látni. Hova terveztek menni?
609. 1a93df6e5f (válaszként erre: 608. - Bikmakk30)
2018. okt. 29. 16:15
Szia.én voltam már2szer is de menni akarok még.a 30.héten érdemes mert már akkor kis husi.
2018. okt. 28. 19:37
Sziasztok. Ti terveztek 4/5D-s ultrahangot? Hanyadik héten érdemes? Én 25 hetes leszek jövő héten.
607. ádok
2018. okt. 25. 18:14
Mi voltunk hosszú hétvégézni kb.6-7 hónapos voltam az előző csemeténkkel.A meleg víz volt tilos,a csúszda:) nekem is és semmi gond nem volt.
2018. okt. 25. 11:39

Sziasztok!

Van olyan köztetek, aki megy /volt mostanság wellnessbe? Párommal két hét múlva leszünk 10 évesek, ezt szeretnénk megünnepelni valahol. A fogadott dokim azt mondta, hogy mehetek nyugodtan, csak forró vízbe ne üljek. De bizonytalan vagyok..

605. Fruzsi369 (válaszként erre: 603. - Egy boldog kismama)
2018. okt. 24. 15:57
Már jobban vagyok. Egy fél szemmel több magnéziumot kezdtem szedni (3szor fél szemét) és jobb is, de tuti a front volt olyan rossz hatással rám mert tegnap már biciklivel mentem át a szüleimhez
2018. okt. 23. 17:25

Még egy ingyen ajándék lehetőség, méghozzá egy cumi, DM/patikában lehet átvenni (DM-ben már nem volt, így én kaptam másik kódot, amivel patikában át is vettem) részletek: [link]


Remélem mindenki jól van, mi a hosszú hétvégén vettünk pár dolgot a kisfiúnknak :) (bundazsák, hálózsák)Illetve elkezdtem a kórházi csomagot összepakolni, még hiányos, de majd folyamatosan pakolom (most csak olyan SOS, ha szaladni kell állapotban van, remélem nem is lesz még rá szükség, csak majd februárban, addigra teljes lesz)

Jó babavárást mindenkinek :)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook