Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
10704. Gotta
2013. nov. 28. 10:58
Lányok nektek miből áll egy nap? Mit és mennyit foglalkoztok a babókkal?
10703. MeliLewi (válaszként erre: 10695. - 55875e9863)
2013. nov. 28. 10:14
Akkor hanyagolom a neogranormont! A férjem jól le is szúrt, hogy miért vettem ilyet. Mintha direkt szenvedtetném vele a bébimet.Pedig ő i s hallotta, amit a doki mondott. Most akkor okosabbak lettünk. :)
10702. MeliLewi (válaszként erre: 10699. - Durciful)
2013. nov. 28. 10:12
Nálunk is megkezdődött az egész lakásban való kúszás! Eddig a szőnyegről nem ment le, de ma reggel már a másik szobából hoztam vissza. Kúszik a tv-s szekrényhez is és a dvd-t piszkálja. Azt hiszem csak most jön a java. Te milyen ruhát adsz rá? Nekünk nincs padlófűtés és félek, hogy megfázik. Nappaliban laminált van, a konyhában járólap.(nappali-konyha egyben van) A lakásban nappal általában 24fok. Gondolkodtam mellényen, de abba meg belesül.
10701. Kittyna1990 (válaszként erre: 10697. - 9e315ae72e)
2013. nov. 28. 09:06

Épp tegnap gondoltam rád!

Jobbulást neked is kijár ez a hülye mellgyulladás múlthéten nekem is volt 1 napig tartott nagyon fáj belázasodom de Alen hál isten kiszopizza. Jah és képzeld teljesen elhagytuk a cumisüveget már csak szopi van. meg a hülye fejés még mindig kell minden étkezés után de már kevesebb van plusz.jobbulást borogasd és ne hagyd most teljesen megtelni

10700. ozike0501
2013. nov. 28. 08:56

Lányok!

Egész országban járvány van avgy "csak" egy-egy régióban?

10699. Durciful (válaszként erre: 10688. - Cartedoor)
2013. nov. 28. 08:48

Igen. Több helyen. A tv-ben mondták. A párom meg volt egy ügyfélnél, akinek 2 hete mindkét gyereke kórházban volt, infúzión, valami fosós-hányós vírus okán. Már fél órája beszélgettek, amikor benyögte. Azt is tudják, hogy kisbabánk van. Bár már 2 hete volt, szóval remélem, nem fertőz.

Alexander kakija változatlan. Tegnap reggel rendeset kakilt, majd délben és délután olyan kissé hasmenésest, de ez nagyon kevés kaki volt, csak arra volt jó, hogy a pelust kicseréljük, nem büdi és nem volt több. Viszont éjszaka minden ok nélkül felsírt úgy hajnal 2 körül. Csak egy adag tejcsike nyugtatta meg, annyira sírt. Ő ilyet nem szokott. Nagyon gyomorszorító volt hallani.

Egy jó hír: Alexander kúszva bejárta tegnap az egész lakást - bocsi, nem az egészet, a fürdőszoba, wc és a konyha kimaradt, oda nem engedtük, mert még nem gyerekbiztosak. Mindezt kétszer:) Nagyon drága volt. Ő már jó ideje kúszott, csak nagyon lassan és egyszerre két karral húzta magát és a jobb lábát nem használta. Na most már szabályosan kúszik és nagyon élvezi. Olyan gyors, hogy csak nézek. Nem tudja abbahagyni, annyira élvezi. Délutánra már csomó minden újdonságot felfedezett, egy nagy kaland az egész neki, látom, tiszta boldog, örül az új dolgoknak. Nem lehet egy pillanatra sem magára hagyni, szóval a nagyi nálunk van egész nap.

10698. 9e315ae72e
2013. nov. 28. 08:27
Most olvasom vissza: jobbulást a kicsiknek!
10697. 9e315ae72e
2013. nov. 28. 07:30

Begyulladt a mellem.Már megint!Nagyon unom.....iszonyat fáj.Picike tündérlányom szívta tegnap,többször "kértem rá",hogy segítsen.Szívta is a drágám,aminek az lett a vége,hogy a többlet kajától egész délután bukott....túltelítődött szerintem :( A mellem viszont nem javult.Borogattam az éjjel,most fejem épp,de sírni tudnék.Alig jön belőle valami.Nem csomós.Csak rohadtul fááááááj :((((


Hogy valami jót is mondjak: tegnap voltunk 6 hós státuszon,a kiscsajszim 8230gramm és 69centi. Már husit is eszünk,és kekszet is kapott.Mindent elfogad és jól tűri az új kajákat is :)

10696. Gitta1980 (válaszként erre: 10694. - MeliLewi)
2013. nov. 27. 23:24

szerintem ez lehetett amit en is kiprobaltam intim teruletre de csipett. en gabi babakremet hasznalok oda magamra az nem csip.

picinek gyogyszertari popsikenocsot ill amikor nagyon piros volt sudot. szepen rendbehozzak. nem reklamalt ;-)

10695. 55875e9863 (válaszként erre: 10694. - MeliLewi)
2013. nov. 27. 21:23

A neogranormon csípi a sérült bőr felületet.

Még nekem is, amikor száraz vagy sérült a bőröm...

A kiscsajom is amikor az arcán bekentem egy kis karmolást vele, felordított... de ha a sudót használom nem zavarja.

10694. MeliLewi
2013. nov. 27. 20:52
Szegény Vincuskámnak nagyon piros a popója. Még a hajlatoknál is. Vettem neogranormont, mert a doki azt mondta az hatékonyabb, mint a sudo. Na, hát úgy elkezdett sírni, amikor rákentem, hogy gyorsan letöröltem. Csípte neki, vagy mi történt szerintetek? A Sudocremtől semmi baja!
10693. Kittyna1990 (válaszként erre: 10687. - Durciful)
2013. nov. 27. 19:49
Hát figyeld mindenesetre ilyenkor fokozottabb folyadék pótlás.
10692. Kittyna1990 (válaszként erre: 10690. - Cartedoor)
2013. nov. 27. 19:48
felénk járvány van.oviba is már szóltak és a házi orvos is szolt.
10691. Klaudia910402 (válaszként erre: 10686. - Durciful)
2013. nov. 27. 13:12

Nekem a sudo jó volt amikor nagyon piros volt a popsija

Neki is jön a foga

10690. Cartedoor
2013. nov. 27. 13:03

beszéltem a gyerekorvossal, azt mondja ezek a hasmenéses megbetegedések folyamatosak, nincs több most sem mint korábban. Nincs járvány, nem kell emiatt kihagyni a babaúszást.

Valakit hátha érint..

10689. Cartedoor
2013. nov. 27. 12:30
mi ma mennénk babaúszásra!!!!!!!!
10688. Cartedoor (válaszként erre: 10687. - Durciful)
2013. nov. 27. 12:27
Calici járvány van???
10687. Durciful (válaszként erre: 10684. - Kittyna1990)
2013. nov. 27. 09:17
Emiatt aggódom. Most volt beteg, a 3 napos láz azért megterhelte a baba szervezetet. Direkt sehova nem mentünk, mert hallom, hogy calici járvány van. Még a közértbe se mentünk be. De apa egyfolytában dolgozik, sok emberrel találkozik, szóval remélem a foga.
10686. Durciful (válaszként erre: 10683. - MeliLewi)
2013. nov. 27. 09:15
Eddig a gyógyszertári popsikrémmel kentem, de most fogyott pont el. Most csak Sudokrém van itthon, délután veszek gyógyszertárit.
10685. Edina986 (válaszként erre: 10678. - Cartedoor)
2013. nov. 26. 22:33
szia, én ha ulyat adok neki akkor utána figyelek hogy 2 napig ne adjak más ujat amit még nem evett. és ennyi.... de pl mondjuk a meggyet ha sütit csinálok ugy kapja...de lehet keverni szerintem mással
10684. Kittyna1990 (válaszként erre: 10682. - Durciful)
2013. nov. 26. 22:23
Nem ilyesztegetésből mondom csak hogy figyeld mert most hasmenéses vírus van nekem a nagyobbik kapta el.De ez lehet a foga is simán nézegesd neki az ínyecskéjét.
10683. MeliLewi (válaszként erre: 10682. - Durciful)
2013. nov. 26. 21:17
Nálunk is ez van most! Már másodszor. Jön a foga valószínű. Híg széklet (hasmenéses) és bizony piros popó. Küzdünk a 3. foggal már egy ideje és amikor ma többször kakilt, akkor arra gondoltam talán már előbújik. Sajnos nálunk betegséggel is társul általában. (torokgyulladás) Talán ti megússzátok. Mivel kened?
10682. Durciful
2013. nov. 26. 21:07
Lányok! Alexanderrel nem tudom mi van. Talán jön a foga? Több napja lassan és később alszik el, mint szokott. Most meg reggelre csupa piros volt a popsija, most is piros. Ilyen születése óta nem volt. Nem tudom az okot. Én nem változtattam semmit, nem kapott új ételt. Egész nap kenegetem, de továbbra is piros. Egy kicsit tegnap óta hígabb a széklete, mint szokott. Erre most este kicsit nyúlós is lett. Most kicsit meg vagyok ijedve. Lehet ez a foga vagy már megint valamilyen betegség? Szerintetek?
10681. 55875e9863 (válaszként erre: 10680. - Klaudia910402)
2013. nov. 26. 17:56
Én mikor hogy... Volt hogy ugyanazt, 1 félét, volt hogy keverve. Volt hogy pépesen, vagy felvizezve gyümölcsléként. Na meg nem is mindig volt itthon minden. Mostanság a teát nem akarja inni, átverem kicsit, mert a teába is 1-2 kanál gyümölcs pürét keverek és úgy már vígan megissza. De amikor nincs kaki 2 napja a 3. napon kénytelen vagyok kamilla-kömény teával megsürgetni a bélműködését.
10680. Klaudia910402 (válaszként erre: 10677. - Cartedoor)
2013. nov. 26. 17:38
Én sem adtam egy hétig. ... úgy csináltan mint te. Én úgy értelmezem hogy pl meggy mindennel. Pl egy másik gyümölccsel, rizzsel, csak h meggyes. De en nem így csináltam. Max nagyon az elején.
10679. 55875e9863 (válaszként erre: 10677. - Cartedoor)
2013. nov. 26. 17:38

Én kb. 1-2 napig adtam ugyanazt, amíg el nem fogyott az adott üveggel. Aztán mást adtam, ami tetszik neki abból legközelebb is adtam. Új ízekből ami nem tetszik neki nem adom pár hétig, később viszont megeszi amit először elutasított.

Ez olyan mint az őszibarack kóstolás. Utálta eleinte, napokig próbáltam, nem kellett neki.

3,5 hónaposan. 6 hósan elővettem újra a barack témát, akkor azonnal kérdés nélkül betolta a nagy adagot. :)

10678. Cartedoor
2013. nov. 26. 16:27
most a meggyet kóstoltuk, akkor egy hétig a meggyet kéne ennünk natúran és krumplival, rizzsel és más gyümivel. Vajon így értik, kombinálva?
10677. Cartedoor
2013. nov. 26. 16:24
egy csomó helyen olvasom hogy egy hétig csak egyfélét kapjon a baba. Ezt vajon hogy értik? Mi soha nem ettünk 7 napig ugyanazt. 3-4 napig általában és ha már megszokta, akkor később már alkalmanként mást mást kap a Hanna.
10676. 55875e9863
2013. nov. 26. 15:58

Most találtam egy hasznos felsorolást, milyen rejtett veszélyek leshetnek a kis kúszó-mászó felfedezőkre. Szerintem vannak benne új dolgok is, nekem legalábbis. :)


Nappali:


-A konnektorokat tedd biztonságossá műanyag biztonsági vakdugók használatával.

-Az elektromos vezetékek, kábelek mindig legyenek elrejtve, hogy a baba ne férjen hozzá

-Ügyelj rá, hogy az állólámpákat ne lehessen fellökni vagy lerántani.

-Az éles sarkokra tegyél sarokvédőt, például asztalok, székek esetében.

-A TV, cd-lejátszó vagy játékkapcsolók legyenek szintén elpakolva a baba elől. .

-Ügyelj rá, hogy a könyvek és a különböző dísztárgyak ne tudjanak leesni az asztalokról, polcokról!

-Helyezd át a korábban földön lévő szobanövényeket.


A baba hálószobája:


-A babaágy helyett rakj be egy kiságyat, amikor a baba készen áll erre a változásra, nagyjából 18 hónap és három és fél éves kor között.

-Amikor a baba először alszik kiságyban, és még nincsen eléggé hozzászokva, helyezhetsz az ágy szélére alacsony rácsot, nehogy kiessen.

-A konnektorokat tedd biztonságossá műanyag biztonsági vakdugók használatával.

-Ügyelj rá, hogy a függöny, redőny zsinórját a baba ne érje el, magasan legyen felkötve.

-A gyógyszereket olyan szekrényben tárold, amelyet a baba semmilyen körülmények között nem tud kinyitni.


Étkező:


-A konnektorokat tedd biztonságossá műanyag biztonsági vakdugók használatával.

-Tegyél zárakat az evőeszközöket vagy edényeket tartalmazó fiókokra vagy szekrényekre.

-A szobanövényeket, dísztárgyakat és konyharuhákat, úgy helyezd át, hogy a baba ne tudja elérni őket.

-Ha a székeket mindig betolod az asztal alá, csökken annak a valószínűsége, hogy a baba felmászik rájuk.


Fürdőszoba:


-Egy „bababiztos” zárral megakadályozhatod, hogy bármikor önállóan bemenjen a fürdőszobába.

-A fogkrémet, fogkeféket, hajkefét, borotvákat, szappanokat stb. tartsd egy zárható fürdőszoba szekrényben.

-Csúszásmentes káddal elkerülhetők az esések és csúszások.

-A toalett ülőkére is erősíts egy zárat, és a fedelét mindig csukjátok vissza.

-A törékeny edényeket, palackokat vagy bögréket (például üveg, kerámia) cseréld le műanyagra.

-A különböző mosó- és tisztítószereket, és a háztartásban található egyéb tisztítószereket tartsd egy zárható szekrényben.

-Mindig felügyeld a babát a fürdőszobában!


Konyha:


A konyha sosem „bababiztos” terület. Biztonságossá teheted viszont egy biztonsági rács felszerelésével.

Néhány óvintézkedés, amely fontos lehet a konyhában:

-A különböző mosó- és tisztítószereket, és a háztartásban található egyéb tisztítószereket tartsd egy zárható szekrényben.

-Minden serpenyőt vagy főzéshez használatos edényt tarts a baba látó- és kartávolságán kívül.

-A serpenyő fogóját mindig fordítsd befelé, és a hátsó égőket használd főzéshez.

-A sütő elé helyezz biztonsági rácsot

-Szerelj fel zárat a hűtőre, fagyasztóra vagy bármely baba magasságú ajtóra.

-Húzd ki a kisebb készülékeket az áramból használat után, és sose hagyj elektromos vezetékeket lógni.

-A műanyag szatyrokat is mindenképpen a baba kartávolságát kívül tartsd.


Minden lépcső, ablak, ajtó:


-Szereljetek otthonotokba minden lépcsősor tetejére és aljára kapukat.

-Ha vannak üvegajtók, a baba magasságában tegyél rájuk matricát, hogy észrevegye őket.

-A tolóajtókat tartsd csukva.

-A függönyökhöz és redőnyökhöz tartozó zsinórok legyen a baba kartávolságán kívül.

-Ha a korlátok függőleges oszlopai között elég széles a távolság, tegyél hálót vagy műanyag réteget közéjük, így a baba nem tud átfurakodni a lyukakon.

10675. 55875e9863 (válaszként erre: 10673. - Lane01)
2013. nov. 26. 13:52

:D Ez a kukucskálás látom nem csak Édi szokása. :D

Ő is ezt csinálja, de volt hogy éjjel kifújtam az orrom, én meg csendben odafordultam utána, hogy megnézzem megébredt-e. Ő meg csendesen nézett a nagy fekete szemeivel, csak úgy szúrt a sötétben ahogy nézett; mi a fenét zajongsz itt anya, hagyjál már aludni! :D

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook