Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2043. Edina070 (válaszként erre: 2038. - Zsofiacskm)
2017. máj. 27. 00:57
Igen,mindig hason fekve alszik.ugy talán jobb egy kicsit a pocija,de akkor is meg egy csomót tekereg szegény,mire megtalálja magának a jó pózt.
2042. gümi1988
2017. máj. 26. 22:05
Indasik koszi, ugyanezeket csinalom. A megoldas egy "kismutet" lenne, de azt nen akarom. Egyrbkent sztem, ha hazamegyunk es meg alszom is (itt folyton zaj van), akkor elmulik.
2041. indasik
2017. máj. 26. 13:05
Ja és eddig még nem fejtem. Amíg bírom nem akarom, ne legyen még több. Így is azt érzem hamarosan előkerül a mell szívó. Én azt a fiamnak soha nem adtam oda, mert volt friss. 🙂 Lefagyasztottam és hozzátáplálásnál vettem elő. Pl tejbegrízt sokáig abból főztem neki.
2040. indasik (válaszként erre: 2039. - Zsofiacskm)
2017. máj. 26. 13:02
Nekem a fiam is olyan volt, meg eddig most Liza is, hogy nagyon gyorsan eszik. Kb 10 perc. Utána még cicizne, de akkor már el szoktam tőle venni. De amúgy azt mondják 20-40 perc az ideális. Én igény szerint szoptatom. Van hogy 1,5 óránként van hogy 3.
2017. máj. 26. 11:29

Nálunk az első éjszakát kivéve (amikor 6 órát lehúzott egyben!) elég nehezen megy az éjszaka, mert olyankor nem szeretném mellre tenni - tudom, hogy egy percen belül elaludna, de ilyenkor már nem szeretném, ha hozzászokna a többszöri evéshez, víz/anyatej, utóbbi kanállal módszert próbáljuk.

Rettenetes kibírni, de tudom, hogy a következő 3 évünk estéinek relatív nyugalma érdekében muszáj...

Egyébként tündéri baba, nagyon masszív, folyton emelgeti a fejét, amit nem kellene még neki.

Amit gondnak látok, hogy mellen egyszerűen lehetetlen ébren tartani, folyamatosan fújkálnom kell a szöszi fejét :D meg masszíroznom a füle mögött, mert egy percen belül durmol, aztán fél óra múlva újra enne. És elég cicifüggő is, ezt próbálom kicsit mérsékelni, mert apukája is szereti etetni üvegből/kanállal, egyébként pelenkázza is, mint a kisangyal :D


Akik otthon vagytok már babával: nálatok mennyi idő egy evés? Illetve utána lefejitek a maradékot? Ha igen, üvegből adjátok oda neki?


Akik nincsenek otthon: kitartást, itt a nyár, mindjárt kibújnak mind!:)

2038. zsofiacskm (válaszként erre: 2011. - Edina070)
2017. máj. 26. 11:22
Bár gondolom mindenfélét próbáltatok, de a hasra fordítás esetleg nem segít? Az elvileg megkönnyíti nekik a büfit. Meg olvastam, hogy a babamasszázs is, de azt nagyon óvatosan szabad csak ekkora babóknál, én nem is merem még.
2037. indasik (válaszként erre: 2035. - Gümi1988)
2017. máj. 26. 08:09
Szupi! Otthon meg biztos jobb lesz neked is. Ja még azt is mondták párna nélkül aludjak. Bár gondolom mondták neked is, de ha nem gondoltam leírom.
2036. indasik (válaszként erre: 2033. - Gümi1988)
2017. máj. 26. 08:07
Nekem is fájt. Bár nekem nem állandóan, csak hajnaltól délelőtt 10-11-ig. A gyógyszer nem segített. Csak a rengeteg tea. Én alapból nagyon keveset iszom, de most erőltettem és tényleg megittam a napi 4-4,5 litert. Főleg témából. Meg nekem azt is mondták, hogy hozassak kólát, kavarjam ki a szénsavat és igyam. Meg koffeines fájdalomcsillapítót vegyek. A dokim végül ott fel valami gyógyszert itthonra, de végül nem kellett kiváltani, mert ahogy hazajöttünk elmúlt. :)
2035. gümi1988
2017. máj. 26. 07:07
Vegre hizott. Szerda este 2010g volt, ma hajnalbam 2060g. Erre vart a gyerekorvos. :) tegnap este msr siketult 30at lefejnem. De ma reggel mar kert melle meg. :D szoval orom, boldogsag. Csak most az agyabam nem hajlando aludni, vsak rajtam...
2034. zsofiacskm (válaszként erre: 2033. - Gümi1988)
2017. máj. 26. 00:34

Szegenykem, ez igy egyutt rettenetesen hangzik :( az eda ennyiben teljesen lutri, van akinek semmi mellekhatas, mas meg napokig/hetekig szenved :(

A fogyas az milyen utemu? Felette van az alap 7-10%nak?


En nemsokara jelentkezem, az elso napok eleg masszivak, pedig nincsen semmi kulonleges problema, csak ez az ugyintezes (anyakonyv, taj, csed, stb.) kiborito.

2033. gümi1988
2017. máj. 25. 22:41

Helga nagy gratula. :) Varjuk majd az elmemybeszamolot.

A csecsemosok jo resze itt iscmindenkit kikeszit. Raadadul mindegxik mast mond. Na meg sorolhatnam. Van azert 1-2 nagyin normalis.

Emese meg mindig fogy. Ok szigoruan 3 orankent megtometnek 40el. En meg 1,5-2 orankent 30al, es akkor nen kell tomni es nem bukik....

Neken a fejemmel vannak gobdok az eda miatt. Keves az agyvizem, birzalmas fejfajas, mert 4x boktek, gerincferdules miatt nehez vokt eltalalni. Volt 2x is, h emeset el kellett vinni, en infuziot kaptam, mert fel se tudtam kellni.

Tejem persze kevesebb mint kene. Tegnap ota bogok. Majdnem mindenki bog itt nehanyszor. ;D

Vasarnap elott nem mehetunk haza. :/ Sem a fejem, sem Emese miatt. Mar teljesen lecserelodott a szoba.

2032. zsofiacskm (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 25. 22:03

Végre hát, nem kell többet izgulni (vagyis kell majd...100 másik dolgon). Nagyon gratulálok!:))))

Elso tipp: ne huzd fel magad az ujszulottosztalyon :D nekem csak ugy ment, hogy elengedtem minden hulyeseget...

2031. Edina070 (válaszként erre: 2029. - Révész Mónika)
2017. máj. 25. 12:07
Mi infacolt használunk.azt honnan hozatod?nem hallottam még róla.majd írj,hogy bevalt e.
2030. Edina070 (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 25. 12:03
Gratulálok!:)üdv Flóra babanak.majd írj,ha tudsz.
2029. Révész Mónika (válaszként erre: 2011. - Edina070)
2017. máj. 25. 08:34
ismerős.......mi is hasfájosak vagyunk Nimróddal...... ma hozatok neki Lactase comfort cseppeket, hátha segit
2028. Révész Mónika (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 25. 08:32
szivböl gratulálok Neked :)
2027. Kisaniqa (válaszként erre: 2025. - Carfiol)
2017. máj. 25. 06:45
Nekem is 2 táska: egy közepes utazóban vannak az én cuccaim az osztályra + a szülőszobai kiscsomag és egy nagyobb méretű pelenkázótáskában a cuccok a babához. Mind a kettő fullon tele. Mi csak elsőn lakunk, de így is kb 2 tonna az utazó, megszülöm a gyereket, mire leérek vele kb :D
2026. gaby82 (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 24. 22:20
Gratulálok..majd mesélj.Gyors felépülést neked,babához sok boldogságot..
2025. Carfiol (válaszként erre: 2023. - Kisaniqa)
2017. máj. 24. 21:57

Ettől én is félek. Nekünk nincs autónk és a negyediken lakunk :) Ha a férjem épp dolgozik, akkor is minimum fél óra, amíg hazaér. Ugyan ez van bennem, hogy fájások közepette meg amúgy is ki a fene cipeli le a cuccaim?

És erről jut eszembe :) Ti mennyi és milyen betétet tettetek be? Ma raktam össze a csomagot, persze még hiányzik belőle 1-2 dolog, amit eltennék, de szerintem így is csak 2 táskába fog beleférni...nagyon gáz???

2024. Carfiol (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 24. 21:48
Gratulálok! Nagyon várom a beszámolód, de addig is remélem tudsz pihenni és gyorsan regenerálódsz!
2023. Kisaniqa (válaszként erre: 2022. - Mukikám)
2017. máj. 24. 21:34
Én is félek, hogy egyedül leszek itthon, amire van esély... férjem bent Bpn dolgozik, én kint vagyok vidéken. Akkor egyedül kell taxit hívnom és bemenni a kórházba Pestre :( de legnagyobb bajom, hogy az utazótatyót hogy fogom lecipelni, mert az baromi nehéz, holott pár dolgot így se tettem be, amit amúgy ajánlottak. Hátha a taxis segít illetve hátha jó fej lesz, és nem fog izélni a szülésen, magzatvizen vagy bármi :( van kukászsák, gondoltam azt magam alá tudom tenni meg viszek kézbe törülközőt, ha kéne...
2022. mukikám (válaszként erre: 2016. - Carfiol)
2017. máj. 24. 20:01

Húgom szintén jelentkezett, de szerintem egyedül leszek bent, igaz, úgy vagyok vele, nem hinném, hogy abban a pillanatban bármi/bárki mással foglalkoznék... :D

Kicsit már kezdek félni, de ez inkább olyan izgalom-ízű pánik... türelmetlenség is keveredik bele, de egy hónap az mégis csak egy hónap. A héten megyünk esküvőre, nem tudom, hogy fogom bírni, aztán jövő héten még vár rám egy ovis ballagás, de aztán tényleg nem akarom "megerőltetni" magamat.

Itt nagy vihar van, kicsit fáj a fejem, Picur aktív, de nem jobban, mint szokott.

Nekem inkább nyilallik a hasam alja, de nem fáj, inkább csak kellemetlen.

A derekam viszont egyáltalán nem fáj, nem úgy, mint egy hónappal ezelőtt, de az alvás akkor sem menne, ha valaki leütne.


Ezek is érdekesnek hangzanak, köszönöm! Én a Babakönyvet olvasom, abban is hasznos dolgok vannak, bár nekem a szoptatásra a bombabiztos tervem a Karamalz, legalábbis nekem azt ajánlották. : D

Jut eszembe, még egy mellszívót keresnem kellene...

Tegnap nézegettem hálózsákot a kicsinek, és most azon is morfondírozom, hogy beszerezzek-e, mert kezdek elbizonytalanodni a takarótól.


Én úgy tartok, hogy félek, egyedül leszek itthon, mikor megindul, és akkor hirtelen riasztani Apát, aki ha szolgálatban lesz, rögtön leváltják, de mi van, ha éppen beteggel van... szerencsémre anyósomék itt laknak a közelben. Egyébként igyekszem úgy felfogni ezt az egészet, hogy csak túl kell lenni rajta, kibírni, végigcsinálni, és a végeredmény egy kis csoda.*-*

(megnyugtatásul: "állítólag" a szülési fájdalom CSAK 8-as a 10-es skálán... :D, fogadjunk ezt egy pasi találta ki...)

2021. mukikám
2017. máj. 24. 19:49
Gratulálok! Jó egészséget Nektek! :)
2020. Kisaniqa (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 24. 19:22
Gratulálok! Jó egészséget, és gyors felépülést a császárból! :) várjuk a beszámolót.
2019. Manovaro:) (válaszként erre: 2018. - Humor Helga)
2017. máj. 24. 17:38
Gratulalok! :) Tul vagytok rajta! Jo egeszseget kivanok a Picurnak is es Neked is! Majd meselj... :)
2017. máj. 24. 17:35

Flóra is megérkezett,bár én még csak képen láthattam ..kalandos volt, majd élmlnybeszámolok.

2700g és 51cm én a császáros örzöbe Ö meg addig a koraszülötteknél, mert engem altattak és azt mondták akkor igy kell, de Apának azt mondták rendben van :)

2017. Kisaniqa
2017. máj. 24. 16:31

A jóslófájásoktól kész vagyok már :(

Èjjel fél 3kor arra kelek, hogy fú, eléggé fáj a hasam...még némileg rendszeres fájásaim is kezdtek lenni, már azt hittem még egy pár fájás és elkezdem mérni, aztán vagy fél óra és keltem apát, erre huss, abbamaradt, de azért majd' egy órát virrasztottam már addigra miatta (fájdalom miatt se tudtam visszaaludni hamarabb). A kezem ma reggelre megint akkorára dagadt, mint egy bokszkesztyű, már csak ezért is kora reggel úgy döntöttem, bemegyek ma a kórházba és letudom a heti közelező CTGt, legalább a vérnyomásom is megnézik stb. Hát alig indultunk el, eléggé elkezdett megint fájni a pocim. Már mondtam is a férjemnek, hogy én nem mondok semmit, de inkább legyen mindenre felkészülve, néhányszor a méhszájam tájékába is belenyilallt, kb a másfél órás út alatt végig fájdogált és keményedtem is rendesen, erre beértem CTGre, és mintha elvágták volna, mi több, babó aludt az első 15-20 percben, csokit kellett ennem, hogy felkeljen és mozogjon. Eredményem szerencsére jó, de hát tényleg a fiatalúr úgy tűnik, nem nagyon akar még kijönni a fényre. Csak ne lennének a jóslók, hogy az ember folyton csalódik :( ja és remélem, max a kiírt napon előbújik Nándi, különben naponta járhatok CTGre :( ez csak oda 1,5 óra minimum tömegközlekedéssel, 3 átszálással, kocsink nincs és senki se tud hordani :(

2016. Carfiol (válaszként erre: 2001. - Mukikám)
2017. máj. 24. 11:39

Az én férjem ugyan ezt magyarázta tegnap a védőnőnek, hogy nehezen viseli, ha engem szenvedni lát, meg szegény szerintem attól félt nehogy magunkra hagyjanak és neki kelljen levezetni a szülést :D pedig, ha sérül vki a munkahelyükön ő szokta bevállalni az elsősegélyt :) Így beszerveztem húgomat váltásnak :D ha az Apuka úgy dönt ez túl nehéz dió neki :)

Az én babóm is imád nyomakodni...voltak eddig is kedvenc tágítgatós pontjai...na ott màr nagyon érzékeny a hasfalam. Ma én is a kórházi pakk becsomagolását tervezem, mert tegnap jól beijedtem ettől a derékfájástól és ma is volt egy kevés...ma eddig csak kb. negyed óra, de, ha ülök azért érezgetem néha. Férjem is olyan ideges volt, hogy ha tényleg élesbe kerül a dolog tuti lefagy és a felét kihagyná. Na meg ugye ilyenkor nyáron 1-1 front is lehet, hogy idő előtti kívánt vagy nem kívánt hatást eredményez :)


Eddig inkább a terhességről olvasgattam meg a szoptatásról és magzattal való kommunikációról. (Anyának születtem?,Lelki köldökzsinór, Az a 9 hónap, A terhesség mindentudó nagykönyve, Kismamák nagykönyve, Orgazmikus szülés, Spockba csak belenéztem meg egyszer Az első 12 hónap titkaiba olvastam bele-az nekem nagyon jónak tűnik a szülés utáni időszakra).Kinéztem még egy könyvet a szoptatásról azt szeretném megvenni a napokban és reménykedem benne, hogy elegendő tejem lesz).


A szüléstől tartok, de rá fogok hangolódni...nincs más választásom :) Remélem minden jól megy majd. A tegnapi nap után nem bánom, ha csak a 39-40. héten születik :D Anyának kell még egy kis bátorság :)

2015. Carfiol (válaszként erre: 2014. - Gaby82)
2017. máj. 24. 10:44
35+2 vagyok ma. Bár ez is olyan érdekes...az elején sokszor 1 héttel nagyobb volt...még 2.trim végén is előfordult ilyen..volt,hogy júni 21. volt a szvi.
2014. gaby82 (válaszként erre: 2013. - Carfiol)
2017. máj. 24. 08:25
Én a 34.héten éreztem azt,amit te..olyan derékfájásom volt,mintha ketté akarna szakadni,meg picit görcsöltem..de elmúlt egy óra után.Szerintem jósló,bár most nem néztem vissza hányadik hétben vagy
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook