Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi babák fórum

2012 májusi babák (beszélgetős fórum)


136. Gigszi (válaszként erre: 135. - Babettii)
2012. márc. 2. 17:57
Már én is be vagyok sózva, szerintem sincs már olyan messze. Én szeretném ha lassan meglenne minden ami kell a babának, elég sok apróság hiányzik még, és már a hajam égnek áll, ha valaki azt mondja, hogy még rengeteg időnk van, ráérünk megvenni :) (ez főleg az én kis családom :D)
135. Babettii (válaszként erre: 132. - Gigszi)
2012. márc. 2. 17:27
Én 23-ra. Mindenki azt mondja milyen messze van, de én meg úgy érzem nagyon is közeleg az idő :D Ez nem baj csak hát azért félek egy kicsit :)
134. Babettii (válaszként erre: 133. - Julis17)
2012. márc. 2. 17:26
ja így van, anya volt a dokinőnél tegnap és megkérdezte nekem, hogy legközelebb is végig kell ülnöm a sort, azt mondta de hogy is. Csak dobjam be a papírt és kész.
133. Julis17 (válaszként erre: 126. - Babettii)
2012. márc. 2. 13:33
Úgy gondolom, ha táppénzes papírért mész, akkor csak szólj az aszisztensnek, hogy azért jöttél és remélhetőleg nem váratnak ott. Ha nem akarsz dokit fogadni vagy nem a körzetit választod, nem vagy köteles pénzt adni neki! Nem is várhatja el! Igen, illene figyelembe venni, hogy kismama vagy és remélem meg is teszik!
132. Gigszi
2012. márc. 1. 11:07

Én is vezető beosztásban voltam, úgyhogy én is sokat tudtam ülni, engem inkább a hétvégézés, meg hogy este 8-9-ig tartott sokszor a munkaidőm, az fárasztott ki. Ha nem görcsöltem volna akkor se hiszem, hogy sokkal tovább maradok. Persze az anyagiak szempontjából nem mindegy, de hát ez van.

Május 31-re vagyok kiírva :)

2012. márc. 1. 09:27
Te mikorra vagy is kiírva?
130. Babettii (válaszként erre: 129. - Gigszi)
2012. márc. 1. 09:27
Hát mondjuk az én munkahelyem nem volt gázos mert vezető beosztásom volt így jóformán csak ülő munkát végeztem amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Ami nagyon kifárasztott az a hajnali kelés meg egy kolléganő :) Meg hát nem mindegy mennyit keresek.
129. Gigszi (válaszként erre: 128. - Babettii)
2012. febr. 29. 16:05

Pedig neki természetesnek kellene lennie, gondolom nem te vagy az egyetlen kismama a körzetében.

Én is kereskedelemben dolgoztam, és csodálom, hogy te csak most hagytad abba, tudom én is, hogy milyen :)

128. Babettii (válaszként erre: 127. - Gigszi)
2012. febr. 29. 14:16
Hát én nem sűrűn járok orvoshoz szerencsére, de ha anya megy akkor mindig kérdezi tőle, hogy hogy vagyok, szóval tudja ki vagyok. Ha megyek hozzá mindig rendes,de most olyan fura volt, pedig tényleg ledolgoztam amit tudtam meg hát a kereskedelemben tényleg nem egy leányálom dolgozni (hajnalban kelni esete hazaérni) Nekem elég volt. De lehet csak én fújom fel. Igazából nem magyarázkodtam. Megkérdezte, hogy miért jöttem mondtam neki,k hogy szeretnék táppénzre menni. Ő nem kérdezett semmit én meg nem magyarázkodtam. Nem kötözködött csak látszott rajta, hogy nem olyan természetes ez neki, mint nekem.
127. Gigszi (válaszként erre: 126. - Babettii)
2012. febr. 29. 10:33
Az én dokim le szokott szúrni, hogy miért nem szólok, ha már ott vagyok, ne üldögéljek a betegek között :) Ahogy meglát már hív is be :) Egy tündér a doki nénim, a többi beteg meg közben felnyársal a szemével :D
126. Babettii (válaszként erre: 125. - Julis17)
2012. febr. 29. 10:03
Köszi az infót :D Nekem is fura volt a körzeti lehet pénzt várt volna?? Hát én még soha nem írattam magam ki táppénzre úgy hogy én biztos nem adok neki. A munkahelyemet már kikérdeztem és TB kifizetőhely. El is felejtettem megkérdezni a dokit, hogy ha legközelebb megyek akkor is végig kell ülni a soromat.? nem mint ha nem érnék rá csak nem akarok ott megbetegedni a sok influenzás mellett :( Meg hát úgy tudom a kismamákat soron kívül fogadják, nem?
125. Julis17 (válaszként erre: 124. - Babettii)
2012. febr. 29. 08:00
Nem egyszerű, az biztos! Sok múlik az orvosok hozzáállásán is. A nőgyógyásztól kapsz majd egy BNO kódot - ez csak a dokiknak lényeges - ez alapján vesz tartós táppénzre a háziorvos. Kicsit kukacosnak tartom amúgy, simán tp-re vehetett volna a házio. - akkor betegszabin lettél volna munkaügyi szempontból -, majd vitted volna az igazolást a nőgyógytól. Látom "rugalmasak"! :( Na, de haladjunk! Miután tp-re vett a házio., az első tp-es papírodért 3 hét múlva kell menned, aztán majd 2 hetente lesz esedékes. Társadalombiztosítási kifizetőhely a munkahelyed? Ha igen, akkor nekik add le a tp-es papírodat, ha nem akkor a helyi illetékességű TB/OEP kirendeltségnek. Ha úgy érzed, sok ez így, szólj, igyekszem segíteni infókkal!
124. Babettii (válaszként erre: 123. - Julis17)
2012. febr. 28. 10:53
Na ezt én is így gondolom :D Pont ma voltam a dokinál, hogy felvegyen, de mondta majd március 1-én hívjam fel, hogy beállítsák a gépen mert csak akkortól leszel tp-n,most szabin vagyok 29-ig. Csak hát én még nem voltam tp-n nem tudom, hogy működik. Kérte a papírt a nőgyógyásztól az meg azt mondta először a körzetihez menjek és ha felvett majd utána ad ő papírt amivel tp-n tart. Mindegy mert 5-én úgy is megyek hozzá ideadja a papírt és elviszem a körzetinek.
123. Julis17 (válaszként erre: 103. - Babettii)
2012. febr. 27. 13:55
Nyugi, biztos elleszel otthon! :) Nekem az első hónap szuper volt! Utána már vacakabb, de szerencsére addigra már nem sok idő lesz Babuci érkezéséig! Előkészíted majd a kis dolgait, papírokat a szüléshez és a különböző ellátási formákhoz - 1x-i anyasági támogatás, TGYÁS, Családi pótlék, GYED, TAJ- és Adókártya stb. -, vásárolgatsz még ezt-azt, beállsz egy kiegyensúlyozott napirendre, amely megkönnyíti majd a Baba érkezése utáni időt, még ha most szokatlan is. Ja, és élvezd egy kicsit a pihenést, mert egyrészt most megteheted, másrészt mert megérdemled! :)
122. Babettii (válaszként erre: 120. - Gigszi)
2012. febr. 27. 09:03
Na azért fél5-kor nem kelt csak olyan normál időben :D Már most velem alszik és kel :)
121. Gigszi (válaszként erre: 119. - Lagoon)
2012. febr. 26. 20:26
Ugyanez van nálunk is, most cseréltünk ágyat, amúgy is hátfájós vagyok, hát mire megszoktam az újat...de most már sokkal jobb :)
120. Gigszi (válaszként erre: 118. - Babettii)
2012. febr. 26. 20:24
Éhes mondjuk nem vagyok olyankor, csak egyszer játszottam meg, hogy fél 5-kor fánkot rágcsáltam lábujjhegyen, de persze férjem felébredt, hát érdekesen nézett rám :D
119. lagoon
2012. febr. 26. 13:28
Én nagyon szarul alszom.Ez köszönhető volt a régi ágyunknak, ami tegnap előtt lecseréltünk. Most még azért alszom rosszul, mert szokom az újat.Minden fordulásnál felébredek. Másrészt, mivel nagyon lent van a baba,nyomja a hólyagomat,így emiatt is felébredek. De nem baj,mert legalább szokom,hogy nem alszom végig az éjszakákat :)
118. Babettii (válaszként erre: 117. - Gigszi)
2012. febr. 26. 09:42

Mi már voltunk pár helyen, de nekem az outlet tetszett meg az elefániba vettünk jó pár dolgot. A brendon nekem pl. túl drágának tűnik ahhoz képest, hogy nem lehet ott sokkal jobb cuccokat kapni, mint máshol.

Nekem az alvással nincs gondom csak az első 3 hónapban keltem fel egyfolytában a wc miatt :)

Most már csak forgolódom egész este, de olyan fáradt vagyok hogy simán visszaalszom. Túl sokáig én sem tudok aludni, de szerintem most már, hogy nem megyek dolgozni ez változni fog. Mondjuk amikor arra kelek, hogy rugdos meg korog a pocim akkor addig úgy se hagy békén amíg nem eszek :D

117. Gigszi
2012. febr. 26. 06:13

lagoon!

Megnéztem a videót is, köszi! Tényleg nagyon jó ez a kocsi!


Babettii!

Ugyanígy vagyok én is, nem is tehetnénk meg, hogy ennyiért vegyünk kocsit, de nem is vennék ennyiért. Köszi neked is az ötletet, lehet, hogy ráveszem férjecskémet, hogy nézzünk körül abban az outletben ma :)


Ti hogy tudtuk aludni? Én mióta terhes vagyok rendszeresen hetente párszor felébredek 4-5 körül, és nem tudok visszaaludni...

116. Babettii (válaszként erre: 114. - Gigszi)
2012. febr. 25. 21:46
Hát én nézegettem azért a babkocsikat és tényleg van olyan amit elég horror összegért adnak. Mi nem is tehetnénk meg, hogy 100000 vegyünk,de ha lenne is annyi pénzem rá akkor se venném meg. Fölöslegesnek tartom amikor lehet kapni olcsóbban is. Én a soroksári úton lévő outletben nézegettem és ott elég jók voltak nem túl sok pénzért.
115. lagoon (válaszként erre: 113. - Gigszi)
2012. febr. 25. 20:56
Ez a Giraff-os árban nagyon jó. Így, hogy minden van hozzá szinte verhetetlen. A Nikica bababolt honlapján van róla egy videó. Bemutatják a használatát. Nézd meg, mert tök hasznos. a mózes és a hordozó egy gombnyomásra le és feltehető, de a sportrész rárakása sem vészes.
114. Gigszi (válaszként erre: 112. - Babettii)
2012. febr. 25. 20:40
Mázlisták :D Mi meg agyalunk, hogy milyent vegyünk :)
113. Gigszi (válaszként erre: 111. - Lagoon)
2012. febr. 25. 20:39

Rákerestem neten, tényleg nagyon jónak tűnik :)

Mi totál tanácstalanok vagyunk, hogy milyen lenne jó :) voltam egy bababoltban, az eladó persze szépen levezette nekem, hogy ha már veszünk, akkor csak ilyet meg olyat érdemes, ezek persze 100-tól indulnak :) Nagy eséllyel nem ott fogjuk megvenni, mert ennyit nem szeretnék áldozni rá :)

112. Babettii (válaszként erre: 110. - Gigszi)
2012. febr. 25. 15:39
Mi kaptunk :) Szerencsére azt nem kellett venni :D
111. lagoon
2012. febr. 25. 11:04

Mi Giraffe Club SH 689-et vettünk.

Szerintem tök jó, minden szempontból. Esernyőre csukható, könnyű, van hozzá minden (mózes,hordozó,sportrész). 60.000 Ft volt!

110. Gigszi (válaszként erre: 106. - Lagoon)
2012. febr. 25. 09:13

Nekünk még az apróságok hiányoznak, a nagy dolgokból csak a babakocsit kell még beszerezni.

Ti milyet vesztek/vetettek?

109. Gizmó27 (válaszként erre: 106. - Lagoon)
2012. febr. 24. 23:28
Múlt héten mi is megvettük a kiságyat,pelenkázót,babakocsit.Kiskádat kaptunk.Még fejvédő,lepedő stb.kellenek.És még a mellszívón gondolkodok.
108. Babettii (válaszként erre: 106. - Lagoon)
2012. febr. 24. 20:43
Szia. Nekünk már minden megvan kivéve a babahordozót meg hát hintát szerettünk volna, de amilyet akartam már sehol nem kapni :( Ami az én részem az még hiányzik, pizsoma meg mellszívón gondolkozok, de azt lehet nem veszem meg előre.
107. Babettii (válaszként erre: 105. - Gizmó27)
2012. febr. 24. 20:42
Szia. Örülök legalább bővülünk :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook