Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2011. jan. 24. 15:57

Csajok, nagyon jó volt a mai nap! Semmi gond, simán lefeküdtek, Anna hamar elaludt, Petra csak fél 3-kor de őt se keltették fel, hanem a gyerekek beszédére kelt fel . Ott ültem az ágya mellett mikor felébred nagyon boldog volt!

Igaz későn aludt el, de nem volt gond vele, nézelődött, pihent!

1523. trapiti (válaszként erre: 1522. - Weberkitti)
2011. jan. 24. 15:36
Nálunk nem keltenek senkit. Többször láttam már, hogy a csoport nagy része már meguzsonnázott 1/2 4 -re amikor odaértem, és egy-két kicsi meg a szoba közepén békésen aludt a kiságyban. Ha nem ébrednek fel a mozgolódásra, arra hogy beindul az élet körülöttük, akkor hagyják hadd aludjanak :) az uzsonnát meg félreteszik nekik.
1522. weberkitti (válaszként erre: 1521. - Mandy)
2011. jan. 24. 14:41

ÁÁÁÁÁÁ nem. Az egyik fogatmosat, pisiltet, a dajka rakja az ágyakat, a másik óvónő meg öltözti, fekteti őket! Iszonyat kapkodás van olyankor!



Nálatok is keltik őket? Itt fél 3kor felkeltik a gyerekeket!

1521. mandy
2011. jan. 24. 14:22

Sziasztok :)

Csilla nálunk karácsonykor volt ilyen, hogy összedobtunk pénzt az óvónéniknek, de én azért még vittem egy kis ajándékot. Nagyon kedvesek, és annyi szeretettel veszik körül Bálintot, hogy ennyit simán megérdemelnek (illetve még többet is)!


Kitti ebéd után ott van mindkét óvónéni, plusz a dadus is, szóval csak kibírja a másik kettő pár percig, ha az egyik óvónénit kikérdezed!

1520. Bun Csilla (válaszként erre: 1519. - Weberkitti)
2011. jan. 24. 14:05
Nálunk is ez volt a múlt héten, de azt mondták pár perc sírás és már játszik is! Max menj egy kicsit hamarabb és akkor beszélj velük, én is mindig kifaggatom mennyit esznek, mit játszottak ...
2011. jan. 24. 14:01
Az én Lizim sajnos ma is sírt. Aztán fogta az óvónéni, és bevitte, majd integettek az ablakból. Sztem gyorsan megnyugodott utána. Olyan rossz ez, mert mikor megyek érte nem tudok semmit kérdezni tőlük, pl. hogy sírt-e még...mert fogmosás van, altatás...
2011. jan. 24. 13:56
Holnap lesz az egyik óvónéni szülinapja! A csoport közösen csak névnapra vesz ajándékot! Szerintetek vigyünk holnap valamit személyesen akár bonbon vagy virág?
1517. Rebecca33
2011. jan. 24. 10:41

Sziasztok lányok

Igen meggyógyultunk. Influenzát kaptam én el és megfertőztem a páromat is . Szerencsére a kislányom nem igen betegedett meg, csak nem vittem oviba, és a héten sem viszem. Nagyon sokan betegedtek meg a mi ovinkban. Összevont csoportok vannak és alig vannak 10-en.

Nem hiányzik még ez is a nyakamra. De nagyon hiányzik a lányomnak az ovi.

Úgy fogom vinni jövő héttől, hogy azokon a napokon amikor dolgozok akkor viszem mikor meg otthon vagyok akkor kiveszem. Így többet vagyunk együtt és talán kevésbé lesz beteg.

De ő imádja az ovit, a társait és a nevelőket is . Nagy szerencsém van ezen a téren is:)))

2011. jan. 24. 09:14
Rebecca meggyógyultál már?
2011. jan. 24. 09:06

Kezdődik az új hét! Ma lesz az első ottalvás! Már nagyon várják! Délután elmegyünk a mcdonaldsbe amiért ilyen ügyesek! Remélem nem lesz gond!

Szép napot mindenkinek!

2011. jan. 19. 08:50

Csajok, ma reggel nem volt sírás, sőt boldogan örömmel rohantak be!

Délután Petra sírt, nem akart beülni a kocsiba mert ő már szeretne az oviba aludni! sajnos az oviba nem engedik külön az ikreket aludni így még hétfőig várhat! Remélem a kedve nem megy el addig!

1513. 26c9a8950c (válaszként erre: 1504. - Tündér74)
2011. jan. 18. 13:06
Szerintem nagyon jól döntöttél. Lehet, hogy Ő még nem volt lelkileg érett az ovira. Pár hónap alatt rengeteget változik.
1512. mandy (válaszként erre: 1511. - Kriszti020)
2011. jan. 18. 12:55

Nem feltétlenül jobb ám Nekik itthon.

Ebben a korban szerintem már kell a hasonló korúak társasága, én azt vettem észre rajta már a nyáron is, hogy igaziból nem vagyok társaság Neki, a játszótéren a többi gyerekkel ezerszer jobban elvan :-/

Persze lehet, hogy gyereke válogatja...


Kitti! Én szinte mindig hamarabb odamegyek, kukucskálok, és megnyugtat, hogy ügyesen, szépen (ezerszer szebben mint itthon) eszik, közben oda-odaszól a mellette ülő kis barátjának, meg ilyenek :)

2011. jan. 18. 12:37

sziasztok lányok.

nálunk is van néha pityergés de sajnos előtte nem szabad mutatnom hogy nekem ez mennyire rossz.

Tudom hogy egész nap jól el van és nem sír,jól érzi magát.

Természetes hogy itthon jobb nekik,egy az hogy anyával vannak,kettő nincs annyi szabály itthon mint az oviba.

De meg kell szokniuk.

A suli még nehezebb lesz.

2011. jan. 18. 11:50
Már tűkön ülök, hogy indulhassak érte. Csak a baj az hogy kb 4 perc gyalog az út, így nem is tudok sokkal hamarabb indulni. :D Délre megyek. még 5 perc! :D
2011. jan. 18. 11:48
De gondoltam visszamegyek már most, de februárig felújítanak, így nem tduok visszamenni hamarabb se.
1508. weberkitti (válaszként erre: 1506. - Mandy)
2011. jan. 18. 11:47
Nem még. Előbb szerettem volna, ha beszokik teljesen. Meg gondoltam lassan elkezdhet ott aludni, de ezek után... Nem tudom, hogy viselné!
1507. mandy (válaszként erre: 1504. - Tündér74)
2011. jan. 18. 11:42
Huh. Sajnálom, hogy ez volt, de tökéletesen igazat adok, hogy kivettétek! 29 gyerek (köztük nehezen kezelhetőek is) egy óvónénire, hát ez nagyon durva. Szerintem még jogszabályellenes is, bár nem értek hozzá.
1506. mandy (válaszként erre: 1505. - Weberkitti)
2011. jan. 18. 11:41

Semmit nem tudsz kezdeni vele.

Az sem megoldás, ha nem viszed oviba, hiszen ez az élet rendje, hogy leváljanak. Ha nem most viszed, csak szeptemberben, akkor se lesz/lenne könnyebb.

Idővel jobb lesz, bár ahogy írtam, én a mai napig szomorkodom néha :-/

Talán majd ha visszamegyünk dolgozni, és nem azt látjuk itthon, hogy milyen üres a lakás Nélkülük.

Vagy Te már dolgozol?

2011. jan. 18. 10:53

Sziasztok!


Nálunk ma iszonyat volt a kezdés. Elkövettem azt, amit sose szabadott volna! Sírtam. A gyerek előtt. Nem akart bemenni a csoportba, mert megint az AZ óvónő volt. És csak csimpaszkodott, és nem akart bemenni. Az óvónő, meg meg van sértődve rám, mert tegnap nem engedtem, hogy kivegye a kezemből és bevigye erőszakkal. Azt hiszem beszélnem kell vele erről. :( És csak szorított és szorított, és már nem tudtam mit kitalálni, hogy dolgozok... és mennem kell már... Aztán elszakadt a cérna. Az öltözőben hagytam egy asztlnál ülve, azt mondta ott megvár. A dajka néni mondta menjek, így eljöttem. Igaz Lizi előtt csak pityeregtem, nem nagyon látta, mert a nyakamba volt(de azért néha előre fordult), de mikor kiértem a kocsiba...zokogtam. Szörnyű volt. Ha eddig néha rossz anyának éreztem magam, hát most aztán teljesen. Párom is csak azzal tudott "vígasztalni", hogy te akartad oviba vinni, tessék ezt érted el. Paff. Most ezzel mit kezdjek. :(

2011. jan. 17. 22:12

Sziasztok lányok! Már régen írtam ide. Sajnos az ovit abbahagytuk, aminek több oka volt. Először is Álmos nem szokott be, nagyon sírt /hányt is/. Nélkülem be sem ment soha a csoportszobába, úgyhogy úgy döntöttünk a párommal, abbahagyjuk az ovit, mert nem szeretnénk, hogy kisfiúnkat trauma érje és végképp megutálja az ovit, úgyhogy várunk vele még egy évet, vagyis hát szeptemberben megy majd. Azt még nem tudom, hogy melyik oviba, de ide nem szeretném, mert a létszámmal is bajok voltak. Rengetegen lettek, már 29-en vannak egy csoportban és tavaszig még jönnek öten. És a köv. években is vesznek fel, ha valaki pl. a környékre költözik. Egész nap egy óvónéni van, aki sajnos a gyerekekkel nem sokat tud foglalkozni, amit meg is értek, mert képtelenség ennyi gyerekkel.

Valamint vannak olyan gyerkőcök, akik nem ilyen óvodába valók, hanem speciális intézményben a helyük. Sajnos egy ilyen kisgyermek okozott direkt sérülést kisfiamnál. Úgyhogy úgy érzem, hogy jól döntöttünk, hogy majd szeptemberben fog járni Álmos egy másik oviban. Majd megpróbálok körültekintőbb lenni ez ügyben. Bár azt hittem akkor is, hogy jó döntés volt. Na mindegy, ezen már nem fogok gondolkozni.

Azért továbbra is olvasgatlak Benneteket, eddig is ezt csináltam.:) A betegeknek jobbulást!

1503. mandy (válaszként erre: 1502. - Bun Csilla)
2011. jan. 17. 12:24

Nekem tanulnivalóm nincs, de itt a pici lányom, azt hittem majd jól lekötöm magam Vele....de hiányzik, hogy csak egy van és nem kettő, ahogy az elmúlt két évben :-/

Komolyan gondolkodom rajta, hogy kéne valamit tanulni, hogy ne legyen időm sajnálni magam - pláne ilyenkor, mikor Lili alszik.

1502. Bun Csilla (válaszként erre: 1500. - Mandy)
2011. jan. 17. 12:17
Ismerős ez az érzés, mert én is itthol vagyok és hiányoznak a csajok, délelőtt csak tengek-lengek alig várom hogy menjek értük. Igaz a vizsgaidőszakban jó lesz hogy nyugodtan tanulhatok míg oviba vannak!
1501. Bun Csilla (válaszként erre: 1497. - Weberkitti)
2011. jan. 17. 12:14

Az biztos, ha a gyereknek nem szimpatikus és nem is közeledik később se az óvónő felé akkor jobb egy másik ovi.

Nálunk is idősebb az egyik óvónő, de végtelen kedves, igazi nagymama tipus, imád énekelni, játszani, mindenre rávehető! Kicsit féltem én is de tudom jó kezekben vannak a lányok!

A dadus is egy főnyeremény, a másik óvónő pedig 40-42 év körüli, ő is nagyon szimpatikus, jókat beszélgettünk mikor még be-be vittem a csajokat nézelődni.

1500. mandy (válaszként erre: 1497. - Weberkitti)
2011. jan. 17. 12:12

Nem voltatok nyílt napokon? Mi voltunk, és amit láttunk az alapján, illetve játszótéren kérdezgettem, és az ott hallottak alapján választottam csoportot az oviban. És örülök, mert tényleg szuper óvónénijeink vannak.

Nálunk velem van a baj.

Olyan erősek vagytok, én meg nem.

Már több mint 4 hónapja ovisak vagyunk, Bálintom egyetlen egyszer sem sírt, nagyon szereti, jól érzi magát...nálunk én szomorkodom a mai napig. Rossz, hogy nincs itt velem. Jövőre jobb lesz, mert akkor a kicsi megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni...de ez tényleg nagyon pocsék, hogy itthon vagyok, Ő mégsem lehet velem :-/


Rebecca, jobbulást!

1499. Bun Csilla (válaszként erre: 1498. - Rebecca33)
2011. jan. 17. 12:10
Jobbulást nektek!
1498. Rebecca33 (válaszként erre: 1497. - Weberkitti)
2011. jan. 17. 10:27

Szia.

Igen, sok függ attól is hogy mennyire szeretik meg az ovónéniket. Én is ettől féltem, főleg, hogy nálunk meg decemberben elmennt az idős kedves ovónéni nyugdíjba, aki a lányom kedvence volt, és januárban jött az új, fiatal nevelő. Féltem ,de nem mondtam neki, és már az első nap összebarátkoztak. Sokkal jobb egyelőre mint a régi, hisz a Wc-n is segít és pénteken befonta a lányom hajat! Az előző nevelő kihangsúlyozta hogy nem fésülgetik őket:(

A héten nem megyünk oviba mert egy kicsit folyik az orra és nem akarom hogy felülfertőződjön.

De lányok én nagyon beteg vagyok, sztem tüdőgyuszi:(

2011. jan. 17. 09:43

Sziasztok!


Ma Lizi nem akart bemenni, mert megint az az óvónő volt aki pénteken. És őt nem szívleli. Idősebb, és kivette az apja karjából és sírt nagyon. Ma velem nem sírt, de nem engedte el a nyakam. Nem akart bemenni. Csak úgy ment be , hogy hozok vmi meglepetést utána. Hát nem tudom jó döntés volt-e ez az ovi. Van itt sok felénk. Lehet váltunk, ha nem is most, talán szeptemberben. :(

2011. jan. 17. 09:38

A hétvége jól telt, sokat játszottunk, fánkot sütöttünk segítettek szaggatni is a csajok! Hétvégén a kaka is könnyen ment pisilés után kicsúszik , és nem kell többször menni! Valószínű a lazító segíthet!

Ma ismét sírt Anna de remélem hogy csak a hétvége miatt és holnap már jobb nap lesz!

2011. jan. 14. 15:08
Nagyon jól telt a mai nap! Nem akartak hazajönni! Jól sikerült a buli is! Kár hogy holnap hétvége, most mire belerázódtunk, de remélhetőleg a jövőhét jobb lesz!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook