Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 PIC fórum

2010 PIC (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5355. PICZsuzsi (válaszként erre: 5354. - Szilviemma)
2014. márc. 5. 15:40
Nem hangzik jól.. Lényeg hogy túl vagytok rajta! Jobbulást!
5354. Szilviemma (válaszként erre: 5349. - Pkzmoni)
2014. márc. 4. 22:09
Megvolt a műtét. Fél óra helyett másfél volt. A különbözet egy óra életem leghosszabb órája volt. Nem tudtuk mi van. Erős volt a vérzés, és inkább alatatásban csillapították. Nálatok csk orrmandula volt, vagy garat is? Nálunk kint van minden, plussz 2 kistubus a fülben kb fél évig. Jól van a Madárka, csak nagyon fáj neki, és baromi éhes. 2-kor volt a mátét, és előző este evett. Most meg csak pépeset.
5353. Szilviemma (válaszként erre: 5349. - Pkzmoni)
2014. márc. 4. 22:06
A Balatonon Szigligetet ajánlom, több ismerősömmel egyetértésben álíthatom: az egész Balaton legjobb baba-kisgyerek strandja van itt! Nagyon szépen kiépített, szuper!
5352. PICZsuzsi (válaszként erre: 5349. - Pkzmoni)
2014. márc. 4. 19:53

Jóga dvd-t nem tudok, de van egy ilyen: jogaklikk.hu

Itt feliratkozhatsz és vehetsz órákat, ez otthoni mozgáshoz teljesen jó. Ha érdekel szívesen segítek hogy melyikkel érdemes kezdeni.

5351. PICZsuzsi (válaszként erre: 5349. - Pkzmoni)
2014. márc. 4. 19:48
Szia Móni, jó hallani rólatok! :) Megosztottam a könyveket, a testvéreseket egyből lehet olvasni, a másikat (szerintem az a jobb) le kell tölteni a gépedre. Majd írd meg hogy tetszik, tudsz-e belőle valamit alkalmazni. Nekem voltak olyan szituk amin ledöbbentem milyen jól működött! :)
5350. pkzmoni
2014. márc. 3. 20:45

még annyi, hogy írom a fiúk aranyköpéseit, nagyon vicceseket mondanak.

gondolom nálatok is

pl. alapszitu: reggeli szokásos civakodás. Ennyit hallok: menj arrébb, nem, te menj arrébb, nem, te menj, nem, nem én megyek, te menj stb. Majd ÁDi kiszól nekem a konyhába: Anya, gyere, mert nem bírok magammal.

:-)

5349. pkzmoni
2014. márc. 3. 20:41

sziasztok!

Szilvi,mia helyzet a műtéttel,majd írd meg. Tudod, mi is túl vagyunk rajta! (Bethesda dr Réthy Csaba nagyon jó doki)

Timi, Kirszti, majd meséljetek az oviról. Kíváncsi vagyok hogy megy. Mi szepetmberben kezdjük, de már várják.

Zsuzsi, de jó dolog lehet ez a jóga, nekem is ezt kellene csinálni, sajnos itt harasztiban nincs, szerinted van valami jó jóga dvd? esetleg kipróbálnám, itthon el lehetne kezdeni szerinted?

nekem is elkülditek azt a könyvet: pkzmoni@gmail.com

jó lenne egy kis okosság nekem is, mert a fiúk most nagyon feszegetik a határokat, Ádi nagyon huncút, direkt mindent ellenkezőleg csinál. Persze a Bence is. Pl. Eddig mindig levettem a kenyér héját, de most direkt csak a kenyér héját eszik, mert az ellentmond anyának.

Most nálunk nagy az egymásratalálás, én már sokszor nem is kellenk a játékhoz.

Bencus is szobatiszta lett, most várom, hogy a délutáni alvásnál se kelljen pelus, eddig még mindig kellett.

Én: sokat dolgozom, nehéz a munka, reggel rohanás be, dolgozom 6 órát utána rohanás a fiúkért, játék, vacsi, mese, alvás, anya hulla...szóval ezért nem nagyon írok, de minden 2-3. nap ránézek a fórumra és jó hallani rólatok. mindenki olyan ügyesen csinálja, le a kalappal!

Jön a jóidő. Majd osszátok meg a programokat hogy hová mentek. Jó lenne sokat programozni, bár az inluenza szezon miatt most kerülöm a közösséget, elég nekünk a bölcsi. De taán a hétvégén megyünk bábszínházba és márc 15én a tankokat megnézni, ha lesznek.

Nyaralni mentek? A Balcsin tud valaki valami jó szállást?


Puszi nektek. Móni

5348. tassy kriszti (válaszként erre: 5345. - Szilviemma)
2014. márc. 3. 09:59

Erről eszembe jutott Emma keresztelője. mintha tegnap lett volna..

jajj, szegénykém. és szegény TE! ebben már csak az a jó, hogy nemsoká túl lesztek rajta. sikeres műtétet és mielőbbi gyógyulást!!

5347. PICZsuzsi (válaszként erre: 5344. - Timi555)
2014. márc. 2. 10:00
Hú de izgi, mesélj majd az oviról!
5346. PICZsuzsi (válaszként erre: 5343. - Timi555)
2014. márc. 2. 09:35

Minden második szombaton van 9-5-ig, 8 alkalom. Még csak kettő volt, de nagyon érdekes és hasznos.

[link]

A gyerkőcök eddig délelőtt jártak, és néha ott aludhattak amikor nem tudtam másképp megoldani. Februártól szerdánként délelőtt angol van (sok pénzért), mi ezt nem kértük mert ebben a korban amúgy is feleslegesnek tartom.. Így most az a rendszer, hogy két nap ott alszanak, két nap csak délelőtt mennek, szerdán meg itthon maradnak. De még egyszer sem sikerült a teljes hetet a tervezett szerint végigjárni, mert egész februárban volt valami.. Vagy jógatábor nekem, vagy valamelyik nem volt jól.. A sok hiányzás miatt most egy csomó ideig ott fognak aludni kompenzálásképpen. Nem tudom milyen lesz, hébe-hóba szerettek ott aludni, de így folyamatosan még nem próbáltuk..

2014. márc. 1. 09:18
Szisztok! Kedden lesz a műtét, orrmandula, fél garat, fülfelszúrás. Ma kereszteljük Rózát.
5344. timi555
2014. febr. 28. 11:09

Ma van az utolsó bölcsis napunk :(

Szerdán volt farsang, erre Bazsika kedden este hányni kezdett :( Bevittem egyébként öt percre mert nagyon sírt, de aztán annyira nem volt jól hogy nem vette fel a kis szupijelmezét és végül még Pannát is haza kellett vinnem mert ő meg úgy gondolta hogy ha Bazsi hazamegy akkor ő is. Ma mentek mind a ketten mert jól vannak, remélem jól telik az utolsó napjuk.

5343. timi555 (válaszként erre: 5342. - PICZsuzsi)
2014. febr. 28. 11:07

Hello! Megkaptam, az a baj hogy itt a munkahelyemen nem tudom megnyitni, otthon meg nem tudom kinyomtatni (ott meg lehet nyitni). Na mindegy, majd megoldom valahogy. Köszi szépen!


Egyébként milyen elfoglaltság ez a gyerekjóga oktatói suli? Mennyi ideig tart és heti hányszor jársz?

Ja meg még azt akartam kérdezni hogy a babukáid még mindig csak délelőtt járnak csanába vagy már egész napra?

5342. PICZsuzsi
2014. febr. 27. 21:52
Timi, sikerült megnyitni a könyveket?
5341. PICZsuzsi (válaszként erre: 5340. - Timi555)
2014. febr. 25. 13:10
Okszi, elküldtem!
5340. timi555 (válaszként erre: 5338. - PICZsuzsi)
2014. febr. 25. 12:43
Nekem is küldd el Zsuzsi!!! :)
5339. tassy kriszti (válaszként erre: 5338. - PICZsuzsi)
2014. febr. 22. 23:03
igen. köszi.
5338. PICZsuzsi (válaszként erre: 5337. - Tassy kriszti)
2014. febr. 22. 18:03
Átküldtem a gmail-edre egy e-book megosztást. Mindkét könyv rajta van, a testvéreset onnan is tudod olvasni, ezt a Beszélj úgy... -ot csak úgy fogod tudni elolvasni ha letöltöd a gépedre. Nézd meg légyszi hogy működik-e.
5337. tassy kriszti (válaszként erre: 5335. - PICZsuzsi)
2014. febr. 22. 17:14
Érdekel. Már találkoztam vele futólag, de akkor úgy látszik most van itt az ideje kicsit elmélyültebben is. Mailem tudod, köszi!!
5336. PICZsuzsi
2014. febr. 22. 13:59
Nem tudom miért látszik kétszer az üzenetem...
5335. PICZsuzsi
2014. febr. 22. 13:56

Hú, ez kemény dió Kriszti:( Nem lehet könnyű..

Ami a betegségeket illeti, tényleg nekünk szörnyű volt az első fél év, aztán volt pár hónap amikor folyamatosan jártak, aztán nyáron megint nem.. Szóval ez azért hullámzó. Idén nagyon jól bírjuk. Az enyémek szeretik nagyon a bölcsit és még így is előfordul néha hogy Andris hosszasan hisztizik hogy nem akar menni. Mire odaérünk érdekes módon elfelejti és vidáman rohan be játszani. Szóval mi ebből már nem csinálunk ügyet.

Más téma, most elkezdtem a gyerekjóga oktatóit, és nagyon jó könyveket javasolnak. Nekem kettőből kell felkészülnöm kiselőadással, ebből az egyiket már olvasom, alkalmazom, és elképesztő sikereim vannak vele:

[link]

Ha valakit érdekel, szívesen elküldöm elektronikusan, csak sajnos nem a legjobb minőség.

A gyerkőcöket szinte kicserélték, pedig csak egy kicsit változtattam a kommunikációmon.

A másikat még nem olvastam, annak az a címe, hogy Testvérek féltékenység nélkül. Belenéztem de nem volt jó érzésem tőle mert több oldalon keresztül kellemetlen mindenféle testvérviszályokról olvasni.. De biztos lesznek benne hasznos infók.

Visszatérve hozzátok Kriszti, kitartás! Biztos vagyok benne, hogy el jön az ideje, hogy a jó oldalát is megtapasztaljátok az oviztatásnak.

5334. PICZsuzsi
2014. febr. 22. 13:56

Hú, ez kemény dió Kriszti:( Nem lehet könnyű..

Ami a betegségeket illeti, tényleg nekünk szörnyű volt az első fél év, aztán volt pár hónap amikor folyamatosan jártak, aztán nyáron megint nem.. Szóval ez azért hullámzó. Idén nagyon jól bírjuk. Az enyémek szeretik nagyon a bölcsit és még így is előfordul néha hogy Andris hosszasan hisztizik hogy nem akar menni. Mire odaérünk érdekes módon elfelejti és vidáman rohan be játszani. Szóval mi ebből már nem csinálunk ügyet.

Más téma, most elkezdtem a gyerekjóga oktatóit, és nagyon jó könyveket javasolnak. Nekem kettőből kell felkészülnöm kiselőadással, ebből az egyiket már olvasom, alkalmazom, és elképesztő sikereim vannak vele:

[link]

Ha valakit érdekel, szívesen elküldöm elektronikusan, csak sajnos nem a legjobb minőség.

A gyerkőcöket szinte kicserélték, pedig csak egy kicsit változtattam a kommunikációmon.

A másikat még nem olvastam, annak az a címe, hogy Testvérek féltékenység nélkül. Belenéztem de nem volt jó érzésem tőle mert több oldalon keresztül kellemetlen mindenféle testvérviszályokról olvasni.. De biztos lesznek benne hasznos infók.

Visszatérve hozzátok Kriszti, kitartás! Biztos vagyok benne, hogy el jön az ideje, hogy a jó oldalát is megtapasztaljátok az oviztatásnak.

5333. timi555 (válaszként erre: 5331. - Tassy kriszti)
2014. febr. 21. 11:46

Krisztám hát nem irigyellek :( És nem is tudom mivel bíztassalak... Talán ami a dolgok betegség részét illeti arra azt tudom mondani hogy ezeken át kell esni és valamilyen szinten természetes. Csak magunkból kiindulva.. a szeptemberi bölcsi kezdésnél nem volt semmi gond, de utána decembertől folyamatosan betegség. A gyerekeknél tuti hogy pszichés is és rájátszanak mert meglátják benne az otthonmaradás lehetőségét. De ami a felnőtteket illeti nem pszichés, nálunk anyósom, anyukám és én is folyamatosan betegek voltunk, egy fél év alatt vált immunissá a család. Hú de jó hogy mi felnőttek már túl vagyunk rajta.

Azt sajnálom hogy Bendének nem tetszik az ovi, pedig azt hittem hogy Dani jelenlétében ezzel nem lesz gond. Egyébként én azt látom a saját gyerekeimen hogy mostanra szerették meg a bölcsit. Korábban is azt hittem, mert nem sírtak, nem panaszkodtak, de csak pár hónapja látom azt hogy milyen felszabadultak, alig várják a kisbarátokat, otthon is beszélnek róluk, amikor megyünk reggel már nyitják az ajtót a haverok hogy gyertek már. Na emiatt most kicsit sajnálkozok is hogy pont most kell átmenni az oviba amikor olyan jól összeszokott a csapat.

A bepisilés dolog már engem sem érdekel, majd megoldják, legyen ez az óvónénik problémája.

Na gyógyuljatok meg minél előbb, aztán sok sikert az újabb nekifutásnak!!!! Majd március 3-án küldöm az energiát :)

5332. timi555 (válaszként erre: 5329. - Szilviemma)
2014. febr. 21. 11:34
Hú Szilvi kitartás az éjszakákhoz, meg ehhez az egész mandula dologhoz. Majd írd meg mi lett az alvásvizsgálat eredménye.
2014. febr. 20. 14:24

sziasztok!

nah, akkor beszállok én is. élünk és nem épp virulunk, bár remélem a hétvége meghozza a pihenés és stresszmentes napok egyikét (legalább).

kezdem az elején. január 6. ovikezdés. január 9. orrfolyás. itthon másfél hét. utána ismét 3 nap ovi, újabb orrfolyás. itthon 2 hét. utána 4 nap ovi, a folytatás láz, fülfájás, takonyhegyek ami sajnos még mindig tart, és rettenetes köhögés. talán már a végét járjuk, mármint a betegségnek. a gyerekek mellett mi is betegek, egyszer nagyon a feri, én másodszor röpke másfél hónap alatt. betegek ennyit összesen nem voltak szerintem az első 3 évben. úgyhogy jót tőlem nem fogtok hallani az oviról, és nem csak emiatt, de azért sem mert a gyerekeim nem szeretik. Bende egyenesen rosszul van tőle, Dani hol így, hol úgy. ezt is kicsit részletesebben, az első 3 nap ordítás, a második 3 nap ordítás, de már egyedül bementek kicsit lenyugodva, a harmadik 4 napban Bende előhúzta magából a remegést és hányást is reggelente. hogy finoman fogalmazzak nem indultak valami fényesen a napjaink, az enyémek pedig csapnivalóak voltak azután is,h 'leadtam' Őket.

hát, kb. ennyi történt az elmúlt másfél hónapban, a többit meg itthon töltöttük úgy,h vagy mind3an vagy Ők betegek voltak. rettenetes amúgy, amolyan katasztrófa helyzetnek élem meg, gondoltam,h nem lesz egyszerű, de hogy ennyire nyögve-nyelős legyen, eléggé lehangol.

Timi! megnyugtatásként, decemberben a legfőbb problémám az volt,h mi lesz a déli alvásnál a gyerekekkel, majd megmondják 2 nap után,h szedjük a sátorfánkat..stb. a bepisilés miatt. nah, ez nagyban változott, egyrészt mert nem pisilnek be (1-1 alkalommal volt,h igen, nah, bumm) másrészt mert minden más mellett eltörpül. már gondnak sem nevezném, mert nem az, akkor is átöltöztetik Őket, ha lepisili magát, ha vizes lesz, ha leeszi magát, meg még sorolhatnám. tulajdonképpen nem téma, sem nekik, sem nekem. persze ki kell fogni egy jó/szerető dadust, de remélhetőleg nagyrészt olyanok. szóval, ezen szerintem ne aggódj, bizz bennük, ha meg hozni kell a cuccot, hát hozod. szerintem nincs olyan óvoda, ahol senki be nem pisil, és ez nem azért van, mert nem tud szólni, hanem mert neki is egy változás (nem is kicsi) amit emészteni kell.

nálunk amúgy szerintem nagyrészt lelki okokból betegek, már az első alkalommal szépen összekötötték,h betegség egyenlő otthonlét, úhogy foghatom a fejem.

Szilvi, nálunk is hasonló, az orrmandulájuk nem jön helyre, nem hiszitek, de 5 hete folyamatosan szívok (mindenhogy :)) de sterimar-ból szerintem a tizenikszedik flakonnál tartunk. és míg az nincs rendben, mit is remélhetnék, újra és újra felülfertőződnek. úgyhogy még biztos jövő héten sem viszem Őket, csak akkor ha úgy látom újra megerősödtek, és takonynak nyomát sem látom legalább 1 hétig. jó esetben 03.03-án megyünk újra, majd gondolok Pomáz felé.. :) Timi, amúgy ne ijesszen ez meg, lehet csak mi vagyunk ilyen nyápicok, Ti amúgy is erősebbek vagytok, és a bölcsi miatt már több mindenen túl vagytok betegségek/immunitás/elválás terén is, úhogy lehet sima ügy lesz. igazából kívánom, mert ez nagyon rossz, és ha így lesz egy kis erősítés rám férne majd. illetve, Szilvi Te voltál a másik oldalon is, szerinted??? annyiszor volt eszembe,h bárcsak úgy mennének már az enyémek is, mint Emma, vígan, jókedvűen. Bendével kapcsolatban amúgy eszembe jutott egy szó, egyszer alvás után, valószínű tudatalatt is ez foglalkoztatott,h önazonos. mindig tudja mit akar, hogyan és miért. én máig nem vagyok ilyen, Dani sem. de Bende nagyon. és egyszerűen nem érti,h én miért nem értem meg,h Ő nem akar óvodába menni. az,h Ő 3 éves nagyfiú lett, nem elégíti ki, és nem is érdekli. közölte,h Ő itthon akar maradni, itthon szeret aludni, ha nem velem, akkor mamával, papával, akárkivel, de oviba nem megy. akkor most mit mondjak. szívem szakad, de tényleg. és ehhez vágjak jóképet, lehetőleg hihetően. Dani nem ilyen nehéz eset, sőt Ő már halálra unja itthon magát, de Bende nem. hallani sem akar az oviról. ehhez szóljatok hozzá...

(amúgy bocs,h csak most jelentkeztem, de lelki erőm nem volt a gépet hetek óta felnyitni, telóról meg nem álltam neki fogalmazást írni.)

ja, Szilvi, kisruhákat én is mind kaptam, aztán vissza- v továbbadtam. amúgy mikor olvastam a paramétereket, beugrott,h milyen szép is, Bendus pont fele ennyi volt. jó egészséget nekik!!

még annyit,h az is eszembe jutott,h lehet most kijön a koraszülöttség. persze mindenki az itt, de csak mi voltunk a legfiatalabbak (hetek terén) és súlyban Bendus volt a legkisebb. lehet, kellenék még neki, kellene az otthon és a megszokottság..nemtom.

végszóként: gyógyuljunk!!!

5330. PICZsuzsi (válaszként erre: 5329. - Szilviemma)
2014. febr. 20. 13:48

Jujj, ez nagyon rosszul hangzik. :( Jobbulást Nektek! Aztán majd írjál mi lett az alvásvizsgálattal.

Nálunk minden rendben, abból a szempontból, hogy jól hat a gyógyszer, mindketten elég jól érzik magukat. Andrisnak csak rövid ideig volt vakarózós viszketős baja, kapott rá fenistilt, fájdalomcsillapítót (fájt a feje) és hamar elmúlt, azóta nem panaszkodik. Én már teljesen elszoktam az itthon maradástól, de érdekes hogy most valahogy könnyebb, már nagyobbak és elég jól elvannak. :) Ma már unatkoztam is;)

2014. febr. 20. 13:36
Képzeljétek, Emmának hatalma s az orrmandulája, meg a garatmanduája is. Fuldoklik alvás közben. De nem veszik, ki, amíg nincs aalváslaboreredmény. Májusra van időpont!!!!!!!!!!!!!!!!! Án már totál zombi voltam a nemalvástól, amikoris rángattam a gyereket, amikor nem vett levegőt, amikoris szóltak, hogy egy alapítványnál van gép, lemondta valaki. Rohanás a gépért, ma este eredmény, de nem biztos, hogy értelmezhető, mert leráncigálta folyton. Nagyon aggódom, rettegek az éjszakáktól. Arról nem is eszélve, hogy az idegrendszere milyen így, ha állandóan felérbred, vagy ébresztem. És alig hall: nem tud tisztulni a füle az orrmandulától . És minderr jött még egy hurutos megbetegedés. Rózi is elkapta... Szilvianyu K.O.
5328. Szilviemma (válaszként erre: 5324. - PICZsuzsi)
2014. febr. 20. 13:32
Nekem volt, de én 30 évesen kaptam meg. Kétszer. Felnőttkorban más. De elméletileg az azonos, hogy 24 órán belül lemegy a dolog, és csak addig fertőz. Ezt tudom, mert a húgom aznap jött Frankfurtba és a gyógyszer után 24 órág a barátaim bújtatták :), hónapok óta nem láttam, számoltuk a perceket :)
5327. Szilviemma (válaszként erre: 5320. - Timi555)
2014. febr. 20. 13:30
Semmi gond! Én is találtam párat, kaptak másoktól is. Köszi, hogy megnézted!
5326. timi555 (válaszként erre: 5323. - PICZsuzsi)
2014. febr. 20. 10:51
Ezen én is szoktam puffogni hogy miért kell visszavinnni újra a beteg gyerekek közé csak az igazolás miatt. Már olyan is volt hogy nem vittem csak én odamentem és mondtam hogy meggyógyult. Egyébként nyilván olyankor ha a tüdejüket kell meghallgatni akkor inkább visszaviszem, de mondjuk egy teljesen elmúlt hasmenésnél már nem szívesen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook