Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1644. mandy
2011. máj. 3. 12:57

Szia(sztok) :)

Nálunk csütörtökön lesz.

Viszont nem az a szokásos 'idomított' dolog, mikor kiáll a 25 gyerek a 25 anyuka elé, és feszengve szaval meg énekel, hanem egyéni lesz. Egy órarend-szerűségbe kell beírni, hogy ki mikor tud aznap bemenni 15 percre, és ott egy külön kis részen fogja felköszönteni CSAK az ő gyereke.

Első hallásra nekem ez fura volt még anno, de a nagylányom idejében is így volt, és tényleg meghittebb így. A gyerek se feszeng, mert csak az anyukája van ott....és valljuk be, az anyukáknak úgyis a sajátjuk a legfontosabb, nekem legalábbis nem hiányzott a többi x gyerek :)

2011. máj. 3. 11:36

Sziasztok lányok.

Nálunk pénteken lesz anyák napi ünnepség az oviba.Nálatok mikor lesz és hogy zajlik?

1642. trapiti (válaszként erre: 1641. - Bun Csilla)
2011. ápr. 28. 22:07
köszi :)
1641. Bun Csilla (válaszként erre: 1634. - Trapiti)
2011. ápr. 28. 21:55
Írtam privit
1640. 2e0264df59 (válaszként erre: 1639. - Trapiti)
2011. ápr. 28. 21:47

az én lányom semmit nem árult el

olyannyira komolyan vette a titok-témát, hogy még arról sem mesél 2 hete, hogy mit csinált az oviban (addig sem sokat mondjuk)


nem tudom mi lesz velem, ha csak egy mondókát mondd el attól is könny szökik a szemembe. Pedig mondd már rég óta, de az mégis más, hogy nem tőlünk tanulta.

1639. trapiti (válaszként erre: 1637. - 2e0264df59)
2011. ápr. 28. 21:39

Nálunk is holnap lesz, de a gyerekek egyenként fogják köszönteni az anyukájukat a babaszobában :) Én 4-re megyek, be van osztva ki mikor...

Már előre meghatódtam én is, lefekvés előtt elénekelte az éneket, elmondta a verset, meg azt is hogy holnapra ne emlékezzek rá, mert ez titok egyébként :)

1638. 2e0264df59 (válaszként erre: 1637. - 2e0264df59)
2011. ápr. 28. 21:28
3 csoportot akartam írni nem 5-öt :-)
2011. ápr. 28. 21:26

Sziasztok!


Nálatok is holnap tartják az anyák napi ünnepséget? Én már úgy izgulok, és tuti bőgni fogok.... Ti hogy vagyok ezzel?


Nálunk vegyes csoport van (dehát annyi a 5 csoport mint máshol 1) de én ezt jónak tartom. Sokat tanulnak a nagyoktól, azok pedig szivesen anyáskodnak felettük. Persze a zsiványságot is könnyen ellesik, de azt egymástól is :-)

1636. trapiti (válaszként erre: 1635. - Tündér74)
2011. ápr. 28. 21:08
Én az elején még nagyon örültem a tiszta csoportnak. De annyira nem az Ő szintje volt...
2011. ápr. 28. 21:02
Én is mindig a tiszta csoport híve voltam, de bevallom változott a véleményem. Lehet, hogy kisfiamnak is a vegyes csoport lesz a jó, mert nagyobbakkal mindig is jobban el tudott játszani, mint a saját korosztályával.
1634. trapiti (válaszként erre: 1633. - Bun Csilla)
2011. ápr. 28. 20:02

Szerinted miért nem jó a vegyes csoport?

Csak kíváncsi lennék, mert változtatni nyilván nem tudok ezen :)

1633. Bun Csilla (válaszként erre: 1632. - Trapiti)
2011. ápr. 28. 19:51
Örülök neki ha ilyen jó a véleményed! Reméljük nektek beválik! A legfontosabb hogy Luca jól érzi magát!
1632. trapiti (válaszként erre: 1630. - Bun Csilla)
2011. ápr. 28. 18:30

November vége óta kínlódtunk az óvónökkel, próbáltuk meggyözni Öket, hogy Luca kicsit "más" mint a többi. Ök meg próbálták bizonyítani, hogy mi rosszul gondoljuk. És ennek az egésznek a gyerek itta meg a levét.


Gyerekpszichológus egyébként felvetette, hogy át kellene tenni középsöbe, de az ovi nem volt partner ebben sem, ráadásul mivel évvesztes, utolsó évre a régi csoportjába került volna vissza. A vegyes csoport ezt a problémát is megoldotta :)

1631. trapiti (válaszként erre: 1629. - Bun Csilla)
2011. ápr. 28. 18:28

Igen, mindenki ezt mondja hogy óvónöt válaszzon az ember, de a legtöbb helyen (legalábbis amit én tapasztalok) ez lehetetlen. A régi ovinkban is úgy volt, mint nagyon sok helyen, hogy beiratkozásnál azt sem tudták/akarták megmondani kiklesznek a kiscsoportos óvónénik. A csoportbeosztás csak nyár végén az els szülin derült ki, akkor mutatták be az óvónket. Ráadásul még szimpatikusak is voltak, tehát simán benne lett volna, hogy ha választhatunk, akkor is ket választjuk, mégsem váltak be.

Ráadásul tiszta csoport volt, aminek nagyon örültem, meggyözödésem volt, hogy az a jobb. Most a váltásnál örültem hogy találtam egy jó semléletü ovit, ahol egyáltalán hajlandóak voltak szóba állni velem április közepén, úgyhogy arra végképp nem volt mód, hogy még ebben is válaogassunk. Ebben az oviban 5 csoport van, mind az öt vegyes, és egyelre nem bántam meg. A lányom nagyon kilóg a korosztályából felfelé, a tiszta csoportban nem talált igazán pertnert, magányos volt és az óvónök nem segítettek neki abban, hogy a saját szintjének megfelel elfoglaltsága legyen, inkább próbálták visszanyomni az átlagba.

Itt a vegyes csoportban a nagyobbak között pillanatok alatt talált barátot, az Ö játékaikba kapcsolódik be, velük ért szót. Itt nem baj, ha a nagyok elfoglaltságaiban akar részt venni. Abban biztos vagyok, hogy az óvónöknek sok szempontból nehezebb dolga van egy vegyes csoportban, de itt valahogy sokkal rugalmasabbak, a napirend, az elfoglaltságok a gyerekek igényeihez igazodnak és nem fordíva. Szóval nálunk most úgy tünik, a legtöbb gondot önmagában a vegyes csoport megoldotta. így, hogy a nagyok is körülötte vannak, már nem is követel annyi figyelmet magának a felnöttektöl, minden nap teli élményekkel jön haza, már másfél hét alatt sok új mesét, éneket tanult, többet mint a másik oviban fél év alatt. Nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb itthon, megszüntek az óvodai bepisilések, bekakilások és az itthoni éjszakai bepisilés is. A régi oviban állandóan karmolások, csípések, harapások voltak rajta, szinte minden nap összekapott valakivel, itt semmi ilyesmi nincsen. Nem panaszkodnak rá, szeretik, dícsérik és Luca is jobban szereti Öket mint a régi csoportot.


A rugalmasságukról sokat elárul pl. amit tegnap láttam: 3 után értem oda, a gyerekek már ébren voltak, a legtöbben már meg is uzsonnáztak, néhányan még ettek, a többiek kézmüveskedtek az asztalnál az óvónénivel. A legkisebb kisfiú az óvónéni ölében, a többiek körülötte, beszélgettek, énekeltek közben. Az én gyerekem mindeközben a csoport köyepén aludt a legnagyobb békében, és ez senkit nem zavart. Fáradt volt, több alvásra volt szüksége, nem piszkálták, nem ébresztették, persze nem volt síri csend de kiabálás sem. Tekintettel voltak rá is és azokra is akik játszani akartak. Ez a régi oviban elképzelhetetlen lett volna. Részben MINDENKINEK aludni KELLETT de mindenkit fel is keltettek 3-kor, azt is aki negyed órával elötte tudott csak elaludni, mert ugye a kötött napirendben nincs mód a gyerek igényét figyelembe venni. Persze utána nyügldés, rosszalkodás, fegyelmezés van egész délután.

Ezek alapján nem bántam meg, hogy "feladtuk" a tiszta csoportot egy vegyesért. Egyébként itt Luca választhatott csoportot, amikor bementünk ismerkedni, minden csoportot megmutattak, Luca mindenhová bemehetett egy 10-15 percre játszani, körülnézni vagy amit akart, még a wc-t is megvizsgálta, és az udvaron is voltunk egy órát. Amikor mentem befizetni, megkérdezték, melyik csoport, vagy óvónéni tetszett Lucának, és amelyiket Ö itthon sokat emlegette, abba került.

1630. Bun Csilla (válaszként erre: 1627. - Trapiti)
2011. ápr. 28. 12:34
Sajnos ilyet én is tapasztaltam a csoportomban hogy a másik óvónő nem érettsége szerint kezelte a gyereket hanem a korát vette figyelembe. De amikor a szülők is szóltak hogy ez így nem jó, akkor észbe kapott!
2011. ápr. 28. 12:32

Mi jól vagyunk!

A csajok imádják az ovit és az óvónéniket!

Szerintem nem ovit hanem jó óvónőt kell választani!

Engem is nyaggattak miért nem oda viszem a csajokat ahol én vagyok, de mivel ott vegyes csoport van, egyből kilőve, hiába dicsérik a szülők! Mondhatom Debrecen legjobb ovijai közzé tartozik!

1628. tündér74 (válaszként erre: 1627. - Trapiti)
2011. ápr. 27. 19:42
Akkor nagyon jól tettétek, hogy ovit váltottatok. Örülök neki, hogy kislányod jól érzi magát abban az oviban.:)
1627. trapiti (válaszként erre: 1626. - Tündér74)
2011. ápr. 26. 22:44

Nálunk talán a legnagyobb baj az volt, hogy Luca nagyon kilógott a sorból, nem foglalkoztak vele a saját szintjének megfelelően, emiatt folyamatosan probléma volt Vele... bepisilt, bekakilt.

Most egészen más oviba jár, itt elfogadják hogy minden gyerek más és másra van szüksége. Itt nem baj, ha olyasmik érdeklik mint a nagycsoportosokat. Rugalmasabb az egész, nincs annyi fölösleges fegyelmezés, viszont van rengeteg törődés, odafigyelés. Lekötik, tele van élményekkel és megszűntek a problémáink is.

1626. tündér74 (válaszként erre: 1625. - Trapiti)
2011. ápr. 26. 22:38

A havi 80eFt az tényleg nagyon sok. Itt "csak" 18eFt ami a "kötelező", de persze vannak olyanok, akik ennél jóval kevesebbet tudnak fizetni.

Persze ebben az oviban sem tartanak nyitva nyáron, meg évközben is sok szünet van. De szerencsém van, mert a nagyik be tudnak segíteni.:)

Kislányod hogyan érzi magát az új helyen? Hogy-hogy ovit váltottatok?

Mi nov. végén hagytuk abba az ovit, ahová kisfiam 1 hónapot "járt", ahová végülis be sem szokott. Sok minden közrejátszott, hogy abbahagytuk: magas csop.létszám, türelmetlen óvónéni, agresszív gyerek a csoportban, stb., szóval sok miden közrejátszott és kisfiamnak az átlagosnál érzékenyebb a lelkivilága. Remélem a waldorf jó lesz neki, mert ott csak 16-an lesznek és 2 türelmes, aranyos óvónénije lesz.

1625. trapiti (válaszként erre: 1624. - Tündér74)
2011. ápr. 26. 21:54

Mi éppen ovit váltottunk, most kezdte Luca a 2. hetet az új oviban.

Nekem tetszett volna a Waldorf ovi, de ami elérhető helyen lenne, az hvi 80.000, reggel 8-kor nyit és nyáron 2 hónapra bezár. Így aztán hiába volt szimpatikus.

Most a Dob utcai oviba jár (D.O.B.= differenciált óvodai bánásmód program) és itt remélem megtaláltuk azt amit kerestünk.

2011. ápr. 26. 21:05

Sziasztok! Mi van a kis ovisokkal? Már nagyon régen írtatok:)


Van valakinek tapasztalata a waldorf óvodákkal kapcsolatosan? Kisfiam szeptembertől egy ilyen óvodába fog járni. Keddenként járunk baba-mama délutánokra, ahol ismerkedhet a leendő ovistársakkal. Nagyon tetszik az egész óvodai légkör, a gyerekközpontúság.

Kisfiamnak is nagyon tetszik ez az ovi, remélem nem fogunk csalódni.

1623. Rebecca33 (válaszként erre: 1622. - Trapiti)
2011. márc. 20. 22:51

Nekünk is 16,5 cm a talpa. És a többi cipőből is a 27-es méret kell már neki. Eddig 26-ost hordott.

Azt hiszem rendelek neki egy ilyen cipőt, nézegettem nagyon jó árban vannak és biztos nagyon kényelmes is. Eddig mi siestát hordtunk, vagy a Szalay féle cipőt. ezek is nagyon jók, de az áruk már az eget veri:)

Köszi az infot.

1622. trapiti
2011. márc. 20. 08:10

Szia!

Én már nem centi alapján veszem, hanem sorban a következő méretet.

Viszont lemértem, a 25-ös szandinak 16.2 cm a talpbetét hossza, vagyis ezek szerint a mérettáblázat felső értéke az a maximális belső talphossz. Szerintem az alsó értéket vedd figyelembe, és akkor jó lesz. 16.5-ös lábára most váltottunk 26-os szandálra és 27-es zárt cipőre - nálunk az vált be, hogy a zárt cipője mindig eggyel nagyobb mint a szandál.

1621. Rebecca33 (válaszként erre: 1618. - Trapiti)
2011. márc. 20. 05:09

Engem az érdekelne, hogy a mérettáblázatból kiválasztod azt a méretet amekkora a kis lába, és mekkora a cipő? Úgy értem amikor vásároljuk akkor úgy kell próbálni, hogy amikor rááll akkor még be kell férjen a sarkához az ujjad. Azoknak amiket rendelsz oda is belefér? vagy pont akkorát hoznak mint amekkora a lába?

Úristen, miket írtam. Remélem azért érted a kérdést?

1620. Bun Csilla (válaszként erre: 1618. - Trapiti)
2011. márc. 17. 11:02
Az tényleg jó ár, majd utána nézek! Köszi
2011. márc. 17. 09:27

Én tavaly ősszel vettem 2bőrcipőt a fiamnak.Akkor még egy kicsit nagy volt.De mivel nem nőtt a lába túl sokat így még most is jó rá.Az egyiket nem is hordta és most azt kezdte el hordani.A másik is szép állapotba van.

Majd csak valami jó szandit kell neki vennem.

1618. trapiti (válaszként erre: 1616. - Bun Csilla)
2011. márc. 16. 22:15

A dr punto ha jól tudom nem szupinált. A Supy, A Supí+, a Salus, a Dr Leo és a SZamos egyes modelljei készülnek szupinált sarokkal.


Én a www.supy.hu -ról rendelem, a szandálcipők 7000 körül vannak, aszandálok 6000. 990-ért szállítják futárral függetlenül a darabszámtól. 2-3 nap alatt megjön.

1617. Bun Csilla (válaszként erre: 1615. - Trapiti)
2011. márc. 16. 21:06
Melyik áruházból rendeled és mennyi az ára?
2011. márc. 16. 21:05
Sikerült délután venni két cipőt, 24-est, aztán addig tanakodtunk míg este visszavittem és kicseréltettük 25-re. A neten én is láttam dr punto cipőt ami árba is jó, és tetszik is. Lehet rendelek belőle!
1615. trapiti (válaszként erre: 1617. - Bun Csilla)
2011. márc. 16. 18:46
Nekem egyszerű a helyzetem, a jól bevált és egészséges szupinált cipőket vettem idén is, webáruházból két nap alatt megjött, jó is , szép is, az ára is elfogadható :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook