Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. jan. 14. 08:48

Reggel Anna kicsit sírt hogy nem akar menni, ő nem eszik ott, nem alszik ott ....mondtam milyen jó lesz mert ma buli lesz, őket ünneplik a gyerekek.

Vittünk ma be két tortát meg rostost, szörpöt ma megtartják a szülinapjukat! Szerencsére sikerült venni olyan tortát amin egyiken micimackó, másikon hercegnő van, így mindkettőnek teljesült a kívánsága!

2011. jan. 14. 08:45

Tegnap este meglett a lazító hatása mindkettő elment pisilni, és közben kicsúszott a kaka is! Olyan boldogan kiabáltak hogy kakáltunk!

Én is örültem, hátha megoldódna ez a problémánk!

1492. mandy
2011. jan. 13. 13:45
Nálunk is simán jön a kaka, Bálint egyedül jár teljesen (csak a villanyt kell felkapcsolnom), sokszor csak lesek, hogy már kiabál is, hogy készvaaaaaaaaagyoooooooooook, pedig még alig ült rá :)
1491. trapiti (válaszként erre: 1488. - Bun Csilla)
2011. jan. 13. 12:10

Nálunk sem könnyen szoktak össze az óvónénivel kaki ügyben. Türelem kell és idő, mire megismerik egymást :)

Luca napjában 3-4x kakil, csecsemő korában még többször volt. Ilyen alkat, sokat eszik, sokat kakál. Az ovi elején többször jelezték, hogy hasmenése van, egyszer haza is küldték, egyszer csak orvosi igazolással mehetett. Aztán megszokták, kitapasztalták ők is, nála ez a normális, egyébként nem hasmenéses. A bölcsi első hetében ugyanezt játszottuk végig, onnét is hazaküldték egyszer.

Amúgy amikor érzi hogy kell, akkor hamar elvégzi, de ha kell vissza is tudja tartani elég sokáig.

Az ovi szerencsére tiszta, és ha kell 4x is kitörlik a popsiját, így semmi gondot nem okoz hogy általában ott intézi. (Reggel sosem kakil, délelőtt többször, és még délután is. Mostanában otthon ritkábban, már az oviban túl van rajta... igaz Ő már fél 7-kor oviban van)

1490. 2e0264df59 (válaszként erre: 1488. - Bun Csilla)
2011. jan. 13. 11:05
én Annám szól, hogy kell megyünk és hipp-hopp kész. Ez szerintem a felnőtteknél is alkati kérdés, ezt az óvónőknek is be kell látni
2011. jan. 13. 11:00

Nálunk általában könnyen megy a kakilás.

Néha van hogy kétszer rá kell ülni a wc-e mire produkál valamit de az ritka.

Hát majd szólok hétfőn ha megy hogy figyeljenek oda.

2011. jan. 13. 10:35

Nálatok amúgy a kakálás hogy működik? Érzi az inger megy a wc-re kipottyan és kész?

Én mindig megyek velük ha kell kakálni fogom a kezét vagy összebújunk és van hogy nyomja de nem jön ki! Utána még játszunk és ha megint érzi hogy kell megint szaladunk a wc-re! Ettől kiakadtak az oviba hogy miért megy többször a wc-re! De hisz mikor nekünk jön az inger vagy a pocakot megcsavarja az még nem azt jelenti hogy egyből menni kell . de szerintem a csajok még nem tudják megkülönböztetni ezért már az első ingerkor is mennek!

2011. jan. 13. 10:31
Nálunk is kimegy a dadus vagy az óvónő velük, és itthol is én törlöm ki a fenekét kakánál, pisinél nem engedik de megtörlik a feneküket is ahogy elérik!
1486. Bun Csilla (válaszként erre: 1485. - Mona..)
2011. jan. 13. 10:30
Hát nem tudom, szegényke úgy várta már most pedig nem áradozik róla! Pedig bárhova megyünk hamar feloldódnak, játszanak, soha se volt gond velük, nem tudom mi az oka hogy nem vágynak!
1485. Mona..
2011. jan. 13. 09:32

Nálunk vegyes csoport van, és vagy a dadus vagy óvónő megy a kicsikkel a wc-re. Akkor is ha csak pisilni mennek.

Csilla, nem lehet, hogy Annának azért kell ott sokszor kakilni, mert ideges, feszült?

1484. trapiti (válaszként erre: 1482. - Mandy)
2011. jan. 13. 09:16
Egyteértek... Nálunk 25 gyerek van egy csoportban, a legidősebbek is 3.5 évesek a legtöbb épeencsak 3. Mindenkinek kitörlik a fenekét. Ha 25 gyerekkel nekik megy, akkor ez csak akarat kérdése...
2011. jan. 13. 09:15
A ma reggel szépen indult! Adtam nekik széklet lazítót hogy ne legyen gond a kakával, szépen bementek majd látom Anna sír az asztalnál szól hogy óvónéni gyere többször szól de nem hallotta majd szóltam Annának jöjjön ki. Kakálnia kellett 3* kakált, ráadásul ettől a folyadéktól eléggé lágy lett majdcsak hasmenés szerű. Szóltam az óvónőnek nehogy azt higgye hasmenése van! Erre megérkezett egy pár gyerek ők sírtak , erre Anna is sírt! Nem akart elengedni, sírt megyek haza , kakálni kell! Elmentem vele a wc-re kakált, de utána bevittem a csoportszobába! Sírt az óvónéni próbálta nyugtatni, én eljöttem, még az ablakban néztem és ott kullogott az óvónő után.
1482. mandy (válaszként erre: 1481. - Kriszti020)
2011. jan. 13. 09:11

Hát nem semmi :-/

Nálunk ha egy kicsinek kakilni kell, megy az óvónéni (vagy dadus) és kitörli. És szerintem pont hogy vegyes csoportban ezt könnyebb is megvalósítani, hiszen a nagyobbakkal már nem kell wc-re szaladgálni, csak a kicsikkel.

Nem tudom ez a 'jobban odafigyelnek rá' mit jelenthet, de én a helyedben megkérném az óvónőket, hogy töröljék ki, mert még kicsi hozzá és nem tudja megoldani (illetve ahogy a mellékelt ábra mutatja, ha magának törli ki, lehet átöltöztetni, vagyis az óvónőknek is egyszerűbb kitörölni, mint aztán mosdatni + átöltöztetni).

2011. jan. 13. 07:34

Köszi lányok megnyugtattatok.

Sajnos nálunk egyedül járnak ki a wc-re.

Eddig fiam mindig itthon kakilt vagy reggel ovi előtt vagy délután utána.

De sajnos valamelyik nap elment az oviba kakilni és ugye bár egyedül ment ki.Hát mire megtörölte magát gondolhatjátok mi lett belőle.

De észrevették,lemosdatták és átöltöztették.

De közölte velem az óvónéni hogy nekik már egyedül kéne törölni a popsit.

Nekem ez képtelenség.

Persze ebbe az is benne van hogy mi csak most töltjük a hármat de a csoportban vannak 4-5évesek is.Persze mind kiscsoportos csak korban ennyire vegyesen sikerült össze szedni őket.

Gondolom a nagyobbaknak már megy.

De szerintem arra 5-6 gyerekre aki kisebb igenis jobban oda kellene figyelni.

De könnyű nekem mikor nekem csak egyre kell figyelnem nem 21re.

Ez van.megbeszéltük az óvónénivel hogy figyeljenek rá jobban és kész.

1480. Rebecca33
2011. jan. 13. 00:53

Nem tudom nálatok mi a helyzet, de lányom agya egy szivacs. minden nap újabb mondókát, verset szaval, vagy énekel. Hihetetlen számomra mennyi minden megjegyeznek, és mennyi újat tanulnak.

Nagyon büszke vagyok rá:))))

1479. Rebecca33
2011. jan. 13. 00:52

Jaj lányok, ebben az időben a kislányom úgy jön haza mint a kismalac aki a sárban fetreng:)

De nem bánom mert ezek szerint jót játszanak és legalább kiviszik őket.

1478. Rebecca33 (válaszként erre: 1471. - Bun Csilla)
2011. jan. 13. 00:50

Szia.

Örülök, hogy jól alakult a napotok.

Nálunk beállt a kaki, és én is kezdeményeztem hogy itthon kakáljon, de felkelés után uzsi előtt kakál az oviban. Eddig nem törölték ki a fenekét, de most egy fiatal új ovónéni van és ő kitörli neki kaka után.

Én úgy tudom hogy még elég rövid a kezecskéjük és nem tudják egyedül megtörölni rendesen, ezért segítségre szorulnak legalább a kakánál:)

Örülök neki hogy a mi ovónénink segít, mert amikor a régi volt sokszor kakis volt a bugyi és piros a popsi. Gondolhatjátok.....

1477. trapiti (válaszként erre: 1476. - Kriszti020)
2011. jan. 12. 20:43

Szia!

Az én kislányom elég magas növésű, de még Ő sem éri el hátula fenekét. Anatómiai képtelenség hogy egyedül törölje ki. Pisilés után megtörli elöl, de attól még hátul csöpög ha nem segít neki valaki.

Az oviban óvónénivel vagy dadussal mennek ki, mindenkinek megtörlik. Aki akar vihet nedves popsitörlőt is, én is vittem, Lucának kakilás után ezt használják.


Sógoromék kislánya viszont 32 fős vegyes csoportba jár, náluk a nagyok között van "fürdőszoba felelős", az Ő dolga kivinni a kisebbeket. A 6-7 évesek hordják wc-re a többit... agyrém.

2011. jan. 12. 18:16

Lányok nálatok három évesen már egyedül törölték ki a feneküket kakilás után?

vagy a ti ovitokba egyedül járnak wc-re a gyerekek?

1475. 2e0264df59 (válaszként erre: 1473. - Bun Csilla)
2011. jan. 12. 16:06
biztos nem lesz gond :-)
1474. mandy (válaszként erre: 1473. - Bun Csilla)
2011. jan. 12. 13:52
Na ez szuper :)
2011. jan. 12. 13:47

Értük mentem már negyed 1-re ott voltam, bekukkoltam szépen ebédeltek! nem akartak hazajönni mert még játszani akartak de mondtam most a gyerekek is alszanak! Petra nem öltözött velem csak az óvó nénivel. Hála Anna kakált ma de semmi gond nem volt! Kicsi sírás volt evés előtt hogy nem éhes játszani akar, de odaült mellé az óvónéni és már nem volt gond!

hazajöttünk, elmesélték hogy tanultak verset, mit játszottak és már aludtak is!

1472. mandy (válaszként erre: 1471. - Bun Csilla)
2011. jan. 12. 13:29

Á, nem. Bálintom össze-vissza kakál.

De én nem csinálok ebből gondot, mert szerencsére kakál az oviban is simán.

Majd iskolás korban már örülnék ha itthon kakálna, mert az iskolai wc sajnos nem olyan tiszta, mint az ovis...de ez még odébb van :)


Amiatt ne aggódj, ha otthon még azt mondja, hogy nem akar menni. A lényeg, hogy mire odaértek, már szívesen bemegy a csoportba!

2011. jan. 12. 10:01

Nálatok beállt már a kakálási időpont?

Nálunk még nincs ilyen hogy csak reggel vagy este de próbálom rászokatni őket hogy inkább itthol végezzük el!Csak azt se tudom ezt hogy kéne!

2011. jan. 12. 09:59

Reggel Anna sírt hogy nem akar menni, mert az óvónéni kiabált rá hogy ne hisztizzen! Nem akar ott enni!Reggel ettek itthol 1 croissant és 2 dl tejet mondtam ha nem éhes nem kell enni!

Vittek magukkal egy kis kabalát amivel alszanak. Mire odaértünk már nem volt gond örömmel mentek játszani! Beszéltem az óvó nénivel, és annyi történt hogy tesi óra volt ők nem tesiztek mert mindig mentek a wc-re hogy kakálni kell, de eredmény nem volt, mikor rájuk szóltak mert azt hitték csak szórakoznak sírni kezdtek hogy kakálni kell és ők apával kakálnak(itthol is)

Mondtam nekik ne csináljanak belőle gondot engedjék őket ki a wc-re ha kell úgyis kakálnak! Az óvónéni mondta hogy ő később tudta meg hogy a másik felhívott minket! De mondta hogy utána nem volt gond, csak én se értem hogy miért nem szóltak hogy mégse menjünk vagy mikor a párom odaért szóltak volna hogy menjen nyugodtan haza!Annyira várták már és úgy sajnáltam mikor sírt hogy ő inkább itthol marad egyedül!

Na majd írok mi történt!

1469. Rebecca33 (válaszként erre: 1465. - Bun Csilla)
2011. jan. 12. 09:34

Nálunk sem volt ilyen. Igaz ő nem is sírt sosem, de általában az szokott lenni, hogy akkor sírnak amikor menni kell, vagy reggel az elváláskor. Utánna jól elvannak. Ezért nem szoktak telefonálni.

Kitartást, lesz ez még jobb is.

Remélem hamar megszokják:))))

1468. mandy (válaszként erre: 1465. - Bun Csilla)
2011. jan. 12. 09:20

Fura. Szerintem egy kis sírás miatt nem kellett volna telefonálniuk, ez sajnos benne van a pakliban a beszoktatásnál. HA meg már hívtak, akkor viszont mivel mire odaért a párod már nem sírtak, mondhatták volna, hogy menjen nyugodtan, már nincs gond...

Remélem ma jobban alakul!

1467. 2e0264df59 (válaszként erre: 1466. - Bun Csilla)
2011. jan. 11. 22:14

próbáltál velük beszélgetni a napról? csak kibökik mi volt a probléma.

Remélem hamar túl lesztek a nehézségeken!

2011. jan. 11. 19:45
Ma este 7-kor mindketten kakáltak, nem tudom mi történhetett, de ha nagyon kellett volna kakálniuk akkor már szerintem hamarabb lett volna eredmény! Na mindegy! A lényeg hogy most este sírtak hogy nem akarnak oviba menni! Mondtam én suliba vagyok, erre ők Apa ne menjen dolgozni! Hívjuk fel mamát! Mindent kitaláltak! Kíváncsi vagyok a holnapi napra!
2011. jan. 11. 14:13
Ma mentünk rendesen oviba, már 3/4 8-kor ott voltunk mert már türelmetlenek voltak. 10-kor telefonálnak hogy sírnak menjünk értük! Kakálni kellett és nem akartak az oviba, sírtak hogy nem kakálnak. Én pont vizsgázni voltam hála a párom értük ment, hazajöttek és semmi gond, egyiknek se kell kakálni! Most nem tudom mi történhetett, de mikor a párom értük ment nem sírtak jól eljátszottak. Nálatok volt ilyen? Nem értem miért kellett értük menni mikor nincs gond, max nem akar kakálni. Na majd holnap megbeszélem. Ráadásul mától már kifizettem az ebédet , mert úgy van hogy már ott is ebédelnek. Kiváncsi vagyok az alvásra!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook