Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 PIC fórum

2010 PIC (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 5. 09:49
Emma megfázott, hörög és szörcsög. Tegnap olyan fáradt voltam, hogy azt mondtam: Emma ma egész nap hörcsög. Éreztem, hogy valami nem stimmel, de időbe telt, mig rájöttem, mi is a baj... :)
284. timi555 (válaszként erre: 280. - Dancsonedori)
2011. ápr. 4. 13:41
Ha Neked is lassan fordult vissza akkor még várok egy kicsit a dokizással. Végülis ráérek türelmes vagyok, csak valamikor forduljon vissza.
283. tassy kriszti (válaszként erre: 282. - Szilviemma)
2011. ápr. 4. 11:21

én is csodálom magam!!! :D

küldtem gyógyító puszikat Emmuskának!!

pusszi

282. Szilviemma (válaszként erre: 281. - Pkzmoni)
2011. ápr. 4. 02:59
Nagyon édesek a fiúk! És milyen nagyok már!Folyamatosan csodállom az ikres mamákat! Nálam itt egy baba mellett szalad a ház. Emmuska beteg, megfázott, légcsőhurut, köhög, szörcsög, kevesebbet eszik. Szivom az orrát elég sűrűn, és visszatértün a 3 óránkénti evésre: kevesebbet eszik egy alkalommal, ezért többször próbálkozunk.
281. pkzmoni
2011. ápr. 2. 17:30

Küldtem képeket nektek Ádiról és Bencusról.

Végre eljutottam idáig.

De nekem tényleg nincs időm semmire.

Azaz lenne, de ha nem pihenek, akkor érezhetően kevesebb a tejem. Ha alszom egy órácskát, már több a tejci.

Ti is így vagytok ezzel?

280. dancsonedori (válaszként erre: 279. - Timi555)
2011. ápr. 2. 13:31
Nekem az is lassan fordult vissza. Nézesd meg dokival!
279. timi555 (válaszként erre: 276. - Dancsonedori)
2011. ápr. 1. 22:21
De a köldököd rögtön visszafordult szülés után, vagy az is csak a fél év során lassan? Ezen parázok mi van ha kifordulva marad? Mehetek plasztikai sebészhez?
278. timi555 (válaszként erre: 277. - Tassy kriszti)
2011. ápr. 1. 22:20
Te hova akarsz fogyni????? Tök csini vagy! Meg amíg szoptatsz egyél ezerrel!!!!!!!!!
277. tassy kriszti (válaszként erre: 275. - Timi555)
2011. ápr. 1. 11:20
Nekem teljesen visszament, úszógumi viszont még van, és ahogy észrevettem míg tejcsi lesz, addig marad is, mert egy dekát nem tudok fogyni.
2011. ápr. 1. 07:23

Szia !Nadival,amikor terhes voltam nekem is kifordult a köldököm de köldöksérvem nem volt.Hasam teljesen visszament ráadásul terhesség előtti időszakhoz mérten - 2 kg. A sok idegesség gyorsan levitte. Nadinál kellett kb.: fél év nekem is, hogy lemenjen a hasam.

Dóri

275. timi555
2011. márc. 31. 21:22
Olyan mintha nekem is köldöksérvem lenne :) Terhesség alatt már elég korán kifelé fordult a köldököm és azóta is úgy van. Szerintetek ez mikor múlik el? Nektek hogy áll a pocakotok, maradt még? Nekem sajna még van :( Úgy idegesít.. :(
274. PICZsuzsi (válaszként erre: 273. - Szilviemma)
2011. márc. 30. 10:05
Mi is próbáltuk, de annyira gyenge a ragasztó, hogy nem sokáig tartotta meg.. Kicsit megfeszíti magát és már ki is nyomódik sajnos. Szóval most ez a ragasztó jobbnak tűnik. Remélem a bőre is bírni fogja..
273. Szilviemma (válaszként erre: 272. - PICZsuzsi)
2011. márc. 29. 20:42
Emmának is van köldöksérve, elég nagy. Mi naponta (valójában a ragtapasz miatt 3 naponta) benyomjuk, majd felváltava 3 naponta vagy felülröl-alulról, vagy jobb-bal oldalról ráhúzzuk a kis börét és abban az irányban (vagy függölegesen, vagy vizszintesen) ragasztjuk le selyem hpoallergen ragtapasszal. Kétemberes munka, mert elég nehéz ráhúzni a bört, másik embernek kell ragasztani. Elég szépen visszamegy lassan-lassan... 3-4 hónapig kell csinálnunk.
2011. márc. 29. 13:48
Tegnap voltunk a Bethesda kórház sebészetén megmutatni Andris köldökét. Mondták, hogy tényleg elég nagy a sérv, de nem kell vele semmit csinálni, két éves korára elmúlik. Kapott egy kb 20x10 cm ragasztót a kis hasijára, és majd egy hét múlva kell vinnünk, hogy kicseréljék. Állítólag csak néhány hétig szokták bírni a ragasztást, de az is segít valamennyit. Eddig még nem panaszkodott rá, a ragasztó olyan, hogy rendesen kap tőle levegőt a bőre. Kíváncsi vagyok hogy bírja majd amikor leszedik.. Ja és így a fürdés eléggé cicafürdés, dehát úgy sem koszolja még össze magát szerencsére..
271. PICZsuzsi (válaszként erre: 268. - Timi555)
2011. márc. 29. 13:21
Igen, esetleg a sote 2. találkozó engem is érdekelne, a dokik/nővérkék miatt. De inkább ti érdekeltek személyesen! :) Szóval jó ötlet, május vége vagy június elejére szerintem is tűzhetünk ki időpontot.. Esetleg lehetne tippeket, hogy hol, ki merre lakik, de lehet hogy azt inkább privát e-mailben..
270. PICZsuzsi (válaszként erre: 267. - Tassy kriszti)
2011. márc. 29. 13:18
Jaja, Kriszti én is pontosan így jártam a szoptatással... Két babával szerintem nagyon nehéz.. Szóval egy darabig volt "hobbiszoptatás", de már az sincs, nem igénylik, inkább csak megzavarja őket. Nekem a doki már most javasolta, hogy kapjanak cukorral és citrommal ízesített teát, jövő hónaptól gyümilevet. Azért a cukorral én óvatosan bánok.. Egyszer-kétszer kapták úgy, hogy tettem bele minimális gyümölcscukrot, de már inkább vizet kapnak vagy üres gyümölcsteát (este citromfű teát). Nem szeretném ha már most édességfüggővé válnának..:S Szerintem a gyümilevet is majd én fogom nekik kicentrizni. Vagy van valami jó bébi gyümilé? Ismertek olyat?
2011. márc. 29. 12:56
A SOTE II találka engem is érdekelne.
268. timi555 (válaszként erre: 267. - Tassy kriszti)
2011. márc. 29. 11:40
a SOTE II PIC napjára én is szívesen mennék, de egyéb országos szintű megmozdulás nem annyira érdekel, sok idegen, stb..
267. tassy kriszti (válaszként erre: 266. - Szilviemma)
2011. márc. 29. 09:43

én osztom emmusbaba anyukája által leírtakat, de ezt mindenki úgy is eldönti saját maga. :)


Móni!! Ez a júniusi időpont ez biztos, vagy csak úgy hallomás alapú?? a SOTE II. PIC napjára gondoltam én is,h szívesen elmennék.

nálam az etetés cumisüvegből történik, fejek (éjjel-nappal :S) üvegbe tölt, és úgy kajcizzák. a szopizással próbálkoztam, volt hogy ment volna, csak én nem bírtam, most meg már ordítanak, ha 'úgy' közeledek feléjük, úhogy maradunk az üvegnél. amúgy nekem mondták,h saját érdekből is próbálkozzam a szopiztatással, mert hogy nekem könnyebb. nem tudom hogy értik, de szerintem nem.

egyrészt akkor senki más nem tudja megetetni Őket, vagy az egyiket, másrészt sokkal tovább tartana. Így Danival kb. 10-15 perc, Bendussal változó, de ha akar enni 15-20 perc alatt végzek.

mi tartjuk (tartatom) nappal a 2,5-3,5 óra közötti etetéseket, éjszaka már több is megy.


Dóri! elküldtem neked még1x a képeket, szólj,ha nem kapod meg.


És küldjetek Ti is, úgy szeretem nézegetni a babákat :)


Erzsi! úgy néz ki, tényleg nem lakott jól a tápival, ha 30 kanálnál tartotok. nem semmi!!

már én is várom ezt az időszakot, hogy egy etetést ki lehessen váltani gyümilével, péppel, vagy vmi hasonló finomsággal.

2011. márc. 29. 08:46
Jó ötlet a saját találka, de én szivesen mennék a központira is, jó lene találkozni a doktorbácsikkal, -nénikkel, ápolónénikkel is.
265. dancsonedori (válaszként erre: 261. - Erzsi PIC)
2011. márc. 29. 07:04

Szia! Jól vagyunk Norka 4700g. Szerencsére minden rendben ment kicsit nyűgös volt utána, de semmi más.

Napközben nem szeret aludni mostanában. Nagyon szeret kint lenni és , akkor nagyokat alszik.

Zolika igazi nagy fiú már, eszik ügyesen. A bébiétel jobban ízlik neki?**egyenesen rám köpte mikor megkóstoltattam vele.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
264. timi555 (válaszként erre: 263. - Tóvölgyi Hajnalka)
2011. márc. 28. 22:49
Mi lenne ha kitűznénk valami időpontot erre már most? És akkor mindenki tud úgy tervezni, hogy akkor semmi más program csak babatali :))
263. Tóvölgyi Hajnalka (válaszként erre: 262. - Erzsi PIC)
2011. márc. 28. 11:37
valamikor május végén kéne tartani, akkor már biztosan jó idő lesz, és a babókák is nagyobbak lesznek.
2011. márc. 28. 10:43
Tényleg jó lenne egy saját PIC nap!
261. Erzsi PIC (válaszként erre: 259. - Dancsonedori)
2011. márc. 28. 10:43

Szia!


Jól megy, már 30 kanálnál tartunk, és sütőtökkel kezdtem. Azt nagyon szereti, bár amit én főzök azt nem eszi meg, csak az üvegeset! :)

Hogy vagytok? Megkaptátok az oltást? Hogy viselte?

Erzsi

260. tassy kriszti (válaszként erre: 256. - Timi555)
2011. márc. 27. 18:24

igen, íme: [link]

amire kell megteszi, itt volt helyben.

ráadásul még alkudtunk is :) úhogy nagyon jó vételnek bizonyult!!

ráadásul minden ilyen ikerbabakocsit - mely sportkocsi is - 3 éves korig ajánlanak, gondolom így még eladhatóbb, de őszintén, hogy fognak ebbe beleférni 3 éves korukban???!! :D

2011. márc. 27. 17:43

Sziasztok!

Tényleg jobb lenne egy saját nap, nyáron.

Erzsi! Jól megy a hozzátáplálás?

Kriszti! Nekem nem jöttek át a képek.

Dóri

258. timi555 (válaszként erre: 257. - PICZsuzsi)
2011. márc. 26. 16:27
Én benne vagyok :)
257. PICZsuzsi (válaszként erre: 253. - Timi555)
2011. márc. 25. 19:23
Jaja, inkább szervezzünk saját "koraszülött napot"! :)
256. timi555 (válaszként erre: 251. - Tassy kriszti)
2011. márc. 25. 15:58
Vettetek már babakocsit? Tegnap láttam egyet nagyon tetszett, ha még aktuális megkérdezem az milyen fajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook