Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2010 esőzései. Nálunk már az udvarban áll a víz, magától dőlnek ki a fenyőink, pusztúlnak ki a szép díszfáim, a közlekedés lehetetlen lassan fórum

2010 esőzései. Nálunk már az udvarban áll a víz, magától dőlnek ki a fenyőink, pusztúlnak ki a szép díszfáim, a közlekedés lehetetlen lassan (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 1. 08:32

Nagyon együtt érzek veletek!

Szerencsére Kecskeméten homokos a talaj és minden vizet hipp-hopp felszív. Úgyhogy nálunk semmi gondot nem okozott eddig. viszont nagyon kellene már a napsütés a növényeknek (meg nekünk is).

Itt ülünk a kisfiammal szobafogságban...

18. starmama (válaszként erre: 16. - Szamóca41)
2010. jún. 1. 08:28
Köszi. Csak olyan rossz, hogy elmentek és nem tudnak majd mit kezdeni magukkal az eső miatt. 55 gyerek összezárva 1 hétig.. :))
17. Titánia83 (válaszként erre: 3. - Bea0824)
2010. jún. 1. 08:27
Betud...talán pont azért történik ennyi rossz. :(((
16. szamóca41 (válaszként erre: 15. - Starmama)
2010. jún. 1. 08:11

időkép.hu

Általában bejön az ő előrejelzésük....

2010. jún. 1. 08:04
Az én gyerekemet meg elvitték a Balatonhoz erdei iskolába, faházba.
14. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 13. - F111b04f6f)
2010. jún. 1. 07:59
Erre már én is gondoltam
2010. jún. 1. 07:49
Ha így kezdődik az elsivatagosodás, akkor milyen lenne egy trópusi éghajlatváltozás...?
2010. jún. 1. 07:45
A mami új házánál amit épp most vettünk körülbelül 50 cm-es a víz. Nem tudunk a kertben sem csinálni semmit mert esik ez az eső
2010. jún. 1. 07:32
Valószínűleg nem sok ember van, kinek valamilyen szinten ne okozott volna bosszúságot az időjárás. Bár én a Mátra lábánál lakok, jó meredek domboldalon, de a pincénkben nálunk is állandóan kb 5 cm víz áll - tovább ugyan nem tud emelkedni, de ez pont elég ahhoz, hogy felázzon és tönkremenjen minden. És bizony a növényeknek sem tesz jót, a cseresznyénk lerohad a fáról, mielőtt enni tudnánk róla...
2010. jún. 1. 07:27

Sziasztok!


Nálunk csak az eperpalánták mentek tönkere teljesen, de akkor is disznóság, hogy életem első eperbokrairól még egy szem gyümit sem tudunk enni, pedig mennyit dédelgettem őket...

2010. jún. 1. 07:16

Nálunk a pincébe átnedvesedett a talaj, lassan már áll benne a víz. Teljesen átmossa az eső a ház alapján. Egy pici lejtőn van a ház.


Ma orvoshoz kell vinnem a gyereket. Járda agyagos, tócsa-tócsa hátán, mert már nem szívja el, ott nem lehet menni, így az úttesten fogok lenni, kész biztonság, mikor mennek az autók (főút mellett lakok). Remek. Még jó hogy világítós-színű az esőkabátom.


Nálunk a méhészkedésben okozott kárt. Az akác virágzása alatt szinte végig esett az eső. Lassan nyílna a következő virág, de ESIK a rohadék eső. Az akácot még ki se pergettük, mert ESIK és Esik és esik... Milliós tétel az elmaradt bevétel, ha az előző évei alapján számoljuk. A méheknek meg téli feletetéshez cukrot kell venni, ami több százezer forint. A férjem idegbeteg, hogy dolgozik ezerrel a méhekkel, és akkor egy monszum elviszi az egészet.

2010. jún. 1. 06:51
Nálunk közel ház magasságúak a fenyők, és van belőle még vagy 15. A fenyő dől ki a sorból, a másik a kutyaházra, és a szomszédba dől. Sajnos mi egy üdülő telepen lakunk, és itt sincs betonos út. Nem is lenne ezzel baj ha nem esett volna ennyi eső. Az esőtől csúszik az út, a gyerek már lassan nem tud szárazan kijutni a buszmegállóba sem.
2010. jún. 1. 06:48

Nem normális ez az idő.Ahol mi lakunk van kb 100m-es földes rész.Sajnos kikerülni nem lehet.Mire kiérek a buszhoz,nyakig elázok és teljesen sáros leszek,pedig védőnőhöz megyek és menyasszonyi ruhát próbálni..:(

Arról meg nem is beszélve,hogy a kertben kirohad minden és a gyümölcsfák is egyre jobban dőlnek a föld felé és a nagy szél,mindent levert róla.

2010. jún. 1. 06:47

Ne is mond.....a hócipőm tele van már nekem is!

Pedig itt nem is ázott még fel annyira a talaj.Mekkora fenyőkről van szó?Szegény nagyon sajnállak:(

2010. jún. 1. 06:46
A miénk új utca még beton út sincs, nyakig sárban járunk ahol egyáltalán lehet még járni.
4. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 2. - Rozália)
2010. jún. 1. 06:45
Nálunk annyi szerencse a szerencsétlenségben, hogy a ház egy kissé magasabban helyezkedik el, mint az udvar szintje.
2010. jún. 1. 06:44
Én is attól félek, hogy közlekedni nem tudok:( Egy patakon kell átmennem, ahol a hidat a múltkor elvitte a víz, most hogy megint esik emelkedik a patak víz szintje. Nem tudom mi lesz. A paradicsom palántáim teljesen elsárgultak. Ilyenkor sajnálom, hogy az ember nem tud beavatkozni a természet rendjébe.
2010. jún. 1. 06:44
Úristen, amitől rettegek, az az, hogy a két hatalmas - 50 éves - fenyő, közvetlenül a ház előtt, a felázott talajtól nehogy kidőljön....:(( Nálunk, ha nem is áll a víz az udvarban, azért sok esőtől jól felázott a talaj.
2010. jún. 1. 06:40
2010 esőzései. Nálunk már az udvarban áll a víz, magától dőlnek ki a fenyőink, pusztúlnak ki a szép díszfáim, a közlekedés lehetetlen lassan
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook