Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012. júniustól babaproject - Beszélgessünk, amíg összejön! fórum

2012. júniustól babaproject - Beszélgessünk, amíg összejön! (beszélgetős fórum)


112. neni84 (válaszként erre: 107. - Ancsa19860211)
2012. jún. 15. 14:32
Névkérdésben a párom nem könnyű eset! Néha találok egy nevet, közlöm vele, ő meg közli, hogy nem. Még nem volt olyan név, ami kifejezetten tetszett volna neki. Lehet még nem létezik az a név, ami tetszik neki! :-) Remélem mikor itt lesz az ideje, akkor dűlőre jutunk majd!
111. neni84 (válaszként erre: 106. - Karyka)
2012. jún. 15. 14:29

Köszi a linket! Tényleg mennyi fura név van!

Tudtátok, hogy a Kilény férfinév, vagy hogy a Tilla női?

110. neni84 (válaszként erre: 104. - Ancsa19860211)
2012. jún. 15. 14:20

Köszi a biztatást, jól esik. Még mindig barnázok, de nem sokat. Vagy jöjjön meg mostmár rendesen, vagy... :-)

Remélem a Mastodynon lassan hatni kezd. Bár állítólag 3 hónapig kell szedni.

109. Ancsa19860211 (válaszként erre: 108. - Karyka)
2012. jún. 15. 09:27

Hát igen, sajnos. Azt sem engedhetjük, hogy a vezetéknévhez nem illő keresztnév miatt szekálják a gyerekünket, meg azt sem, hogy az egyikünk neki nem tetsző néven kell, hogy szólítsa.

Persze előre vitázni, mármint a terhesség előtt nem érdemes. Mi is akkor vitáztunk, mikor kb 3 hónapos terhes voltam, és a következőnél se gondolkodunk ennyire előre, ráér, ha tényleg összejött:) Persze a Richárd marad, ha már az elsőnél kiválasztottuk:)

108. Karyka
2012. jún. 15. 09:22

Igen sajna hiába tetszik egy név ha nem illik a vezetéknévhez, ez van.

Vitázni mi nem vitázunk neveken, (persze még nincs is értelme) ,a férjem szerencsémre engedékeny és rábeszélhető, de ha valamelyik nevet abszolút ellenzi egyikőnk, akkor azt kihúzzuk, bármennyire tetszik hisz egész életében nem hívhatja egy nem tetsző néven a gyermekét:))

2012. jún. 15. 09:08

Ti könnyen kiválasztottátok a neveket? Úgy értem, nem volt vita a párotokkal?

Mert nálunk a kislányomnál úgy volt, hogy a fiúnevet könnyen kiválasztottuk, mert mindketten a Richárdra gondoltunk, de a lánnyal már gondban voltunk:) Persze, akkor még nem tudtuk a baba nemét, de én szinte biztosra éreztem, hogy lány:)

Aztán végül Alexandra lett, ez a férjem kedvence volt, de mikor többször mondogattam, gondoltam rá, végül nekem is megtetszett. Nekem amúgy tetszik még a Korina és a Regina. Meg a Zsófia (nagyimat is így hívják) és a Míra is, de ezek nem passzolnak a vezetéknevünkhöz:)

Szóval ha a következő baba is lány lesz, nem tudom, hogy egyezünk meg:)

106. Karyka
2012. jún. 15. 09:05

Jó reggelt Mindenkinek!


Köszi a kedves fogadtatást. Neveket illetően ezt találtam, kis segítség azoknak akik még nem döntöttek: [link]

Azt hiszem a 2/3 részét még sosem hallottam, érdekesek.

A mi nevünk Hanna Barbara lett volna, de az első sikertelenség miatt ezt kihúztuk a "listából".

Egyenlőre a Miléna és a Levente a kedvenc.

Hatalmas gratula Meababa, szorítunk, de csak lazán , aggódás nélkül!! :)

105. Ancsa19860211 (válaszként erre: 101. - Pocak Cukkerfield)
2012. jún. 15. 09:02
Ezek a fránya wc-k! Ha az ember nem ül rájuk, akkor is simán el lehet kapni vmit. Egy barátnőm nemrég ugyanígy járt, ráadásul egy friss kapcsolatban volt és alig merte elmondani a pasinak, mert attól félt, azt hiszi a srác, hogy félrekavart:)
104. Ancsa19860211 (válaszként erre: 98. - Neni84)
2012. jún. 15. 09:00

Ne keseredj el, ha nem volt baba, jobb is, ha megjön, hamarabb elkezdődhet az új hónap:) De persze még így sem biztos.

Az meg igaz, ha a baba jönni akar, úgyis megmarad. Azért létezik egy bizonyos természetes szelekció is, ha vetélés van, akkor vagy a babának volt vmi baja, vagy az anya szervezete nem tudta fogadni valami miatt, szóval ha az elején megmaradtak volna ezek a vetéléssel végződött terhességek, később valszeg vmi gond lett volna.

2012. jún. 14. 23:23

Sziasztok!


Csak azért kérdeztem, hogy maradhatok-e, mert csak a jövő hónaptól kezdjük élesben. :-)

Köszönöm, hogy maradhatok!


Ancsa köszönöm a linket, majd elolvasom!


Mindenkinek mielőbbi pozitív tesztet!

102. neni84 (válaszként erre: 101. - Pocak Cukkerfield)
2012. jún. 14. 21:39

Szépek a neveitek! Egy barátnőm kislánya is Jázmin. Nagyon cuki!

Kánikulát ír a köpönyeg.hu jövőhétre! Remélem bejön!

Ó, te szegény! Szerencsére nálunk minden nap takarítja a takarítónéni budit!

2012. jún. 14. 21:29

Gyűlünk, gyűlünk =)


A mi neveink: Jázmin és Nimród. =)


Már nagyban készülünk a jövő heti nyaralásra, remélem jó időnk lesz.


Gratulálok a kismamiknak =)


Na egy rossz dolog is történt ma, lehet összeszedtem valamit a melóhelyen... nem szeretik takarítani a wc-t.... de így, hogy csak itthon ülök rá, így is sikerült =(

100. neni84
2012. jún. 14. 21:05
Azért is én írom be a 100. hozzászólást!!! Boldog 100. izét! ?
99. neni84
2012. jún. 14. 21:04

Folyt. Köv. Rányomtam véletlenü a mentésre. Jajjjj!


Szila: Nálunk én vagyok névmániás. Sokat gondolkodok rajta! Szonja, Hanna, Zsófia, Dóra, Izabella. Ezek a lánykedvenceim. Olivér, Krisztofer,Marcell. Talán ezek a fiúk. De fiúnevet olyan nehezemre esik választani...


Meababa: Ne stresszelj, nyugi! Csuriban lesz az ujjunk! Drukkkk!


Egyébként tök örülök, hogy talán még barátságok is szövődnek itt a topicban!!! :)

98. neni84
2012. jún. 14. 20:57

Sziasztok! Sikerült eljönnöm melóból negyed 8-kor. Hulla vagyok! Tetejében a képzelt dolgaim valósak, csakhogy valszeg mensi üesz, mert már barnázgatok sajna. Majd kiderül!

Holnap jönnek levenni a konyhaszekrényünket, mert csőcsere lesz szombaton és a szekrény mögötti levehető falban vannak azok a nyamvadt csövek. Ezért a kipakolással tölthetem a holnapi napot! Szuper, de legalább nem kell dolgozni menni.


Karyka: Üdv itt nálunk! Érezd jól magad,és babásodj!!! Örülök, hogy így növekszikma családunk! (^_^)


Szila: Szerintem is megmarad a baba, ha egészséges. Munkámból kifolyólag látta már pár igen beteg gyereket.

97. 458e742a3e (válaszként erre: 91. - Szila5)
2012. jún. 14. 20:10

Szia!


Távol áll tőlem, hogy ilyen pitiségért megharagudjak. Igazából most nem a játszózás miatt kerestelek, csak meg szerettem volna kérdezni, hogy mit mondtak a dokinál. De látom, hogy eredmény később lesz.


Nekünk is szimpatikusak voltatok, a kutyus is nagyon aranyos. :-)))

A sétálásokat meg majd megbeszéljük. :-D

96. Meababa (válaszként erre: 92. - Szila5)
2012. jún. 14. 20:01
Köszönöm a bìztatò szavakat :-) jòl esik. Szeintem majus utolsò hetèben foganhatott, tuti nem a vèlt peteéréskor ;-) A doki szerint rendben lesz.. kedden voltam de mondta pènteken menjek, megnéz megint :-) làtta h stresszelek. <már szinte ruha nélkül mentem a rendelőbe...vizsgàljon mert szétidegelem magam :-) > holnap meglatjuk mit fejlődött a zsàkocska. Az a 4éves méhenkìvűli ennyire paràztat :-\ de igyekszem pozitívan és drukk mindenkinek :-)
95. szila5
2012. jún. 14. 19:55

Mivel mi már régóta próbálkozunk a férjemmel, így már megvannak a neveink a leendő babáinknak, persze lehet, hogy ez még fog változni, mert nagyon sok tetszik. De mindig ezekhez térek vissza: Anna Dóra és Áron Dávid (esetleg Dávid Péter, a 2. az apja után).


És Ti?

94. szila5
2012. jún. 14. 19:47

Áh... most is!

++++++ ++++++ ++++++ ++++++ ++++++ ++++++ ++++++

93. szila5
2012. jún. 14. 19:46

Most látom, hogy a hsz kiszedett egy csomó + jelet az előzőmből, vagy 3-szor annyit tettem bele!!! Brrr... Nehogymár ne legyen elég, mindenkinek jár!!! :)


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

92. szila5 (válaszként erre: 80. - Meababa)
2012. jún. 14. 19:43

Mea! HATALMAS GRATULA, Drága!!! :)

Minden rendben lesz, ne aggódj, valahol el kell kezdeni a kis csöppségnek is a fejlődést. Csak mi nők vagyunk túl aggódósak, türelmetlenek, de + teszt és a petezsák szerintem nagyon jó hír. Akkor most vagy 5 hetes, ugye? Ha 7-ére nem vártad, ebből számolom. Állítólag 6-7 hetesen már látszik a szívverése, és akkortól meg a 12-13 hetet várjuk izgalommal, majd a többit.


Pihenj sokat, és csak pozitívan, Kismami! :)

Majd mesélj a történtekről!

91. szila5 (válaszként erre: 77. - 458e742a3e)
2012. jún. 14. 19:31

Anita! Ne hari, hogy nem vettem fel a hívásod ma délután!!! Reggel voltunk párommal az andrológián vizsgálaton, és lenémítottam a telomat, de egész napra így is felejtettem. :( Anyuék is leb@ccarintottak, holvoltam, ők 2-szer hívtak.

Eredményünk csak 2 hét múlva lesz.


Tegnap nagyon jól éreztem magam veletek. Kedvesek vagytok, a picurt meg meg kell zabálni, annyira cuki volt, ahogy sírt utánunk. Édes!!! :)


Annyit azért mondok így előre, hogy minden nap nem tudok majd játszózni veletek, de heti 1-2-szer igyekszem majd. Illetve legtöbbször szeretném vinni magammal a kutyit, mert nagyon szomcsi, ha itt hagyom a lakásban, nekem meg lelkifurdim van, hiszen nem ügyet intézni, bevásárolni vagy melózni megyek, hanem sétálni nélküle. Bocsi, de már nagyon összenőttünk vele.

Majd úgy időzítünk párszor, hogy Ti játszotok a máltain, mi meg odamegyünk később és sétálunk vagy keresünk olyan kisebb játszót, ami közelébe mehetek kutyival. Meg persze, rendezhetünk más jellegű progikat is (városban, nálunk is).

Köszi a megértésed! :) Puszi Manókának!!!

90. szila5
2012. jún. 14. 19:17

Sziasztok!

Üdv az újaknak!!! :) Én is örülök, hogy egyre többen vagyunk, és én mint még első babára váró nagyon örülök annak, hogy anyucik is csatlakoztak hozzánk.

Sajnálom a missed ab-okat, szörnyű lehet, annyit viszont mutat, hogy legalább meg tud foganni a picur, fizikai akadálya nincsen. Úgy hallottam, hogy sok nőnek van egy vetélése elsőre, de a 2. terhességnél már minden rendben megy.

Azt is mondják az orvosok, ha egy baba el akar menni, akkor nem lehet visszatartani, de ha egy baba meg akar születni, akkor úgyis jönni fog.


Kitartást, Lányok! Szépen sorban hozzuk mi azokat a pozitív tesztecskéket. +++++++++++++++++++++++ ezekből lehet majd szedegetni.

2012. jún. 14. 18:30
Köszönöm a poz. fogadtatàst :-) Szurkolok Nektek is, hogy mielőbb "+" legyen Nektek is csajok! Ti is szorìtsatok,hogy minden rendben legyen :-) nagyon fèlek. Hasszúrka, na az volt rendesen nekem is. :-)
88. Karyka
2012. jún. 14. 16:53

Sziasztok Lányok!


Ha nem baj én is szeretnék csatlakozni a fórumhoz.:))

Nagyon örülök, hogy megalakult ez a topic,hisz mi is pont most vagyunk baba projektben és nagyszerű dolog beszélni erről hasonló cipőben járókkal. :) Nagyon rövid történetem annyi, hogy tavaly novemberben elveszítettem 6 hetes terhességem ami iszonyat megviselt. Nem vagyok budapesti, nem volt egy "bejáratott" nődokim, akihez jártam volna anno és az igazat megvallva felkészülen is voltam, hiszen első alkalomra összejött amire nem számítottunk. Meglepetés volt, végigparáztam az egészet, anyától soha az életben nem hallottam jót a terhességről ill. ami utána jön(nagyon nehezen jöttem össze, hormonkezelési voltak..nem részletezem) szóval olyan kétségbeesett voltam, butaság tudom.

Na de ez a múlt, már felkészültebb vagyok , kihevertem ami volt és most a második hónapja dolgozunk az ügyön :) Remélem mihamarabb babás leszek, mert nem szeretnék még jobban pánikolni, hogy valami bajom lehet. Megvizsgáltak minden rendben, rendszeres ciklus....

Megnyugvással olvastam, hogy nem vagyok egyedül a terhességi tünetek beképzelésével, a hasfájással, ami beképzelt lehet :)

Ciklus 18. napján vagyok, asszem egy hét múlva tesztelek.

Aggodalom ellen Bach virágcseppet használok és csodámra hát érzem a pozitív hatását.

Bocs ha hosszú voltam.:)

Jókedvű, POZITÍV napokat mindenkinek:))

87. neni84
2012. jún. 14. 16:28

Szióka!


Még a melóhelyemen vagyok. Amíg nem jön a főnök, addig gyors firkálok nektek! :)

Először is üdv az újonnan csatlakozóknak! Tök jó! Olyan lassan akarb beindulni, most meg milyen sokan vagyunk már! :)


Anita: 6-os ikrek? Még a sima ikreket sem biztos, hogy be merném vállalni. :)


Meababa: Te vagy az első kismamánk! Ez gyorsan ment! =) Megy a drukk az UH-hoz!


Andika: Még szép, hogy maradhatsz! Sajnálom, ami történt! A kövi biztos sikerülni fog. Pláne ekkora támogató csapatban! :) A Mastodynonnal kapcsolatban Ancsa megelőzött! :)


Képzeljétek, ma volt a tisztaságin egy igen halovány rózsaszín valami. Lehet, hogy most van a beágyazódás? Hát bármi előfordulhat ebben a fura ciklusban, ami nekem van. Hasszurkát is éreztem ma többször is a bal oldalon. Jajj, már megint képzelődök lehet!

2012. jún. 14. 12:01

Sziasztok Lányok! (Meababa, Andika083, Zelka31)

Isten hozott benneteket!


Andika miért ne maradhatnál????????

Nekem is van egy 20 hónapos kisfiam. Itt nem csak olyanokkal beszélgetünk, beszélgetnek a többiek, akiknek még nincs gyerekük, vagy nehezen jön össze a baba.

Ahogy láthatod mindenkit szeretettel fogadunk. :-)))

85. Ancsa19860211 (válaszként erre: 84. - B916a1853b)
2012. jún. 14. 09:51

Szia!

Üdv a klubban:) Sajnálom a vetélést, remélem, a következő terhesség újból sikeres lesz. Nemsokára akkor vége lesz a 3 hónapnak és lehet újra próbálkozni:)


Mastodynon cseppről bővebben itt olvashatsz:

[link]

2012. jún. 14. 09:03

Sziasztok!


Igaz mi a jövő hónaptól kezdjük, akkor telik le a 3 hónap, mert március végén volt egy vetélésem (6 hetes), amit missed ab.-al fejeztek be. :-(

Van egy 2 éves lányunk, tavaly augusztus óta próbálkozunk, a lányunk pedig elsőre sikerült, semmi gond nem volt a terhesség alatt. Császárral született.

Maradhatok?


Meababa: gratulálok, nem lesz semmi baj, jó egészséget!


A Mastodynon csapp pontosan mire is jó? Ha valakinek jó a ciklusa azt nem borítja fel? Írnátok róla? Mennyibe kerül? Ha esetleg sikerült a teherbeesés tovább kell szedni vagy abba kell hagyni?


Mindenkinek mielőbbi babásodást kívánok!

83. Ancsa19860211 (válaszként erre: 72. - Neni84)
2012. jún. 14. 08:43

Én is nagy reményeket fűzök a cseppekhez, az nem baj, ha nem finom, lényeg, hogy használjon. Már nem bánom annyira, hogy megjött, ha nem voltam babás, jobb is, hamarabb elkezdődik az új hónap.

Kívánom, hogy neked ne kelljen új hónapra várnod:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook