Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2013. Carfiol
2017. máj. 23. 23:22
Nekem ma volt pàr óra, hogy majd leszakadt a derekam meg fájt a farkcsontom...beijedtem rendesen, ráadásul mentünk szülőszoba látogatásra.Biztos, ami tuti bepakoltam előtte, nehogy kelljen. Hál ég miután hazaértünk elmúlt a fájdalom, de akkor kezdődött, amikor elkezdett borulni és akkor lett vége miutàn elmentek a felhők. Ez jósló lehetett?
2012. gaby82
2017. máj. 23. 22:16

Sziasztok,a babázóknak gratulálok és irigykedem,hogy túl vannak rajta😊Többieknek kitartást..

Hogy vagytok ebben a bolond időben?

Én nem valamk jól,annyira feszít a hüvelyem..már már elviselhetetlen.Tegnap azt mondták,hogy annyira lent van a feje,hogy bármikor megszülethet..36+2napnál vagyok,de 2987grammra becsülték..Azért még a héten bent maradhatna.

2011. Edina070 (válaszként erre: 1999. - Zsofiacskm)
2017. máj. 23. 17:54

Köszi.hat igen.a múltkor átjött anyu és közölte,hogy feketék a szemeim.van,hogy egy egész napot vagy éjszakát ébren van a pocija miatt.

Ti hogy vagytok?

2010. Edina070 (válaszként erre: 1998. - Zsofiacskm)
2017. máj. 23. 17:45
Igen,nálunk is felírták,de nem minden étkezés után.reggel hatkor kellett átvinni mérésre meg még max.egyszer mérték
2009. Kisaniqa (válaszként erre: 2008. - Humor Helga)
2017. máj. 23. 16:31
Hátha kicsalogatná a babádat :) nálunk abszolút semmi extra, de már kezdek belenyugodni. :/ Azt vettem észre, hogy picit kevesebbet és kisebbeket mozog a pici, mint pár nappal ezelőtt, de a bordáim recsegnek-ropognak rendesen... nemigen fér már. Szerintetek lehetséges, hogy jövő péntekig (kiírt nap) húznánk, vagy még tovább, mikor már múlt szerdán III-as érettségű volt a méhlepény?
2017. máj. 23. 16:25

húú lányok.. én a mai időt nagyon rosszul viselem .. egyszer fel is ment a pulzusom 135-re, de lepihentem utána jobb lett. Most megyünk ctg-re, azért rákérdezek a dokinál...

Pedig nem ír mára frontot a köpönyeg ...

2007. Humor Helga (válaszként erre: 2006. - Gümi1988)
2017. máj. 23. 16:23
örülök h Veled lehet :)) kitartás :)
2006. gümi1988
2017. máj. 23. 15:46

Koszi mibdenkinek. Mert azt akartak gondolom, h ne lefyen szules.

Maszkalva jobban tagultam volna.

3db noverrel volt problemam, meg az ugyeletes dokival. Azon tul mindenki nagyon normalis. Csecsemosok, noverek Stb.

Hazajovetelt meg nen is kerdeztem. Biztos h nem mehetunk meg holnap. Vegre itt lehet velem a pici, kiemgedtek az intenzivrol. :)

2005. zsofiacskm (válaszként erre: 2000. - Gümi1988)
2017. máj. 23. 09:57

Azta :o nem értem, miért nem mászkálhattál vagy ilyesmi, ha egyszer segített volna?! Nekem ajánlgatták folyton, de én egy lusta dög vagyok, kb. egy óra kapaszkodós állást leszámítva fekve szenvedtem.

Nincs nagy szerencséd ezekkel a nôvérekkel :( de most már minden rendben lesz! Megnyugtató, hogy csak megfigyelik!

2017. máj. 23. 07:44

Jó reggelt,


gümi, le a kalappal, és kitartást, lehet tudni meddig kell bent lennetek?


Én a 8héttől itthon vagyok ... de az elején az ágyból kikelni alig tudtam és kb a 3hónapot végig aludtam, és oylan rosszul voltam h ihajj ... aztán jött a karácsony arra készültem utána meg jött szépen az a rohadt hideg..nagyon élveztem h az orrom se kell kidugni..aztán itt a tavasz, és csomót császkáltam a kutyával :) uh én teljesen jól elvoltam...sztem dolgozni nem is bírtam volna.. még most is alszom kb minden du :DDDD bár remélem már nem sokáig :D

2003. mukikám (válaszként erre: 2002. - Kisaniqa)
2017. máj. 23. 07:17

Hú, köszi, utánanézek! :)

Anyukám adott kölcsön jópárat, de azok között csak két olyan van, ami még megállja a helyét. :D Viszont vannak benne érdekességek, és mivel első baba, kvázi úgy vagyok vele, hogy örülök minden hasznos infónak. Párom néha kérdezget is belőle.:'D


Én tp-n vagyok november vége óta, igaz, én amiatt jöttem el, mert több, mint egy órát kellett utaznom oda-vissza (rossz úton, hóban-fagyban), ráadásul kórházban, nem kértem a fertőzésekből, de a tél nagy része valóban kicsit unalmasan telt. Az az igazság, hogy szerintem nincs tökéletes megoldás, én ennek ellenére az első trimesztert végigidegeskedtem... pedig pont azért jöttem el, hogy itt milyen nyugi lesz.


Eddig nekünk se volt rendes netünk, úgyhogy olvasok sokat, meg hát persze ami a háztartással kapcsolatos megcsinálom (még több kedvem is van sütni-főzni, mint előtte), szerencsére jól bírom magamat, de ez az utolsó hónap egyrészt türelmetlenségben, másrészt meg a pánikban telik. Most, hogy jó a net, tényleg sokat jelent.

2002. Kisaniqa (válaszként erre: 2001. - Mukikám)
2017. máj. 23. 07:06

Én pont tegnap voltam könyvtárban, ezeket (is) kivettem olvasgatni:

Jo Frost: A csecsemőkor nagy kérdései

Dr. Spock: Babagondozási alapismeretek


Ha már úgyse nagyon tudok mit kezdeni magammal...emellett takarítás stb.

Én elképzelni is alig tudom, hogy aki már terhesség eleje óta táppénzen volt/van, az hogy bírja ki? :o persze az elején ált. még mindig mobilisabb az ember, hacsak nincs ágyhoz kötve, meg hát ha lenne végre internetünk, az sokat jelentene...

2001. mukikám
2017. máj. 23. 06:24

Jó reggelt!


Ez tényleg felesleges stresszelésnek tűnik, de nyilván úgy vannak vele, hogy most még ők az okosabbak, de úgyis Ti érzitek, tujátok, mi jó a Babátoknak. :)Csak ez olyan patthelyzet, mert úgyis rájuk kell hallgatni...

Én pontosan ezért nem szeretnék a munkahelyemen szülni (kórházi dolgozó vagyok), mert ki tudja, kivel kapnék hajba... :D

De kitartást Nektek, otthon már más lesz minden.


Velem Apa be sem akar jönni, pedig mentős... lehet pont azért, mert már sok szülést látott, bár azt mondja, nem bírná elviselni, hogy szenvedni lásson, micsoda kifogások! :D


Már megint nem tudtam egy jót aludni, és néha már azért vagyok mérges páromra, mert olyan aranyosan durmol mellettem... tisztára kész vagyok, pedig nyilván rá is ráfér a pihenés.


Carfiol: pont azt nézem, hogy mi egy napra vagyunk kiírva! De én is úgy vagyok, hogy előre elkészülök, a frontra a Bébi is érzékeny, én még annyira nem is, bár tegnap fájt a fejem, mára elmúlt, kimostam egy nagy adag bébiruhát, de szerintem szépen összepakolom a kórházi cuccokat is egy bőröndbe, sose lehet tudni alapon.

Igaz, még nem görcsölgettem, de sokat keményedek, és az alfelem is tud sajogni néha, meg a poci is néha olyan nehéznek tűnik, habár Picurt már 32. héten 2600 grammosnak becsülték, ha végigviszem meglesz 4 kiló is, eddig ettől is meg voltam kicsit szeppenve, de most már úgy vagyok, csak kijön valahogy! (Bár én azt mondom a hasfalamon keresztül kíván távozni, úgy tud néha nyomni-feszíteni, hogy ihaj). :D

Szerettem volna megkérdezni, hogy Ti olvastatok/olvastok valamilyen szakirodalmat?


Gümi: hát, tényleg le a kalappal, nagyon ügyesek voltatok! Nem értem, hogy miért jó azoknak a kórházi dolgozóknak, akik ilyen kiszolgáltatott és nehéz helyzetben még külön cseszegetik a kismamákat... mintha erre lenne szükség legalábbis... a lényeg, hogy minden rendben van Veletek, jó egészséget kívánok!

2000. gümi1988
2017. máj. 23. 06:14

Szoval megprobalom leirni. Bocs a hibakert, telorol vagyok.

Szoval penteken vlt ugye nst, uh. Magas szivveres, beekelodott fej.

1-1enyhe gorcsocske mar volt azert multhetem. Vasarnsp de is, bar akkor mar nehany orankent. De siman palacsintat sutottem (amibol sztan 2 db ot ettem :/ :D ) meg levest foztem. Ksja utan mar azert sem erom, sem kevem nem volt semmihez, ledoltem. Kb 1 korul kezdett lenni erosebben gorcs es surusodott erosodott is. 14:40kor kezdtem merni, masfel percig tatrott 1 es elegge ossze-vissza jottek es az erosseg us kulonbozott, nagyjabol 10 percemkent. Fel negykor tusoltam. Nem lett jobb. Ezek mar erosebbek voltak, mint menseskor. Utana felhivtam a szulesznomet, mondta, h mivdl meg korababa lenne, ezert ne varjuk ki otthon, h mi lesz belole, mrnjunk be, felraknak nst-re. Fel 6korul beertunk. Tok zar voltam. Este 8-9ig gepen voltam. Fel 8 korul egy nagyon minimalisat tahultam (mef 1 ujjnyi se volt). Azt mondta az ugyeletes, h adnak egy izomlazitot injrkciot meg egy no spat. Ha ettol elmulik csak joslo, ha mem joslo ettol jobban beindul. El nem mulott de enyhult. Ejszakara benn akartsk tartani, felvettek a nogyogxaszatra (terhespatologian nem volt hely). Ott ujra erosodni keztek kb fel ora mulva (szulesznom, parom, anyukam haza ment). Kozben a szulesznovel folyamatosan tartottam a kapcsolatot. Eloszor bealltak 10 percesre, mondta, h szoljak, semmit ndm csinaltak, fekudjek le es figywljem, aztan 8 percesek lettek, tanacsara ujra szoltam, figyeljem, maradtak 8 percesek, adtak egy injekciot nagy kegyesen, miutan felhivtak az ugysletes szuleszt. Hozzateszem a 8 percesekkel igy h ramszoltak, hogy fekujek mar az agyracsba kapaszkodtam. hasmenesem is volt 2x. Maszkalva, allva, ulve sokkal enyhebb lett volna a fajas, de azt nem engedtek. Injekciora semmit nem enyhult volt 3db 8 perces utana, egy enyhebb 10es es kezdodtek az 5 percesek. Na ekkor mar aztan tenyleg nagyon fajt. Szoktam megint, fugyeljem. Fugyeltem. Maradt 5 perces. A szulesznom meg kabatba ult otthon es tok ideges volt, h miert nem vietnek mar vegre a szuloszobara. Ujra szoltam, ujra felhivtak az ugyeletest: vigyenek a terhespatologiara nst-re. A egyik b...o nogyogyaszatos apolono megjegyezte ketszer, hogy nagyon pici a hasam, nsgyon pici ez a gyerek meg. Mindtam neki, hogy es mit tudoj tenni ellene. Sem nen koplaltam es oxit sem adtam magamnak, amugy ilyen alkat vagyok, most is szinte lapos a hasam, nsm volt nagy pocakom. Szoval nst. Szar volt a gep. A fajasokat nem mutatta, pedig mar a viz is levert. Ujra hasmenesem volt. egyszeruen mar nem tzdtam fekudni, remegtem, 2db 5 perces kozott volt 1 kissebb. Itt mar normalus volt a no felhivta az ugyeletes orvost, h maepedig eros fajasaim vannak, a gep meg rossz. Na vegre mehettem a szuloszobara, hajnali 3 volt. Johetett vegre a szulesznom is be (a korhaz mellett lakik). Ugyeletes ujra megvizsgalt 2 ujjnyira voltam kitagulva. Hivtak a dokim. 2-3 perces fajasaim voltak. Vorzalmasan remegtem. 4re beert a dokim, anyukam, ferjem. rogton epidurallal kezdett az orvos. Na az nagyon jo volt utana, hatalmas megkonnsebbules. 5 -Fel 6 korul 3 ujjnyi voltam, burkot repesztett es kezzel is tagitott, egyaltalsn nem fajt. Eda utan adtak oxit is. Fel 6 utan kezdodott enyhe feszitos erzes. 3/4 6 korul kezdodhezett a kitolas. A 3. nagyobb fajasra es nagyon sokadik nyomasra lett meg a babo. Korababaknal kotelezo gatmetszessel, azt ereztem. 6:05-kor. Nem rakhattak ram. Ilyenkor kotelezo rogton elvonni. Aztan veful odahoztak ruhaban par percre, mert mibden ok vilt vele, de nem szoptathattam. A lepenyszules is fajt "picit". A gatvarrashoz kapram szurit, de kertem megyeggyet mert ugyis fajt (erzekeny a borom). Az epidueal oda nekem nem hatott, a gerincferdulesem miatt csak feljebb tudzak beadni. Hat roviden ennyi. Varrasnal mar poenkodtunk. Tenyleg ahogy mefszuletik a baba megszunik "minden" fajdalom es tulajdonkwppen gyorsan felejt az agy.

1999. zsofiacskm (válaszként erre: 1995. - Edina070)
2017. máj. 23. 06:07
kitartást! gondolom, hogy milyen fárasztó.
1998. zsofiacskm (válaszként erre: 1996. - Edina070)
2017. máj. 23. 06:05
Feliratjak egy fuzetbe a folyoson... gondolom biztonsagi jatek, nehogy olyan hazavihesse, akinek tenyleg nem eszik.
1997. zsofiacskm (válaszként erre: 1991. - Gümi1988)
2017. máj. 23. 06:04

Ez milyen gonoszsag mar! Nalunk nem vaghatta el a koldokzsinort vegul, annyira felporogtek a dolgok, sajnaltuk nagyon :( a szuleszdokim azt javasolta - bar gondolom ez most meg nagyon messzinek tunik, de mindjart itt van!:) - hogy elso heten az apa furdesse mindenkeppen, ez eletreszolo kapcsolatot ad, a borkontaktjuk sem mindegy.

Remelem ma odaadjak neked es dajkalhatod egesz nap!:))

1996. Edina070 (válaszként erre: 1993. - Zsofiacskm)
2017. máj. 23. 06:01
Ez hülyeség sztem.tok felesleges minden alkalommal mérni.ugyis tudod mikor lakott jól.meg ő is.en csak egyszer egyszer merem.tenyleg csak magadat stresszeled vele.
1995. Edina070 (válaszként erre: 1992. - Zsofiacskm)
2017. máj. 23. 05:58
A kórházban is etettem amikor tudtam.de az orzoben is kapott állítólag anyatejet.a vizet nem nagyon fogadja el,de azért kortyolgat belőle néha.foleg mikor csuklik,mert attól van hogy elmúlik neki.cseppet kap meg a pocijara.remelem segíteni fog.
1994. zsofiacskm (válaszként erre: 1987. - Kisaniqa)
2017. máj. 23. 05:57
Ezt nekem is mondogatták, de hogy oszinte legyek, sosem volt nagyon mashol az a pocak, nem volt ilyen nagy leereszkedos mutatvany, ugyhogy ezzel ne is hagyd, hogy idegesitsenek!:)
1993. zsofiacskm (válaszként erre: 1967. - Edina070)
2017. máj. 23. 05:39

Engem tegnap szidtak le, hogy miert nem mericskelem minden etetes elott-utan. Ugyhogy nekialltam, pedig az egyik laktacios tanacsado altal tartott kurzuson elmondtak, hogy csak magunkat stresszeljuk vele, felesleges, a jollakott baban latszik, hogy jollakott. A mienk egy kis zabagep, megsem hittek el, hogy rendesen eszik, csak miutan belediktaltam este 35ml tapszert, egy ora mulva 30ml cukros vizet, meg egy ora mulva 20ml anyatejet...

Probalok bele rendszert vinni, otthon kicsit mashogy tervezem a dolgot. Azt viszont latom, hogy ha ehet, ihat, akkor jol van, fuggetlenul attol, mit mutat a merleg.

1992. zsofiacskm (válaszként erre: 1967. - Edina070)
2017. máj. 23. 05:34
A korhazban mit kapott? Vizet iszik? Mondtak, hogy van amelyik baba amelyik nem birja pl. a nem cukros vizet (az enyemnek muszaj kapnia, annyira meleg van itt, latom, hogy mennyit szamit). Remelem elmulik a pocakfajas, meg egy felnottnek is ugy megkeseriti az eletet, nem hogy egy ilyen pici kis pocaknak...
1991. gümi1988
2017. máj. 23. 05:17
Igen. Reggel 9-tol este 9ig mehetek szigoruan 3 orankent etetni. Kap tapszert, korababaknal nem varjak meg a rendes tejet, de mindig szopiztatom, van elotejem es bar meg nem az igazi, de szivogatja. Latogatasi idoben dajkalgatom (tuti elfogom kenyeztetni, az elozetes tervek ellenere :) olyan tunemeny ). Apukat sajnos nem engedik be. Elvileg lehetne, de van egy bunko nover es kikuldi. Szoval meg meg sem foghatta a lanyat. Az uvegig vihetem (mint mikor mi szulettunk anno) es ott megnezhetik a hozzatartozok. Szeremcsere nincs inkubatorban, kisagy es egy legzesgigyelo szenzor ami plusz.
1990. Carfiol (válaszként erre: 1988. - Gümi1988)
2017. máj. 22. 21:08
És hogy van azóta a kislányod? Láthatod?Kezedbe foghatod? Szoptatást próbálhatod?
1989. Carfiol (válaszként erre: 1988. - Gümi1988)
2017. máj. 22. 21:05
Nálam is nagy mocorgás volt tegnap és ma is meg szeles idő.Én a melegfrontra vagyok érzékeny, ha hűl az idő, akkor meg sokkal jobban vagyok. Nekem 32 hetesen mondta a doki, hogy nagyon lent van a feje, pihenjek sokat, nehogy idő előtt méhszájat nyisson. Minden esetre a héten összepakolom a csomagom biztos, ami tuti.Azért nem bánnám, ha kihúznánk még pár hetet 2in1.
1988. gümi1988 (válaszként erre: 1986. - Carfiol)
2017. máj. 22. 17:09

Joslo allitolag lenn faj, nekem vegig ott fajt. :) Meg, ha tusolsz mrlegvizzel emulik, nekem nem mult el. :/ De sokaig itt benn is azt hittek, h majd elmulik, hat nem...

Szerintem a front inditotta be, itt nagy szel volt elotte meg meleg es mar penteken kirajzolodott, hogy a baba nagyon lent van, nst-n is fel volt porogve. A koldokzsinor a vala korul volt. :(

1987. Kisaniqa (válaszként erre: 1982. - Humor Helga)
2017. máj. 22. 16:02
Ráadásként ma ketten is megjegyezték, hogy pedig milyen fent van még a pocakom, nem is gondolták, hogy jövő hétre vagyok kiírva :( meg hogy biztos még nem jön egyhamar...hát óriási :( Én észlelek azért jeleket (jóslók, vagy a cicik is elég duzzadtak lettek, kézdagadás, lábdagadás...), de hát nem tudom...
1986. Carfiol (válaszként erre: 1952. - Gümi1988)
2017. máj. 22. 15:18
Lehet tudni mitől indult be korábban? Csak azért kérdezem,mert én ma másodjára érzek ilyesmit, eddig egyszer sem volt. Nem tudom, hogy csak a baba nyom-e valamit, mert azután érzem, hogy mocorog, de mintha lejjebb is lenne. Milyen pontosan egy jósló fájás?
1985. mukikám
2017. máj. 22. 15:12

Sziasztok!

Én s bejelentkezem már így 34+6 naposan. :) Eddig is olvasgattalak Titeket, gratulálok a Babákhoz, jó egészséget mindenkinek! :3

1984. Carfiol
2017. máj. 22. 15:03
Gratulálok a babákhoz! :) Örülök, hogy jól vannak és Ti is!
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook