Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 áprilisi babák fórum

2011 áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16220. a anka (válaszként erre: 16218. - Bereve)
2011. okt. 16. 20:44
Kitartás Bereve. Nem irigyellek most Titeket. Tudom min mentek át, mert Zozival mi is ezt csináltuk 1,5 hónapon keresztül. :((((
16219. a anka (válaszként erre: 16188. - Zsanett09)
2011. okt. 16. 20:42
Zsani küldesz e-mail címet ahova küldhetem a könyvet? :)
16218. Bereve
2011. okt. 16. 20:36

Sziasztok!

Még élünk, de iszonyat éjszakáink vannak, folyton hulla fárad vagyok, de jövök majd és mindent visszaolvasok (egyszer).

Remélem minden baba és anya jól van!!! :)

Jó éjt!

16217. felicy87
2011. okt. 16. 19:30

Sziasztok!

Képzeljétek,hazahoztuk Lili ágyát "apukától"!Tegnap szopi után beletettem...és úgy aludt... olyan édes volt!Csak nekem volt rossz egyedül! :(

De az ő éjszakája ugyanolyan volt,mint előtte!Kétszer kelt...és végül 9:40kor ébredt!


Látom,kisebb vita alakult ki a sírni hagyást illetően... Hát,én nem tudnám hagyni,amikor néz rám sírás közben és könyörög,a szívem szakad meg...

ZSEZSE,nagyon erős vagy és minden tiszteletem a tiéd,hogy meg tudtad csinálni!És persze,nem itéllek el azért,hogy te ezt így csináltad...


Barbee: Én is meglepődtem,hogy szombaton jött,de nagyon örültem neki! :) Van benne:

-Libero megapack -500Ft

-Libero Up &Go -350Ft

.Huggies Premium Mega -500Ft

-Pampers Premium Care -500Ft

-Babylove jumbo pack -300Ft

-Babylove törlőkendő utántöltő -300Ft

-Pampers törlőkendő 2*56,2*64 -150Ft

-Milupa tápszer -400Ft

-Milupa tejpép -160Ft

-Beba pro tápszer -500Ft

-Univer bébiétel 8hótól -60Ft

-Alnatura bébidesszert 6,8hótól -60Ft

-Hipp gyümilé -100Ft

-Mam night cumi 6hótól -50Ft

-Jana mentes víz 250ml 1FT

-Babylove hűtőrágóka -100Ft

-Philips Avent etetőtál -200Ft

-Nivea tusfürdő 50ml 1Ft

-Alnatura babatea -100Ft

-Johnson's nyugtató aromafürdő -100Ft

-Johnson's testápoló -150Ft

-Weleda ápoló tej -600Ft

-Domestos 1000ml -150Ft

-C&A ruha 92es méretig 50%


Csillus: Jó,hogy újra itt vagy!Sok erőt nektek a továbbiakhoz is!


Én karácsonyra már gondolkozok...de eddig csak az jutott eszembe,hogy veszek neki,meg az unokatesójának is 1-1névvel ellátott törölközőt!Valami fürdőjátékra is gondoltam...de még nem találtam!

Ötleteteket azért szívesen fogadok! :)


Zsanett: Igen,nagyon jó,hogy jön a baba...már én is alig várom!Csak olyan furán kicsi lesz Lilihez képest... :)

16216. Zsanett09 (válaszként erre: 16215. - Zsezse88)
2011. okt. 16. 18:21
Köszi! :)) Jó éjt nektek!!
16215. zsezse88 (válaszként erre: 16213. - Zsanett09)
2011. okt. 16. 18:11
Pótoltam. :-)
16214. zsezse88
2011. okt. 16. 18:11

Én is csak csatlakozni tudok Klerhez!


Zsanett! Elfelejtettem írni, hogy a cumit nem vettem el Zselykétől. Szerintem az azért sok lenne így egyszerre.


Ma már nem jövök.


Szép estét!

16213. Zsanett09 (válaszként erre: 16209. - Zsezse88)
2011. okt. 16. 18:07

Nem írtad, hogy végülis cumit adsz be neki éjjel, mikor pityereg vagy nem? Nekem lehet ez kulcskérdés.


Mi ma vendégségben ebédeltünk, székelykáposzta volt és borsóleves.


Holnap Danikának főzeléket készítek: répa+krumpli. Ilyet még nem evett, remélem bejön majd neki!

De, hogy magunknak mit csináljak............. azt sosem tudom eldönteni. Ötletek?? Valami tésztásra gondolok, azt már régen ettem.

16212. Zsanett09 (válaszként erre: 16210. - V.kler)
2011. okt. 16. 18:04

Szívemből szóltál!! Bár mindenki így gondolná, és nem azzal van a baj, hogy ellenkeznek a vélemények, hanem a stílus, ahogy mondják. Én is kaptam már itt támadást, de nem veszem már fel. Kulturált emberek vagyunk, nem kellene vitatkozni. Én éppen azért járok fórumozni, hogy a gondjaimra gyógyírt találjak és megosszam örömöm bánatom a gyerekkel kapcsolatban, de sajnos látod sokszor nem jól sül el. :( Nem kellene támadnunk egymást. Ja és a véleményed meg érdekelne, biztos el tudod úgy is mondani, hogy senkit se bánts meg vele, mint pl. Csillus, ő is le tudta úgy írni!


És azt nem is írtad, hogy vagytok, mi van veletek?

16211. Zsanett09 (válaszként erre: 16205. - Csilluskam)
2011. okt. 16. 17:59
és anya mit kap? :))
16210. v.kler
2011. okt. 16. 16:53

Sziasztok!!


Gondoltam bekukkantok. Sajnálom, hogy megint vitatkozást kellett olvasnom...öszinte leszek: sokszor már ezért is nem szeretek jönni a fórumra...:-(( Meg van a véleményem, de inkább nem írom le, mert úgyis csak támadást kapnék, és utálom a vitatkozást, így inkább megtaórtom magamnak a véleményem..


Az én véleményem: Mindenki úgy neveli saját gyerekét, ahogy ő látja jónak! Nem szabad belekötni a másikba, amiért másképp csinál valamit!

16209. zsezse88
2011. okt. 16. 15:51

Látom pont került a dolog végére közben.


Zsanett, köszi! Tényleg félreértett sorlyke. Remélem nektek is hamar megoldódik az éjszakai alvás.

Viszont érdekes, hogy Csillus olyan stílusban tudta közölni a véleményét, hogy cseppet sem volt bántó.


Nálunk ma zöldségleves volt csirkemellel meg rizs és tejszínes-gombás csirkemell.


Nekünk idén még műfenyőnk lesz, de jövőre élőt szeretnénk.

Ajándékon még nem igazán gondolkodtam, mert nekünk ugye még itt van előbb a névnap.


Most megint megyünk sétálni.

16208. sorlyke
2011. okt. 16. 15:42

andi-bebi:még nem csak ötletek vannak amiket veszek apa decemberebe mindig jol kap szoval akkor kicsit el tudjuk engedni magunkat:-)


lassan itt lesznek Barbusék

16207. andi-bebi (válaszként erre: 16205. - Csilluskam)
2011. okt. 16. 14:33

nálunkis a hitel fizetése a karácsonyi ajándék!de azért a gyerekeknek veszünk ajándékokat!

amugy én megkérdeztem tőlük ,hogy milegyen az ajándék!menjünk valami johelyre ahol melegvan karácsonykor vagy ajándék legyen!a válasz ajándék!!!

16206. andi-bebi (válaszként erre: 16189. - Zsanett09)
2011. okt. 16. 14:29
teljesen jogos nálunk én keltem mindhárom gyereknél!!!apa dolgozik pénzt keres ráadásul az eszével ugyhogy aludjon nyugodtan éjszaka
16205. Csilluskam
2011. okt. 16. 14:29

Nálunk műfenyő, ugyanis annyira válogatós vagyok fa téren, hogy soha nem találtam tökéleteset.

Nekem csak sűrű tökéletes alakú és minimum 2,5 m-es fa kell, hogy legyen.

Ezért tavalyelőtt vettünk 43.000 Ft-ért egy gyönyörű műfenyőt :-S drága volt,de nem kell keresgetnem hetekig...


Ajándékok:

most semmi nagy nem lesz,mert autót veszünk ebben a hónapban, meg kifizetjuk a frank-hitelt

Vivus kap okostelefont, Viktor Lego tűzoltóállomást, Kloé duplót és jó éjt Dórát, Áron pedig valószinűleg hipp-hopp zebrát.

Apa zoknit, gatyát.

16204. andi-bebi
2011. okt. 16. 14:27
szoval!vettem a fiuknak egy 10 méteres autopályát,Bencének egy angol interaktiv játékot,Balázsnak egy Roary-s kreativ rajztáblát,Boginak 1 fisher price játékot vettem,fürdökádba egy tornyot nagyon szuper szép szines,és egy puhatestü babát!eggyenlőre ennyi a java még hátravan!!!
16203. andi-bebi (válaszként erre: 16197. - Sorlyke)
2011. okt. 16. 14:02

Szia!Nálunk normann fenyő minimum 15000!diszeket én készittem minden évben mézeskalázsbol!!!

én már elkezdtem a vásárlást!most megyek majd jövök és leirom mit vettem!!!

Te már vásárolsz???

16202. Zsanett09 (válaszként erre: 16200. - Sorlyke)
2011. okt. 16. 13:43
Az is jó ötlet! Legalább a pénzen azt veszel neki, amit csak akarsz. :) A listámon nekem is szerepel a pénz, aki nem jutna el olyan helyre ahol lehet olyan ajcsit kapni, amiket kiválasztottam. :)
16201. Csilluskam
2011. okt. 16. 13:39

Szarvaskőn voltunk túrázni, nagyon jól esett, az első 1 óra nagyon rossz volt, percenként akartam telózni haza,hogy hogy bir a három kisebbel, de megálltam, és semmi gond nem volt itthon, Áron egy percet sem sirt, jól elvoltak.


Nálunk rántott hús és franciasaláta az ebéd, ma nincs leves.

Áron cukkinit fog enni

16200. sorlyke
2011. okt. 16. 13:38

Zsanett09:itt csak mi veszünk neki ajándékot a többiek pénzt szoktak adni..már én is gondolkodom 1-2 dolgon...


Csillus tényleg neked is vannak csajaid mit érdemes venni 8hosan?


Remélem Barbiék lassan itt lesznek már várom öket..

16199. Zsanett09 (válaszként erre: 16197. - Sorlyke)
2011. okt. 16. 13:33

Mi vettünk tavaly egy plafonig érő műfenyőt és pont úgy néz ki mint az élő. Nagyon megérte, mert drága volt, de tényleg nagyon megtévesztő a hasonlóság!!!


Én már írtam ajcsilistát a rokonok nemsokára megkapják, mik közül válogathatnak Dánikának! :)

16198. Zsanett09 (válaszként erre: 16194. - Pamoabf.sze)
2011. okt. 16. 13:31

Én is írom!! Muszáj...


Nem azt mondtam, h baj, hogy kel a férje...

16197. sorlyke
2011. okt. 16. 11:52
De,hogy a témát én is át tegyem ki mit vesz a babáknak karácsonyra mert ugye már csak 2 honap van hátra!Élö vagy müfenyeő???
16196. sorlyke
2011. okt. 16. 11:37

pamoabf.sze:épp ezért irtam hidd el tudom én is milyen az kellni kell de nálunk más a helyzet viszont ami biztos tudom nem azért van most fent mert éhes ezt kizárom mivel 1 ora mulva fent van amint le rakjuk...kelésnek lehetséges okai melege van vagy fázik...éhes nem éhes..esetleg bent maradt büfi...


A csecsemőknek a felnőttekénél rövidebb alvási periódusaik vannak.


Állj oda alvó gyermeked mellé, és figyeld, ahogyan alszik! Körülbelül egy órával azután hogy elaludt, elkezd mozgolódni, kicsit nyöszörög, szemhéja remeg, arcizmai grimaszolnak, rendszertelenül lélegzik és izmai megfeszülnek. Újra a könnyű álom szakaszába lép. A mély álomból a könnyű álomba való lépés kritikus időszak, melynek során a kisbaba felébred, ha bármilyen kellemetlen körülmény vagy kényelmetlenség - mint például az éhség - megzavarja őt. Ha a baba nem ébred fel, akkor a következő tíz percben átmegy a könnyű álom periódusán, és visszasüllyed a mély alvásba. A felnőttek alvási ciklusai (könnyű álomból mély álomba, majd ismét könnyűbe) átlagosan 90 percig tartanak. A csecsemők ciklusai ennél rövidebbek, 50-60 percig tartanak, ezért az éjjeli felébredés szempontjából kritikus perióduson óránként vagy még annál is gyakrabban átesnek. Amikor gyermeked a könnyű álom szakaszába lép, ébredés nélkül átsegítheted őt ezen a perióduson, ha a kezedet nyugtatóan a baba hátára helyezed, énekelsz neki egy megnyugtató altatódalt vagy egyszerűen csak ott vagy mellette, amennyiben a Te ágyadban alszik.A csecsemők egy része képes átmenni ezen a kritikus perióduson anélkül, hogy felébredne, ill. ha mégis felébred, vissza tudja segíteni magát a mély álomba. Másoknak segítő kézre, hangra, vagy mellre van szükségük ahhoz, hogy visszasülylyedjenek a mély álomba. Az alvási ciklusok egyedi különbözősége arra tanít minket, hogy az éjszakai szülői gondoskodás egyik célja éppen az, hogy olyan környezetet teremtsen a babának, amely átsegíti őt az éjjeli ébredés kritikus periódusain, és hozzásegíti ahhoz, hogy felébredés nélkül visszatérhessen a mély álomba. Nemcsak arról van szó, hogy hosszabb ideig tart nekik, mire elalszanak és gyakoribbak az éjjeli ébredés szempontjából kritikus periódusaik, hanem arról is, hogy kétszer annyi aktív (vagy könnyű) álmuk van, mint a felnőtteknek. Első ránézésre ez nem tűnik igazságosnak az egész napos gyermekgondozásban elfáradt szülőkkel szemben. Azonban ha figyelembe vesszük, hogy ez a mód, ahogyan a csecsemők alszanak - vagy nem alszanak - életfontosságú fejlődési elven alapszik, akkor könnyebben megérthetjük a gyermek éjszakai szükségleteit, és olyan éjszakai gondoskodási stílust alakíthatunk ki, amely inkább segíti, mint sérti a baba természetes alvási ritmusát. Ezen a ponton nem értek egyet a modern alvástrénerekkel, akik egy sor praktikát és technikát ajánlanak, hogy segítsék a kisbaba minél mélyebb éjjeli alvását – és ennek ára, sőt talán kockázata is van.


Az első három hónapban a pici csecsemők ritkán alszanak négy óránál tovább anélkül, hogy szükségük lenne táplálékra. A kicsi babáknak kicsi a pocakja. Viszont általában összesen 14-18 órát alszanak naponta. Három és hat hónapos kor között a legtöbb kisbaba megnyugszik. Napközben hosszabb időszakokat töltenek éberen, és éjjel akár öt órát is alhatnak egyfolytában. Háromtól hat hónapos korig 1-2 éjjeli ébredésre számíthatsz. Azt is látni fogod, hogy a mély álom periódusa meghosszabbodik. Az éjjeli ébredés szempontjából kritikus periódusok száma csökken, és a baba egyre könnyebben tud mély álomba süllyedni. Ezt hívják az alvás érésének. Az éjszakai szülői gondoskodás negyedik leckéje : Fontos, hogy tudd: gyermeked alvási szokásai sokkal inkább a gyermek temperamentumától függnek, semmint attól, hogy hogyan gondozod őt éjjel. Ne felejtsd el: más szülők általában túloznak abban, mennyit alszik a gyermekük, mintha ez volna a jó szülőség fokmérője, pedig nem az. Nem a Te hibád, ha a kisbaba felébred.


Az, hogy egy baba mikor érik meg arra, hogy a felnőttekéhez hasonló alvásciklusai kialakuljanak, gyermekenként változik. És bár a kisbabák valamikor az első életév második felében eljutnak ebbe a szakaszba, sokan továbbra is felébrednek. Mi lehet ennek az oka? Gyakoribbá válnak a fájdalmas, kellemetlen állapotok mint pl. a nátha vagy a fogzási fájdalom. A nagyobb fejlődési mérföldkövek, mint az ülés, mászás, járás arra sarkallják a kicsiket, hogy álmukban is „gyakorolják" új képességeiket. Aztán egy- és kétéves kor közt, amikor a baba elkezdi átaludni a fent említett felébresztő hatásokat, az éjjeli ébredés más okai jelennek meg, mint a szeparációs félelmek vagy a rémálmok.


Azzal együtt, hogy megértetted, miért hajlamosak a babák az éjjeli ébredésre, tisztában kell lenned azzal, hogy a szülők és a babák számára is fontos a nyugodt éjszakai pihenés, másként a baba, a szülők és hármójuk kapcsolata sem lehet kiegyensúlyozott.

2011. okt. 16. 11:28
*tudok :)
2011. okt. 16. 11:28

Komolyan csajok én már írom,hogy nappal mennyit eszik,mit eszik, mennyit alszik,mikor mennyit sétáltunk :D

Éjjel is írom,hogy melyik nap hányszor kelt,hátha egy hét után tudod vmi következtetést levonni :D

16193. pamoabf.sze (válaszként erre: 16190. - Sorlyke)
2011. okt. 16. 11:27
Hát akkor te is tudod,milyen borzasztó ez a helyzet!!Logikus,hogy megoldást szeretnénk rá :)
2011. okt. 16. 11:25

Egyet értek Zsanival,hogy ha Sorly te is több hónapja kelnél,akkor másképp gondolnád!A véleményem az,hogy azért nem kell meghurcolni Sorlykét,hogy kel a férje is Lauhoz!

Nálunk is,ha felébred Tomi arra,hogy kínlódunk,felkel és megkérdezi,hogy mi a baj meg,hogy segítsen-e. Ilyenkor persze mondom,hogy nem kell aludjon tovább.

Szóval azért az nem feltétlenül baj,hogy segít neki a férje!Sőt!! :)

16191. sorlyke
2011. okt. 16. 11:25
Zsanett09:én nem kérem meg a férjem hogy keljen ö maga fel kell és átjön hozánk aztán ha kell fogja és ringassa Laurát aztán 1 ora mulva megy melozni söt nehéz fizikai munkát végez reggel 5.30tol este 6-7ig meg emelem néhány tonna rekeszt de mégis átjönn pedig enm kérem rá de azt se mondhatom ne gyere!!!Az hogy ébred annak igen is oka van!!Ne gondold azt én enm keltem agyerekemhez nem tudom mi az éjszakázás keltem én is a fiamal mégis ki birtam pedig már nagy szamár volt:-)))most is éjjel ugyanugy fent volt apa és ma is ki ment melozni mert ö a 7 napbol 7et dolgozik..
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook