Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 PIC fórum

2010 PIC (beszélgetős fórum)


2011. márc. 4. 12:51
azt elfelejtettem írni,h a madarászban kérdeztem a doktornéninket,h most hogy is van? azt mondta most fognak megszületni...
2011. márc. 4. 12:49

ok, és most pontosan mennyi idősek is???

11 hetesek, vagy 4 naposak??

(természetesen az enyémeket írtam)

febr. 28-ra voltam kiírva, és dec. 17-én születtek.

73. PICZsuzsi (válaszként erre: 71. - Dancsonedori)
2011. márc. 4. 12:35
Nálunk ez nagyon változó. Vannak napok amikor az evésrendet, büfizés, fürdetésen kívül szinte csak alszanak, valamikor meg fent vannak nappal az etetések között is. A minden gyerek megtanul aludni című könyv szerint egy 1 hónapos baba átlagosan 16,5, egy 3 hónapos 15,5 órát alszik. Az enyémek ennél egy kicsivel többet alszanak.
2011. márc. 4. 11:12

Nekem nagyon sokat szokott fenn lenni Zoloka.

Tegnap például délben ettünk, és utána este 10-kor aludt el, addig csak ilyen 5 perceket aludt. De tegnap front volt.

2011. márc. 4. 07:32

Sziasztok!

Én, ha lent vagyunk a nappaliba akkor a babakocsiba beteszem a légzésfigyelőt és ott alszik. Persze most is a franciaágyon alszik édes deden. Általában amikor fent van akkor teszem be a bébihordóba.

Nektek a gyerekek mennyit vannak ébren?

Tegnap Norka délelőtt másfél órát volt fent egyhuzamban este pedig három órát. Nézelődött, tornázott ahogy hasra raktam. Babakocsin van egy zsiráfunk és lóg róla labda virág és egy kör nagyon szereti, van egy Brendonos kockánk még a Nadusé volt van rajta nyuszi, répa amik vékony madzagon lógnak azt megtudja fogni és azt húzgálja. Persze nem teljesen szándékosan tudatosan fogja meg. Szereti még a fürdős könyveket nagyon színes sokáig képes nézegetni. Ezt ajánlom nektek is.

Puszi mindenkinek!!!

Dóri

70. PICZsuzsi (válaszként erre: 67. - Erzsi PIC)
2011. márc. 3. 22:15
Én is figyelgetem napközben a légzésüket amikor eszembe jut.. Ami a szórakoztatást illeti, néha énekelek, meg tornáztatom őket, vagy csörgőzünk, de mégnem tudnak igazán fókuszálni..
69. PICZsuzsi (válaszként erre: 66. - Timi555)
2011. márc. 3. 22:06
Juj, és melyik az a tápszer, amitől sokáig alszanak? Nekünk beba van, egyelőre az 5000 g alatti, mert berendeltünk belőle egy csomót..
68. PICZsuzsi (válaszként erre: 62. - Erzsi PIC)
2011. márc. 3. 22:02
Én szentkirályit melegítek, felbontâs után 24 óráig lehet adni babáknak.
2011. márc. 3. 19:44

Mi azt szoktuk játszani, hogy meddgi marad tiszta apa polója! Jó játék!

Van neki egy állványon logo bizgentyű, amin játékok lógnak, és azt szoktuk nézegetni.

Én mindig ránézek, hogy lélegzik-e. Én is olvastam ezt a pelusra csiptethető légzésfigyelőt, de nem kényelmetlen neki?

2011. márc. 3. 19:31
Ez a hányszor eszünk és hány milit kérdés úgy látom nagyban függ a tejcsitől vagy tápszertől. Nekem egyik féle táppal este 10-es etetés után 5-kor és 6-kor keltek, a másikkal csak fél 3-ig bírták. Érdekes.. Anyatejről nem tudok nyilatkozni...
65. timi555 (válaszként erre: 62. - Erzsi PIC)
2011. márc. 3. 19:29
Én sima forralt vízből.
2011. márc. 3. 19:29
Ti hogy intézitek a légzésfigyelést amikor a babátok a hordozóban, kanapén, pihenőszékben, itt-ott alszik? Én most elgondolkoztam egy pelenkára csíptethető mobil légzésfigyelőn, sajnos elég drága.
63. timi555 (válaszként erre: 45. - PICZsuzsi)
2011. márc. 3. 19:28
Mivel szórakoztatom? Nézhetik hogy eszek, hogy főzök tápszert, hogy mosogatok és hasonlók. Nagyon izgi dolgok ezek ám :) Én csak azt utálom hogy kiságyban nem maradnak, a pihenőszékben egyszercsak elalszanak, akkor én vagyok a légzésfigyelő. Utána elindulok a gyerekszoba felé hogy betegyem őket a kiságyba, abban a pillanatban ahogy átlépem a küszöböt ébredés, kiságy nem kell! És ezzel "szórakozok" egész nap.
2011. márc. 3. 17:56

Tápis anyukák?

Ti miből csináljátok a tápit? Babavízből vagy a sima vizet forraljátok fel?


Erzsi

61. PICZsuzsi (válaszként erre: 60. - Dancsonedori)
2011. márc. 3. 15:43
Igen, szinte mindig.. Az mitől van? Az egyik doki a szemészeten azt mondta hogy pár csepp citromot kell tenni teába vagy vízbe és az jó csuklás ellen.. Hát én ilyet nem merek, még vizet is csak ritkán kapnak, bár azt tápszer után javasolják..
60. dancsonedori (válaszként erre: 58. - PICZsuzsi)
2011. márc. 3. 15:30

Eleinte sokáig tartott nálunk is, sőt nagyon nehéz volt vissza szoktatni a cicizésre szerencsére sikerült. Ha nagyon éhes kb:2-3 perc büfi után még van amikor szopizik még egy kicsit.

Ha nem nagyon éhes csak éppen a hasa fáj akkor 5-10 percet is el szopikázik, de akkor nem szívja intenzíven csak cummog rajta és altatja magát. Nagyon mohó és igen gyakran nyel félre persze a tej is nagyon folyik olyankor.

Neked Andris és Julcsi még sokat csuklik?

59. PICZsuzsi (válaszként erre: 52. - Tassy kriszti)
2011. márc. 3. 13:38
Én úgy szoktam emelni, hogy amikor már nagyon hamar reklamálnak hogy éhesek, akkor emelek 10 ml-t. Nem tudom pontosan, mondjuk úgy hetente. Első nap amikor emelek, csak 1-2 evésnél kapnak többet, aztán már mindegyiknél. Próbáltam úgy, hogy az esti evésnél többet adok, de akkor nappal kiröhögnek, szóval nagyjából mindig ugyanannyit kapnak. Szerintem ha túl régóta ugyanannyit esznek, próbálkozz egy kicsit többel, úgy is látni fogod, hogy van-e rá igényük..
58. PICZsuzsi (válaszként erre: 54. - Dancsonedori)
2011. márc. 3. 13:29
És mennyi ideig tart egy szopizás? Egyszer Julika evett ciciből kb. 70-et, vagy 1 óráig tartott, nagyon elfáradt, aztán még nyűgösködött mert éhes maradt, és még kellett neki cumisüvegből tápit adni. És közben még Andriska is éhes volt, na szóval mi ezért maradunk főétkezés céljából a cumisüvegnél. Amikor "hobbiból" szopizunk, akkor meg nem szoktam mérni..
57. PICZsuzsi (válaszként erre: 52. - Tassy kriszti)
2011. márc. 3. 13:19
Hát én is gépivel fejek, de egyszerre csak egyiket. Abban lehet valami, hogy az egyszerre fejés segít.. Én is szoktam őket mellre tenni, de csak ritkán, mert evés helyett nekik nem elég a cici. Az ügy érdekében többször szopiztunk, úgy is, hogy előtte még fejtem is, hogy tényleg jól kiürítsük a cicit. Lehet, hogy nem voltam elég kitartó, de nem működött..:(
56. PICZsuzsi (válaszként erre: 51. - Erzsi PIC)
2011. márc. 3. 13:14
230? Az igen! Így már értem a 6x evést..:) Mi most a gyógyszertári fürdetőkrémet használjuk, de nem szeretem, elég macerás. Szóval a Gabi jó? Akkor kipróbálom!
55. tassy kriszti (válaszként erre: 50. - PICZsuzsi)
2011. márc. 3. 12:50

Zsuzs, eszembe jutott még vmi.

TEDD RÁ A BABÁT!!!

Egyszer, egy merész pillanatomban, Danit rátettem a jobb mellemre, csak úgy, kicsit nyűgösködött.

Abban a pillanatban bedurrant, és utána ömlött belőle a tej. A gép soha nem olyan, mint a szopiztatás. Egy pillanat alatt kiderült nálam is.

Ráadásul olyan elégedett volt a drágám, hogy utána másfél órát aludt. pedig alig szopizott, hiszen még nincs ereje.

54. dancsonedori (válaszként erre: 50. - PICZsuzsi)
2011. márc. 3. 12:13

Sziasztok ismét!

Én nem fejek már, de a jobb mellembe több tejem van. Nori 100-120ml-t eszik kb. nem mérem meg mindig. Tegnap este volt 4070g.

puszi mindenkinek

Dóri

53. dancsonedori (válaszként erre: 39. - Erzsi PIC)
2011. márc. 3. 12:07

Sziasztok!

Azért mert mikor bent volt az intenzíven, akkor kivizsgálták mindent végignéztek szegénykén. Az agyi ultrahangon eltérést találtak, ami csecsemőkori epilepsziára utalhat, persze ezt sem tudták konkrétan megállapítani. ÍGY NEM KAPHATJUK MEg itthon. Van állandó gyógyzere is majd májusba megyünk vissza neurológushoz.

Nálunk volt olyan is már, hogy éjszaka 8 órát aludt, de csak egyszer. Én a kocsi ülésbe, babakocsiba szoktam beletenni és elnézaelődik. Nadika szokta még szórakoztatni, amit nagyon szeret.

Dóri

52. tassy kriszti (válaszként erre: 50. - PICZsuzsi)
2011. márc. 3. 11:59

Zsuzs, én fejek, fejek és fejek.... :)

ahogy eljöttünk a PIC-ről béreltem egy kék medelát, dupla fejest; mert már nem bírtam sem lelkileg, sem testileg azt a rengeteg időt ráfordítani a kézi fejésre. ezzel 10-15 perc alatt megvan ami kell, és a lényeg: hogy ezzel állt be az én bal mellem is, mert az a kézivel már nagyon gyenge volt. Vagy az egyenletes ütem, vagy hogy mindkettőt egyszerre fejem, vagy a kettő együtt segített; nálam így van. a 200ml az tényleg nem semmi.

Tényleg sokat esznek a babáitok. Danibabám 70, Bendusbabám 50 miliket eszik.

Hirtelen nőttek az adagjaik???? ez érdekelne.

Fürdetés: Madarászban elhasználtuk a PIC-es fürdetőt, és mikor elfogyott ott is Gabit használtak. Kérdeztem a nővért,h lehet-e ezt otthon is, mert sokkal finomabb illatuk van, mintha gyógyszertárit használnánk, azt mondta hogy persze, lehet.

puszi csajok

51. Erzsi PIC (válaszként erre: 49. - PICZsuzsi)
2011. márc. 3. 11:44

Hát mi nekünk már néha a 160 ml sem elég, már volt amikor 230-at betermelt. :)

Nekünk is nagy tokánk van, meg nincs csuklója olyan dundi. De még nekünk sem szólt a doki, hogy dagadt.

Szerintem sem kövér, jó húsban van.

Én Gabi fürdetőt vettem, mert amit a doki fölírt gyógyszertárit, attól nagyon száradt a bőre.

2011. márc. 3. 11:09
Lányok, akik szoktak fejni vagy szoptatni, nektek közel egyforma mennyiség jön a két ciciből? Én mióta hazajöttünk küzdök a bal cicimmel, mert sajnos csak 20-ak jönnek belőle, max 40, ha sokáig nem fejek. A jobb mellem meg mintha túltermelne, néha 200-at is fejek. Sajnos ez így nem túl kényelmes, de már mindent megpróbáltam és semmi változás:( Megmutattam a PICen a tejkonyhás Editkének amikor mentünk kontrollra, ő talált egy csomót benne, azt azóta kimaszíroztam, aztán többször szopiztattam a babákat, borogattam, programoztam agykontrollal, de sajnos semmi eredmény:( Van még valami tippetek?
49. PICZsuzsi (válaszként erre: 48. - Erzsi PIC)
2011. márc. 3. 10:58

Nekem sokkal többet esznek, mint a megadott 150 ml/kg.. mégsem tudtunk még átállni nappal a 4 óránkénti evésre, mert akkor nagy hiszti van.. Már 2x is próbáltam, hogy kicsit elhúztam az evéseket, hááát úgy néz ki még nincsenek kész rá..

Szóval 5000 g-al elvileg 110 ml-t kéne enni ha hétszer, 125-öt ha hatszor ennének, ehhez képest Andris 140-et eszik 7x. Sőt, Julcsika is 130-140-et a 4,5 kilójával.. Szóval így nem nehéz gyorsan gyarapodni, nagyon mohók! Így is sokszor cuppogás van utána.. Doki szerint nem baj, nincsenek "elhízva", bár a tokájuk miatt alig tudom megmosni a kis nyakukat..:D Ti mivel fürdettek?

2011. márc. 3. 10:00

Mi már elég régóta 4 óránként eszünk, és éjszaka meg általában kibírja a 6 órát.

Ma csodák csodája 8 órát aludt, már percenként mentem oda hozzá, hogy biztos nincs-e semmi baj.

Nekünk sincs pihenőszékünk, én a bébihordóba szoktam belerakni, meg napközbe a nappaliba alszik a kanapén.

Csak éjszaka hajlandó a kiságyába aludni.

Zsuzsi, Timi mint csináltok a fiúkkal, hogy már 5 kg?????????

47. tassy kriszti (válaszként erre: 41. - Timi555)
2011. márc. 3. 09:33
mi 7xevők lettünk, így jöttünk haza. bár Bendém első éjszaka tiltakozott, de azóta nagytesóval együtt kel, óramű pontossággal. nappal 3 óránként, éjszaka 3-4,5 óránként. drága ikres anyuka társaim, Ti mivel etetitek ezeket a nagyfiúkat, hogy így híznak? az enyémek lassú ütemben szedik magukra a grammokat. (még) nincs pihenőszékünk, de Ők is egyre többet vannak fent, Bendém nagyon édes, van,h egy órát is elnézelődik és elgagyog a kiságyban. Bár tegnap du. dőlt a mutatvány, mindketten újra rázendítettek, és ekkor Kriszta anyu a hordozót hozta be, és mindkettőt belerakta. Bende jó fél órát elcuppogott benne, Dani nem nagyon bírta. Ja, és képzeljétek egymásnak cuppogtak. egyszer az egyik, utána a másik. nagyon édik voltak. puszi mindenkinek. Ja, és Timi ez nagyon jó hír, akkor nálunk is van remény az éjszakai pihire, már csak duplázni kell a súlyukat :DDD.
46. PICZsuzsi (válaszként erre: 43. - Timi555)
2011. márc. 3. 02:37
Gratulálok! Andriska is elérte az 5000g-ot!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook