Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1953. gümi1988
2017. máj. 21. 16:51
Megyünk a klinikára!
1952. gümi1988 (válaszként erre: 1950. - Humor Helga)
2017. máj. 21. 15:00

:)


Én reggel óta görcsölgetek. Egyre erősebb, de totál össze-vissza. Remélem, hogy csak jósló.

A hasam alja fáj, kb. mint menseskor, picit talán erősebben.

1951. Kisaniqa (válaszként erre: 1950. - Humor Helga)
2017. máj. 21. 14:49
Nekem meg már sztem nem is lesz méhszájvizsgálat, csak ha nem születik meg a kiírt napig, mert 40 hétre megyek csak a dokihoz legközelebb - HA. Remélem, hogy előbb kibújik Nándi. Utolsó alkalommal totál zárt volt a méhszáj mellesleg, de ez 36 hetesen volt, azóta biztosan van előrelépés, mert néha mintha konkrétan érezném, hogy tágul :o Tegnapi sétánál is olyan érzésem volt odalenn, hogy ki akar jönni a gyerek úgy nyomott ott vmi (nyilván ha tényleg így lesz, akkor az nem úgy fog kezdődni persze :D)...
2017. máj. 21. 14:25
na voltunk a kórházba ctg-n és vizsgálaton is, mondta a doki h puhul a méhszáj na mondom akkor mikor kb?! válasz: már bármikor ... na remek :D gondoltam vmi közelebbit mond :D így a 38hét végén :D
1949. gümi1988
2017. máj. 21. 13:58

Köszi. :) Örülök, hogy tetszik.

Sose tudtam ki-hol tart. :(

2017. máj. 21. 13:20
De jó ez a táblázat! :) klassz így összeszedve látni.
2017. máj. 21. 11:07

Jó reggelt,


zsofiacskm, hatalmas GRATULA :)))))) remélem minden jól ment :))))


gümi, ez szuper jóó lett :)))


Kisaniqa, huhh igen a "jól van a Flóra?" és nem értik amikor azt mondom h "gondolom" :D jah azt már rég nem kérdezik h én hogy vagyok.. mintha vmi inkubátor lennék :DDDD


Mi most megyünk ctg-re, aztán vásárolni a kikába :)

2017. máj. 21. 10:28

Koszonom szepen mindenkinek!

Mindenkeppen jovok majd es leirom reszletesen :) csak kicsit nagy meg a sokk.

1945. Kisaniqa (válaszként erre: 1944. - Gümi1988)
2017. máj. 21. 10:00
Oh de jó :) szuper kis táblázat!
1944. gümi1988
2017. máj. 21. 09:14

[link]


Csajok! Egy picit unatkoztam. :)

Remélem nem nagy gond, hogy így összeszedtem az infokat (ha valakinél hülyeség szerepel, akkor bocsi érte).


Az aktívabb tagok szerepelnek benne, sokan eltűntek időközben. :(

1943. gümi1988 (válaszként erre: 1940. - Zsofiacskm)
2017. máj. 21. 09:05

Gratulálok. :)

Azért majd, ha időd és energiád engedi kérünk szépen egy élménybeszámolót. :)

2017. máj. 21. 06:16

Gratulalok! :D Jo egeszseget Nektek! Engem is erdekelne milyen volt a szules...

:)

1941. Kisaniqa (válaszként erre: 1940. - Zsofiacskm)
2017. máj. 21. 04:17
Gratulálok! :) Én amint az látszik, most se tudok aludni :( szülés hogy alakult? Könnyűnek vagy nehéznek mondanád? (Persze mihez képest) És hány hét hány napra bújt ki a picur? :)
2017. máj. 21. 04:06

Sziasztok lanyok! Tegnap 17:28-kor megszuletett kislanyunk, Szaffi :) 3580 gramm (3100 korulinek tippeltek) es 55 cm :)


Egy tipp: barmilyen oras terhesen street food show-ra menni, menusort vegigenni nem javasolt, mert kikergeti :D mondjuk amennyit mult heten ettem, megertem, hogy nem volt maradasa :)


Remelem mindenkivel minden ok es elvezitek az utolso napokat-heteket!

1939. Kisaniqa (válaszként erre: 1934. - Humor Helga)
2017. máj. 20. 22:32
Én arra lettem nagyon érzékeny, amikor azt kérdezik: hogy van Nándi?? Ez most olyan, mintha irígy lennék a gyerekre, viszont ezt rendszerint a szüleim kérdezik, akik tudom, nagyon várják már de a kérdés 2 okból zavar: 1: nem azt kérdezik/ azt nem kérdezik én hogy vagyok 2: mindig mondom, hogy szerintem jól, mivel honnan is tudnám... azt érzem csak, ha nagyon mozog vagy ha nem igazán, de honnan is tudhatnám, hogy ez épp azért van, mert nagyon jól vagy rosszul van. Közben szoktatom magam a tényhez, hogy onnantól, hogy megszületik, mindenki vele fog foglalkozni (velem az élen, nyilván), velem meg lehet, hogy nem nagyon...hát ez ilyen.
1938. Humor Helga (válaszként erre: 1937. - Gümi1988)
2017. máj. 20. 21:52
na jó akkor nem vagyok egyedi eset :DDD komolyan szívem szerint elmennék egy lakatlan szigetre telefon nélkül .. és csak Apát meg a kutyát vinném magammal :D
1937. gümi1988 (válaszként erre: 1934. - Humor Helga)
2017. máj. 20. 19:19

Én már az elejétől!

Amikor a 8. héten megkérdezték, hogy mi lesz a neve (közeliek), már akkor elpattant a cérna.

1936. gümi1988 (válaszként erre: 1929. - Kisaniqa)
2017. máj. 20. 19:18

Olvasás? Bár nekem most nincs hozzá türelmem, pedig szeretek.

Mi még a hálónkba és a fenti fürdőbe várjuk a bútort, máj. 30-ra ígérték, + még össze is kell rakni/rakatni. Jó lenne, ha a baba érkezése előtt túl lennénk azon az egy napos kopácsoláson, félfúráson.

1935. gümi1988 (válaszként erre: 1933. - Humor Helga)
2017. máj. 20. 19:16

Hát gondolom, hogy tényleg nem látta, pedig még a nadrágomat is lejjebb kellett tolnom, annyira próbálta nézni, meg annyira lenn van a buksija.

Gondolom ilyenkor az agyvérzéstől félnek, amiatt nézegetik ennyire az agyat és az ereket.

2017. máj. 20. 18:56
Lányok, egyébként csak én viselem nagyon nehezen mindenki kedvességét vagy más is van így ezzel? Már egy sima "hogy vagy" v "egyben még?" v "hogy bírod"-tól is kiakadok, mármint nem csinálok jelenetet de érzem h felrobbanok... normális ez? vagy kezdek becsavarodni? :/
1933. Humor Helga (válaszként erre: 1930. - Gümi1988)
2017. máj. 20. 17:47

Sztem megnyugtatásképpen nem mondana ilyet csak ha reális esélyt lát erre, nem?


Majd írj h mit mondott a dokid!!!!!!

1932. Humor Helga (válaszként erre: 1929. - Kisaniqa)
2017. máj. 20. 17:45

én is már nagyon nehezen viselem... közbe meg félek is az egésztől, de azért várom már h túl legyünk rajta.


Akkor mi majdnem egyidősek vagyunk, nekem 38+5 :) holnap megyek ctg-re meg lehet vizsgálat is lesz... na már azt is nehezen viselem.. olyan mintha a dokim a mandulámig felnyúlna(persze utána mindig mondja h ne haragudjak de meg kell vizsgálnia... )

1931. gümi1988 (válaszként erre: 1928. - Ildesz27)
2017. máj. 20. 17:33

Remélem. ;) Akkor már ketten várjuk a hétfőn.

Nekem mondták, hogy elég vékony a hasfalam, szinte minden mozgása látszik a babának. :) Kicsit vicces, hogy külön életet él pocakom.

1930. gümi1988
2017. máj. 20. 17:31

Köszi a biztató szavakat csajok. Hétfőn megyek újra NSTre remélem minden ok lesz, kedden meg a dokimhoz és védőnőhöz. Egyébként tök jól vagyok, csak fáradékonyság van, meg a szokásos tünetek.


Az érről nem mondott semmit, nagyon kereste, 20 percig tuti benn voltam, ebből 15-t tuti ennek az érnek a keresésével töltött. Tök ideges is volt a végére, láttam rajta, de baromira nem találta meg, valahol az agyalapi mirigy környékén kereste. Remélem, hogy nem csak megnyugtatásképpen mondta, hogy a medencém takarja és el van bújva.


Sajnos nem tudnak mindig kísérni NST-re, ugye heti 2x kell mennem délelőtt (8-12), anyukám is férjem is dolgozik 8-16-ig, szabi meg kell majd későbbre.


Nálunk is van a családban egy baba, aki 33. hétre született, most volt 1 éves, minden ok vele. Anyukájánál kb. a 26-27. héten elment a nyákdugó és volt még valami probléma, rögtön be is fektették és sikerült visszatartani a 33. hétig.

1929. Kisaniqa
2017. máj. 20. 13:48
Lányok én már elég türelmetlen vagyok. :( Egyrészt élvezem az utolsó kettesben töltött napokat, de bármennyire is szeretem a pocakot, sajnos egyre kényelmetlenebb tüneteim vannak: egyrészt a nagy és nehéz has, a fürdés is lassan mutatvány-számba megy, harisnya-zokni felvételéről már ne is beszéljek. A gyomorszájam totál kitágult, így sokszor van olyan érzésem, hogy a torkomban van, amit megettem-megittam. Egyébként is elég rossz a gyomrom és puffadok sajnos elég rendesen :( a legrosszabb mégis hét közepe óta a kezeim (főleg a jobb) extrém dagadása, alig tudom ökölbe szorítani, és fáj is néha. A lábaim is dagadnak vmennyire, tegnap amiatt nem sikerült elaludni, mert égtek a lábfejeim, muszáj volt hűtő zuhany alá tenni őket. Emellé társul sajnos az, hogy nem tudok elvonatkoztatni már a ténytől, hogy bármikor jöhet a baba. A költözést letudtuk, amire volt lehetőségünk, megcsináltuk a lakásban, kb. minden készen áll, és most jutottam oda, hogy nem tudok már mit kezdeni magammal itthon. Egy kisvárosba költöztünk, odakinn nem sokminden van, de mindegy is, mert messzire menni nem bírok a poci és pisilés miatt. Nincs TVnk, az internet bekötésére kb 3 hete várunk, úgy néz ki, még húzódni fog. Sajnos semmit nem tudok csinálni, minden nap takarítgatok, de már azt is meguntam + nem nagyon bírom. Várom már a babát, hogy itt legyen velünk inkább, én meg lassan visszanyerjem az erőmet. Ez a 38 hét 1 nap
1928. ildesz27 (válaszként erre: 1924. - Gümi1988)
2017. máj. 20. 13:23

Nem mondtak róla semmmit,hogy akkor hazaengednek-e.Most mindenesetre nagyon várom a hétfőt :)

Hát nem irigyellek az Nst miatt.Biztosan frászt kaptam volna.Itt az osztályon naponta csinálnak nekem is.Tegnap akkorákat rugott a baba,hogy majdnem elugrott a helyéről az érzékelő.

1927. Carfiol (válaszként erre: 1925. - Gümi1988)
2017. máj. 20. 13:13
Elhiszem hogy megijedtél :( Tarts ki, pihenj sokat! Jó lenne, ha még kihúznátok a 36. hét végéig, de már ilyenkor is nagyon jó esélyekkel indul a babád. Jó, hogy el tudott kísérni anyukád. A múltkori rosszullétem után én se szívesen megyek egyedül sehovà, férjem meg kb. szíve szerint ideragasztózna az ágyhoz, amíg dolgozik :) Persze valahol megértem. Nekem ez a keményedés még mindig nem egyértelmű, mert nem mindig érzem előtte a baba mozgását, de közben meg inkább a hasam köldöktől felfelé szokott kemény lenni. Kicsit tartok is az első CTG-től...mondjuk nekem az még kicsit több, mint 1 hét.
1926. Humor Helga (válaszként erre: 1925. - Gümi1988)
2017. máj. 20. 11:44

uhhhh nem csodálom h magasabb volt a vny-ed.. jó h nem voltál egyedül!!


Erre az ér dologra mit mondott a dokid?


35 hét, azért az már elég jó, nyilván nem a legjobb de most a közvetlen közelembe is van két baba aki a 34hétbe születtek és mind a kettő egézséges :)

Uh sok pihenés, és próbálj meg ne aggódni és bízz a Manókádba tudja h mikor kell jönni :)

1925. gümi1988
2017. máj. 19. 20:59

Én ma is voltam NST-n. Jól megijesztettek.

Elég magas volt a baba szívverése (nem tudom, hogy így hívják-e), mozgás nélkül 155-160 körül. Többször keményedtem a gép szerint, pedig szokás szerint "csak" kinyomta a popóját vagy valamijét, nekifeszült a hasfalamnak.

Futkostak a szülésznők a papírommal az orvosomhoz, meg elküldtek egy gyors UH-ra. (Kedden minden ok volt még, 130 körül volt a szívhang nyugalmi állapotban, csak amikor mozgott, ment feljebb.)

Aztán vártam 1 órát az UH-ra. Ott szinte csak a szívét és az ereket nézték, az egyik agyában futó eret nem találta a doki, ohh mondom szuper... :(

Teljesen lent van már a buksija, a medencém takarta, bármikor "indulhat a buli", aminek a 35. héten még annyira nem örülök. A lepényem még mindig II. fokban érett, nem lett rosszabb szerencsére.

A vizeletem és a vérnyomásom rendben (bár utóbbi magasabb volt, mint szokott lenni, de az egész körmenet végén mérték, nem vagyok meglepve).

Nem volt egy túl jó nap... még jó, hogy anyukám eljött velem.

1924. gümi1988 (válaszként erre: 1922. - Ildesz27)
2017. máj. 19. 20:47
Kitartást. Ha jó lesz az eredmény hazaengednek?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook