Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012. júniustól babaproject - Beszélgessünk, amíg összejön! fórum

2012. júniustól babaproject - Beszélgessünk, amíg összejön! (beszélgetős fórum)


82. Ancsa19860211 (válaszként erre: 76. - 458e742a3e)
2012. jún. 14. 08:41
Igen, rettenetesen rohan az idő, én kislányom is mindjárt 1 éves lesz, pedig mintha tegnap született volna.
81. Ancsa19860211 (válaszként erre: 80. - Meababa)
2012. jún. 14. 08:40

Gratulálok:)

Majd írj, hogy mi volt a vizsgálaton:)

2012. jún. 14. 06:49

Sziasztok Csajok :) ha nem bánjátok csatlakoznék én is, bár nem hittem volna amikor regisztráltam hoxára, hogy ilyen témában is sor kerül az irogatásra.

Volt egy hat éves kapcsolatom mely alatt egy fogamzásgátó melletti méhenkívüli terhesség történt velem.

A jelenlegi párommal másfél éve vagyunk együtt, a védekezést az utóbbi két hónapban lazán vettük. Májusban elutaztunk Egyiptomba, megkérte a kezem, majd hazajöttünk ezerrel esküvőszervezés augusztusra. Madarat lehetett velem fogatni. Ez is meg is látszik ugyanis június 7.re nem vártam. Jún. 6.án émelygés tört rám, sajna ott korán csináltam a tesztet és negatív is lett. Majd hétfőn 11. én mivel nem jött meg, ismét... hatalmas "+" és a teszt szerint 2-3 hetes. Uh-n két mms- feltehetőleg petezsák látszik,,, méhen belül.

Holnap megyek ismét, és rettegek hogy nehogy baja essen ... Mindenkinek kitartást!

2012. jún. 14. 00:53

Sziasztok!


Csatlakozhatnék? Majd írok bővebben is, de most megyek aludni... Remélem mihamarabb babázhatunk!

2012. jún. 13. 23:28

Sziasztok!

Csatlakozom én is Hozzátok.

Mielőbbi babázást mindannyiónknak :)

77. 458e742a3e (válaszként erre: 74. - Neni84)
2012. jún. 13. 20:57

Milyen érdekes... Ez az egyetlen olyan eset, amikor az ember lánya azt szeretné, hogy a vizsgálat eredménye pozitív legyen. :-)))))

Lányok mindenkinek POZITÍVAT!!!!!!!!!!!!!

És legalább 6-os ikreket. :-D

2012. jún. 13. 20:53
Az biztos, hogy valami szörnyen gyorsan elrepül az idő. A testvéreim gyerekei is még most születtek, olyan jó volt velük "babázni", most meg már 9 és 7 éves nagyfiúk.
75. Pocak Cukkerfield (válaszként erre: 74. - Neni84)
2012. jún. 13. 20:36
Szép is lenne =) Hamar kellemetlenül érezné magát itt az, aki babaellenes. Mi leendő anyatigrisek vagyunk =)
74. neni84 (válaszként erre: 73. - Pocak Cukkerfield)
2012. jún. 13. 20:11
Hát azt az időszakot inkább lassítanám. Nem várom a kamaszkort! Csak tarhatnám már a kezemben legalább a pozi tesztet! (Tök jó, hogy itt nem szólnak meg érte, higy mindig ez a téma!)
2012. jún. 13. 19:47
Amikor meg megszületik a baba olyan hamar felnő és vissza fogjuk sírni azt az időszakot is =)
72. neni84
2012. jún. 13. 18:58

Szióka!


Szila: Hát szerintem minimum hétfőig várok a teszteléssel. Még nem tudom mi legyen. Bár szerintem adok még magamnak időt mielött dokihoz rohanok. Valószinüleg utánanézek egy jó magándokinak. Bárcsak lenne időm sportolni! Biztos hozzájárul valamilyen szinten a dolgokhoz. Én az ugrálókötelezésen gondolkodtam. Olcsó és nem kell hozzá sok hely.


Huzsanna: Igyekszem jó példát mutatni, de akkor is örülni fogok, ha valaki más lesz az első. Ha bebabásodnék, akkor is itt maradnék veletek! :-)


Ancsa: Sajnálom, hogy megjött. Remélem segít nekünk a Mastodynon. Nagy reményt fűzök hozzá. Nem túl fincsi, de szerintem hinni kell benne és hatni fog. Ha babát esetleg nem is hoz, talán a barnázást elmúlasztja!


Ma semmi különöset nem éreztem. Ilyenkor úgy felpörgetném az időt. Ha nem vagyok babás, akkor inkább jöjjön meg minél hamarabb, hogy jöhessen egy újabb hónap!

71. Ancsa19860211 (válaszként erre: 70. - Huzsanna)
2012. jún. 13. 11:06

Köszönöm:)

Igazából, mivel az első nem jött könnyen, nem is írattam fel a születése után fogamzásgátlót. A mensim csak 8 hónap után jött vissza, biztos a szoptatás miatt. Azóta egyfolytában kistesót szeretnék, de (még) nem görcsölök rajta:)

70. huzsanna (válaszként erre: 69. - Ancsa19860211)
2012. jún. 13. 10:55

Szia Ancsa!


Így van, új hónap, új remények! Megnéztem én is kislányod, valóban tüneményes! :) Így már duplán megértem, hogy újra próbálkoztok, én is megismételném ha valaki ilyen jól sikerült! :)


Másodikkal mióta is próbálkoztok?

2012. jún. 13. 09:53
Hát, sajna mára megjött rendesen. Szokásos 1-2 nap helyett 3,5 napig barnáztam:( Most már fájdalomcsillapító és millió tampon:( De mindegy, új hónap, új remények. Mindenesetre kipróbálom a cseppet, amit neni84 ajánlott.
68. Ancsa19860211 (válaszként erre: 52. - Huzsanna)
2012. jún. 13. 09:50
Én csak most olvastalak, de üdvözöllek közöttünk! Nem semmi, amin keresztülmentél, nagyon erős vagy, sztem én már rég idegbajt kaptam volna. De kitartás, előbb-utóbb biztos, hogy összejön az a baba.
67. huzsanna (válaszként erre: 58. - Pocak Cukkerfield)
2012. jún. 13. 09:22

Szia Pocak!


Észben tartom, hogy Te vagy az élő példa. :)

2012. jún. 13. 09:20

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a kedves üdvözlést, és a bíztató szavakat. Szerencsére eszemben sincs feladni, most azt érzem hosszú még az út ahhoz, hogy kidőljek. :)


Szabóné Anitának igaza van, van úgy hogy két embernek nem lehet közös babája, de igazán remélem, hogy nálunk nem ez a helyzet. A férfi hibát azonnal kizárhattuk, hisz vele kezdik a vizsgálódást, addig a nőhöz hozzá sem érnek, míg a férfi oldal nincs kizárva. Szerencsére a páromnál semmi gond nincs, sőt, még dícsérik is, hogy ritkán látni ilyen jó minőséget, még donornak is mehetne. :)


Neni lassan nálad kiderül, hogy mik lehetnek az alhasi szurkák, bízzunk a legjobbakban! Neked kell jó példával elöljárni, mint topik nyitónak. :) Ha viszont nem bízol az orvosodban, vagy csak nem szimpatikus, mindenképpen válts, az szerintem nagyon fontos, hogy hinni kell a dokiban/dokinak.


Szila5 nagy-nagy drukk természetesen neked is! Sport valóban kellene egy kevés, heti 2x fél óra is elég lehet már, a lényeg, hogy picit legyen intenzívebb, mint a séta. De a kutyussal akár futni is lehet, így összeköthető a muszáj a hasznossal. Méhpempőt méztermelőtől piacon érdemes nézni, ott azért megfizethető az ára, ne az internetes bio webáruházakban próbáld beszerezni. Azokat én is néztem, hogy irreálisan drágák...

65. szila5
2012. jún. 13. 06:25

Megfigyeltem már itt a hoxán is 1-2 csajszinál és barinőm is így volt elmondása szerint, hogy mielőtt megfogant volna vagy fogyott egy kicsit akár a stressztől, vagy elment futni, tornázni.


Én még mindig nem vettem rá magam a sportra, de nagyon-nagyon muszáj lesz, csak a kutyasétáltatás van.


Illetve rendszeresíteni szeretném a méz fogyasztásunkat, hátha segít. Méhpempőre sajnálom a pénzt.


Streszt csökkenteni, görcsösséget szintén, és pozitívan, mosolygósan élni az életünket, sokat bújni a párunkhoz.


Most ez a receptem, persze nekem emellé a gyógyszerem.

Gondoltam, háta adhatok ezzel ötleteket másnak is. :)

64. szila5 (válaszként erre: 55. - Neni84)
2012. jún. 13. 06:14

Én sosem mértem az alaphőmet, mert össze-vissza ébredek.

Ez is pont olyan dolog, ami valakiknek bejön, és szépen kiismerik a saját ciklusukat, mások meg szidják, hogy csak reményt ad, elvesz, vagy nem is azt mutatta, ami valójában történt.


A nődokik is azt mondják, hogy egy év védekezés nélküli és rendszeres házasélet mellett, ha nem esik teherbe a nő, akkor érdemes a kivizsgálásokat elkezdeni. Sok, tudom, pláne, ha rögtön babát akarunk; de kell kicsit próbálkozni a gyógyszerek, esetleges műtétek előtt. Sokaknak 1-3-6-8-13-18 hónapra sikerül spontán teherbeesni. Sőt, azt tudod, hogy egy ciklusban csak 20% esély van a megtermékenyülésre? Az nem sok!


Persze, ha 35 napnál nem hosszabbak a ciklusaid, és 6 hónapja semmi, egy halvány pozi sem, akkor menj el egy nődokihoz (lehetőleg magánhoz, akiről jó vélemények vannak) és mondd azt nyugodtan, hogy egy éve próbálkoztok. Először úgyis csak vizsgálat, UH, és vérvétel van. Ezeket ki lehet bírni. Én is csak 1-szer voltam a doki magánrendelésén, aztán bent a klinikán a TB-és rendelésen. Úgyis fizethetek még neki eleget a terhesgondozáson, a szülésért.


Ne izgulj, menni fog, csak türelemjáték.

63. szila5 (válaszként erre: 54. - Neni84)
2012. jún. 13. 06:03

Fogsz tesztelni? Hétvégén vagy jövő hét elején?


Ja, én sem hittem el, de én is beképzeltem már magamnak terhestüneteket, borzalom.

A tesztekben sem tudom, hogy mennyire lehet hinni? De a dokim szerint nagyon is. Csak ne lenne annyi féle mende-monda róluk a neten, az életben.

62. szila5 (válaszként erre: 52. - Huzsanna)
2012. jún. 13. 05:59

Örülök, hogy jöttél. :)


Nem semmi, amin keresztül mentetek, még olvasás közben is kirázott a hideg.

Kívánom, hogy Te is minél előbb babásodj, és lelkiekben segítjük itt egymást. Közben pedig, szépen sorban pozit tesztelgetünk, és pocakot növesztünk. Majd izgulunk egymásért a szülések idején, és egészséges pici babákat nevelgetünk.


Addigis egymás tapasztalataival, tippjeivel segíthetünk egymásnak.

61. szila5 (válaszként erre: 49. - Ancsa19860211)
2012. jún. 13. 05:50
Húúú, ez jól hangzik, és remélem, azóta sem véreztél. Kívánom, hogy picurt jelentsen ez a tünet!!!
60. neni84 (válaszként erre: 59. - Pocak Cukkerfield)
2012. jún. 12. 22:10

Úgy érted Balatonszemesen? Gyulán még nem jártam.


Az a gond, hogy sztk-s dokim van, akit nem szívlelek. Most szeretnék egy másikhoz menni.

59. Pocak Cukkerfield (válaszként erre: 55. - Neni84)
2012. jún. 12. 21:21
Szerintem elég megalapozatlanul nyilatkozott az orvos. No bár én nem vagyok orvos és nem is tudnám helyesen értelmezni a görbéket, de ezek a grafikonok szerintem kevesek ahhoz, hogy ilyen határozottan kijelentse valaki (egy szakember), hogy egyik sem jó. Ne pánikolj, kérd ki más véleményét is és esetleg majd menstruáció után vidd el a saját orvosodhoz, aki ismer is Téged =)
58. Pocak Cukkerfield (válaszként erre: 52. - Huzsanna)
2012. jún. 12. 21:18
Reméljük, hamarosan kopogtat a gólya. Nem szabad feladni.... az én anyukám sem adta fel anno. Ő sosem menstruált, és hosszú-hosszú idő után sikerült teherbe esnie =) Hát így lettem én =)
57. Pocak Cukkerfield (válaszként erre: 49. - Ancsa19860211)
2012. jún. 12. 21:13
Én is fájdalomcsillapítón szoktam élni, ha megjön, de én pont fordítva működöm. Első nap begyógyszerezve alig van menstruáció, másnap illetve mikor kiürül a szervezetemből, akkor aztán cserélgetnem kell....
56. Pocak Cukkerfield (válaszként erre: 40. - Neni84)
2012. jún. 12. 21:11
Van olyan hely / nevezetesség, vagy bármi, amit feltétlen érdemes megnézni?
55. neni84
2012. jún. 12. 19:29
Egyébként tegnap megmutattam a görbéimet az orvostudakozo.hu egyik nőgyógyászának. Azt írta vissza, hogy egyik görbém sem jó, forduljak orvoshoz. Akkor menjek, ha megjött és el is múlt, vagy amint tudok? Szerintetek?
54. neni84
2012. jún. 12. 17:49

Sziasztok Lányok!


Végre ideértem én is.


szila: Hát el is hiszem, hogy nem volt könnyű. Nekem is ez a bajom a hosszú ciklussal, hogy olyan, mintha tök kevés lenne a lehetőség. Sokat kell várni a következő ovura. Persze az még rosszabb, ami veled van. Gyorsan rendeződik remélem.


Ancsa: Ezek szerintem biztató jelek. Bár ilyenkor az ember (legalábbis én) mindenről többet képzel, mint ami. De szorítok, hogy nálad igazi jelek legyenek.


huzsanna: Örülök, hogy csatlakozol hozzánk. Nem semmi amin keresztül kellett mennetek. Én már lehet feladtam volna. Nagyon erős vagy! És nagyon de nagyon szurkolok, hogy most sikerüljön. Majd gondolok rád szombaton! Csuriban lesz az összes létező ujjam. Egyébként fura, hogy ennyire semmibe veszik az orvosok az embert. Egy ismerősöm most volt genetikai UH (12. hét) és semmit nem mondott neki az orvos.


Most két napja azt érzem, hogy fájdogál alul a hasam (beképzelem valószínűleg). De nem teljesen úgy, mint mensi előtt. Csak hasonlít. A ciklus.hu szerint pénteken kell (nem) megjönnie. Most vagyok a 26. napon.

Ja, úúúúgy utálom ezt az időjárást. De hétvégére már szerencsére jó idő mondanak. Legalább is eddig!

53. 458e742a3e (válaszként erre: 52. - Huzsanna)
2012. jún. 12. 17:09

Szia!


Őszintén remélem, hogy nektek is mihamarabb összejön a baba.


Szeretnék egy esetet gyorsan leírni,- ez természetesen nem rátok vonatkozik- az egyik évfolyamtársnőmmel történt meg.

A barátjával 7 évig volt együtt, 5 éve próbálkoztak a babával, de csak nem jött. (orvosi kivizsgáláson nem jártak a fiú miatt, aki ezt cikinek érezte.)Erre ráment a kapcsolatuk. Az évfolyamtársam összejött egy másik fiúval. Nem védekeztek, mondván a csajnak úgysem lehet gyereke. Hát lehetett. Egy-két hónap együtt járás után jött a kislányuk. Van olyan, hogy két ember hiába egészséges nem lehet közös gyerekük, vagy a férfiban van a "hiba", de ő meg nem hajlandó kivizsgáltatni magát. Szerencsére ők azóta is együtt vannak és már megszületett a második gyerekük is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook